| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Duuuużo nauki
Autor Wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 04 Lut, 2011 12:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myslę, że uczenie się codziennie dajmy na to po 2-3 godziny ale w pełnym skupienuu, bez komputera, telefonu itd. moze przynieść wystarczające efekty.Smile

Bo co innego "się uczyć", a co innego "się uczyć" - ważne żeby nauka była efektywna.

Dlatego pierwszą rzeczą którą wszystkim polecam to nauka ranna - 6,7,8 to idealne godziny do nauki, trzeba jednak pójść w miarę wcześnie spać. Ale w ciągu tych 3-ch godzin można zrobić tyle, co siedząc 7-8 wieczorem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk2212 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 7
PostWysłany: Pią 04 Lut, 2011 14:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak predyspozycje do danego przedmiotu. Każdy może się zajmować czym tylko chce. Co najwyżej jedną dziedziną można się interesować bardziej niż drugą.
Oczywiście cały czas chce przeznaczyć na naukę przedmiotów maturalnych (+lekcje, żeby zdać do następnej klasy). Mam tylko ciągle takie denerwujące uczucie, że koniecznie muszę być najepszy, a maturę chciałbym zdać ze 100% wynikiem. Wkurza mnie gdy coś nie idzie po mojej myśli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 04 Lut, 2011 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam tylko ciągle takie denerwujące uczucie, że koniecznie muszę być najepszy, a maturę chciałbym zdać ze 100% wynikiem

To je zmień? To nie jest najlepsze podejście wbrew pozorom : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Pią 04 Lut, 2011 16:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

patryk2212 napisał/a:
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak predyspozycje do danego przedmiotu. Każdy może się zajmować czym tylko chce. Co najwyżej jedną dziedziną można się interesować bardziej niż drugą.


Tak ci się tylko wydaje, bo jesteś dobry ze scisłych. Zdaję podstawową matmę i jestem w stanie nauczyć się schematycznych zadań na poziomie trzeciej gimnazjum, ale już na rozszerzoną trzeba mieć "predyspozycje". Rolling Eyes
Ścisłym umysłom jest nawet łatwiej w przedmiotach humanistycznych, np. w pisaniu wypracowań z polskiego.Wink Bo wymaga łączenia zdań, słów w logiczną całość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 04 Lut, 2011 19:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

patryk2212 napisał/a:
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak predyspozycje do danego przedmiotu.
Ja jednak myślę, że ludzie różnią się pod względem zdolności poznawczych, a to przekłada się na to, które rzeczy jest nam zrozumieć łatwiej, a które trudniej.

patryk2212 napisał/a:
lekcje, żeby zdać do następnej klasy

Jak z tym masz problem, to nie wiem jak chcesz 100% z matury wyciągnąć Rolling Eyes

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sob 05 Lut, 2011 18:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jemu chyba chodziłol oto, że całkowicie zlewa resztę w sensie na 2.Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 21 Kwi, 2011 23:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

5 h dziennie sie uczysz ?? A seriale ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |