| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy stopień
Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pon 18 Sie, 2003 21:22   Nowy stopień

Co myślicie o nowym stopniu harcerskim odkrywca-pionierka?
Question Rolling Eyes
Przejdź na dół
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 20 Sie, 2003 11:47   

Ja się ciesze, że jestem w ZHR, bo on wszedł jak na razie tylko do ZHP. Sądze, że będzie troche zamieszania wśród zdających na samarytankę i osób o stopniu samarytanki i wyższym (wchodzi podobno pomiędzy tropicielkę i samarytankę i męski dopiwiedznik tego stopnia)
Powrót do góry
Vardamerethiel


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 19
PostWysłany: Sro 20 Sie, 2003 18:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

według mnie to niepotrzebne... i zrobi trochę zamieszania... ale z pewnością ma jakieś cele... Popieram twoje zdanie Nenar dobrze że w ZHR tego nie wprowadzili...

_________________
"...Raź mnie stalą... Szarp kłem i pazurem...
Gdy polegnę zrodzi się nowa legenda...
Za którą pójdą następne pokolenia..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
royas

Dołączył: 15 Sie 2003
Posty: 5
PostWysłany: Czw 21 Sie, 2003 00:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmm. Prawde mówiąc to trudno mówić jedynie o wprowadzeniu nowego stopnia. To nie tak. W ZHP zmieniono podział na grupy wiekowe tak aby pasował do systemu oświaty. Teraz są zuchy, harcerze (podstawówka), harcerze starsi (gimnazjum), wędrownicy (po gimnazjum do 25 lat). No i w związku z tym wprowadzono 6 stopni, po 2 na każdą grupę (zuchy zostłay po staremu). W każdej z tych grup trochę inaczej zdobywa się stopnie, inaczej się je oznacza (belki, krokiewki, gwiazdki). To, że stopnie poza pionierka-odkrywca, nazywają się tak samo, to nie znaczy, że to są te same stopnie. Mają one np. inne wymagania.
Przechodzenie na nowe stopnie jest dosyć jasne. Harcerze posiadający lub właśnie zdobywający jakiś stopień w starym systemie, będą mieli stopień o takiej samej nazwie w nowym. A następną próbę otwierają wg. nowego systemu.
Zmiana wiąże się również z wprowadzeniem Próby ZHP, po której składa się przyrzeczenie i rozpoczyna zdobywanie stopnia. Dotychczas przy składaniu przyrzeczenia otrzymyało się swój pierwszy stopień.

_________________
Tomek
gg:3055226
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zastępowy Szymon

Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 9
PostWysłany: Czw 09 Paź, 2003 12:17   Stopień Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja uważam że nowy stopień jast fajny.Ale mam dopiero młodzika Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 13 Gru, 2003 23:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Według mnie głupie jest to,że aby otrzymać jakiś stopirń trzeba mieć ileś tam lat. Bo będę musiała czekać pare lat,żeby zosatc harcerką Crying or Very sad

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |