| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Książki
Autor Wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 14 Gru, 2003 00:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubie czytac ksiazki biggrin
Polecam "swait Dysku" Teryego Pratcheta czy jak sie jego naziwsko pisze Razz
No i oczywiscie Wladce Pierscieni i inne ksiazki miscza biggrin

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Nie 14 Gru, 2003 15:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja też kocham czytać Very Happy. Iśka, chciałaś jakieś fajne książki, więc je masz:
"Polyanna" i "Polyanna dorasta", "Czarodziejski świat Marigold",
"Panna z mokrą głową", "Szaleństwa panny Ewy, "Wyprawa pod psem", "List z tamtego świata",
"Biały Bim Czarne ucho" (czy jakoś tak - rozpłakałam się przy tej książce wiele razy Crying or Very sad ),
"Mała księzniczka (tytuł brzmi dziecinnie, ale to bardzo poważna i wzruszająca ksiązka),
"Ten obcy" i druga część - "Inna",
"Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości" (wypasione!!! Very Happy ),
"Pierścień i róża" (świetna bajka, która dzieje się w średniowieczu Smile ).
Oj, mogłabym tak jeszcze godzinę wymieniać, ale ręka mnie już boli Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 14 Gru, 2003 20:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A co do tego ze ludzie nei chca czytac ksiazek to dlatego bo wszyscy ida na latwizne wola usadowic swoje grube dupsko przez TV i wbijac sobie do glowy kazde gowno ktore media serwuja prosto pod nos bo przeciez takl trudno przerwocic na druga strone i przeleciec oczyma po literkach
z tego lenistwa ludzkiego bierze sie cala ciemnota na swiecie nikt nie chce spojrzec dalej tylko patrzy to co mu pod nos podstawiaja inni ludzie i tak wlasnuie sie ludzmi manipuluje.
I przeciez bardzo latwo jest przyjac "jedyna prawdziwa wiare" zamiast sie nad tym zastanowic bo tak wszyscy robia i lepiej siedziec z innymi swiniami w chlewie i zrec pasze ktora daja nam ludzie ktorzy nie byli leniwi i postanowili zmanipulowac innych dzieki czemu sie latwo wedruje na szczyt dlatego tez jakos malo rzad dziala by ludzie czytali ksiazki bo z tego die bierze bunt a bunt jest zly i nie mozna wtedy ludzmi sterowac Ło !
Wiec ludzie serwuja corac to wiecej bajeczek na plytach w telewizji sadzac ze dziecko sie czegos z tego nauczy a nauczy sie jedynie tego ze trzeba brac kazde gowno ktore ci pod nos podstawia i zzerac je z lapczywoscia po co sluchac jakiejsc dobrej muzyki? lepiej wziasc to co serwuja wspanialomyslne media. Tak samo jest z ksiazkami po co jakas madra i dobra ksiazke przecyztac? lepiej wziasc pierwsze lepsze gowno z telewizji i juz.

I wlasnie lenistwo cale i niechec ludzi do takich chocby czynnosci jak czytanie ksiazek podczas ktorych czlowiek moze jchociaz trochep omyslec o tym jak ejst na swiecie sie beize cala ciemnota i ludzie probojacy manipulowac innymi Ło !

Za literowki sry ale napisalem tego posta na predce bo juz spiacy jestem a chcialem sie wypowiedziec w tej dyskusji skoro mam swoje zdanie

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 19 Gru, 2003 22:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać Very Happy Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne Very Happy Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! Very Happy

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pią 19 Gru, 2003 23:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najlepsze książki z mojej domowej biblioteczki:
Pamiętnik Księżniczki cz: 1,2,3,4Smile
Julia: i noc w nowym jorku,
Julia ;porwanie w londynie
hp 1,2,3,4,5Smile
dZIEWCZYNA ameryki:)
ala makota
czarownice: roadl dahl
Jak stałam się suką(tzn.psem:))
...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Sob 20 Gru, 2003 09:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Właśnie! Zapomniałam o Ali Makota! Very Happy
Fajne są jeszcze książki Hitchcoca (czy jakoś tak Very Happy ), które opowiadają o trzech detektywach.
A kto z Was ma "Podręcznik młodego czarodzieja"???? Wprawdzie książka nie jest tak całkiem do czytania (do czytania jest tylko skład potrzebny do czegoś Very Happy ), ale sama w sobie jest wypaśna!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 20 Gru, 2003 09:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no ja kocham czytac książki moimi ulubionymi są hobbit J.R.R. Tolkiena koja ukochana ksiązka przeczytałam ją kilka razy Włądca pierścieni też czytam już któryś raz z kolei teaz i uwielbiam książki typu szatan z siódmej klasy, jedna z niewielu lktuir ktre czytałam z zapałem, oraz wszelkie książki tlkiena oraz fantasy w świecie podobnym do śrdziemia raz oczywiście mje kchane horrory oczywiście nie takie jak kraby :/

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Tresh Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Lis 2003
Posty: 107
PostWysłany: Sob 20 Gru, 2003 09:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak w ogóle to w pełni zgadzam sie z postem Pułkownika.

A poza tym chciałam wam polecić dwie suuupeer książki Adama Bahdaja "Telemach w dżinsach" i druga część "Gdzie jest Twój dom Telemachu?" To są książki które na prawde warto przeczytać, są zabawne a do tego to co w nich opisują jest bardzo ciekawe. To jest o chłopcu który wyruszył w podróż by szukać swojego ojca (tu jest nawiązanie do mitycznego Telemacha i Itaki) po drodze poznał chłopca przez którego miał troche problemów, i faceta Jojo który był potem jego najlepszym przyjacielem i pomógł mu szukać ojca. Gorąco polecam! Na prawde nie pożałujecie!!! Smile
Jeszcze bardzo fajne książki to np. "Podróż za jeden uśmiech", "Nawiedzony dom" Anny Chmielewskiej -je też warto przeczytac. Wiecej na razie nie pamietam fajnych ksiązek Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2049084
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 20 Gru, 2003 11:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oj oczywiście jeszcze "Pamiętnik Księżniczki" ( czytałam chyba 3 pierwsze części ale w naszej bibliotece podobno przywięźli do części Very Happy )
"Dziewczyna Ameryki" - tego czytałam skrót ale i tak fajne Very Happy
"Uciekinierka" - płakałam na tym bo wyobrażało mi sie ciągle, że uciekinierka to moja starsza siostra a ja jestem Lucy Crying or Very sad
"Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" - też bardzo smutne Crying or Very sad
"Pamiętnik Narkomanki" - pamiętnik ćpunki, która wyszła z nałogu
I jest jeszcze dużo o których na pewno zapomniałam.. Cool

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BigBrad Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 02 Cze 2003
Posty: 119
PostWysłany: Wto 23 Gru, 2003 14:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszym swiecie wielu o wielu za duzo ludzi zapomina że dzieki czytaniu książek ćwiczy się wyobraźnię osobiscie 1000 razy wole przeczytac ksiazke niz obejrzec film np. czytalem ksiazke "Pamiec Abslolutna" pozniej ogladalem film i doszedlem do wniosku iz film nawet w 2% nie oddaje tego co mozna wyczytac w ksiazce moi najbardziej ulbubieni autorzy to min. Alfred Szklarski, Edmund Niziurski, Zbigniew Nienacki, Hanna Ożogowska, Henryk Sienkiewicz, Jan Parandowski, Kornel Makuszyński i inni.
To co na dzień dzisiejszy dzieje się z czytaniem jest zatrważające i okropne mam nadzieję iż się to zmieni choć nikłe są na to nadzieje Sad

_________________

"Ut Salutas, Ita Salutaris"
To znaczy, jak pozdrawiasz tak będziesz pozdrawiana/ny

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
majkafri


Dołączył: 30 Gru 2003
Posty: 5
PostWysłany: Pią 09 Sty, 2004 23:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja tez uwielbiam czytać ksiązki!!!
Moja ulkubiona to Harry Potter!! :]

_________________
________________________________________________________________________________________________________________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alia
Gość
PostWysłany: Pią 23 Sty, 2004 19:48   

Ja uwielbiam książki, jestem zapisana w czterech bibliotekach. Uważam, że inni nie przyznaja się do czytania książek, bo obawiają się, że będą wyzywani od kujonów.
P.S. Moglibyscie doradzić jakąś książkę obyczajową, przygodową, o nastolatkach? Polecam serię "Bezsennik" (przygodowo - obyczajowa), "Replika" (trochę fantastyczno - przygodowa) i "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz" (obyczajowa i trochę przygodowa, np. "Nutria i Nerwus", "Ida sierpniowa")

Pozdrawiam. Smile)))))))
Powrót do góry
Alia
Gość
PostWysłany: Pią 23 Sty, 2004 20:16   

Moglibyście podać autora tej ksiązki pt. "Polyanna"?
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 23 Sty, 2004 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alia napisał/a:
Ja uwielbiam książki, jestem zapisana w czterech bibliotekach. Uważam, że inni nie przyznaja się do czytania książek, bo obawiają się, że będą wyzywani od kujonów.
P.S. Moglibyscie doradzić jakąś książkę obyczajową, przygodową, o nastolatkach? Polecam serię "Bezsennik" (przygodowo - obyczajowa), "Replika" (trochę fantastyczno - przygodowa) i "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz" (obyczajowa i trochę przygodowa, np. "Nutria i Nerwus", "Ida sierpniowa")

Pozdrawiam. Smile)))))))


Taaa... Super jest Bezsennik... Polecam też "Świat według Ally"(też o nastolatce) i "Szkoła przy cmentarzu" (o dwunastolatkach Very Happy ). A autor Pollyanna to Eleanor H.Porter

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 12 Mar, 2004 19:27   wolny czas Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja lubię Harrego Pottera, Anię zielonego wzgórza, MAłego książę, Ksiązke pt: znak itp... słyszałam że pamiętnik narkowanki oraz Ala Makota (nie ala ma kota tylko ala makota.. ala to imie makota to nazwisko) jest też fajne ale nie czytałam.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |