| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Książki
Autor Wiadomość
MeGi111 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Lis 2003
Posty: 195
PostWysłany: Sob 13 Mar, 2004 22:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja uwielbiam czytać!!! Niestety czytanie w dzisiajszym świecie zanika... Młodzież woli sobie włączyć film (bo jest z obrazem i nie trzeba się wysilać w wyobrażanie sobie). Ale dla mnie to właśnie jest największą atrakcją!!! Wszystko mogę sobie wyobrazić po swojemu... Nie wiem czemu, ale uwielbiam książki obyczajowe...

Polecam "pamiętnik księżniczki"1, 2, 3 i 4 część
całą jeżycjadę M.Musierowicz,
Wszystkie książki Siesickiej,
No i częstą wypożyczam w ciemno, z serii "wokół nas".

Aha... No i jeszcze zapomniałabym o książkach Ewy Nowackiej. Ja czytałam ich sporo, a w domu mam "Bilet do raju". Bardzo mi się podobają.

_________________
"... Idąc ulicą zauważ biednego kamyka,
jesiennego liścia, zapracowaną mrówkę,
małego wróbelka, jedną chmurkę na niebie,
pierwszą kroplę deszczu na sobie
i uśmiechnij się do siebie
i bądź z siebie dumny,
że potrafisz to wszystko zauważyć..."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4715251
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Sob 13 Mar, 2004 23:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A zna ktos moze jakies fajne książki o lekkim zabarwieniu erotycznym???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Nie no,żartuję,ale takie....dla nasotlatek...z wątkiem miłosnym Very Happy Mi się bardzo podobały trzy takie książki-"Błękitny zamek","Zapałka za zakrętem"(czy na zakręcie,już nie pamiętam:-D)i "Miłość trzynastolatki",oraz druga jej częśc-"Czy ta miłosc przetrwa?" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Nie 14 Mar, 2004 09:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiem o co chodzi:) cjhodzi o takipodtekst seksualny?
hm .. no to takie odważniejsze książki to ta co wczoraj kupiłam: plotkara.
chociaz niewiadomo czy ci sprzedadzą, bo mogą niechcieć bo od 16 lat;p
ale mi sprzedali haaa:P
Ale tyle mamy wokół nas podobnych wątków, że nierozumiem czemu od 16.
polecam też w tym przypadku ; lady, jak stałam się suką?, stowarzyszenie wędrujących jeansów, no Wink
a co do książek to POLECAM Nianie w nowym jorku, to niejes dokońca książka dla dzieci, wprost przeciwnie, bardziej dla doroslych, studentow itp... ale naprawde warto. PLakalam przy ksiazce. Cudowna.
A wczoraj kupiłam sobie też dziewczyne z pomarańczami - to chyba nowosc czy jakos tak. Ale dawno nieczytalaam tak bardzo niesamowitej ksiazki. Ksiazka stawia sobie pytania egzystencjalne, bardzo powazne, na ktore george proboje sobie odpoweidziec. tutaj taka mala recenzja:
"gaarder ma odwage zadawać najtrundiejsze pytania, nieczego nieowijajac w bawelne. "co bys wybral, gdybys mial taka szanse? zdecydowalbys sie zyc na ziemi przez krotka chwile, aby po kilkudziesceciu krotkich latach zostac wyrwanym z tego swiata i nigdy juz niepowrocic?czy tez bys zrezygnowal? [...] jesli wybierasz zycie, wybierasz takze smierc" autor impoznuje smialosc i powaga, gdy serwuje mlodym czyteknikom tego rodzaju egzystencjalne pytania. pozwala sobie na sentymentalizm i prostote. lecz nigdsy niepodpada w tanie filozofaowanie. dziewczyna z pomaarnczami to powiesz przy ktorej placze sie bez uczucia ze zostalo sie oszukanym."
Wytluscilam koncowke- wlasnie tak sie czulam. Po przeczytaniu tej ksiazski czuje sie oszukana. Oszukana ze zyje.
a tutaj kawalek tekstu : ""czuje sie jakbym padl ofiarom jakiegos oszustwam poniewaz oto najpierw ktos przychodzi i mowi : prosze masz calyswiat do dyspozycji, mozesz w nim baraszkowac jak chcesz. masz tu swoja grzechotke kolejke BRIO, szkole do ktorej zacznisz chodzic juz tej jesieni. a w nastepnej chwili rozlega sie rechot: haha, niezle cie nabralismy, i caly swiat zostaje mi odebrany. czuje sie oszukany przez wszystko, niema sie czego zlapac, nic mnie nieuratuje.trace nietylko swiat tracie nie tylko wszystko i wsyztskich,ktorcyhkocham. trace tez siebie. pstryk - i niema mnie!"
"
to ksiazka o milosci i o smierci. Z takimpodejsciem filozoficznym. Naprawde ogromne wrazenie na mnie zrobila. POLECAM!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Myszorka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 17 Paź 2003
Posty: 114
PostWysłany: Pią 09 Kwi, 2004 12:35   odp Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja nie lubie czytac ksiazek . Czyta sie i czyta i nieraz nic nie rozumie

_________________
Szkola jest jak WC -
trzeba do niej chodzic Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
panna_z_bagien

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 4
PostWysłany: Sob 08 Maj, 2004 14:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Idda przeczytaj sobie Magda.doc i jej kontynuacje Paulina.doc
Pozatym My dzieci z dworca ZOO

Ni są to moje ulubione książki, ale przypuszczam, ze będą odpowiednie dla Ciebie

Polecam także "...nie ma z kim tanczyć... [erotyk dla panienek z dobrych domów]" Krystyny Siesickiej, "O melba!" nie pamiętam autorki, "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego i odrobinę Fantasy - tutaj standar Harry Potter (lubie bo każda następna część jest dojrzalsza od poprzedniej) i Władca Pierścieni.

_________________
Pozdrowienia for all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia K
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw 05 Sie, 2004 21:00   Jak zdobyć opracowanie "ten obcy"? Powierzcie pros

[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote]
Powrót do góry
uajca88 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 8
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Nie 29 Sie, 2004 21:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja nie moge zyc bez ksiazek....
a moji ulubieni autorzy to
vonnegut
king
sienkiewicz
philip k. dick
łysiak
burges
a moja ulubiona ksiazka to "Mein Kampf" Twisted Evil

_________________
I Bóg zesłał nas na ziemie byśmy siali terror i zniszczenie...
[L]EGIA DEVIL CREW!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 04 Wrz, 2004 21:37   

[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote] :( 8O :P :idea: 8O :( :arrow: :arrow:
Powrót do góry
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Sob 04 Wrz, 2004 23:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja za czytaniem nie przepadam ... Czytam tylko lektury i gazety =P . A nie ... pomyłka - Przeczytałam Harrego Pottera .. i wieznia z Azkabanu Mr. Green . To moj wielki wyczyn =P . Jestem z tego domna Mr. Green . Ktos sie pytał jak zdobyc opracowanie ksiazki " Ten obcy " ... Kup victora juniora wrzesniowego ... tam jest Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 05 Wrz, 2004 01:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:

...Jestem z tego domna...


Taaa... No i widac skutki tej twojej dUmy. Smile

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Nie 05 Wrz, 2004 14:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pulkownik .. jesli chodzi o to ze napisałam przez " o " ... to mi sie pomylilo :p Poprostu spieszylam sie =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karolia_13_
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 08 Wrz, 2004 19:16   Na 30 września mam przeczytac lekture ''Opium w rosole''

[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote]
Powrót do góry
KoT
Gość
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 07:21   

Cóż...Harry Potter? Następna część dojrzalsza od poprzedniej? Cóż...Lubię to. Pierwsze cztery tomy przeczytałem po osiem razy, piąty tylko trzy. Ale...Jednak wolę Więźnia Azkabanu i Kamień Filozoficzny, niż na przykład Zakon Feniksa. Owszem, jest przede wszystkim większa, więcej akcji. Jednak...Autorka coraz bardziej skupia się na problemie miłosnym Harry'ego i dla mnie to powolutku wykracza ponad normę. Poza tym lubię Fantasy (Hobbit, Władca Pierścieni Tolkiena; Wiedźmin Sapkowskiego; Pajęczyna Utkana z Ciemności Karla Wagnera)
Powrót do góry
tekla=)
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 13 Paź, 2004 17:55   czeœc jestem nowa i nie lubie czytac lektur

Czeœc co u was nie wiem czy lubieci czytać lektury czy nie ale ja nie nawidze wiezcie mi
Powrót do góry
tekla=)
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 13 Paź, 2004 18:00   Zabić nauczycieli od polaka

lepszy film kto sie ze mna zgadza ?? Jeżelio bym mogło, czytać z jakimœ ładnym chłopakiem to inna sprawa ale ksiażka ponad 400 stron to przesada!!
:love4:
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |