| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Książki
Autor Wiadomość
Tavion
Gość
PostWysłany: Pią 05 Lis, 2004 20:46   

Ja ostatnio czytałam Odyseję, Iliadę i Eneidę. Przerabialiśmy epopeje greckie i epopeje rzymskie Smile
Przejdź na dół
Gothic Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Lis 2004
Posty: 78
PostWysłany: Sob 06 Lis, 2004 18:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakoś mnie ostatnio do książek nie ciągnie, a to dlatego, że się wymęczyłam Krzyżakami Razz
No chyba, że mi jakąś polecicie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7274120
Elly Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lis 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sro 08 Gru, 2004 23:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam czytać książki ... chociaz w roku szkolnym żadko mam czas na czytanie to w ciągu wakacji lub ferri czytam mnóstwo książek . W te wakacje przeczytałam 17 dość gróbych książek - fajne były ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6519354
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 10 Gru, 2004 18:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moja wiedza z litelatury ogranicza sie glownie do wymagan szkolnych Very Happy Kiedyts jeszcze czytalam, jak bylam mniejsza, a teraz jakos nie mam na to czasu, ledwo i tak wyrabiam z lekturami na polski.

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger-1989 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 162
PostWysłany: Pią 10 Gru, 2004 20:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja mam przeczytać "Niemców" Kruczkowskiego. Ponoć to wcześniej nazywało sie "Niemiec też człowiek" ale autor zrezygnował z tego tytułu.
Kśiążka miała mówić o życiu prywatnym Niemców, po za wojną.

Teraz czytam 2 cz. "Władcy Pierścieni" czytam ją już 5 raz.

_________________
O saceros Christi,
tu scis me esse diabolum.
Cur me derogas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2874436
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 14 Gru, 2004 20:36   

Książki to dobro Wink.
Lubię czytać, choć nie mam na to zbyt wiele czasu... Ale jak się znajdą czas, siły i chęci do czytania, to nie potrafię wyrobić bez książki pod łapką Wink.
Moimi ulubionymi tytułami są (niekoniecznie w takiej kolejności, jak podam):
FABULARNE
Arrow "Władca Pierścieni", J.R.R. Tolkien
Arrow "Dark Sun", Troy Denning (5-tomowa seria fantasy, jak dla mnie ŚWIETNA Wink)
Arrow "Dracula", Bram Stoker
Arrow "Pierścień Mroku", Nikolai Pierumow (3-tomowa kontynuacja WP, niestety nie dane mi było przeczytać ostatniego tomu Crying or Very sad)
Arrow "Imię róży", Umberto Eco
Arrow seria książek o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego (niestety nie dane mi było przeczytać wszystkich części... btw, już widzę jak zaraz na mnie najadą przeciwnicy tegoż Razz)
Arrow "Manitou" i "Zemsta Manitou", Graham Masterton (i tu znów brak... mimo ciągłych polowań, 3. tomu jeszcze nie upolowałem Sad)
POPULARNO-NAUKOWE (że je tak nazwę Mr. Green)
Arrow "Księga proroctw tysiąclecia", John Hogue (B-O-S-K-I-E-!!!!!!!!!!!!!)
Arrow "Proroctwa na trzecie tysiąclecie", Kurt Allgeier
Arrow "Nostradamus i nowe tysiąclecie", Michael Jordan (to nie żart Mr. Green, ale to raczej nie jest ten słynny koszykarz Razz)
Arrow "UFO - 50 tajemniczych lat", Gildas Bourdais
Arrow "Proroctwa i przepowiednie", Tony Allan
Arrow "Zjawiska nie wyjaśnione", Karl Shuker

No i to by było na tyle... jak coś mi się przypomni to dopiszę Wink.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 14 Gru, 2004 22:04   

książki są chyba najleprze wg. mnie no opróćz fotografi bo ona króluje

jeśli chodzi o to dlaczego ludzie nie czytają książek odpowiedź jest prosta - brak wyobraźni lenistwo itp

ech a moją ulubioną książką jest "Wróżbiarka" Mike Resnicka, którą polecam i seria Jeżycjada:)
a tam by sie pare klasyków znalazlo chyba, Mistrz i Małgorzata, Imię Róży,
a ostatnio i "okultystyczne źródka nazizmu"
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Wto 14 Gru, 2004 22:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ktoś tu wymienił Imię Róży Umberto Eco? Jesuuu jedna z moich najukochańszych ksiązek ^^, eh aż się łezka w oku zakręciła jak przypomniałam sobie, jak malutkim tomiku (ledwo większego od skarbczyka jednak znaaaacznie grubszego) spędziłam tyle wolnych chwil =).

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 18:43   

Cytat:
ledwo większego od skarbczyka

Jezusie słodki, Matko wszechmogąca!!! (Jak by to ujął Osioł Cool) Ile to miało stron?? 1000?? O_O

Btw, co myślicie o czytaniu książek na komputerze (w wersji elektronicznej znaczy się)?? Bo jak dla mnie to to jest udręka... Nie ma to jak poczuć dotyk kartek pod palcami Razz.
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm.. =) 800 czy 900 cos Wink.
na komputerze? oj nie nie, nigdy!, nienawidze =/
za to uwielbiam wziaść do ręki jakąś starą ksiażkę =) (z takiego fajniutkiego starego papieru) powąchać sobie łądnie ^^ poszuć i usłyszeć szelest kartek =) ahh, nic wiecej do szczęścia nie potrzeba prócz liter Wink

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 20:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Btw, co myślicie o czytaniu książek na komputerze (w wersji elektronicznej znaczy się)?? Bo jak dla mnie to to jest udręka... Nie ma to jak poczuć dotyk kartek pod palcami


O tak tak ... w pełni się zgadzam ... nic nie zastąpi książki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 20:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No coz ja jakis inny jestem ;p Jedyne co mi przeszkadza w komputerowych ksiazkach jest to ze niewygodnie mi sie czyta na dluzsza mete.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 20:14   

Cytat:
za to uwielbiam wziaść do ręki jakąś starą ksiażkę =)

Tiaa... mam w domciu taką jedną... "Podróże Guliwera"... nie wiem z którego jest roku (kartka jest potargana w miejscu, w którym mogła znajdować się data wydania), ale myślę, że jest ona jeszcze przedwojenna... bo jest w niej jeszcze stara zasada polszczyzny, że tak to ujmę... np. "Anglji", "armji", "krajał", "pokrytą była dziwnemi rzeźbami"... i w ogóle "czuć" tą staropolszczyżnę, jak się czyta Razz.

Drążąc temat elektronicznych książek... Mam na kompjuterze "Anioły i demony" oraz "Kod Leonarda da Vinci" Dan'a Brown'a. Kiedy czytał to mój brat, widziałem jak się ślini do ekranu... myślę sobie: Fajne musi być. No to wybieram się do biblioteki (akurat wczoraj to było Razz) w nadziei, że będą to mieli (bo na kompie nie mam zamiaru czytać, no chyba że nigdzie indziej już nie znajdę Wink). Wchodzę, pytam się o "Anioły...". Bibliotekarka mówi: Proszę chwilkę poczekać. Ja już zadowolony, bo skoro zaczynają szukać to znaczy że mają... po minutce czy dwóch bibliotekarka wraca z przeszukiwania spisu książek i mówi: Wypożyczone. Myślałem że ją chyba uduszę... jak jeden mały brak książki w bibliotece może zepsuć humor na cały boży dzień Razz.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 20:29   

najładniejszy jest zapach książki takiej prosto z drukarni
Powrót do góry
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 22:41   

siemka

Ja uwielbiam czytac ksiazki:) najbardziej podobały mi sie:
Ania z Zielonego Wzgórza
Harry Potter (4 części, dalsze jeszcze przeczytam)
Świat Zofii (filozoficzna)
Ala Makota (pamietnik)
Szalone zycie Rudolfa (pamietnik)
dzieci z Bullerbyn (hehe 2 razy to czytałam)

Teraz czytałam (niby) Krzyżaków heh
Nom a nasz anowa lektura to " Opowieść wigilijna"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |