| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Lekcje muzyki...
Autor Wiadomość
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Pią 02 Maj, 2003 19:26   Lekcje muzyki... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U nas w szkole pan od muzyki tak ocenia śpiew:
-Bdb- śpiew bez fałszowania, zna tekst na pamięć
-Db- trochę fałszuje, zna tekst na pamięć
-Dst- fałszuje, myli się w tekście
-Dop- nie zna melodii, myli się w tekście
-Dst- bardzo fałszuje, nie zna tekstu
Wg. mnie takie ocenianie jest nie sprawiedliwe. Ja trochę fałszuję i zawsze załapuję się na dobrego Crying or Very sad . Przecież to nie moja wina, że fałszuję !!! Crying or Very sad Urodziłam się z takim głosem !!!
Co mam zrobić, żeby na koniec roku mieć 5 z muzyki ???
Czy u was jest też taki system oceniania ???

Pomocy !!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Nie 04 Maj, 2003 20:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hejo, co na tym forum tak pusto ??? Confused
Potrzebuję szybką odpowiedź !!! Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 05 Maj, 2003 22:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widzisz Iśka - nawet nauczyciele często nie wiedzą co to jest ocena. To "coś" to ocena postępów w nauce, a nie umiejętności.
Dam Ci przykład - jeśli ktoś np. jest świetny z matmy i przez cały semestr leży brzuchem do góry, bo wszystko wie - powinien dostać jedynkę, bo przecież nie uczynił żadnych postępów w nauce. Nauczyciele zwyle jednak stawiają takim uczniom przynajmniej "5". Teraz odwrotny przykład. Osoba, która była bardzo słaba z matmy i podczas semestru bardzo dużo się nauczyła, lecz nie jest najlepsza w klasie, zwykle dostanie "3", a przecież powinna dostać "5", bo uczyniła bardzo duże postępy w nauce!
Tak samo jest z Waszą muzyką. Nauczyciel nie powinien oceniać Waszych naturalnych zdolności tylko POSTĘPY w nauce - jak bardzo ktoś się stara być lepszym i wiedzieć więcej.
Niestety - w Twojej sytuacji wiele zdziałać nie możesz. Życie nie jest sprawiedliwe i musisz być tego świadoma. Oceny nie są w życiu najważniejsze. Znacznie ważniejsze jest to, abyś z przedmiotów które naprawdę Cię interesują miała dobre oceny. Poznałem już w życiu wielu ludzi, jednak nie znam ani jednego super humanisty, dla którego nauki ścisłe (matma, fiza, chemia itp) byłyby jasne i oczywiste. I odwrotnie.
Ważne jest to, abyś wiedziała kim chcesz być w przyszłości, co Cię najbardziej interesuje i w tym kierunku bardzo się rozwijała. Pozostałych przedmiotów oczywiście nie możesz ignorować, jednak nie powinnaś się za bardzo przejmować gorszymi ocenami z tych przedmiotów. Niewielu nauczycieli poprawnie ocenia uczniów.

BTW: Ja nigdy w życiu nie miałem wyższej oceny niż "3" z historii (zresztą zasłużenie - moje "postępy" właśnie takie były Smile ). A najpiękniejszym dniem mojego życia w szkole był dzień, gdy w liceum miałem ostatnią lekcię historii.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lip, 2003 12:26   

Pytasz co masz robić? Najlepiej zapisz się na kółko muzyczne :-) Wtedy napewno pani od muzy podwyży Ci ocenę SmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Dusia


Dołączył: 07 Maj 2003
Posty: 26
PostWysłany: Pią 04 Lip, 2003 02:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio oglądałam gdzieś jakiś program i pamiętam że tam mówili że śpiewania można si nauczyć, pod warunkiem że się chce i że się śpiew dużo i często. Wink

_________________
zawsze na wschód
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Czw 17 Lip, 2003 18:13   :szkoła: Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TWoja nauczycielka ocenia dobrze gdybyś widziała nasza. W klasie dostaja jedna lub dwie osoby tylko 5! A reszta 4 i 3 wiele osob tez idzie na wagarybo sie boi muzyki..trzeba spiewac na srodku klasy bez akompaniamentu pojedyczo...wiele osob nie jest dusza towarzystwa i sie boją jakich kolwiek występow..ja tez...czesto boli mnie brzuch i czuje sie slaba ze strachu....porozmawiaj z wychowawczynią...wg. mnie na muzyce powinno się uczyc o kompozytorach...instrumentach i nutach a nie spiewac...bo to nie wina uczniow ze zle spiewają. Tego sie nie da nauczyc...rodzi się czlowiek z talentem do tego lub bez...

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Czw 17 Lip, 2003 18:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał/a:
Pytasz co masz robić? Najlepiej zapisz się na kółko muzyczne :-) Wtedy napewno pani od muzy podwyży Ci ocenę SmileSmileSmileSmile


U mnie w szkole nie ma kółka muzycznego tylko jest zespuł na bardzo dużym poziomie i nie można się do niego zapisać, pan od muzyki sam wybiera:) Ale przez ten rok to nie będzie aktualne, bo w 2 gimnazjum jest plastyka biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
Gość
PostWysłany: Pon 21 Lip, 2003 09:57   

U nas koło nawet Teatralne jest
Powrót do góry
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Pon 21 Lip, 2003 15:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Weronika:
U nas też jest koło teatralne ! Które w dodatku zdobyło 2 miejsce w Wielkopolsce w jakimś tam konkursie ! Ale muzyczne jest akurat tylko to: DoReMi - zespół naszego pana od muzyki biggrin. Ale przez rok nie muszę się tym martwić !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Sob 26 Lip, 2003 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

iska troche chyba to zle rozumiesz falszowanie. falszowanie to zle wydpobycie dzwieku np w danej chwili niezaspiewasz zamiast wysoko nisko i to jest flasz... a nie twoj glos.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Nie 27 Lip, 2003 15:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mała:
Fałszowanie rozumiem dobrze...
Laughing
Cytat:
Ja trochę fałszuję i zawsze załapuję się na dobrego . Przecież to nie moja wina, że fałszuję !!! Urodziłam się z takim głosem !!!


Przepraszam, że nieopatrznie napisałam "z takim głosem". Bo jak ktoś fałszuje to ma zły słuch... Bo ja nie słyszę, że fałszuję.

Ale, mimo wszystko... TEMAT ZAKOŃCZONY (na szczęście Laughing )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tim Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 157
PostWysłany: Nie 27 Lip, 2003 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a unas w klaśe jak ktos wogule wstanie i zaśpiewa to juz jest dobrze Wink

_________________
Tim reaktywacja Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 25 Wrz, 2003 18:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zeczywiście to jest strasznie niesprawiedliwe!!! No bo słuchu chyba nie da się nauczyć to jest wrodzone. Więc jeżeli ktoś się świetnie uczy i wogle to nie powinna pani obnizac ocene za czystosc spiewania!!! To jest szkoła ogolnokształconca rozumiem w szkole muzycznej ale ze w zwyklej...to jest juz przesada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |