| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
LEGALIZACJA MARIHUANY!!!!
Autor Wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Czw 30 Gru, 2004 23:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

o tak, za czasow mojego liceum nawet udalo nam sie miec semestr etyki. pan od etyki kiedys zarzucil nam temat legalizacji narkotykow (sekw tym, ze nie pamietam zy tyczylo sie to dragow ogolnie czy tylko marihuany).
w zwiazku z czym wszyscy tak niepewnie, ze no mooooze, bo tamto bo siamto. na co pan z grubej rury zarzucil, ze on jest jak najbardziej za, bo po pierwsze - powody wymienione powyzej- przestaloby to byc takie tajemnicze neisamowite, pzrestaloby byc - o zgrozo - szpanem;
a po drugie - pomyslcie ile kasy by dla panstwa szlo, nalozylo by sie akcyze - i pach od razu lepiej Wink mafie rpzestaja miec zarobek, panstwo czerpie korzysci, sam mniod.

ino jak dla mnie powinno to byc ograniczone, ale nie w taki sposob jak niby zabronione jest sprzedawanie alkoholu dzieciom ( w co chyba nikt nei wierzy, odkad to wprowadzili, jakos za czesto mnei o dowod nie pytali - a zaczeli jak mialam 20 lat Wink)

jakby to jakos dobrze zorganizowac, czemu nie, bo niby czemu alkhol jest ogolnei dostepny.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 01:11   

Ja powiem więcej- w sytuacji, gdyby nie było "darmowej" służby zdrowia, opowiadałbym się za legalizacjš WSZYSTKICH dragów- każdy miałby wolny wybór, a reszta społeczeństwa nie łożyłaby kasy na ewentualne leczenie.
Powrót do góry
kelas Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 36
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 02:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszystkich? Jestem zdecydowanie przeciw.

Niektore narkotyki sa poprostu "nie dla ludzi". Nie daja prawie zadnej korzysci procz mocnego uzaleznienia.

Wg. mnie nie powinna byc legalna amfetamina (metaamfetamina takze) . Wszelkie inhalanty. Barbiturany (heroina, morfina, kompot). Wszystkie rosliny psiankowate (bielun).
LSD dostepne tylko dla ludzi zdecydowanych i okreslonych psychicznie - nie dla 16 latkow pragnacych mocnych wizuali.
Wszelkie mocne psychedeliki (grzyby, meskalina, dmt, lsd) takze dostepne tylko dla starszych osob (oczywiscie przy legalizacji mowimy o pelnoletnosci ale to tez za malo.

Ecstasy - tak. Ale czy udalo by sie zapobiec wrzucaniu kilkunastu LEGALNYCH pigulek podczas jednej dyskoteki? Bardzo watpie.


Przy legalizacji pojawia sie wiele problemow, mysle ze Polska nie jest gotowa na legalizacje wiekszosci narkotykow. Przedewszystkim jest nie poinformowana i prawdziwych faktach zwiazanych z marihuana i innymi narkotykami. To glowna przeszkoda na drodze do legalizacji.

Moim zdaniem legalna powinna byc tylko marihiana i wszystkie bezmyslnie zdelegalizowane rosliny.

Apropo.. odblokujcie temat ""Trawa" równie groźna jak papierosy". Nie dajecie zadnych mozliwosci wysuniecia kontrargumentow - a przecierz taka jest ogolna idea forum prawda? Inteligetna (niestety nie zawsze) dyskusja.

Jeszcze apropo calego tematu, mam nadzieje ze rozwinie sie w koncu jakas sensowna dyskusja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 17:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Temat jest przyklejony i zablokowany, bo to tylko informacja (link). To ma być widoczne i nie "zawalone" innymi postami. Nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby rozmawiać w tym wątku, albo założyć nowy. Kliknij wtedy do mnie na PW i wrzucę tam link do dyskusji Smile

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm hrerona, opum itp to nie inhalanty tylko opitaty..inhalnty to kleje, rozpuszczalniki itp...
i kto mial by decydowac o tym kto sie nadaje do wzecia meskaliny itp .... bo ja moze spelniam wiek ale znam sie na tyle dobrze ze wim ze barzooooo powanzie by to na mnie wplymelo w negatywnym znaczemniu....wyobraszas sobie kolejki do ewnwtulanych psychologow, lekarzy, urzedow o to...bzdura to jest nie mozliwe do zrobienia...za mariuhuna jestm za tak ale za niczym innym...

edit...cos rozkojarzona bylam.....napislam ze opiumitp to inhalanty a ty napislaes ze barbiturany..tak czy siak nie sa tym ani tym(barbturany sa lekimi nasennymi, uspakajacymy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelas Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 36
PostWysłany: Nie 02 Sty, 2005 13:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Owszem, barbiturany sa wykorzystywane jako leki na sen.
Ale przeczytaj prosze jeszcze raz to co napisalem.
Inhalanty powinny byc zabronione. A takze barbiturany.
Heroina i opium to barbiturany pozyskiwane z zywicy maku (opium), to tez opiaty.


Kto by mial decydowac? Chocby lekarz rodzinny albo psycholog.
Nie chce calkowitego zakazania mocnych psychedelikow a dostepnych tylko dla "umyslowej" elity. Kazdy kto czuje sie na silach i chce podac sobie ktorys z "mocniejszych" zwiazkow bez problemu moglby przejsc odpowiednie badania.
Ja chcialbym poprostu zeby te mocne psychedeliki nie dostepne bylyby dla nastolatkow i ludzi poprostu niegotowych na spotkanie z nimi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Nie 02 Sty, 2005 19:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

drogi kelasie czytaj uwaznie teraz Ty, frigg o ile mi wiadoo czepila sie anzewnictwa, opioidy to nie jest to samo co barbiturany, wiec badz laskaw tego nie łączyć,
opioidy wg ACT naleza do lekow przeciwbolowych grupa N02 (opioidy to N02A)
a babriturany naleza do grupy lekow znieczulajacych - N01 (barbiturany to podgrupa lekow do znieczulenia ogolnego dokladnie N01AF)

dalej: barbiturany jak sama nazwa wskazuje sa pochodnymi kwasu barbiturowego, natomiast opioidy - z czego glownym jest morfina ni chuchu nie maja w sobie kwasu barbiturowego.

wiec jak sam widzisz nie jest to to samo i bzdura jest mowienie ze opioidy sa barbituranami wytwarzanymi z maku.

(nota bene w glupim syropie pini dla dzieci jest kodeina - pochodna morfiny..)

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kelas Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 36
PostWysłany: Pon 03 Sty, 2005 23:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zwracam honor Smile
Faktycznie doczytalem i mylilem sie.
Bylem przekonany ze heroina (i wszystkie opiaty) naleza do barbituranow.

O opoidach nic nie mowilem.. niewazne.

Owszem, opiaty sa pozyskiwane glownie z maku.

Naprawde spor bez sensu. I tak przecierz chodzi o to zeby heroina, morfina, kodeina i inne opiaty byly dalej nielegalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Pon 03 Sty, 2005 23:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

alez sie nie spieram, ino uswiadamiam bo po co pisac bzdury Wink

jak wyzej - kodeina JEST legalna, wiec zwrot dalej jest nie na miejscu.... (patrz chociazby nurofen plus, syrop pini, etc etc), co prawda kodeina ma 10 x slabsze dzialanie od morfiny, ale zawsze mozna wychlac 10 litrow syropu pini Wink

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kelas Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 36
PostWysłany: Wto 04 Sty, 2005 16:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Owszem jest co niestety wg. mnie jest bledem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Wto 04 Sty, 2005 16:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm bledem..... no to uzeraj sie dalej z kaszlem, szczerze nie slyszlam o przypadkach uzaleznienia od syropu pini, ale byc moze byc moze. wszak wszechwiedzaca nie jestm... jakos ehroinisci tyz sie kodeina nie szprycuja, wiec cos w tymmusi byc skoro mozna ja nabyc droga kupna w aptece

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kelas Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 36
PostWysłany: Sro 05 Sty, 2005 08:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na kaszel mamy wiele innych srodkow. Np. dekstrometomorfan (DXM) w syropie Acodin, halucynogenna substancja. Kodeina napewno nie jest jedynym srodkiem.

Kodeina to bardzo podobny chemicznie zwiazek do heroiny i morfiny poniewasz uzyskuje sie ja z demetylacji morfiny.
Kodeina metylacja> morfina metylacja> heroina[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sro 05 Sty, 2005 11:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe to zes troche nie trafil bo dekstrometorfan akurat jest opioidem Wink ino bez dzialania narkotycznego, ale zawsze zneinawidzony opioid Wink

a kodeina jest 10 razy slabsza od morfiny i nei musisz mi mowic, co to, bo sama pisalam wczesniej ze jest pochodna Wink
(albo mialam zamiar napisac)

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sro 05 Sty, 2005 13:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

kłutnia o głupoty. NA upartego za pomocą paru przyborów laboratoryjnych, a w wielu przypadkach nawet bez ich pomocy można się urąbać połową roślinek zarastających nasze ogródki. Na szczęście mało kto wie co można zrobić z tego co ma w ogrodzie, albo jak trzeba by coś z czmś zmieszać by się wstawić ...Poza bieluniem, grzybkami i produktami z maku ludziom się wydaje, że reszta roślin jest nieszkodliwa. Źle im się wydaje, ale raczej powinniśmy się z tego cieszyć.
A co do trawy...jestem za legalizacją ale tylko w takim wypadku, jeśli to bedzie produkt naturalny lub przynajmniej o ściśle kontrolowanym składzie, a nie rasowany chemią jak leci. Swojego czasu paliłem, przyznaję, ale przestałem po świnstwie, które mi mało mózgu nie zważyło. Dwa dni wyrwy w życiorysie...Od tamtego czasu mam silną awersję- po prostu się boję. Jestem za, ale...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
kelas Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 36
PostWysłany: Sro 05 Sty, 2005 18:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nidhogg jestes tego pewna? Dekstrometomorfan (DXM) jest nienarkotyczny?
No to zebys dalej nie byla w bledzie:
http://www.hyperreal.info/drugs/go.to/sec/35

Ostatnio coraz o nim glosniej. Bywaly smiertelne wypadki a wiec nalezaloby jakos ograniczyc jego dostepnosc dla mlodych ludzi. Takie moje zdanie.

A czy jest opoidem? Nie wiem. Napewno jest opiatoidem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |