| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Co to są sekty?
Autor Wiadomość
cornelia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 121
PostWysłany: Czw 02 Paź, 2003 19:54   Co to są sekty? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie-co to są sekty?Sekciara,sekciarz itp.
Bo nie mam pojecia!!!
[/i]

_________________
I'm going nowhere...Could be, I'm already there?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9390031
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Czw 02 Paź, 2003 20:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cze

Sekta (z łaciny secta – sposób życia, stronnictwo),– grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów i przyjęła własne zasady organizacyjne, odłam wyznaniowy jakiejś religii. Jej członków łączy zazwyczaj silne poczucie wspólnoty, świadomość misyjnego powołania, rygoryzm religijny i etyczny.

W miarę upływu lat niektóre sekty przekształcają się w uznane organizacje religijne, np. Świadkowie Jehowy, mormoni. Wiele nowych sekt pojawiło się w latach 60. XX w. jako wyraz poszukiwania przez młodych ludzi sensu istnienia, jedności.

Ich rosnącą popularność wciąż obserwuje się w Ameryce Północnej, chociaż ich forma kultu i organizacja budzi często kontrowersje, zwłaszcza gdy całkowicie izolują się od reszty społeczeństwa, uniemożliwiając swym wyznawcom swobodę poruszania się. W skrajnych sytuacjach dochodzi do masowych samobójstw członków sekt podporządkowanych silnej indywidualności przywódcy wierzącego w zbliżenie w ten sposób do zbawienia. Niektóre sekty są zakazane lub podlegają kontroli przez państwo.

Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego Edukacja Obywatelska” Wydawnictwa Europa. Autorzy: Roman Smolski, Marek Smolski, Elżbieta Helena Stadtmüller. ISBN 83-85336-31-1. Rok wydania 1999.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Czw 30 Paź, 2003 21:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A teraz bardziej po "ludzkiemu" Sekta-organizacja para religijna wykożystująca wiernych to swych niecnych celów (to jest ta ZŁĄ wersja) Lub niezarejsestrowany w księdze religi zwiazek wyznaniowy.....
Sekciara Sekciarz to członek Sekty

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kola
Gość
PostWysłany: Czw 19 Lut, 2004 08:10   

nie lubię slowa sekta to jest termin obraźliwy. musimy sobie zdawać sprawe, że obok katolicyzmu w Poslce jest wiele innych wyznań i kościołów, warto je czasami odwiedzić aby wzbogacić swoją wiarę.
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Czw 19 Lut, 2004 09:09   

Zgadzam się, tylko trza uważać żeby nie trafić na jkiś z lekka chorych maniaków którzy będą chcili cię pozyskać dla pieniędzy lub innych chorych celów.....
Powrót do góry
gi-gi


Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 12
PostWysłany: Pon 05 Kwi, 2004 07:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wg. mnie pojecie sekta nie powinno miec istnienia...
bo wtedy kosciol katolicki czy protestancki...
tez mozna uznac za sekte... tylko nieco wieksza,
punkt widzenia zelezy od punktu siedzenia jak to mowia...

pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luna Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Lip 2004
Posty: 98
PostWysłany: Wto 20 Lip, 2004 15:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kościołu Katolickiego ani żadnego innego nie możemy nazwać sektą! Wszystkie te kościoły mają jednego wspólnego prawdziwego BOGA! A te sekty albo wymyślają sobie innych bożków albo nie wierzą np. w Matkę Boską jak Jehowi. A takie pytanie do ciebie gi-gi jaką ty wyznajesz wiarę?

_________________
Najczęściej duma jest przyczyną wszystkich wielkich błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4557715
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 20 Lip, 2004 18:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sekta nie ma nic wspólnego z innymi wiarami!!Jehowi też przciez nie są sektą tylko wyznaja inna wiarę! Moja ciocia jest np. jehową..nie mam nic do ludzi którzy wyznają inna wiarę! A sekty to hm...grupa ludzi wyznających inną wiare ALE oni pozyskują wiernych dla PIENIĘDZY. Wyciągaja od nich wazne dla nich informacje, potem pieniądze..czesto faszerują ich narkotykami a czasem nawet doprowadzaja do smierci..sekty robia ludzią pranie mózgu i to nie ma nic wspólnego z inna wiarą! TA inna wiara to tylko taka przykrywka w przypadku sekt! I dlatego trudno jest tak naprawde przekonac sie kto jest sektą a kto nie a potem moze byc juz za pozno.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Otwieracz
Gość
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 12:24   

Świadkowie to też sekta.
Powrót do góry
_grzeszczulka_ Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 19 Lip 2004
Posty: 110
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moja mama mówi że świadkowie... to też sekta. Ale to tak naprawde nie jest sekta! to jest także religia!

_________________
Dobry serek, dobry... i otwieramy buźke! I ... Aaam! AŁAAA! Al nie gryź!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2419438
Luna Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Lip 2004
Posty: 98
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 14:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gosciowa Jehowi sa sekta i to nic nie ulega watpliwosci! A poza tym sekta to naprawde sa odlamy od innych religii...
SEKTA- odłam wyznaniowy w obrębie danej religii>>:S. wyznaniowa, protestancka.

_________________
Najczęściej duma jest przyczyną wszystkich wielkich błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4557715
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 17:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Luna napisał/a:
Gosciowa Jehowi sa sekta i to nic nie ulega watpliwosci! A poza tym sekta to naprawde sa odlamy od innych religii...
SEKTA- odłam wyznaniowy w obrębie danej religii>>:S. wyznaniowa, protestancka.

To w takim razie moja ciocia jest sekciarą Smile a tak na poważnie to każdy ma własne zdanie..dla mnie to nie jest sekta...moja ciocia dobrze czuje się w tej wiarze..nikt nie wyłudza od niej pieniędzy i nie nazuca swoich ideologii..poprostu należy do jehowych i na tym się to konczy..chodzi na ich spotkania czyli takie "msze"...i jakos zyje...dla mnie to nie jest sekta ale kazdy moze myslec jak chce.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
_grzeszczulka_ Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 19 Lip 2004
Posty: 110
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 24 Lip, 2004 16:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

LUNA! JEhowi nie są sekta!!! Obok mojego domu po sasiedzku był damek w którym odbywaly sie msze swiadków jehowy. Więc jak ja siedziałam na ogrodzie to wszystko było słychac i jeszcze do tego mieli otwarte drzwi. Te msze są całkowicie normalne! Tak samo jak w zwykłym kościele! Praktycznie niczym sie nie różni... to nie jets sekta! No teraz aktualnie nie ma juz tego kościólka obok mojego domu bo sąsiedzi sie skarzyli ze za głośno śpiewają i modlą sie itd. i ci świadkowie przenielsi sie kilka ulic dalej.

_________________
Dobry serek, dobry... i otwieramy buźke! I ... Aaam! AŁAAA! Al nie gryź!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2419438
Tavion
Gość
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 16:43   

Przypominam, że prawnie Świadkowie Jehowy uważani są za sektę. Jednak każdy ma swoje zdanie na tem temat. Confused

_grzeszczulka_ napisał/a:
Te msze są całkowicie normalne! Tak samo jak w zwykłym kościele! Praktycznie niczym sie nie różni...


Niczym? Różnią się tym, że są nielegalne. Na przykład można porównać to do sabatu czarownic. Wink

Aha, jeszcze coś. Świadkowie uznają Matkę Boską ---> Luteranie (ewangelicy) nie uznają jej jako rodzicielki. Wink
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 17:48   

[quote="Luna"]Kościołu Katolickiego ani żadnego innego nie możemy nazwać sektą! Wszystkie te kościoły mają jednego wspólnego prawdziwego BOGA! A te sekty albo wymyślają sobie innych bożków albo nie wierzą np. w Matkę Boską jak Jehowi. A takie pytanie do ciebie gi-gi jaką ty wyznajesz wiarę?[/quote]
Nie zgadzam się z Tobą Luna . Ja nie wierze w zandego boga ;| . I moge też nazwac kosciol katolicki czy inny sektą . Te koscioly tez wymysliły sobie Boga . Ja tak uwarzam :]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |