| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Można?
Autor Wiadomość
Jak?
Gość
PostWysłany: Wto 20 Sty, 2004 20:16   Można?

Jak może kobieta rodzic dziecko przez taka tyci tyci dziurke..Neutral i po 2 to jak wychodzi dziecko to bardzo boli i rozrywa tadziure Confused bez sens Confused :!
Przejdź na dół
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Wto 20 Sty, 2004 20:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gdy kobieta rodzi to pochwa ta dziurka roższeża się i juz łatwiej wychodzi
i to chyba aż tak nie boli nie wiem nigdy nie rodziłem Very Happy

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MeGi111 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Lis 2003
Posty: 195
PostWysłany: Wto 20 Sty, 2004 23:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podobno boli OKROPNIE.... Sad

_________________
"... Idąc ulicą zauważ biednego kamyka,
jesiennego liścia, zapracowaną mrówkę,
małego wróbelka, jedną chmurkę na niebie,
pierwszą kroplę deszczu na sobie
i uśmiechnij się do siebie
i bądź z siebie dumny,
że potrafisz to wszystko zauważyć..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4715251
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Sro 21 Sty, 2004 10:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Och ! Nieprawda ! Ludzie jesteśmy w XXI wieku ! Rodzenie wcale tak strasznie nie boli ! Przecież są środki przeciebólowe i fachowa opieka lekarzy !
Jest coś takiego jak rozwarcie, kiedy rozwarcie ma tyle i tyle centymetrów (albo milimetrów ? Smile ) dziecko się rodzi. Jeżeli bobasek już chce "wyjść", a rozwarcie jest jeszcze za małe wtedy jest cesarskie cięcie.

A sam moment jak dziecko "wychodzi na świat" jest ponoć cudowny. Mój tata mi opowiadał (przy moim porodzie nie był, ale był przy porodzie mojego brata). Mówił, że najfajniejszy jest "pierwszy krzyk"... Ja tam nie wiem... sama jeszcze nie rodziłam Very Happy !

Ale Deg napewno powie wam coś więcej... sam to niedawno przeżywał (a jek nie on to na 100% jego żona Very Happy)... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sro 21 Sty, 2004 19:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wcześniej juz pisałam,ale coś sie moja wiadomosć widac nie zapisała....
Przy porodzie jak juz wspomniano ta "dziurka" się rozszerza sprawiając mniejszy ból. Pomyśl tylko-ile kobiet juz rodziło? I założę sie,że wiecej niż połowa sie bała. I co? Jakos żyja nie? Wink I jeszcze jedno dziewczyny- wiele moich koleżanek nie chce mieć dzieci bo...boją sie porodu. No proszę Was! Wink

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 23 Sty, 2004 10:25   poród Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poród boli i nie da się ukryć ale zawsze można zrobić sobie cesarskie cięcie tylko że wtedy ta rana długo boli i pozostaje blizna. Najlepiej rodzić normalnie a w ostateczności zrobić cesarke. Poród boli ale nie każdego tak samo...zresztą mozna poprosić o jakiś zastrzyk przeciwbólowy czy cos takiego i wtedy boli mniej. Ale nie ważne jak bardzo poród boli...jak dziecko się urodzi to wszystkie bóle jakby nagle znikają...bez przesady...nie można poświęcić sie raz w życiu dla takiego malutkiego bobaska?? zeby mógł życ i wyjśc naświat? to jest niesamowite...z niczego robi się coś Smile I ta świadomośc że to coś Smile) jest twoje.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
girl_in_black Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 23 Sie 2003
Posty: 254
PostWysłany: Pią 23 Sty, 2004 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hej! wiem...to bardzo boli...mama mi opowiadała że nie mogła wytrzymać z bólu ... aż zemdlała i miała cesarkę. są też srodki przeciwbolowe które nie zawsze można podać bo może sie coś stać dziecku albo matce....ale na ogól porody przebiegają w miare dobrze. ile kobiet ma dzieci....jak by siem każdy bał nom to człowiek by wyginął! ja sama też siem bojem...ale baaaaaaaaardzo bardzo chciałabym mieć sowje dziecko...takiego małego bobaska Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nyszka
Junior
Junior


Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 70
PostWysłany: Sob 24 Sty, 2004 18:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

po pierwsze to pochwa ("dziurka") sie powiąksaz przy porodzie.
po drugie,to przecież są środki przeciw bólowe,wiadomoz, e to bolia,le nie aż tak strasznie!!!

_________________
A cóż ja mogłam napisać? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 25 Sty, 2004 02:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ech.
Poród boli. Nawet bardzo.
Ale nie ma to większego znaczenia. Przez 9 miesięcy matka drży o swoją kruszynkę, aby nic jej się nie stało. Pierwszy poród trwa zwykle kilkanaście godzin (następne są krótsze), z czego najbardziej bolesna faza zajmuje około godziny. Jest to naprawdę paskudny ból. Ale czymże jest ten ból, jeśli za chwilę zobaczymy upragnionego i wyczekiwanego przez 9 miesięcy bobasa? Kobiety bardzo szybko zapominają o tym bólu, ciesząc się obecnością dzieciaka.
W każdym razie dla wielu kobiet urodzenie dziecka to najtrudniejsze zadanie w ich życu.

Środki znieczulające owszem istnieją, ale większość z nich ma niezbyt dobry wpływ na dziecko (Kobiety! Dolargan naprawdę nie jest dobrym rozwiązaniem! W większości przypadków wywołuje m.in. żółtaczkę fizjologiczną noworodków!). Czasami naprawdę opłaca się bardziej pocierpieć, by tylko zdrowie dziecka nie było zagrożone.

A jeśli chodzi o pochwę i krocze to są bardzo rozciągliwe. Bez większego trudu przechodzi przez nie dzieciak. W niektórych przypadkach krocze nacina się (aby samo nie pękło niekontrolowanie) ale jest to bezpieczny zabieg w znieczuleniu miejscowym a rana goi się szybko.

Iśka - trochę pokręciłaś z tym rozwarciem. Podczas porodu mówimy o rozwarciu szyjki macicy, a nie ujścia pochwy. Szyjka macicy to taki otwór, którym dzieciak dostaje się do pochwy. Rozwarcie mierzymy w centymetrach albo... w palcach Wink.

Gościówa: masz bardzo dużo racji. Choć rana z cesarki goi się przez kilka tygodni, to obecnie ginekolodzy cesarskie cięcie wykonują tak, aby bliznę można było zakryć np. majtkami. Cięcie jest dość nisko i wykonywane jest poziomo. Kiedyś kobiety były cięte od pępka w dół, co zostawiało paskudne blizny praktycznie nie do ukrycia np. na plaży. Teraz jest dużo lepiej.
A sam fakt powstania nowego życia, nowego organizmu po prostu z maluteńkiej komórki jajowej i jeszcze mniejszego plemnika jest największym cudem naszego świata.

Czy porodu należy się bać i brać go pod uwagę planując dzieci? Zdecydowanie nie. Na posiadanie dziecka decydujemy się gdy instynkt rodzicielski (zarówno macieżyński jak i ojcowski) podpowiada nam, że nadszedł dogodny moment.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Nie 25 Sty, 2004 23:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hehe, no żeczywiście wszyyystko pokręciłam... zaraz po napisaniu postu (po fakcie... ale ze mnie blondyna Very Happy) zapytałam mamy... wszystko mi opowiedziała...
Ale z tym bólem, to mama powiedziała mi, ze nie jest aż tak strasznie... Mówiła, że była zbyt mną zajęta (a później moim bratem), żeby myśleć o bólu... właściwie nie potrafiła mi powiedzieć, czy pierwszy poród bolał bardziej niż drugi... Very Happy
Deg napisał/a:
W każdym razie dla wielu kobiet urodzenie dziecka to najtrudniejsze zadanie w ich życu.

I tu pojawiają się rozbieżności w tym co mówiła mi mama, a w tym co mówisz (raczej piszesz) Ty Deg. Otóż moja mama twierdzi, że poród w porównaniu do wychowanie to bułeczka z masłem... moja ciocia, babcia, stryjenka i ... cała kobieca reszta rodziny sądzi tak samo Wink Ale może kobieca część mojej rodziny nie należy do tych "wielu" kobiet (?)... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 26 Sty, 2004 01:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heh. tak właściwie to i Ty i ja mamy rację Wink.
Ja miałem na myśli przeżycia fizyczne - zbyt ogólnie napisałem.
A wychowanie z pewnością to ogromnie odpowiedzialne i trudne zadanie. Z tym, że ja bym tego nie porównywał do porodu. To dwa zupełnie różne zadania.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |