| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
LUDZIE !!!!! odbiło wam? - stereotypy.
Autor Wiadomość
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pią 30 Sty, 2004 00:35   LUDZIE !!!!! odbiło wam? - stereotypy. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

chyba odiblo... niestety...tak patrze.rozgladam sie. i co widze? KUPE nieuswiadomionych ludzi. pomozcie im. biedni sa.
tutaj przydaloby sie kilka sob ktore sie bardziej znaja. hehe. moge byc wulgarn bo porostu juz czasemm mam dosc.
chodzi o stereotypy. spotykamy sie znimi na codzien. dokladniej stereotypy muzyczne.
hip hopowiec to dresiarz i diler, siedzi pod blokiem i zebrze, a metal to brudas i ma kontakty z szatanem, ktos slucha popu to ubiera sie na rozowo...it..
a chodzi o to drugie. o metal. tak mnie sporowokowalo napisanie na ten temAMT. wlasnie rozmawiam z osoba, totalnie nierozumna,niby koles starszy powinien cos iwdziec.nie. pisze: jakiej muzy lslucasz? ja: metal..gotyk..grunge... on: a szatan? ja:??ee? on: od metalu do szatana blisko
wkurzyl mnie. urazil mnie i moje wyznanie. bo ja slucham metalu, ostego.blacku, death. gdzie duzo o szatanie spiewac, ale czy to przeszkadza w tym, zeby chodzic do koscola? wierze w boga... i sietego niewstydze, ale ta muzyka, jest czyms co mi pomaga, on mi mowi ze ja sie utozsamiam z pisoenkami, mowi ze jesli spiewaja o szatanie to MUSZE byc szatanistka. OCO MU KURNA CHODZI? coraz wiecej ludzi uwaza metala za sataniste. kurde. mowia mi ze przewrazliwiona jestem. ale od dzicka... natalka grzecznie do kosciolka szla, wpajano mi te gadke. i co? wierze. tak wierze, jak wieksozsc polakow. ale MAM PRAWO SLUCHAC METALU. NIENAWIDZE SZUFLADEK! NIESZUFLADKUJCIE LUDZI! to jset bez sensu. ja? nie jiejestem chyba metalem. nieczuje sie takim. raczej... nie. slucham mzuyki ale si enieograniczam. i tyle.
ale jak mozna mylic wszystkich w stereotypach. to tak samo jkaby bylo pytanie
KTO NAJLEPIEJ gra w kosza?
amurzyn
b)polak
c)chinczyk
wszyscy odpowiedzieliby ze mrzuyn. to stereotyp. murzyni graja super w kosza i maja wielkiego fi*ta.cytuje troche slowa qby voo. bylo keidys w filipince. mial niesamowita racje. NIESZUFLADKUJCIE LUDZI. to tak samo ze babcia to musi miec wielkie gacie jak kanapa i takie do kolan. bo tak bylo w bajkach ajakubyscie babunie w stringach zobaczyli to nagle; oejj! ale babcia niemoze sie tak ubierac.
to jest stereotyp.
gowno. nieszufladkujmy ludzi.
zanim ich niepoznamy nic o nich sie niedowiemy.
KROPKA
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pią 30 Sty, 2004 00:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jeszcze dodam i zacytuje:
"Propaganda mass mediów stworzyła dość zgubny obraz subkultur, poprzez przedstawianie skrajnie negatywnych zachowań pewnych ich członków. Ukazanie metala, który zabił sąsiada w furii i ataku szału, w pełnym rynsztunku (długie włosy, glany, ciemny strój), sprawi, iż od tego momentu zaczniemy bać się i być podejrzliwi o każdego mężczyznę podobnego do opisanego wzorca. Redaktorzy zaznaczą, że dany osobnik był rockmenem i już się boimy ich wszystkich. Uważamy, by nasze dzieci nie słuchały tej muzyki. Nagle zaczynamy zauważać, że ten długowłosy kolega naszego syna, też się czasami dziwnie zachowuje. On nosi kolczyki słucha, ostrej muzyki. Na wszelki wypadek odciągnijmy od niego naszego syna. Mass media lansują negatywny obraz reprezentantów poszczególnych grup, ponieważ to, co przyciąga, daje pieniądze, a śmierć, brutalność, kasa i sex są najlepszym sposobem na zwabienie widza. Oglądalność i frekwencja podczas reklam jest ważniejsza, niż mówienie 100 % prawdy. Zresztą, my sami bardziej pragniemy, być może nieświadomie, dowiadywać się o rzeczach złych. One są dla nas interesujące, pociągające.

"
jeszcze cos:
"Ten art dedykuje wszystkim czarnym siostrom i braciom. Przez prawie dwa lata ubierałam się na czarno, znosiłam wyzwiska i nienawistne spojrzenia. Słucham Nirvany, Dżemu, Led Zeppelin i wielu innych. Niedawno byłam na koncercie Vedera i bawiłam się [cenzura]. Pewnie nadal ubierałabym się na czarno, gdyby nie moi nowi znajomi - "metale".

Zrozumiałam, że nie ważne jest jak wyglądasz, ważne jest co myślisz. Jak słyszę od "tolerancyjnych metali" teksty typu: "Asfalt powinien wiedzieć, gdzie jego miejsce", to chce mi się płakać. Myślałam, że przynależność do metali, to swojego rodzaju zaszczyt, możliwość obracania się w kręgu ludzi inteligentnych. Myliłam się: metale (poniżej 19 roku życia), to najczęściej ludzie chcący pokazać, że są super, bo maja glany i czarną skórę. Niczym się nie różnią od szpanerskich hh. Najczęściej metale byli w młodości hh i, niestety, nie wszyscy z tego wyrośli.
Teraz już nie będę patrzyła na każdego metala z szacunkiem i uznaniem, najpierw będę musiała go poznać. Przecież to jest śmieszne, w wieku 14 lat opowiadać, że jest się satanistką, czy na powitanie mówić „ave”. Czarni bracia i siostry, nie różnimy się niczym od hh. Oni mają „siema”, my mamy „ave”. Kiedyś śmiałam się z hh, że mają to swoje „siema”, teraz już na pewno nie będę...

W moim życiu nastąpił przełom, nie uważam już, że wyjść z domu, nie ubrana na czarno, to obciach. Kupiłam sobie nowe glany, bo stare się już do niczego nie nadawały. Różnica miedzy starymi i nowymi polega na tym, że stare były czarne, a nowe są zielone.

Na zakończenie dodam, że czuję się naprawdę wolna. Wiem, że teraz wszyscy będą na mnie dziwnie patrzyli. Metale, hh, dresy i skini, ale to nie ważne. Ważne jest to, że będę mogła ubierać się jak chcę i słuchać tego co chcę, nie narażając się na śmiech. Założę sobie własną subkulturę, której będę jedynym członkiem."
(nastolatek.pl)
hmm..madre slowA.
ja nieubieram sie na czarno:P bo lubie kolor niebieski zieolny. kazdy inny.
hmm... niepotrzeba tu mojego komentarza. moimkomentarzem jest ten osttani tekst.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pią 30 Sty, 2004 16:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mała zgadzam się z tym co napisałaś i zacytowałas w 100%, już nie raz zostałam wyzwana popychana, usłyszałam wiele niemiłych i wulgarnych słów z ust rówieśników dostawałam ciosy i kompniaki ze stóp moich kolegów ze szkoły.

czemu? tylko dlatego że słucham takiej a nie innej muzyki. zgadzam się również z tym, że wiele osób słuchających metalu słucha go tylko po to żeby "zaszpanować" żeby pokazać kolegom że jest się innym od nich. Jednak nie dotyczy to mnie. Ja słucham metalu bo jest to dla mnie pewnego rodzaju ucieczką, zamykam się z kurtem cobainem w swym własnym małym swiecie, a to że jestem gothem i że ubieram się na czarno nie znacyz że szpanuje, znaczy to że ubieram się tak bo mi się to podoba, bo czuję że chcę odzwierciedlić w pewnym stopniu swoją osobowość i że lubie ten kolor.

Jeżeli ktoś tylko dlatego że jestem ubrana tak a nie innaczej, że słucham tego a nie innego ma mnie traktować jako smiecia i ma mnie bić przezywac i pluć to prosze bardzo, jednak jeżeli kiedyś owa osoba będzie potrzebowała pomocy to neich wie że mam ją głęboko gdzieś za to że przez kilka dni nie mogłam się schylać, za to że byłam upokorzona przed dużą częścią mojej szkoły, za to że usłyszałam z jego/jej ust to a nie co innego.


Nie chodzi mi w tym momencie tylko o hh techniarzy czy kgoś innego, ale o każdego który w ten sposób będzie się zachowywał w stosunku do mnie czy do kogokolwiek innego za to że jest "inny" za to ze jest dziewczyną, za to że keidyś nie zgodziła się z nim chodzić (takie upokorzenie tez miałam Crying or Very sad ale to napiszę keidy indziej), za to że jest inan do niej/ od niego i wszystko poza tym, przepraszam za rozpisanie się na ten temat, ale w tym temacie zawsze miałam i będę miała dużo do powiedizenia, żegnam....




Mała, chętnie z tobą porozmawiam, prosze odezwij się do mnie na gg, nawet jak mnie nie bedzie: 2891618

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 30 Sty, 2004 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny zgadzam się z Wami w 100%. Słucham metalu, mam glany, ale w koncu muszę przyznać,że mam poczucie chumoru, przyjaciół i na prawdę da sie ze mna gadać. NIe ubieram się na czarno bo oprócz czarnego lubie tez czerwony i niebieski. Nie jestem metalem, po prostu słucham tej muzyki. Ale przecież każdy metal, sk8, landryna...Każdy jest inny! Niektorzy to na prawde mili ludzie trzeba ich tylko poznać! Nie każdy metal czy sk8 pali czy pije. Tacy ludzie którzy pija czy palą to naprawdę, tylko szapnują i taka jest prawda.
Nie rozumiem nietolerancji jeśli chodzi o subkultury(w ogóle nie rozumiem nietolerancji). Przeciez kazdy to człowiek czy Wy tego nie widzicie?
Rozumiem nie lubić kogoś, kogo sie zna, ktro nam cos na serio zrobił. A nie,że idę...widze sk8: "Ej ty, koleś nasrałes w portki czy co?!". Przecież tego człowieka nawet nie znam nie mogę go pochopnie oceniać tak jak każdego innego człowieka!
Ludzie nie przyklejajcie innym etykietek!

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 30 Sty, 2004 17:38   

Heh, też wielokrotnie byłam nazywana "Szatanistką", ale to chyba dla zgrywy, bo moi znajomi mnie znają i wiedzą, że jestem katoliczką. Nie wstydzę się swojej wiary, ale od kąd jestem kojarzona z szatanem jakoś mniej się go boję... O, przypomina się taka historia na religi: piszemy cos o szatanie, ktoś pyta czynapisać z dużej litery, katachetka mówi, że nie, a Adam taki jeden mówi "Kasia musi napisać z dużej". Jakbym była satanistką to bym na religię nie chodziła, chociaż moja koleżanka jest ateistką i chodzi bo jej rodzice każą. Ale zboczyłam z tematu. Ja ubieram się po "metalowemu" od czasu do czasu, nie codziennie. A ten stereotyp o tym różowym to ja wymyśliłam, ale miałam powód. Pewna dziewczyna zapytała mnie kiedyś jakiej muzyki słucham. Kiedy odpowiedziałam, że metalu zdziwiła się "A nie ubierasz się tak.". Dlatego odgryzłam się "A ty słuchasz popu i nie ubierasz się na różowo". A tak na zakończenie: czarny to spoko kolor, wyszczuplający i w ogóle Wink Ale nie codziennie ubieram się na czarno, bo lubię także czerwony, szary, czerwony i fioletowy.
Powrót do góry
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pią 30 Sty, 2004 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja nawet niepamietam do konca co pisalam i niechhce i sie czytac;p
ale nene wyjela mi duzo rzeczy z ust.
tylko tu chodzilo mi o osoby ktore mnienieznaja. jak tylko mwilam jakiej muzy slucham a to czemu tak sie ubierasz, a jakbyla to rozmowa przzez net to czemu niewierzysz w satana.
gowno.
nielubie takich gadek.
zreszta wiekszosc metali w naszym wieku to szpanerzy.
tak jak napisal ta dziewczyna w tym arcie ktory wam wklejila.
na powitanie ave i inne piersoly
.
jakies znaczki, ave satan i inne gowna
a przeciez metal to tylko muzyka, aniejakies wyznanie.

mozna sie tak ubierac
ale niecodziennie chozic w jednej bluzie.
a tymbardziej najglupsze jest takie napalanie sie i szpanowanie.
dopieor potem ludzie nierobia takich glupot. czuja sie dobrze w takim czyms tose atk ubieraja
niemam nic przeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 31 Sty, 2004 07:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja nie uważam zebym "szpanowała" kocham tą muzyke ktorą kocham, ubieram się tak jak chce, zazwyczaj na czarno bo uwielbiam ten kolor, zawsze go lubiłam, jednak mam też wiele ciuchów w innych kolorach, bqardz, ale to bardzo żadko , ale można, mnie nawet spotkać w różowej bluzce. Wczoraj byłam na koncercie, było bardzo, ale to bardzo fajnie. Nie było alkocholu, ani narkotyków, była nawet ochrona która wyprowadzałaby nietrzeźwych bądź innych, jednak nie musieli tego robić. Wszyscy byli dla siebie życzliwi, nawet jeżeli w młynie się ktoś wywrucił to od razu 2 czy 3 inne osoby stawały i pomagały tamtej wstać, wszystko było w miłej atmosferze i nie rozumiem tego że np. kolega opowiadał mi jak to jego kolega ze swoją paczką (ten jego kolega i jego paczka jest nastawiona anty ludziom słuchającym innej muzyki szczególnie metalu) pojechali na koncert marlina mansona do opola, i tam weszli do środka i zrobili zadymę, nie wiem co ich do tego nakłoniło, ale byli na coś tak wsciekli że udało im się usmiercić 4 młode osoby, chłopaków w kwiecie wieku, około 17 18 lat. Nie rozumiem jak tak można robić, nienawidzę jak ktoś robi chociaż namastke tego co oni zrobili, czyli chociazby przezywał. Ja rozumiem, że każdy ma takie samo prawo do wszystkiego czyli że jeżeli ktoś ma mnie za śmiecia bo robie to co robie, to ja go nie mam natomiast za śmiecia b uważam z on ma takie samo prawo życ i decydowac o sobie jak ja.....

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 31 Sty, 2004 10:37   

Mała napisał/a:
to czemu niewierzysz w satana.

Ja wierzę w szatana. Wszyscy katolicy powinni wierzyć, ponieważ Bibilia mówi o jego istnieniu. Ale go nie czczę. Wierzyć i czczić to różnica.
Powrót do góry
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Sob 31 Sty, 2004 10:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no wlasnie... ja nigdy niepotrafie do konca sie wyslowic. wiec mnie niebierzcie tak 100% n apowaznie.
Razz
heheh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Narvana Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 12 Sie 2003
Posty: 223
PostWysłany: Pon 02 Lut, 2004 09:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nena napisał/a:
Mała napisał/a:
to czemu niewierzysz w satana.

Ja wierzę w szatana. Wszyscy katolicy powinni wierzyć, ponieważ Bibilia mówi o jego istnieniu. Ale go nie czczę. Wierzyć i czczić to różnica.


niegdy nie miałyście takie czegoś że nie umiecie uwierzyć że coś nad nami jest i że coś nas stworzyło? ja mam wątpliwości co do istnienia Boga itd... hmm a co do temtu to niestety stereotypów za bardzo nie da się zmienić... i raczej ich nie zmienisz...

_________________
<b>Shannon Hoon</B>
26 wrzesień 1967- 21 październik 1995
<b>Kurt Cobain</b>
20 luty 1967- 5 kwiecień 1994
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2192645
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pon 02 Lut, 2004 15:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale o to hodzi.
wątpliwości jak by niebyło i wszysvcy by wiedzieli że bóg jest, niebyło by sensu. bo niebyło by wiary.
wiary nieudowodnisz nigdy dokładnie, i oto chodzi, że jedni wierzą drudzy nie.
znow pewnie niepowiedzialam tego jak chciala,m.
hehehe/.
ostatnio jestem mocno rozkojarzona.
ale bylo kiedys cos w stylu: "blogoslawieni ci ktorzy niewiedzieli a uwierzyli" i to chyba oto w tym chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Narvana Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 12 Sie 2003
Posty: 223
PostWysłany: Wto 03 Lut, 2004 07:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no też fakt...ale jak by bóg stworzyl Adama i Ewe to mi sie zdaje ze nie znalezli by kosci dinozaurów :] heehe

_________________
<b>Shannon Hoon</B>
26 wrzesień 1967- 21 październik 1995
<b>Kurt Cobain</b>
20 luty 1967- 5 kwiecień 1994
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2192645
mała (niezalogowana)
Gość
PostWysłany: Wto 03 Lut, 2004 15:07   

ale historia a religia to dwie zupelnie inne rzeczy.
Powrót do góry
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 06 Lut, 2004 17:36   

Jeszcze co do stereotypów... Mam dośc stereotypów dotyczących obrania, tzn. np. jak słucham metalu to muszę się ubierać na czarno. Nie, nic nie muszę. A jednak: nie mogę mieć kolorowego piórnika, nie mogę włożyć bluzy z kapturem, nie mogę nawet założyć fioletowego golfu, bo zaraz wszyscy się plują, że słucham metalu, to mam się na czarno ubierać. Niby czemu? Nie jestem taka bogata żeby w jeden dzień zmienić całą garderobę, a jeszcze dobre na mnie nie czarne rzeczy wyrzucić. Czasem mam tego po prostu dość.
Powrót do góry
Narvana Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 12 Sie 2003
Posty: 223
PostWysłany: Sob 07 Lut, 2004 21:07   . Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no dokładnie! a jak sie nie ubierasz na czarno jak "nakazuje" subkultura to wyzywają cie od pozerów :/ znam to na pamietć!

_________________
<b>Shannon Hoon</B>
26 wrzesień 1967- 21 październik 1995
<b>Kurt Cobain</b>
20 luty 1967- 5 kwiecień 1994
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2192645
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |