| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Harry Potter - hit czy kit?
Autor Wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Nie 15 Lut, 2004 22:46   Harry Potter - hit czy kit? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o HP? Ale nie piszcie lubię, bo jest fajny. To nic nie mówi. Napiszcie czego ta książka Was nauczyła, co wniosła dobrego do Waszego życia. Oczywiście jeśli lubicie Pottera.
Zaczną od siebie.
Dla mnie to książka na jeden raz. Czytasz i rzucasz w kąt. Pierwszą część zmęczyłam i już następnej nie czytałam. Nie bawi mnie humor Rowling jak np. rzyganie ślimakami... ohyda! Dla mnie to świat, w którym nie ma miejsca na współczucie, litość. Nie podoba mi się to. I jeszcze ta cała komercyjna otoczka. Podziwiam jedynie to, że umiano wyprać mózgi dla wielu dorosłych. Czytałam wywiad a autorką, którą lubiłam i szanowałam. Oczy mi wylazły na wierzch jak przeczytałam, że książka HP powinna być lekturą szkolną. Ostatnio byłam w kiosku po gazetę. Spojrzałam na ladę i osłupiałam. Leżała najnowsza część HP. Dołączyli do niej prezent. Sprzedawca spytał czy nic mi nie jest. Musiałam bardzo głupio wyglądać. Do HP dołączyli HOMERA. To profanacja! Zwykłe świństwo! Ktoś ma nasrane w głowie, że hej! Co to miało być? Zachęta do czytania? Przecież każdy fan złapie się za HP a Homera szurnie w kąt. Chyba, że tego chcą właśnie nas nauczyć. Braku szacunku do wartościowych książek. Pewnie, co tam Homer, Mickiewicz, Słowacki... Fani HP to przynajmniej wydadzą kupę kasy na bzdety związane z HP. Będą kupować napoje, słodycze tylko po to żeby mieć jakieś drobiazgi z tym związane. Dla mnie to totalne dno!

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Tisiana Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Cze 2003
Posty: 366
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 08:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja ją lubię chociasz tak jat Ty myślałam jeszcze przed 3 miesiącami...dostałam pod choinkę musialam przeczytać 2 pierwsze...no i spodobały mi się...nie wiem czemu...mnie wciągnęły jego przygody...i to chyba mi się w nich podoba...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1104532
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 09:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja też bardzo lubię te książki.Są wciągające,a przede wszystkim dzięki nim mogę się przenieść w świat magii,który tak kocham.Czasem lubię sobie poleżeć na łóżku i powyobrażać sobie,jak mnie zabierają do Hogwartu i ,jak się zaprzyjaźniam z trójką czarodziejów,podobnych do Harry'ego,Rona i Hermiony.Może to głupie i dziecinne,ale dzięki temu,jak wstaję po takiej "kuracji" czuję się dużo lepiej i jestem bardziej pewna siebie.To prawda-książki Rowling ludzie wykorzystują w strasznych celach,ale co my na to poradzimy?Ja tam wolę się zaszyć w kącie i poczytać Pottera,a nie nasłuchiwać nowinek dotyczących jego sprzedaży Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
Eregoth
Junior
Junior


Dołączył: 28 Sie 2003
Posty: 161
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 09:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wedlyg mnie to to wszystko zalezy od gustu bo np mi sie podaba HP i humor w nim zawarty a juz mojemu kuzynkowi sie nie podoba. Mnie ta ksiazka bardzo wciagla. A co do tego ze ma byc lektura szkolna to w mojej szkole juz jest -__- jako lektora dodatkowa.

_________________
W imię Boże! Duchy powstałe z grobów nech zostaną wypędzone ku wiecznemu potępieniu! Amen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 15:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W wielu szkołach HP jest lekturą dodatkową.
Zgadzam się, że książka może wciągnąć, podobać się, itp. Dla mnie nie zmienia to jednak faktu, że to pralnia mózgów. Czytałam kiedyś maila dziewczynki, która napisała jak wiele zawdzięcza HP, że badzo dużo zrozumiała dzięki tej książce... A wiecie, co zrozumiała? Wychowywał ją ojciec. Mama wyprowadziła się od nich. Bardzo tęskniła za mamą, często płakała, chciała żeby wróciła do nich. Przeczytała Pottera i doszła do wniosku, że dobrze jest jak jest. Przestała tęsknić za mamą, przestała płakać. Zrozumiała, że powinna być zadowolona z tego, co ma. A mama to najwidoczniej mugol.
Między rodzicami różnie się układa. Czasem rozstają się. Ale nadal kochają swoje dzieci. Nie mamy prawa ich osądzać, bo nie znamy wszystkich powodów dlaczego to zrobili. A już na pewno nie da się przestać kochać z jednym dniem.
Przeczytałam wiele książek i nigdy jakieś kretyńskie myśli nie przychodziły mi do głowy. A miałam i łapkach kryminały i horrory...
No wybaczcie kochani, ale jeśli po przeczytaniu książki dzieci przestają nagle kochać rodziców to jest coś nie tak. Oszczędzę Wam pisania, że przecież nie wszyscy, że coś źle zrozumiała, że takich jak ona jest niewielu, itp. Jaśli nawet mała garstka dzieci tak odbiera książkę przeznaczoną dla nich to nie wiem czy choć jedno słowo powiedziałabym w obronie takiej książki.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 18:42   hp Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja niedawno usłyszałam że w podstawówce do której chodziłam hp jest juz lektórką obowiązkową. I myśle że to dobrze. Większośc z lektur szkolnych czytam na przymus...leddwo..wszystkie są prawie nudne i czyta je się trudno. Wreszcie dzieci będą mogły przeczytać coś ciekawego - a żadko lektury sa ciekawe...czasem mam nawet takie głupie wrażenie żespecjalnie daja trudne, nizrozumiałe, nudne lektury. Kiedyś oglądałam w telwizji wywiad z j.k. rowling i z tego co mówiła wydawała sie być mądrą i miłą osobą. Harrego Pottera czytałam i podobał mi się a nawet bardzo. Ta książka ma cos w sobie wciągającego. Nie moge się doczekac kiedy dostanę kolejną część. Nie uwarzam oczywiście tej ksiązki za jakies bustwo...zwykła ot przygodówka ale fajna a to ważne. Myśle ze zrobili z niej takie CUDO dobrze ją reklamując. Nawet jeśli ktos nie czyta ksiązek zaślepiony tymi wszystkimi reklamami kupi ją z ciekawości i najwyżej potem sie rozczaruje bo przeciez kady lubi co inego. Rozumiem osoby którym się te ksązki nie podobaja. Maja do tego prawo. Gdybyśmy byli wszyscy tacy ssami życie byłoby nudne. A co do tej dziewczyniki. Hmm..dziwna sprawa..Ja czytałam książke i nie zauważyłam w niej żadnego elementu który mógłby spowodowac ze przestała nagle kochac mamę. A może źle ją zrozumiałs? Jak mogła przestac kochac mamę? To jest nawet nie możliwe. Chyba ze nie ma serca. Z tym ze ksiązka pomogła jej się pogodzic z tą sytuacja zgadzam się. Ale czemu przestała pisac do niej listy nie rozumiem. Nie wiadomo co siedzi takiej młodej, zranionej dziewczynce w głowie. Przechodzi kryzys i równe dziwne rzeczy może czuć i mówić. W pewnym sensie podziwiam autorkę tej ksiązki chodziaz to zwykła kobieta. Ale w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest sie wybic. Napisac dobrą ksiązke może i tez nie jest tak łatwo chodziaż myśle (JA to wiem!) że napewno wiele osób potrafi pisac dobre ksiązki i je napisało ale nie potrafiło ich dobrze rozkrelkamować a to jest podstawa. Ja jak czytam ksiązke nie zastanawiam się nad tym kim była utorka, czy była zła czy dobra itp itd tylko skupiam się na niej( na ksiązce) i dla mnie jest najwazniejsze zeby ta ksiązka była ciekawa. Jesli ma ona zachęcic dzieci do czytania to dobry krok bo w dzisiejszych czasach (komputry itp) ksiązki to juz przeszłośc chodziaz ja bardzo lubie czytać.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 19:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobrze ją zrozumiałam Sad To było jasno napisane.
A Rowling to dla mnie nie autorka a maszynka do robienia kasy. Pisze bardzo grubą książkę na rok. Nie ma tam miejsca na nic pomiędzy dobrem i złem. Wszystko u niej oddzielone grubą krechą. Białe to białe a czarne to czarne. Świat taki nie jest. Piszesz, że wyglądała na miłą osobę. A co miała pokazać język i powiedzieć, że ma wszystkich gdzieś? Możliwe, że jest miła, ale to zupełnie bez znaczenia. Chodzi o to, co pisze a nie jaka jest jako człowiek.
Gościówa piszesz, że lubisz czytać, że to dobrze że HP jest lekturą. OK! Ale jak jednocześnie możesz pisać, że książka to przeszłość? Znam wiele osób, które kochają książki. Książki na kompie to tylko namiastka prawdziwej książki. Książkę trzeba "poczuć", usłyszeć jak szeleszczą przekładane kartki. Dla mnie książka ma duszę. Komp to tylko kabelki, zimny bezduszny blaszak służący do pomocy np. w lekcjach. U mojej babci, cioci i u nas od zawsze było dużo książek, bardzo dużo. Niektóre książki są z roku 1925. Są i wcześniejsze. Jeśli na świecie zostanie chociaż jedna osoba, która kocha książki to one nigdy nie będą przeszłością. Zobacz ile rzeczy takich adapter, magnetofon, magnetowid odeszło i odchodzi w zapomnienie a książka nadal jest. Komputery też z czasem zastąpi coś nowszego - książki nie da się zastąpić!

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 17 Lut, 2004 15:59   hp Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Toja nie rozumiesz mnie...Chodziło mi ot że kiedys czytało się wiecej ksiąi to datego własnie że nie było komputerów itp. Wiem że teraz tez je się czyta chodziaż mniej...dużo mniej..ale ja czytam ich bardzo dużo...dosłownie je pochłaniam..lubie czytać...u nas w domu są 4 regały pełne ksiązek..i niektóre również sa juz bardzo stare i pożółkłe...ale np. u nas w klasie mało kto lubi czytać...A kiedys jak powiedziałam koleżance że lubie sobie w wolnym czasie coś przeczytać to mnie wyśmiała...ehh..A z tyym że rowling jest mila to...hmm..nieraz po człowieku da sie poznac jaki jest naprawe nawet jeśli udaje miłego..w rowling tego nie widze...moze sie myle...moze poprostu dobrze udaje? Nie wiem. Ale dla mnie to nie ważne jaka jest...nie obchodzi mnie ile zarazbia..moze sobie bardzo dużo zarabiać..w końcu zasłużyła bo napisała dobrą książkę. Najwazniejsze jest dla mnie to ze ksiązka jest fajna...obojętnie kto by ja napisał. A hary Potter mi sie podoba mimo wszystko. Napet Bardzo podoba. Wielu osobm się podoba...i mi sie zawsze bedzie podobał...mozna g nazwac ksiązka na jeden raz...owszem...ale tak naprawdę dla mnie są wszystkie ksiązki na jeden raz...nie mogłabym ich przeczytac dwa razy pod rząd...mogabym harrego przeczytac drugi raz ale po odstepe minimum pól roku/..jakbym juz trcoche zapomniała o czym ta ksiązka jest. Bo kiedy sie wie co juz sie zdarzy ksiazka taci urok..a w harym potterze (gdy czyta go sie 1 raz) wszystko moze sie zdarzyc i to jest cekawe. Nie widze nic w tej ksiązce złego. Ksiązka jak ksiązka tyle ze dobra i czego tu się czepiać? Na każdej ksiązce sie zarabia..na innej mniej..na innej więcej...i co z tego? A co maja je oddawać za darmo? A to ze gruba to tym lepiej..lubie grube ksiązki.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Wto 17 Lut, 2004 16:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nic złego, że zarabia... ale PISARZ tak nie pisze. To maszynka do robienia kasy. Szkoda też, że nie zauważyłaś, że HP to zlepek cudzych pomysłów. Ale OK! To nie ważne. Podoba się i jest fajnie. Ja nigdy nie mówiłam, żeby nie czytać HP, bo to nic nie warte, nikogo nie zniechęcałam. To dobrze, że czytają, bo może ci, co tego nigdy nie lubili - polubią.
Ale nigdy nie zgodzę się, że każda książka jest na jeden raz. Są książki do których wraca się przez całe życie. Spytaj dorosłych, którzy czytali "Małego Księcia" czy nie wracali do tej książki. Za każdym razem gdy czytasz taką książkę odkrywasz coś nowego. Zupełnie inaczej rozumiesz niż gdy czytałaś poprzednio. To są książki na całe życie. Dostaję mnóstwo listów od ludzi starszych z podziękowaniami, że mogli wrócić do jakiejś książki. Są wruszeni i tak naprawdę to właśnie dla takich ludzi warto było nadal to robić. Przeczytaj sobie opis chmur w "Panu Tadeuszu" Mickiewicza, poczytaj trochę poezji... Do tego się wraca zawsze.
Koleżanka Cię wyśmiała... To nie jej wina. Wielu rodziców nie ma czasu na czytanie. Przynajmniej zasłaniają się brakiem czasu. Nie mają też czasu na czytanie dzieciom. Jak dziecko ma poznać, co to książka skoro się tego nie nauczy od rodziców. Dla nas rodzice opowiadali i czytali bajki, wyświetlali przeźrocza... Miałam ulubioną książeczkę i znałam ją na pamięć. Chwaliłam się gdy ktoś przyszedł, że umiem czytać i byłam bardzo z tego dumna. Jej widocznie nikt nie czytał bajek. Pod choinkę dostawała tylko Barbi, a nie książki. Szkoda mi takich ludzi...

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Wto 17 Lut, 2004 20:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja myśle że potter niejest na jeden raz. Ja każdą część przeczytałam 3 razy... a część 3 - ulubionąSmile 4... no tylko piąta część- raz.
A co do książek, to potter niejest moją ulubionąSmile znacznie bardziej lubie pamiętnik księżniczki, poniedziałki są czerwone.
Teraz czytam mechaniczną pomarańcze, lady jak stałam się sukąSmile
Strasznie mi się podobał kod bilib 1 i 2, i wywieranie wpływu na ludzie, staram się nieograniczać co do książek i rodzaji. Jednak jedyny rodzaj jaki nie czytam - lektury:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Wto 17 Lut, 2004 22:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię "Harrego Pottera" i myślę, że to nie jest książka na jeden raz... wręcz przeciwnie, przeczytałam ją 5 razy (każdą część (oprócz V). I zadziwia mnie w niej to, że wszystkie wydarzenia Rowling tak zręcznie zcala, przeplata... pewnie fani HP wiedzą o co chodzi... Po za tym kocham fantastykę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sro 18 Lut, 2004 15:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja też lubię Harrego Pottera i fantastykę. Jeśli dziewczynka naprawdę przestała kochać mamę-to chyba źle zrozumiała książkę. Fakt, Rowling pisze jak najwięcej, aby książka była jak najgrubsza. Według mody- każda część książki grubsza od poprzedniej. Wiecie, jak Potteromaniacy byliby zawiedzieni gdyby 6 część miała tylko 947 stron (o pare mniej od 5 części)? a tym bardziej gdyby była grubości pierwszej części. Niestety niektórzy po prostu tej książki nie rozumieją, lub rodzice zabraniają jej czytać dzieciom. Dlaczego? Ponieważ występują w niej czarodzieje itp.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Sro 18 Lut, 2004 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja mam inne zdanie, nauczyłam się że każdy może mieć własne, i myśle, że Rowling zasłużyła na te pieniądze. Skoro ma talent niech pisze najwięcej jak może. Skoro ją czytają to dobrze, gorzej jakby pisała totalne głupoty, i nikt by jej nieczytał. Rowling sama sobie zapracowała i napewni niełatwo na te pieniądze. Nawet jeśli jest to zlepek czyjejś pray, to potrafiła to tak zrobić aby był to zlepek najlpeszy jaki większość dzieciaków czytała.
Zasłużyła sobie i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 24 Lut, 2004 22:43   

Mi się podoba Harry i chyba tylę napiszę bo do wielkich maniaków nie nalezę
Powrót do góry
MeGi111 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Lis 2003
Posty: 195
PostWysłany: Wto 24 Lut, 2004 23:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja kiedyś byłam fanką... znaczy się baaaaaardzo go lubiłam... teraz jest poprostu jedną z fajnych książek na mojej półce... Razz

_________________
"... Idąc ulicą zauważ biednego kamyka,
jesiennego liścia, zapracowaną mrówkę,
małego wróbelka, jedną chmurkę na niebie,
pierwszą kroplę deszczu na sobie
i uśmiechnij się do siebie
i bądź z siebie dumny,
że potrafisz to wszystko zauważyć..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4715251
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |