| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
skąd się biorą dzieci
Autor Wiadomość
Naoko
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:51   skąd się biorą dzieci

Ja już to wiem, ale nie wiem, czy wiedzą o tym moi rodzice. Wstydzę się im przyznać, ale... W końcu musimy to wiedzieć.

Naoko
Przejdź na dół
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepiej będzie, jeśli znajdziesz chwilkę, gdy Twoi rodzice nie będą zbyt zajęci i po prostu poprosisz ich, aby Ci opowiedzieli. Wtedy:
- oni będą wiedzieli, że Ty już wiesz (bo właśnie Ci o tym powiedzieli Wink ) - a o to Ci przecież chodzi
- Ty może będziesz więcej wiedziała (niekoniecznie)
- oni będą spokojni, że to właśnie oni opowiedzieli Ci tak ważne rzeczy. Gdybyś Ty im powiedzała, że wszystko już wiesz, pewnie byłoby im głupio Wink

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
~Martyna
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:53   

Mi moja mama powiedziała że z domu dziecka tam ich dużo podobno jest dlatego wystarczy dla wszytskich
Powrót do góry
BEJOT
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:53   

Skąd się biorą dzieci?...

Deg ma rację, na to pytanie powinni odpowiadać rodzice.

Tyle tylko, że czasem rodzice nie chcą albo nie potrafią. Taka odpowiedź, że dzieci biorą się z domu dziecka, jest niestety wykrętem..
Podobnie, jak odpowiedzi typu: "dowiesz się, jak będziesz starszy/starsza", "to nie są sprawy dla dzieci" itd.

Skoro dziecko pyta, to chce się dowiedzieć teraz, a nie jak będzie starsze.

Niestety wielu rodziców ucieka przed takimi tematami, wykręca się, opowiada bzdury o bocianie itp.

Powiem zatem tylko krótko: dziecko rodzi kobieta.
Przez 9 miesięcy (w okresie ciąży maluch przebywa w brzychu matki - dokładniej - w macicy), a potem rodzi się, wychodzi na zewnątrz poprzez narządy rodne kobiety.

Abyu kobieta zaszła w ciążę, musi zostać zapłodniona przez mężczyznę. Mężczyzna daje kobiecie swoje nasienie. Plemniki zawarte w tym nasieniu łączą się z komórką jajową kobiety i z tej komórki właśnie rozwija się dziecko.

To tyle, tak bardzo skrótowo.

Oczywiście możecie poprosić rodziców o bardziej szczegółowe wyjaśnienia. A jeżeli będą Wam opowiadać o bocianach, domach dziecka itp., po prostu powiedzcie, że prosicie o poważną odpowiedź, bo już wyrośliście z takich żartów.

BEJOT
Powrót do góry
BEJOT
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:54   

Nawet jeśli rodzice nie wiedzą, co Ty wiesz, to powinni się tym zainteresować.
Daj im delikatnie do zrozumienia, że nie jesteś taka niedokształcona.
Nie musisz krzyczeć: "a ja wiem, skąd się biorą dzieci!", ale może zaproponować:
"chciałabym porozmawiać o tym".

BEJOT
Powrót do góry
~nat
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:55   

a mi mowili ze sie brzuch rozcina;] buehehe , ale wiem swoje;] pozdro dla cassi ktorej opowiedzialam pewna historie;] pamietasz? ale nierozgadaj jej!;] papa
Powrót do góry
BEJOT
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 19:56   

Czasem brzuch się rozcina (jest to tzw. cesarskie cięcie, ale tylko w przypadku, kiedy dziecko nie może opuścić ciała matki drogami rodnymi.

BEJOT
Powrót do góry
NaStY_NiNkA_GiRl

Dołączył: 20 Sty 2003
Posty: 8
PostWysłany: Pon 20 Sty, 2003 13:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

BEJOT napisał/a:
Czasem brzuch się rozcina (jest to tzw. cesarskie cięcie, ale tylko w przypadku, kiedy dziecko nie może opuścić ciała matki drogami rodnymi.

BEJOT



Bejocie a jak sie dzieje że dziecko jest połączone z matką wtedy to coś sie rozcina i dziecko ma pępek ale jak to sie dzieje z narządów rodnych matki jest takie cos które łaczy je z dzieckiem??/czy matki pępek wydłuza sie a potem obcina i dziecko ma pępek jak to jest????//

_________________
"Bądź gorące jak słońce....."

11nastolatka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 21 Sty, 2003 02:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bejot zrobił sobie od nas wakacje już dosyć dawno.

Dziecko połączone jest z matką za pomocą pępowiny. Pępowina od strony dziecka połączona jest przez pępek dziecka z jego układem krwionośnym (czyli tętnicami i żyłami). Od strony matki jest tzw. łożysko. Jest to tkanka przylegająca do ściany macicy matki, przez którą przenikają do krwioobiegu dziecka substancje odżywcze, takie jak białka, aminokwasy, węglowodany, lipidy, witaminy, woda, hormony, a także tlen oraz inne substancje, jak np. środki farmakologiczne, jednak nie przenika tam krew matki.

Podczas porodu (dokładniej - po II fazie porodu) odcina się pępowinę i zawiązuje lub zapina specjalną klamerką. Po kilku dniach pępek dziecka zabliźnia się i odpada zawiązany kikutek.
Łożysko natomiast rodzone jest przez matkę w III fazie porodu, czyli po urodzeniu dziecka matka wydala także łożysko z macicy.

Zrozumiałaś, czy wytłumaczyć bardziej łopatologicznie? Smile
Pępek matki nie bierze w tym procesie żadnego udziału.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sro 22 Sty, 2003 01:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Znalazłem rysunek łożyska i pępowiny.

Jutro dopiszę źródło z którego skanowałem ten rysunek, ponieważ dzisiaj nie mam tej książki pod ręką.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |