| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
czy mogę pojść do sekty
Autor Wiadomość
DeadCorpses Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 124
PostWysłany: Nie 16 Maj, 2004 23:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niestety nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi dlatego napize odnośnie pierwszego posta,
Osobicie uwazam e sekty są wspaniałe,sam naleze do sekty satanistycznej,i wiem ze dopiero tutaj zostałem doceniony,zauwazony i znajduje sie wsród prawdziwych przyjaciół nie jak na tym złym świecie...sekta nie jest to nic złego w przeciwieństwie do np. społeznosci kosicielnej,harcerskiej oraz innych hipokrytycznych instytucji...
W prawdziwej sekcie zrozumiesz ze nie warto brac udziału w wścigu szczurów bo jesteś ponad tym, a w zyciu nie to jest najwazniejsze...

_________________
śniłem, że gwałciłem kobietę bez nóg
była taka piękna i zimna jak lód
jej oczy głęboko wpatrzone we mgłe
tak bardzo ją kocham, tak bardzo ją chce

-- Book of the Dead
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5543682
Egoista Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 22
PostWysłany: Wto 18 Maj, 2004 09:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A co odroznia religie od sekty? Prawne zarejestrowanie? Ilosc wyznawcow? Przeciez to bzdura... Nie da sie jednoznacznie odroznic religii od sekty, ale pewne jest jedno - sa to narkotyki spoleczne ktore jedynie maja ulatwiac zycie ludziom slabym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Wto 18 Maj, 2004 14:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Egoista dla mnie to trochę dziwne, co piszesz. Twoim zdaniem wiara to oznaka słabości? To samo wobec tego można powiedzieć o ludziach, który są niewierzący (ateiści). Tacy ludzie też w coś wierzą - w siebie, w przyjaciół, w pieniądze... Jeśli coś, w co się wierzy pomaga ludziom, daje im nadzieję, dodaje otuchy, to ma być oznaką słabości?
Jestem wychowana w katolickiej rodzinie, nie jestem jednak przesadnie wierząca (nie biegam każdedego dnia do Kościoła, nie bronię zawzięcie księży) Staram się jednak być dobrym człowiekiem. Nie dobrą katoliczką, ale właśnie człowiekiem. Więc to oznacza, że jestem słaba? Mam biec do kościoła i wykrzyczeć wypisuję się, bo rodzice mnie tak wychowali a ja nie chcę być słaba?

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Wto 18 Maj, 2004 15:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

egoista ciebie pogieło Question

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Egoista Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 22
PostWysłany: Wto 18 Maj, 2004 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Religia z zasady ma nam ulatwiac nam podejmowanie trudnych moralnie decyzji, ludzie po prostu wybieraja z gory narzucona moralnosc poniewaz tak jest latwiej. Poza tym porownywanie bytu transcendentnego do np. pieniedzy jest bzdurne. Z prostego powodu, czlowiek w trudnych chwilach szuka oparcia w istocie wyzszej, jego rzekomym opiekunie, a nie w rzeczach...

Cytat:
Staram się jednak być dobrym człowiekiem. Nie dobrą katoliczką, ale właśnie człowiekiem. Więc to oznacza, że jestem słaba? Mam biec do kościoła i wykrzyczeć wypisuję się, bo rodzice mnie tak wychowali a ja nie chcę być słaba?

Widzisz, ty juz sama obralas swoja droge, nie trzymasz sie sztywno, z gory narzuconej przez katolicyzm etyki, stworzylas swoj wlasny kodeks postepowania, w zasadzie to nie jestes juz katoliczka.

Na absurdalny post codiego pozwole sobie nie udzielic odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Wto 18 Maj, 2004 21:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie jestem Katoliczką, bo co? Bo widzę, że nie wszystko jest dobre? Ksiądz pedofil, przekręty, obłuda... Księża to ludzie. To nie Bóg, żebym miała akceptować wszystkie ich zachowania bezkrytycznie. W każdej religii znajdzie się coś na "nie" Piszesz, że ludziom jest łatwiej. No właśnie... Łatwiej... To ma być oznaka słabości? To pomaga ludziom, daje nadzieję i czemu to ma być słabością.
A pieniądz i rzeczy materialne dla niektórych dorosłych to jak Bóg Razz

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Egoista Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 22
PostWysłany: Sro 19 Maj, 2004 09:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sama napisalas ze to pomaga ludziom, mocni pomocy nie potrzebuja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Sro 19 Maj, 2004 10:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Teraz to już łapanie za słówka... Słowo łatwiej można zamienić na słowo lżej. Lżej żyć jeśli ma się nadzieję. Jeśli wiara daje ludziom nadzieję, to nie ma nic współnego z tym, że człowiek jest słaby. Jeśli umierający człowiek ma nadzieję, że coś się jednak zmieni, że Bóg mu w czymś pomoże, jeśli to przyniesie mu ulgę w cierpieniu to też słabość? Dla mnie to raczej próba walki.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Egoista Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 22
PostWysłany: Sro 19 Maj, 2004 13:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bog daje im nadzieje, to swietnie, szukaja wiec w nim oparcia, pomocy i wracamy do tego co napisalem poprzednio. Czlowiek mocny, ktory sam decyduje o swoim losie i tworzy swoj wlasny kodeks postepowania nie potrzebuje szukac nadzieji w bycie ktorego istnienie jest mocno watpliwe.

"Jeśli umierający człowiek ma nadzieję, że coś się jednak zmieni, że Bóg mu w czymś pomoże, jeśli to przyniesie mu ulgę w cierpieniu to też słabość? Dla mnie to raczej próba walki"

A dla mnie naiwnosc.
No ale propnowalbym skonczyc juz ta dyskusje, poniewaz odnosze wrazenie, ze zadnej ze stron nie uda sie przytoczyc takich argumentow, ktore bylyby w pelni przekonywujace.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Wto 22 Cze, 2004 19:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

15bucks napisał/a:
sekta to niezłke rzecz, pomaga na odprężenie ja jestem w Jehowcach


Człówieku świadkowie Jechowy to nie sekta.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Wto 22 Cze, 2004 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

15bucks napisał/a:
może dla Ciebie, jako Żyd masz inne poglady, ja jestem Świadkiem jehowy i jest to moja religia, ale dla katolików to jest sekta, więc żeby nie wybijać się z szeregu uzyłem słowa sekta


Człowieku pogieło cię ty nie wiesz co mówisz.
I jaki żyd nie jestem żydem.
I swiadkowie Jehowy
to nie sekta
tylko normalna zarejestrowana religia.
I Jehowy pisze się z duzej.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nikt
Gość
PostWysłany: Wto 29 Cze, 2004 13:58   Deg, też to słyszałam.

Deg, słyszałam o takiej sprawie, że kobieta, która była właśnie tej "religi" miała wypadek. Straciła dużo krwi, ale lekarze nie posłuchali tego, co mówili inni wyznawcy jechowców i przeprowadzili transfuzję krwi. Kobieta przeżyła, podała lekarzy do sądu, a po tym, jak ich oskarżyli... popełniła samobójstwo!
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 03 Lip, 2004 23:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nikt: Niestety - to dość częsty przypadek.
Lekarze mogą wybierać między uśmierceniem pacjentki na jej życzenie albo przywróceniem jej do zdrowia po czym... sama się uśmierca.
Czyli wybierają między śmiercią a śmiercią.
W takich wypadkach szczerze współczuję lekarzom.
Cokolwiek wybiorą - zawsze jest źle.

Jednak jeśli pacjentem jest osoba dorosła - problem jest mniejszy - potrafi sama o sobie decydować. Ale jeśli pacjentem jest dziecko, wówczas za nie decyduje ktoś inny...

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pon 05 Lip, 2004 00:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do Jehowy to zacytuje najnowszy tekst mojej mamuski ktory mnie powalil Mr. Green
A wiec moja mamuska gada sobie z jakims ksiedzem u ktorego bylismy w gosciach i mowi o jakims kolesiu " ja myslalam ze on jest Jehowa a to sie okazal wierzacy czlowiek !"
No ja ledwo ze smiechu nie wytrzymalem przy stole Mr. Green
A ksiadz z "madra" mina poczal przytakiwac . No comment Smile

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Monia_i_Slonce Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lip 2004
Posty: 6
PostWysłany: Sob 10 Lip, 2004 14:51   ... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja mam taką kolezanką w klasie ktora jest świadkiem i ona mnie wlasnie namawia zebym wstapila do jej wiary, co mam teraz zrobić?? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |