| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
czy mogę pojść do sekty
Autor Wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sob 10 Lip, 2004 14:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cze
Rob co chcesz w tym temacie masz juz argumenty za i przeciw ... decyzja nalezy do Ciebie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Luna Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Lip 2004
Posty: 98
PostWysłany: Wto 20 Lip, 2004 14:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie idź na żadne spotkanie! WSZYSTKIE SEKTY SĄ NIEBEZPIECZNE! Wplączą cię w nie daj Boże coś i po TOBIE!

_________________
Najczęściej duma jest przyczyną wszystkich wielkich błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4557715
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 20 Lip, 2004 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

LUDZIE!
KAżdy ma własne zdanie ja wiem..ale świadkowie jechowy to nie SEKTA!! TO jest zwykła religia! Co wqięcej to jest odłam chrześcijaństwa! KMy jestesmy katlokami i to jest jeden z odłamów chescijanstwa i jehowi tez! Jest Wiele takich odłamów! Sekty żyją w ukryciu i staraja się nie ujawniacv zbytnio a jehowi chodza po domach, rozwieszają plakaty i zapraszaja na publiczne spotkanie wiec ja pytam co to ma wspolnego z sektą? jakby byli sekta to by sie nie ujawniali..Zresztą pełno jest kosciolow dla swiadkow jechowy a wlasciwie to nie koscilow bo u nich to sie nazywa: Królestwo swiadkow jehowy nawet w moim miescie jest jeden taki..wygląda jak zwykly dom..w oknach nie ma witrazy tylko zaluzje , nie ma zadnych krzyzy itp...wyznawcy jehowy spotykaja sie tam i kazdy musi przyniesx biblie i czytają fragmenty, tłumaczą je i dyskutują o tym. Nie ma tam księży itp...wszyscy sa jakby "równi" i kazdy moze uczestniczyc w tej psełdo mszy...A czemu jehowi chodza po domach? Kiedys sie tym interesowałam to wiem..jehowi chcą tak jak Jezus, bo jezus chodzil po domach i glosil swoja wiare. Moja ciocia jest jehową i szanuje ją. Jehowi róznią sie troche od chrzescijanstwa bo nie wierzą w maryje, nie uzanją transfuzji krwi.Tłumaczą to tak ze to nie jest krwe tego człowieka i nie mozna mu jej dawac...kazdy wierzy w co innego nie mamy prawa tego z gory skreslac. Sama bylam kiedys na jednym spotkaniu jehowych mimo ze nim nie jestem i bylo ciekawie...to bylo dla mnie niesamowitre...wszyscy byli równi..kazdy mowil co chcial i miał swoj wkład w tą jakby msze..oile to mozna nazwac mszą...bardziej takim spotkaniem. JEhowi nie sa sektą!

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Luna Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Lip 2004
Posty: 98
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 14:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No prawda jest wiele takich odlamow tyle ze katlicy, greko-katolicy, protestanci i podobni to nie jest sekta w przeciwienstwie do Jehowych! Jehowi to sekta, mielismy o tym na reliigii! U nas na ulicy byl kosciol Jehowych wiec dobrze wiem...

_________________
Najczęściej duma jest przyczyną wszystkich wielkich błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4557715
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 17:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Luna napisał/a:
No prawda jest wiele takich odlamow tyle ze katlicy, greko-katolicy, protestanci i podobni to nie jest sekta w przeciwienstwie do Jehowych! Jehowi to sekta, mielismy o tym na reliigii! U nas na ulicy byl kosciol Jehowych wiec dobrze wiem...

Dla mnie to jest kwestia tego jak uczą nas w szkole, wychwują nas rodzice i równiez własnego zdania...unas w szkole na religi nie mówi że to sekta, moi rodzice tez tak nie uwazaja i dzięki temu moje zdanie jest równiez takie. Ty masz inne poglady i masz do tego prawo i ja to szanuję. Własnie sama przyznałas ze u was był kosciół jehowych...u nas tez jest...no to chyba ni jest to sekta..sekty się ukrywają bo nmie chą zeby je zdemaskowac a jesli ktos buduje kosciol, prowadzi msze i rozwiesza plakaty daje sobie wiekszy rozglos zamiast sie maskowac czyli (ale to tylko moje skromne zdanie) nie jest sektą. Moja kolezanka (jedna z najlepszych) nalezala do sekty..kiedys...sekty maja czesto nazwy związane z bogiem itp..(taka przykrywka) to bylo "dzieci boze" czy jakos tak..no i co sie stalo? Faszerowali ja narkotykami, robili pranie mózgu, wyłudzali pieniądze...i doprowadzili w koncu do samobójstwa..juz nie mogla tego wszystkiego wytrzymac...a szkoda..byla naprawde fajna dziewczyna z niej, miła, ładna, wykształcona... Sad Przez jehowych jeszcze nigdsy nikt nie umarł...dla mnie nie jest to sekta, ale to tylko moje zdanie..i nie chce nikogo wcale do niego przekonywac.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Codi 1
Gość
PostWysłany: Pią 23 Lip, 2004 17:48   

[quote="Luna"]No prawda jest wiele takich odlamow tyle ze katlicy, greko-katolicy, protestanci i podobni to nie jest sekta w przeciwienstwie do Jehowych! Jehowi to sekta, mielismy o tym na reliigii! U nas na ulicy byl kosciol Jehowych wiec dobrze wiem...[/quote]


Ciebie pogieło Swiadkowie Jehowy to nie sekta.
Ile ja mam wam to jeszcze tłumaczeć. :)
I nie wierz w to co ci wmawjają na religji.
Często są to bezpodstawne kłamstwa mówione tylko poto aby zniechęcić was do innych religjji
:x
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 25 Lip, 2004 01:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiecie co?
Cały czas myślałem, że Ś.J. to religia a nie sekta.
Ale się myliłem.

Zaglądnijcie do encyklopedii co naprawdę oznacza słowo "sekta".
"w chrześcijaństwie termin pejoratywny, stosowany w odniesieniu do grupy rel., która oddzieliła się od macierzystego Kościoła dla zaznaczenia swojej odrębności w kwestiach doktryny, liturgii czy organizacji kośc., tworząc nową wspólnotę wyznaniową; "

Ś.J. idealnie do tej definicji pasują - oddzielili się od oficjalnego nurtu kościoła, mają odrębną liturgię, doktrynę i organizację. Stanowią wspólnotę wyznaniową. Zatem na podstawie definicji słowa "sekta" Ś.J. faktycznie można nazwać sektą.

BTW: Nie wiem czy zauważyliście, ale w takim razie dużą część "sekt" nie można nazwać sektami.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sMoQu
Gość
PostWysłany: Nie 25 Lip, 2004 18:27   

drogi degu w takim razie katolicy sa najwiekszą sektą na świecie: po pierwsze maja przywódce - Papieża, po drugie są odlamem chrzescijanstwa...tak tak...poczytajcie sobie Biblie nowy testament i zobaczycie jak wygladaly poczatki pierwszych chrzescijan....nie bylo zadnych kosciolow - były zbory, nie bylo ksiezy - byli bracia starsi, chrzesicjanie glosili ( za co niestety czesto gineli badz byli przesladowani a ich wiara czesto spotykala sie z roznymi zarzutami, oszczerstawi ) nauki chrystusa i calkowicie probwali sie na nim wzorować - wszystko dokladnie tak jak dzis robią świadkowie jehowy. Religia Katolicka ma teraz naprawde niewiele wspolnego z prawdziwym chrzescijanstwem, gdyż co jakis czas dochodzily nowe czesto poganskie praktyki jak chocby rozne swieta ( jakies świngusy dingusy i inne pierdy ), wprowadzono celibat, kult Marii i wizerunków, sakramenty, wiare w Trójce ( w biblii nie ma takiego słowa, dogmat ten wprowadzil dopiero bodajze cesarz Konstantyn ). Świadkowie Jehowy ( a nie jehowici ;) ) uwazaja głoszenie "od domu do domu" za swoj obowiazek i wiedza ze maja taki nakaz od samego Chrystusa, dlatego staraja sie wykonywac to sumiennie...niestety wielu ludzi tego nie rozumie. Po drugie nikt nikogo nei zmusza do zmiany wiary, ŚJ nie chodzą z jakąs listą i zapisują do religi, to jest kazdego osobista decyzja, owszem zdarzaja sie ŚJ którzy podchodza do tego zbyt duzym zapałem ( zwłaszcza starsi ) ale katlicy maja rownie duzo o ile niewiecej fanatycznych wiernych, któzy są znacznie neibezpieczni.
Po trzecie sprawa krwi. Jak czytam te banaialuki i przekrecone historie o tym jacy to rodzice są straszni i decyduja o czyjims zyciu BEZPRAWNIE to chce mi sie śmiać i jednoczesnie płakać. Trzeba wpierw zrozumieć istote świetosci krwi zeby sie wypowaidac. Juz w ksiedze Rodzaju Bóg kazał wystrzegać sie krwi ( zarówno spozywanie jak i transfuzja ) gdyż jest żródlem życia a życie nalezy tylko do Boga bo On nam je ofiraował. Kwestie tą poruszał też sam Jezus Chrystus i aposotlowie, także sam Paweł z Tarsu. Ale wracajac do anszych czasów, wposlczesnie istnieje tak duzo sposobow operacji bez uzycia krwi ze w niektorych krajach tych nowoczesniejszych zwłaszcza uwazą sie transfuzje za METODE PRZESTARZAŁĄ i na dodatek niebezpieczną gdyż przez krew mozna zarazic sie wieloma chorobami. Pozdrawiam. Czytajcie na drugi raz Biblie a nie jakies herezje z internetu
Powrót do góry
Tavion
Gość
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 14:18   

codi napisał/a:
ja pierdziele wy się leczcie
to jest zarejestrowana religia
sprawdżcie se debile jak nie wieżycie Surprised Surprised Surprised


Codi, muszę cię zmartwić -> Confused widać po tobie, że zaparłeś sie w tym kierunku. Mimo, że Świadkowie Jehowy, działają podobnie jak inne religie (pomijając zakazy i nakazy) jest prawnie uważana za sektę. Mimo jednoznacznej nazwy - "Dobra Nowina", to nic innego jak poszukiwania nowych 'ofiar' zgrupowania.
Powiem ci co-nieco o założycielu - sektę założył w 1872 roku w Pensylwanii Ch. T. Russell. Głosił on, że Chrystus w 1874 roku zstąpi na ziemię i rozpocznie królowanie. Na 1914 rok zapowiedział koniec świata. Data ta była kilkakrotnie przesuwana. Czy mógł znać on wolę Boską Question Nie sądzę. Radzę poczytać ci o tej 'religii' w internecie: http://www.sekty.friko.pl/rodzaje.php . Dowiesz się z niej o wielu minusach bycia jej wyznawcą. Confused I chciałabym uprzedzić: -broszury typu "Strażnica" czy "Przebudźcie się" które często pojawiają się w naszych skrzynkach, to nic innego jak paplanina najbardziej gorliwych wyznawców takich jak Josef Franklin Rutherford z Ohio (USA).
Dodam jeszcze, że niedalko mnie ma swoją 'siedzibę' Kościół Zielonoświątków. Nie jest to negatywne wyznanie, ale postępuje podobnie, organizując spotkania typu "Klub Młodzieżowy", na którym próbują przekonać do siebie młodych ludzi Exclamation

Najczęściej spotykane sekty to: Amway | Epifania | Hare Kriszna | Kościół Zjednoczenia | Mormoni | Realianie | Sekta Rajneesha | Sekta Sri Chinmoy'a | Świadkowie Jehowi | Światowy Kościół Tworzyciela | Kościół Scjentologiczny | Ruch Raeliański | Najwyższa Prawda | Zakon Świątyni Słońca |
Powrót do góry
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 14:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tavion napisał/a:

Najczęściej spotykane sekty to: Amway | Epifania | Hare Kriszna | Kościół Zjednoczenia | Mormoni | Realianie | Sekta Rajneesha | Sekta Sri Chinmoy'a | Świadkowie Jehowi | Światowy Kościół Tworzyciela | Kościół Scjentologiczny | Ruch Raeliański | Najwyższa Prawda | Zakon Świątyni Słońca |

Hare Kriszna to też sekta?? Rolling Eyes
Znam parę osób co należą do Here Kriszny... Neutral A jehową jest moja ciocia...Jesli chodzi o Hare Kriszne to nie wiem co to jest ale zdzwiłas mnie stwierdzeniem że to sekta...byc może i jest nie wiem.. ale JEHOWI to napewno nie sekta..no ale to tylko moje zdanie i nie zmienie go pod wpływem innych wypowiedzi.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Tavion
Gość
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 14:53   

Kwiat Droga Gościówo!


Powiem szczerze, że gdy pierwszy raz dowiedziałam się o tym że prawnie 'Jehowi' uważani są za sektę, nie mogłam uwierzyć. Z czasem potwierdzano tą tezę. Gościówa, oczywiście, że każdy ma prawo do swojego zdania, a ja wcale nie próbuję zmieniać go na siłę. A sekta Kryszny, jest dziwaczna, bo zazwyczaj należą do nich osoby z danego drzewa genealogicznego, po odziedziczonej tradycji, lub pochodzenia hinduskiego. Confused
Założycielem był Bhaktivedanta Swami Prabhupada (Abhay Charan De), urodzony w 1886 roku w Kalkucie, zmarł w 1977 a rozpowszechniał ją głównie w stanach. W Polsce jest teraz często spotykana, aczkolwiek rzadko praktykowana. Wink W sekce Kryszny ( Kriszny ) panuje teraz 35 "guru". Raczej żadna religia nie wyznacza sobie, aż tylu zwierzchników.
Hmm... a co do Ś.J - mają swoje Pismo Święte, a raczej "zdeformowali" chrześcijańską Bilbię.
A oto zacytuję jeden z fragmentów P.Ś Świadków Jehowy:

Cytat:
W Bibli - Jezus na krzyżu mówi do przestępcy na sąsiednim krzyżu :
-"Mówię ci, dziś ze mną będziesz w raju"
A w Pismie Świętym Świadków Jehowy:
-"Mówię ci dziś, ze mną będziesz w raju"


Taki mały przecinek, a jak wiele zmienia - tego jest więcej! Confused
Powrót do góry
sMoQu
Gość
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 18:35   

trzeba sie jescze zastanowić i dowiedziec KTO pierwszy zmienił, katolicy czy świadkowie??? :wink:
Powrót do góry
Tavion
Gość
PostWysłany: Wto 27 Lip, 2004 18:43   

Biblia powstawała od roku 0-wego. A Russel, założyciel sekty, urodził się przed 1880. Więc jedno wyklucza drugie Wink
Powrót do góry
Stasiu
Gość
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 08:51   

Faktycznie slowo sekta jest używane jako obelga a nie fakt. Z punktu widzenia polskiego prawa istnieją jedynie związki wyznaniowe, można mówić o kościolach i religiach, slowo sekta zaś jest faktycznie obraźliwe. Ja osobiście nie używam tego slowa.
Chrześcijaństwo dzieli się na wiele kosciołów w tym największym w Polsce jest Rzymskokatolicki ale nie jest on jedynym kościolem w Polsce. Obok niego istnieje wiele róznych wspólnot. Niektore z tych wspolnot są "bezpieczne" a inne wnoszą do swojego nauczania pewne niedopuszczlne według prawa elementy.
Dlatego nalezy zachować daleko idącą ostrożność w kontaktach z innymi wyznaniami i zanim się z nimi złączy nalezy trochę poczytać i popytać się.
Niewątpliwie godnymi polecenia są kościoły tworzące Polską Radę Ekumeniczną a są to Prawosławni, Ewangelicy, Ewangelicy Reformowani, Metodyści, Polskokatolicy, Starokatolicy, Baptyści. Jest wiele grup kościołów nie należących do PRE ale też godnych zaufania.
są jednak wspolnoty niosące poważne zagrożenie, w tym jedna ktora propaguje pedofilię, ktora namawia do swobody erotycznej, są grupy ktore namawiaja do oddawania swoich majątkow czy wyrzekania się rodzin - od takich nalezy trzymać sie z dala.
Powrót do góry
sMoQu
Gość
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 10:30   

[quote="Tavion"]Biblia powstawała od roku 0-wego. A Russel, założyciel sekty, urodził się przed 1880. Więc jedno wyklucza drugie ;)[/quote]
bravo za wiedze...biblia powstawala od roku 0-wego...buahaha dawno sie tak nie usmialem....no ale nic, nie mam zamiaru w tej dziedzinie cie oswiecać....co do religi katolcikiej ta tez nie powstala jak ty to mowisz w roku 0-wym, tylko znacznie znacznie pozniej, jej zalzoycielem jest bodajże cesarz konstantyn i ma on naprawde malo wspolnego z prawdziwym chrześcijaństwem. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |