| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
czy mogę pojść do sekty
Autor Wiadomość
Tavion
Gość
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 10:55   

sMoQu napisał/a:
bravo za wiedze...biblia powstawala od roku 0-wego...buahaha dawno sie tak nie usmialem....no ale nic, nie mam zamiaru w tej dziedzinie cie oswiecać....co do religi katolcikiej ta tez nie powstala jak ty to mowisz w roku 0-wym, tylko znacznie znacznie pozniej, jej zalzoycielem jest bodajże cesarz konstantyn i ma on naprawde malo wspolnego z prawdziwym chrześcijaństwem. Pozdrawiam



A więc mój mały geniuszu, może zapomniałeś, że 2004 lata minęły od narodzin Chrystusa ---> od tąd także spisywało się Biblię. I upewnij się do końca, pisząc texty typu "brawo za wiedzę" A religii katolickiej nie założył żaden cesarz. Co do Pisma Świętego ---> czy wiesz że Żydzi także uznają część Pisma Śiętego? Jednak religia żydowska powstała dużo wcześniej niż biblia. Więc widzisz - mogę powiedzieć to samo: Brawo za wiedzę! Rolling Eyes

P.S: Czy ja mówiłam, że katolicyzm powstał w roku 0-wym? Nie przypominam sobie. -Rozwój chrześcijaństwa zanotowano już w Rzymie Confused
Przejdź na dół
Gość
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 21:17   

hmmm widze nie zrozumialas aluzji..niewazne...a wiec ja dobrze wie ze Żydzi uznaja czesc Bibli a dokladniej pięcioksiąg mojżeszowy ( Tora ) wiec mnie uczyć nie musisz, a Biblia została spisywana juz 1500 lat przed narodzinami Jezusa wiec stąd mój śmiech gdy czytam ze biblia powstawala od roku 0-wego, bo spisywano ją juz wczesniej, Za czasów Jezusa spisywano dopiero Nowy TEstament a nie całą Biblie
Powtóze sie po raz kolejny Religia Katolicka ma niewiele wspolnego z religią chrześcijanską, powstała pozniej, wiec nie mogly powstac w tym samym czasie, dopiero po smierci jezusa i aposotłów, zabiciu, torturowaniu pierwszych chrzescijan, religia ta po jakims czasie zostala powszechnie przyjeta, po czym wprowadzano do niej coraz to nowe nie majace nic wspolnego z Biblią praktyki, zaczęto wprowadzac m.in. praktyki pogańskie, celibat, wiare w Trójce, Czyściec itd itd, pierwotna forma calkowicie zagineła i nie ma nic wposlnego z religią katolicką.
Powrót do góry
Tavion
Gość
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 11:57   

Zastanów się czy katolicy to nie chrześcijanie --- katolicyzm to wyznanie, a chrześcijaństwo to religia, do której wlicza się katolików. Rolling Eyes
Powrót do góry
Stasiu
Gość
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 10:36   

Drpdzy przyjaciele, parę wyjaśnień. Biblia jest księga głównie religii Judaistycznej czyli Żydowskiej. Stary Testament, ktory zawiera między innymi pięcioksiąg Mojżeszowy, zwany Torą jest księgą dość pokaźnych rozmiarów i ostani fragment został napisany kilka wieków przed narodzeniem Jezusa. Nowy Testament zaś powstał w pierwszym wieku naszej ery i opisuje życie Jezusa i telogie pierwszego kościoła.
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sob 31 Lip, 2004 11:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jehowa to sekta. Pasuje do definicji a wiec sekta jest.
Nie ma sensu sprzeczanie sie o to czy S.J to sekta czy nie poprostu nia jest gdyz pasuje do defiinicji. Jesli jakies slowo badz okreslenie w tym przypadku sekta nie posiada definicji ma mala wartosc jesli chodzi o komunikacje. ( nie mowcie o aksiomatach typu "punkt" itp bo takich zeczy sie nie definiuje Smile ).
Chcecie czy nie to sekta.
Dla mnie to nie jest obrazliwe okreslenie.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Gość
PostWysłany: Wto 03 Sie, 2004 22:41   

w takim razie katolicy w rownym stopniu co sj pasujądo definicji sekty :P :P
Powrót do góry
yarek shalom Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 11:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak - swiadkowie Jehowy to sekta

Nie wstepujcie tam! Nie reklamuje wam rowniez swojego kosciola bo jak ktos chce sie naprawde nawrocic to wystarczy mu tylko biblia i modlitwa!

Niech Bog Was blogoslawi i strzeze!

Zapraszam do przeczytania ksiazki pt – „Nicky Cruz opowiada” – jest to prawdziwa historia przywodcy najpotezniejszego i najbrutalniejszego gangu nowego yorku lat 50-tych - gangu Mau Mau! Ksiazka jest bestsellerem, przeczytalo ja przez internet w Polsce kilka tysiecy osob a na swiecie kilkaset milionow... Nicky był najlepiej wladajacym nozem czlowiekiem nowego yorku.... wiele razy był w wiezieniu.... zranil sztyletem 16 osob.... był postrachem nowego yorku! Ksiazka jest na stronie Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Świdniku

http://kchweswidnik.sitesled.com

Zapraszam.... naprawde warto!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 13:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A z takich najbardzirj prozaicznych przyczyn Jehowi są sektą bo niemają aneksu w spisie religi Smile

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nika13 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 60
PostWysłany: Pią 23 Lut, 2007 13:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam że jechowi to sekta Tongue I nigdy nie poszła bym na spotkanie sekciarskie Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7057982
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pią 23 Lut, 2007 14:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to idz na spotkanie sekty 'W miłości Bożej Nie patrząc na daty...' , będziesz jej GURU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Pią 23 Lut, 2007 16:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niko13, widzę, że jesteś nowa, więc muszę Ci coś wyjaśnić. Jeśli temat jest co najmniej sprzed roku, to go nie odnawiaj, zwłaszcza jeśli dotyczył jakiegoś problemu - bo jeśli był dla rozrywki, to ew. możesz w nim coś napisać.
Stare, odnowione tematy będą blokowane. Tak jak ten.

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |