| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
4 klasa
Autor Wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Cze, 2004 13:36   

Co do Paulki.
Ty możesz powiedzieć swojej mamie (o ile takową wydzielinę masz, a jeszcze nie powiedziałaś) np. taki tekst: "Mamo, wiesz, ja już dojrzewam, no nie? I w tym wieku dzieje się wiele dziwnych rzeczy w moim ograniźmie. I np. dzisiaj zobaczyłam, że mam jakieś śluzy czy wydzielinę na majtkach!" I dodać cos jeszcze, żeby jakaś rozmowa się rozwinęła.
Niekoniecznie na taki temat biggrin

Ja miałam w 6 klasie spotkanie, z taką niedorobioną babką. Uh, dobrze, że trwało to tylko godzinę Razz
Przejdź na dół
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sro 09 Cze, 2004 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

spontan napisał/a:
kurra a ja jestem studentem farmacji i nie miałem w 6 klasie rozmowy o podpaskach:(


Spontan ale Ty jesteś chłopakiem...I pewnie nie miałeś lekcji o podpaskach tylko jak już to o czymś tam innym...o chłopskich(biggrin) sprawach.
A mamie jak mówić? Po prostu podejśc i powiedzieć. Ja mamie nie powiedziałam o wydzielinie śluzowej po porstu wg. mnie nie jest to jakieś wielkie wydarzenie. Śluz nie przecieka(ten przed pierwszą miesiączką) a więc nie ma żadnych problemów poza tym,ze jak komuś nie wygodnie to moze nosić wkłądki. Ale o miesiączce to myśle,że mama przydałoby się jakby już wiedziała.A jak jej powiesz,ze dostałaś okresu to na pewno Cię nie wyśmieje.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 10 Cze, 2004 10:29   

spontan napisał/a:
nie polecam takich rozmów z mamą, juz lepiej sie poradź starszych koleżanek. bo z takim tekstem isć do mamy to przypał.

Hehs, sądzę jednak, żeby od razu się przyznać, niż potem chować brudne od wydzieliny/okresu majtki po kątach i prać je ręcznie + w czasami nie mieć kasy na podpaski/tampony.
KAŻDA mama to zrozumie, prędzej czy później.
Moja koleżanka kiedyś nie powiedziała mamie o tej wydzielinie, a była ona tak obfita, że K. (koleżanka Razz) nie miała juz kasy na wkładki a mama zarzucała jej, że ona popuszcza w majtki.
Tak poszły do lekarza i sie okazało, ze to nie mocz tylko objawy dojrzewania.
W każdym razie rób jak chcesz, żadna rozmowa z mamą nie jest taka straszna, na jaką wygląda.
Btw. porownaj sobie komu ci łatwiej powiedzieć - mamie (która to rpzechodziła) czy tacie (który jest zielony, no chyba ze jest specjalistą od tych spraw).
Powrót do góry
Asia
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 10 Cze, 2004 13:37   

[quote="Gabrielen"][quote="spontan"]
KAŻDA mama to zrozumie, prędzej czy później.
[/quote]

a dlaczego "prędzej czy później"?? mama też jest kobietą i też to przechodziła, więc moim zdaniem powinna zrozumieć od razu Razz
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Cze, 2004 09:38   

[quote="Asia"]
Gabrielen napisał/a:
spontan napisał/a:

KAŻDA mama to zrozumie, prędzej czy później.


a dlaczego "prędzej czy później"?? mama też jest kobietą i też to przechodziła, więc moim zdaniem powinna zrozumieć od razu Razz

No ja wiem, że każda matka, ale są czasami takie...ee..."inne" matki.
Poza tym oczywiście wydzielina to nie jest takie ważne wydarzenie, żeby mówić, ale warto chociaż przygotować mamę, że zaniedługo jej córka stanie się kobietą Razz
Powrót do góry
Silka
Gość
PostWysłany: Sob 12 Cze, 2004 21:33   :)

Nie wstydź się, to normalna prelekcja o dojrzewaniu ( u mnie w szkole na zebraniu pani mówiła rodzicom o takich lekcjach) uszy do góry Smile
Powrót do góry
Paulka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 06 Cze 2004
Posty: 63
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 12 Cze, 2004 22:05   bedzie! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

te prelekcje powinny być, chyba że twojej szkoły na to nie stać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sweet Girl Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Cze 2004
Posty: 13
PostWysłany: Nie 13 Cze, 2004 21:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie masz ochoty to nie musisz mamie mówić. Ja chodzę do 5 klasy i jeszcze nie mieliśmy takich lekcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Nie 13 Cze, 2004 21:34   ...

Ty dopiero chodzisz do 3 klasy! Ja miałam prelekcje z pielęgniarką o miesiączce. DOstałam taki poradnik, cztery podpaski i pudełeczko na nie, żebym je tam schowała, aby jak co, nikt nie wiedział, ze one tam są. Ja miałam tą prelekcję w 6 klasie. Inni mają w 5. Możliwe, że będziesz miała w 4, ale nic nie przewiduję, bo nie wiem Wink
Powrót do góry
Naomi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Lip 2004
Posty: 542
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 09:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciała żeby dawano jeszcze wkładki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1826428
PuśQa Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 01 Sie 2004
Posty: 47
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 10:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja już to sobie zaplanowałąm..Moja mama wie , ze ja wiem co to sex i okres podpaski itp. teraz ide do 6 klasy i bede miala taka lekcje i dostane i co powiem mamie o takie coś dostawaliśmy na lekcji z panią... a co tojest jak mówiłam i mamie , że oglądałam w 4 klasie film z tymi rzeczami na przyrodzie Wink Sorry , że tak powiem ale zamłoda jeszcze jesteś nie musisz się martwić o takie żeczy jeżeli masz już wydzieline to dostaniesz okres gdzies ok. 6 klasy Razz

_________________
Siemaneczqo Wink
W czymŚ pomóc ? Proszę bardzo :]]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cichutka Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 42
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 15:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie to było tak że w podstawówce miałam taką lekcję o tym wszystkim w 6 klasie i nie dawali nam niczego, tylko pokazali jak wygląda i koniec. Za to w 2 klasie gimnazjum miałam specjalną lekcje o tamponach no i dostałam pudełeczko z paroma tamponami, książeczkę (opowiadającą o tamponach i ich używaniu) i kalendzarzyk miesięczny.

_________________
Pilnuj własnego nosa? Co za idiotyzm! Nie można być aż takim egoistą...
(Myrtie Barker)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 15:42   

a ja juz mialam okres nie powiedzialam mamie a jeszcze nie mialam takiej lekcji i co mi powiecie powiedziec mamie po tej lekcji? a tak a propo niemialam raz podpaski(bo myslalam, ze mi sie skonczl okres) i przeciekla mi krew na biale spodnie troszke ale przecieklo mama prala i nic mi nie powiedziala mogla sie zapytac to by bylo latwiej......a raz przez pare dni bardzo bolal mnie brzoch i tata sie mnie zapytal czy przypadkiem nie mam okresu a teraz mnie nie bolalo nic jak mialam i co????????
Powrót do góry
manacka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Sie 2004
Posty: 2
PostWysłany: Pią 13 Sie, 2004 20:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasza pani chciala otym rozmawiać ae napewno niedostalabyś potpasek jesteś jeszcze za mloda moja koleżanka ma okres w szustej klasie zabiera wszędzie je ze sobą
a tak wogule to nic nieboli zakladanie podpaski:D

_________________
cze jestem nowe witajcie!!!RazzRazz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2240313
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 13 Sie, 2004 22:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja wydzieline dostałam chyba pod koniec 4 klasy, podpaski dostałyśmy pod koniec 6, a w wakacje (15 lipca) dostałam okres Smile eh szkoda ze nierozdawali tamponow. Ej a jak jest z tym noszeniem tamponow. Można je nosić wcześnie czy raczej powinno się zaczekać rok czy dwa?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |