| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
JAK POWIEDZIEĆ ?
Autor Wiadomość
ANONIM
Gość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2002 21:07   JAK POWIEDZIEĆ ?

JAK POWIEDZIEĆ MAMIE O PIERWSZYM OKRESIE ?
Przejdź na dół
Justyna+Maj
Gość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2002 21:52   RE: JAK POWIEDZIEĆ ?

okres to nic strasznego - spróbuj z nią porozmawiać wprost.

Jeśli jednak nie potrafisz to może poproś ją o wieksze kieszonkowe - bo przeciez co miesiąc dojdzie ci nowy wydatek.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
~misia z
Gość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2002 21:55   RE: JAK POWIEDZIEĆ ?

ja też mam od niedwna okres i nie wiem jak o tym powiedzieć
tymbardziej że moja mama jest "niedostosowana"
Powrót do góry
~dydek
Gość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2002 21:56   RE: JAK POWIEDZIEĆ ?

kocam cie chlopakowi lub dziewczynie nnie jest to takie latwe bo kazdy moze odmowic
Powrót do góry
~Cassie
Gość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2002 21:58   RE: JAK POWIEDZIEĆ ?

Pani Justyna zacytowała zdanie z 'filipinki' Smile
Ojej, pójdź do mamy i powiedz 'dostałam m\okresu' i już. Wink
Powrót do góry
BEJOT
Gość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2002 21:58   RE: JAK POWIEDZIEĆ ?

Powiedzieć trzeba wprost i otwarcie.
Jeszcze raz powtarzam - miesiączka to sprawa całkiem naturalna i wcale nie wstydliwa. Wasze mamy też miały takie problemy.

Co to znaczy, że mama jest "niedostosowana"?
Każda kobieta ma takie same problemy z miesiączką, nawet ta "niedostosowana". Na pewno żadna z mam nie będzie miała o to pretensji albo nie będzie Was potępiać za to, że macie miesiączkę.

A co do pytania osoby o nicku "dydek" - jasne, że każdy odmówić... Jak mówi stare porzekadło, w tym cały ambaras, żeby dwoje chciało naraz.
Nie oznacza to jednak, że nie trzeba mówić, że kogoś kochamy, nawet jeśli spotkamy się z odmową.
Tak to już bywa. Trzeba próbować.
To, że kogoś kochamy, to żaden wstyd.
BEJOT
Powrót do góry
Nene
Gość
PostWysłany: Sob 02 Lis, 2002 20:41   

A ja mam taki problem, ze nie wiem jak powiedziec mamie o plawieniu. Moze miesiaczki nie trzeba sie wstydzic, ale plawienie... No bo to sie pojawia jak sie podnieca, prawda? No i co mama sobie pomysli Crying or Very sad ...
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 12 Lis, 2002 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - możesz mamie powiedzeć dokładnie tak samo, jak o miesiączce Wink. Pamiętaj, że Twoja mama również ten etap życia przechodziła - dokładnie tak, jak Ty.
Po drugie - jeśli w plamieniu nie ma niczego niepokojącego, nie musisz (jeśli nie chcesz lub się boisz) o tym mówić mamie.
Po trzecie - podczas dojrzewania plamienie występuje u wszystkich dziewczyn. Oczywiście podniecenie zwiększa ilość wydzieliny, jednak niezależnie od podniecenia wydzielina i tak wystepuje. Ponadto - Ty też możesz się czasami podniecać - nie jest to nic nienaturalnego i Twoja mama nie powinna być tym specjalnie zdziwiona.

Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem Wink

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ciupulutka
Gość
PostWysłany: Wto 17 Gru, 2002 17:49   

Nio tak! Ja chyba tydzień temu dostałam okresu i tez bardzo wstydziam się piwiuedziec o tym ammie już postanowilam ze nie poiwiem i moze jakos sama sobie poradze lecz zdobylam sie na odwage moze mniejsza ale zdobyłam sie i poiwedzialam stareszej o 2 lata odemnie siostrze no i ona powiedzilaa o tym ammie i w tedy mama porozmawiala o tym ze mna ! i bylo wszytko bardzo o.k!nawet troche sie cieszyla ze doszła jeszcze jedna kobietka!hihihi :-) Ja wiem każde mamy są inne inaczej reagują ale kiedys trzeba o tym powiedziec! naprawde! nara papatki biggrin
Powrót do góry
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 09:37   okres Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

chcesz powiedziec mamie o okresie?
to nic strasznego, mama tez przez to przechodzila

trzymaj sie

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 10:07   hmm Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiesz każda dziewczyna boi się powiedzieć mamie o okresie...najlepiej wyinscenizuj scenkę np. taką:

- Gdy dostaniesz okres nie zakładaj żadnej podpaski, niech trochę krwi menstruacyjnej skapnie na bieliznę. Potem pobiegnij do mamy bardzo zdezoriętowana i przestraszona...pokaż jej czerwonkawe zmoczone majteczki i dalej sama powinna przejąć inicjatywę....

Ja bym w taki sposób zrobiła, gdybym była na twoim miejscu...ale decyzja nalezy do ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 17:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wstydź się twojha amam też to kiedyś przechodizła i napewno to zrzumie!!! Wink

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 17:57   Ojej !


Mój problem jest następujący...
Mam 134 cm wzrostu i chodzę do 6 klasy.
Jestem najniższa z klasy. Mam wydzielinę śluzową i wiadomo - jajeczko zostało uwolnione. Wkrótce spodziewam się miesiączki, a dużo po tym nie urosnę Może najwyżej 7 cm !
Zażywam lekarstwa na wzrost Co teraz mam robić Pomóżcie !Please !

Właśnie mnie boli dół brzucha !
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Sty, 2003 10:46   HEHE

A Ty ANONIM powiedz mamie normalnie ! Poproś, aby z Tobą porozmawiam i się przyznasz, a wszystko będzie OKEJ ! Okres to taki moment w życiu, i to oznacza, że nie jesteś już małą dziewczynką, ale już stajesz się KOBIETĄ ! Ej...wiesz co... twój nick nie wydaje mi się, żeby był dla dziewczyny, tylko dla chłopaka... Cool
Powrót do góry
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Nie 26 Sty, 2003 12:48   :) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ciało to rozmowa
Rozmowa jest mimiką ciała
A więc spróbuj pokazać ciałem jak niepotrafisz ustami!!


Ładne, prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |