| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakkkk???
Autor Wiadomość
dziewczyna jeszcze
Gość
PostWysłany: Sob 22 Maj, 2004 16:18   Jakkkk???

Jeszcze nie jestem kobietką ale chyba niedługo bede bo wszystko juz jest tylko tego brakuje...biggrin A wiec gdy to nadejdzie jak mam powiedziec mamie wy tak mowicie nie wstydzcie sie nie wstydcie sie jak mozna wstydzic sie mamy ale dla mnie to troszeczke krepujace i Embarassed wiec moze dacie jakies opowiadanka albo sytłacje w jakich wy byliscie lub inni i jak oni se poradzili od A do Z Smile jak coś to wielkie Dzięki Smile)))
PS. Dobrze , że jest takie forum Wink
Przejdź na dół
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Sob 22 Maj, 2004 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wstyć sie powiedziec mamie
to całkim normalne.
Gdy jej powiesz to pewnie najpierw cię uściska a potem może nawet popłacze (ze szczęścia).
Mama będzie się cieszyła i będzie dumna. Very Happy

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
korbka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 22 Maj, 2004 20:08   

Nie wstydź się. Przecież to est normalna rzecz. A jak powiedzieć mamie... Ja powiem Ci jak ja powiedziałam. a więc byłam na urodzinach babci. I strasznie mnie brzuch bolał. Poszłam do ubikacji i chciałam zwymiotowac bo myślałam, że się najadłam czegoś za dużo. Ale najpierw zachciało mi się siusiu. Nio i ściągam majteczki i patrzę a one sa czerwone... Więc zawołałam mamę i opwiedziałam jej żeby dała mi jedną podpaskę. Musiałam jej powiedzieć, bo inaczej przeciekłyby mi matki i byłaby plama... A po poowrocie z urodzin powiedziałm tace:"tato ja już nie jestem dziewczyną tylko już kobietą"Rodzice strasznie się cieszyli. Żartowali, że teraz musza mnie traktować jak dorosłego członka rodzinki... I naprawdę nie wstydź się bo nie ma czego. Może jesteś młoda i jeszcze tego tak dobrze nie rozumiesz/nie myśl, że ja jestem stara mam 13 lat/ ale to naprawde normalne.
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 23 Maj, 2004 01:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Miesiączka to nie "przełącznik" między dziewczyną a kobietą.
W zasadzie nie istnieje taki moment, w którym można uznać, że dziewczyna stała się kobietą. To powolny proces, na który składają się mniejsze kroczki, takie jak pierwsza miesiączka czy pierwszy seks. Ale ani jedno ani drugie nie oznacza, że jesteś już kobietą. Są nawet 30-to letnie kobiety, które twierdzą, że nie są kobietami, ponieważ jeszcze nie urodziły dziecka.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ta co dała temat
Gość
PostWysłany: Nie 23 Maj, 2004 09:58   1 miesiaczka

28 wyświetleń a 3 odp...eh ale dziekuje za pomoc krobka bardzo mi pomogłaś i teraz wiem co moge powiedzieć cmokasek a i codi tez ci dziekuje bo mnie przekonałaś żebym pokonała wstyd , a deg..można powiedzieć , że napisał nie na temat...bo ja sie nie pytałam kiedy dziewczyna staje sie kobieta lub cos innego...PROSZĘ O JESZCZE ODPOWIEDZI DZIEKUJĘ WAM BARDZO BĘDĘ WDZIĘCZNA:*:*:*:*
Powrót do góry
Dorotka


Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 4
PostWysłany: Sro 26 Maj, 2004 22:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wstydź się to narmalne że kiedyś byś dostała okres, a poza tym twoja mama i tak sie kiedys o tym dowie, wcześniej czy później Wink i wogóle lepiej by było jakbyś od razu to mamie powiedziała Wink A ze mną to było że dostałam pierwszy okres w szkole, ale i tak dowiedziałam sie o tym dopiero jak przyszłam ze szkoły, wróciłam i poszłam do ubikacji zdejmuje majtki a one całe we krwi Confused mojej mamy wtedy nie było w domu więc musiałam dac sobie radę sama. Szczerze mówiąc to ja tez się troszeczke wstydziłam powiedzieć, i kiedy chciałam jej powiedzieć to mnie wyprzedziła Wink nio i dobrze bo dała mi kilka rad i nic sie strasznego nie stało Wink I naprawdę nie masz się czego wstydzic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Czw 27 Maj, 2004 10:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No fakt miesiączka od razu nie oznacza,że jesteś KOBIETĄ ale dzieckiem już sie nie jest....Ale w końcu to jakiś krok, by zostać tą "kobietą" Wink Ja nie widze w tym nic szczególnego...Nie musisz rzucać się mamie na szyję i krzyczeć "Mamo! Mamo! Dostałam okres!". Moja mama powiedziała,że trzeba zacząć prowadzić kalendarzyk Smile A Codi też troche przesadził-nie sądzę,że mama popłakała by się ze szczęścia Smile

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
PostWysłany: Pią 28 Maj, 2004 13:51   

a ja myśle że nie przesadził bo to niby normalne ale to oznacza tyle że możesz mieć dziecko. To jest ważny moment w życiu jak najbardziej ważny lecz z drugiej strony normalny Wink
Powrót do góry
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pon 31 Maj, 2004 13:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja powiezdałam to wpierw mojej "siostrze", to niejest siostra... ale c tam:) moge ją tak traktować.(to była dziewczyna mojego brata, która ciągle jest dla nas jak rodzina- od 6 lat;)
ona nagle na mnie sie patrzy z niedowierzaniem, a potem mnie przytuliła i sie poryczała Razz zresztą mnie też wzieło, i tak stałyśmy na środku chodniku(szłyśmy się przejść, bo niewidziałam jej ponad tydzień, a dla mnie to koszmar, jak niewidze jej 2 dni!) i stałyśmy przytulone i śmiejąc się ryczałyśmy;p
potem mamie powiezdiała- i mnie wyręczyła, hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
spontan Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 309
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Pią 04 Cze, 2004 09:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

codi napisał/a:
Nie wstyć sie powiedziec mamie
to całkim normalne.
Gdy jej powiesz to pewnie najpierw cię uściska a potem może nawet popłacze (ze szczęścia).
Mama będzie się cieszyła i będzie dumna. Very Happy


nie jestem pewny vel pewna czy sie mam ucieszy z tego powodu. zajdź w ciąze to cie mam skróci o głowe a nie ucieszy sie.

_________________
widać że nosze są słabe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_szyszka Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 02 Kwi 2004
Posty: 243
PostWysłany: Pią 04 Cze, 2004 09:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Spontan nie masz racji :!:Wiele mam cieszy się z ciąży, ale musi być ona w jakimś poważnym wieku, a nie np.13 lat
Otórz ja nie mam miesiączki, i na razie nie mam jej objawów Laughing
Sądze ze powinnaś jej powiedzieć :"co mam zrobić kiedy dostanę miesiączkę?" LUB" Mamuś mam juz miesiaczke'
Wiem że trudno jest o tym jej powiedzieć ale zaufaj jej!!!
Ja spytałam kiedyś mamy kiedy ona dostała miesiączkę, no i powiedziała mi.. a potem jeszcze dodała że jak ja dostanę to w szafce są podpaski..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Sro 23 Cze, 2004 15:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

spontan napisał/a:
codi napisał/a:
Nie wstyć sie powiedziec mamie
to całkim normalne.
Gdy jej powiesz to pewnie najpierw cię uściska a potem może nawet popłacze (ze szczęścia).
Mama będzie się cieszyła i będzie dumna. Very Happy


nie jestem pewny vel pewna czy sie mam ucieszy z tego powodu. zajdź w ciąze to cie mam skróci o głowe a nie ucieszy sie.



Człowieku jaka ciąża Question

Przeczytaj jeszcze raz 1 post.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dexia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Cze 2004
Posty: 67
PostWysłany: Sro 23 Cze, 2004 18:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak się wstydzisz to napisz list tak jak ja.
Bardzo się ucieszy że już jesteś jej małą kobietką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikt
Gość
PostWysłany: Wto 29 Cze, 2004 10:19   ja to miałam tak...

Ja to miałam tak. Kidyś, kiedy się myłam zamiast śluzu zobaczyłam też plamy krwi na majtkach. Taty akurat w domu nie było (była siostra i mama), więc to była dobra okazja. Zawołałam mamę, a mama tylko popatrzyła, powiedziała "Gratuluje dojrzewania", a że to nie była miesiączka, tylko jakieś kropelki krwi to dała mi wkładke na wszelki wypadek i tyle. Potem kilka dni tak miałam, ale potem mi przeszlo i obecnie nic takiego nie mam. Czasami tylko lekkie bóle brzucha i baaaardzo dużo śluzu, ale nic poza tym.

Ty też wybierz porę, kiedy w domu będziesz tylko ty i mama, a jak nie będzie takiej pory, to powiedz mamie, że chcesz z nią porozmawiać sam na sam. Wtedy możesz oznajmić jej, że dostałaś okresu. Nie musisz ukrywać, że to trochę dla ciebie krępująca rozmowa. Mama na pewno to zrozumie. Też to kiedyś przeżywała i na pewno nie było jej tak łatwo powiadomić o tym swoją mamę. Jeśli tak bardzo wstydzisz się mamy, możesz porozmawiać o tym z inną zaufaną osobą, np. siostrą. Jeśli chcesz, aby łatwiej poszło ci z mamą, to najpierw możesz porozmawiać o tym z zaufaną koleżanką, która już też musiała powiedzieć mamie o tym. Trzymam za ciebie kciuki, aby ci sie to udało. Powodzenia!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |