| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Czy tampony sa bezpiezczne??
Autor Wiadomość
guska
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 25 Cze, 2004 16:11   Czy tampony sa bezpiezczne??

Jeszcze nie mialam pierwszej miesiaczki,ale juz sie boje(mam 13 lat), ale chce sie dowiedziec czy tampony byly by dla mnie bezpieczne.Kolezanki mowia mi, ze lepiej ich nie uzywac,bo costam.Ja chce wiedziec czy powinnam je uzywac.Jesli nie to dlaczego??
Przejdź na dół
Maciek Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2003
Posty: 161
PostWysłany: Pią 25 Cze, 2004 16:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

lepiej nieuzywac poniewaz one niemniej jednak znajduja sie w twoim ciele z tym "calym syfem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 25 Cze, 2004 16:58   

Tampony są bezpieczne i niebezpieczne. Czasem może sztureczek się urwać przy jego wyciąganiu i wtedy byś musiała jak najszybciej iść do ginekologa. Tampony trzeba zmieniać po 3 - 4 - 5 godziń (zależy to od ich wchłaniania). Urywanie się sznureczka występuje żadko, ponieważ nie wszystko jest aż tak tępe Wink
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 25 Cze, 2004 18:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tampony są bezpieczne ale tylko wtedy,jeśli ktoś umie z nich dobrze korzystać. Jeśli boisz się-najlepiej poczekaj z założeniem tamopnu, nic na siłę. Ryzyko,że szureczek oderwie się, jest praktycznie zerowe. Zresztą sprawdź sama-weź tampon i ciągnij sznurek jak najmocniej możesz. Prawda,że nie łatwo? Wink Jesli jednak przy wyjmowaniu tamponu zauważysz,że sznureczka nie ma nie musisz od razu lecieć do ginekologa. Usiądź, napręż się(jak przy robieniu kupy) i spróbuj wyciągnąć tampon. Dopiero wtedy,jesli się nie uda musisz jak najszybciej odwiedzić lekarza ginekologa. Jeśli nie masz jeszcze zaufania do tamponów najlepiej noś je jak najrzadziej-np. na basen. Nigdy na noc! I nie przesadzaj z nimi-nie noś ich cały czas. Zmieniaj je co jakieś 4,5 godzin. Nigdy nie zakładaj je "dla sprawdzenia"-kiedy nie masz okresu. Pamiętaj też, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Najlepiej zacznij od "mini".

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dexia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Cze 2004
Posty: 67
PostWysłany: Pią 25 Cze, 2004 19:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Musisz pamiętać jeszcze o tym aby nie wkładać ich na siłę. Mogą być niebezpieczne gdy są nieodpowiednie używane. Jeśli pójdziesz do ginekologa to on może ci poradzić czy tampony są dla ciebie bezpieczne, nauczy cię je zakładać itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pią 25 Cze, 2004 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem tampony są i bezpieczne i wygodne. wqogóle nie czuje w nich że mam okres, potrafie sie wyluzowac a i na noc sa odpowiednie bo jest pewnośc że nic ci nie przecieknie, ponieważ jak leżysz dużo mniej płynów "wyplywa" z ciebie, jednak trzeba pamietać o tym żeby zmienić tampon zara zprzed polożeniem się spac i od rauz pon przebudzeniu. Przez ostatni okres (skończył mi sie 2 dni temuj) cały czas używalam tamponów, i w dzień i wnocy, i moge je tylko zachwalać...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
PuśQa
Gość
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 09:52   

Gdy mielismy lekcje o dojrzewaniu pani powiedziała zeby lepiej nie uzywac tamponów...Poniewaz były dziewczyny które z tego powodu zmarly...gdy sie długo nie zmienia ta krew tam zostaje z bakteriami ...wiec radze podpaski pani mowiła ze najlepsze to Alwyes
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 13:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dlatego trzeba zmieniać tampony regularnie co 3-6 godzin zależnie od wielkości tamponu i obfitości krwawienia...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sama jeszcze nie używam tamponów bo jakoś sie boje a poza tym są troszke drogie.co do zakładania tamponów na noc radziłabym nie ponieważ tampony należy zmieniać co ok 5 godz.a średnio śpi sie 10 godz.(przynajmniej powinno sie) w czasie snu mniej wypłya krwi bo sie nie ruszasz tak jak w dzień jednakże nie zmienia to faktu że nagromadzona w nim krew zaczyna krzepnąć i sprzyja to powstawaniu bakterii co z kolei moze doprowadzić do choroby zwanej TSS ( Zespół Wstrząsu Toksycznego) jednak by cie nie stresować występuje to nie tylko przy stosowaniu tamponów.jest to z regóły żadka choraba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 15:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak,ale najlepiej nie zakładać tamponów na noc(ja bym w ogóle nie polecała), bo mozna zapomnieć, albo obudzić się za późno no i wtedy kłopot...
A higienistki na prelekcjach to zawsze przesadzają... Rolling Eyes Moja to ostatnio "oczywiście w pierwszym dniu miesiączki możemy mieć LEKKIE skurcze ale nie należy się tym przejmować,zdarza się to rzadko..." Rolling Eyes
Co do TSS to jeśli będzie się je zmieniać w odpowiednim czasie, używać na zmianę z podpaskami itp. to na pewno Cię nie dopadnie.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziesieciolatka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Cze 2004
Posty: 13
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 17:59   hmm Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to jest właśnie najgorsze bo jak się nosi tampon to można zapomnnoeć że ma się okres i można tego nie zmieniać i o tym zapomnieć a jak będzie to taki mocny tampon to może Ci zapchać krwią całą pochwę i ... nie dziwię się że do dziewczyny zmarły

_________________
biggrinbiggrinbiggrin Haj bejbi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 21:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Droga dziesięciolako!
Nie przesadzajmy, o tamponie tak zupełnie nie zapomnisz. Przynajmniej pare razy chodzisz do toalety i przebierasz się. W najgorszym wypadku chociażby sznureczek może nam przypomnieć o obecności tamponu i natychmiastowej zmianie go. Na pewno przez cały dzień nie zapomnisz o tamponie Wink

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
PostWysłany: Sob 26 Cze, 2004 23:01   hej

ja nosze tampony zawsze w dzien, a na noc stosuje podpaski. tampony to najwygodniejsza rzecz na swiecie. wcale ich nie czuc. mozna robic naprawde wszystko. czasami zapominam ze go mam. nieraz nawet musze nastawic budzik zeby przypominal mi o jego istnieniu. nie bojcie sie zakladania. jest naprawde proste. jezeli nie uda ci sie go zalozyc na siedzaco, sproboj na lezaco( jestes bardziej wyluzowana) pozdrawiam!
Powrót do góry
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Pon 28 Cze, 2004 11:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

droga dziesięciolatko !
każda z nas różnie przechodzi okres i jedna moze zapomnieć,że ma tampon a inna nie bo nie pozwala jej na to np.ból . a co do zapchania pochwy krwią to jest nie możliwe bo tampom nie działa na zasabdzie korka tylko jest tak jakby małą gąbką jeśli będzie w pełni nasiąknięty i w porę go nie wyjmiesz zacznie przeciekać .to tyle. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
macia
Gość
PostWysłany: Pon 28 Cze, 2004 20:02   

moim zdaniem tampony sa bespieczne jezeli
1stosujesz je podczas miesiczki
2stosujesz sie scisle do ulotki
ja jeszcze nie miaBam okresu inie chce go miec pniewaz moje kolezanki wczoraj powiedziaBy mi ze brzuch strasznie boli i gBowa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |