| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
wizyta u ginekologa
Autor Wiadomość
mimixa
Gość
PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 19:16   wizyta u ginekologa

Mam problem. Możewami się on wydać mały i błahy, ale szczerze mówiąc tylko wam mogę o nim powiedzieć. Mam 13 lat. Kiedy mam iść pierwszy raz do ginekologa? No i czego mam się u niego spodziewać na pierwszej wizycie. Jakiego ginekologa mam wybrać? Za bardzo nie chcę wybierać ginekologa mamy, bo boję się, że on może przekazać jej informacje o moich pytaniach.
Przejdź na dół
Sweet Girl Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Cze 2004
Posty: 13
PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 19:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie taki straszny...
Miesiączkujesz, a więc to już dobry moment, aby stwierdzić czy Twój rozwój przebiega bez zakłóceń. Czego się spodziewać? Pytań w stylu: Od kiedy masz okres i kiedy miałaś ostatnią miesiączkę oraz czy regularnie miesiączkujesz? Najlepiej na początku wizyty powiedzieć, że to Twoja pierwsza wizyta i trochę się denerwujesz. I co najważniejsze nie wstydź się o wszystko pytać. Ani jak wejść na fotel ginekologiczny (troszkę przerażający z wyglądu), ani czy badanie będzie bolało. Możesz poprosić ginekologa o wszystkie wyjaśnienia, co robi i dlaczego. Nie tylko pierwsza wizyta jest związana ze skrępowaniem, bo przecież dotyczy sfery, którą na co dzień skrzętnie skrywamy. Dlatego jeśli Ci to pomoże wybierz kobietę ginekologa. Nie wstydź się też mamy. To właśnie ona może Ci wyjaśnić wiele spraw i pomóc przebrnąć przez ten nieznany jeszcze dla Ciebie temat. I na pewno doda Ci otuchy przed pierwszą wizytą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spontan Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 309
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 19:26   Re: wizyta u ginekologa Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mimixa napisał/a:
Mam problem. Możewami się on wydać mały i błahy, ale szczerze mówiąc tylko wam mogę o nim powiedzieć. Mam 13 lat. Kiedy mam iść pierwszy raz do ginekologa? No i czego mam się u niego spodziewać na pierwszej wizycie. Jakiego ginekologa mam wybrać? Za bardzo nie chcę wybierać ginekologa mamy, bo boję się, że on może przekazać jej informacje o moich pytaniach.


pójdź jak zaczną się dziać różne niespodzianki, bóle zakłócenia miesiaczki.

_________________
widać że nosze są słabe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 19:59   

Do ginegologa odrazu po miesiączce nie trzeba iść, ale jak kto woli. Lepiej składać mu wizytę, gdy dzieje się coś poważnego. Pytania zada Ci na pewno ginekolog, jakie wymieniła Sweet Girl Wink
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 20:02   

Hmm... mam przeczucia, że mimixą jest Sweet Girl
A to dlatego, że nagle po czterech minutach odpisuje Sweet Girl i poznaję jeszce tak jakby p-o charakterze pisma Razz
Ja piszę z pełną ortografią jak Sweet Girl - to widać Razz
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 20:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mimixa napisała: Kiedy mam iść pierwszy raz do ginekologa? No i czego mam się u niego spodziewać na pierwszej wizycie. Jakiego ginekologa mam wybrać?
www.pierwszawizyta.pl -- ta strona ci odpowie Very Happy
P.S. W wieku 13 lat , raczej nie musisz chodzic do ginekologa , to ze w tym wieku się dojrzewa , pojawia się miesiączka to nie oznacza ze od razu musisz z tym leciec do ginekologa. Do ginekologa chodzi się gdy zauwaza się coś niepokojącego... i od czasu do czasu na wizyty kontrolne. Ale w wieku 13 lat?? Raczej rzadko dziewczyny w tym wieku chodzą.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 14 Cze, 2004 20:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do ginekologa nie trzeba iść zaraz po pierwszej miesiączce. Wg. mnie pierwszy raz powinno się go odwiedzić w wieku mniej więcej 18 lat kiedy chce rozpocząć się współżycie. Nie zapomnij też, aby pójść do ginekologa w przypadku np. grzybicy pochwy lub innej choroby. No i oczywiście w życiu dorosłym, kiedy kobieta zajdzie w ciążę. Wyżej masz podaną dobrą stronę Smile

BTW: KleO-teraz bliżej się temu przyjrzałam i tak stwierdzam,ze chyba mas zracje... Rolling Eyes Szkoda,ze nie ma starej wersji forum to bym sprawdziła...Jutro się tym zajmę, bo teraz muszę iść.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spontan Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 309
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Wto 15 Cze, 2004 08:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no fakt do ginekologa to raczej chodzi sie w wieku średnim, czyli około czterdziestki:)

_________________
widać że nosze są słabe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lavile Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 12 Kwi 2004
Posty: 183
PostWysłany: Wto 15 Cze, 2004 16:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale jak nie ma potrzeby to chyba nie bedzie leciala od razu dziewczyna 16 czy 15 letnia do ginekologa, co nie Spontan ?

[quote:]Nie zapomnij też, aby pójść do ginekologa w przypadku np. grzybicy pochwy lub innej choroby.[/quote:]

A co z tym jak dziewczyna nie zauwazy u siebie zadnej choroby czy czegos, ale ja jednak ma ? A o tym nie wie ?

_________________
Nie martw się, jutro będzie gorzej !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Wto 15 Cze, 2004 16:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lavile napisał/a:

Cytat:
Nie zapomnij też, aby pójść do ginekologa w przypadku np. grzybicy pochwy lub innej choroby.


A co z tym jak dziewczyna nie zauwazy u siebie zadnej choroby czy czegos, ale ja jednak ma ? A o tym nie wie ?


Eh Lavile..Grzybicy pochwy nie da się nie zauważyć! Wydzielina jest koloru zielonego lub żółtego(itp), towarzyszą temu jeszcze pieczenia,swędzenia...Trudno tego nie zauważyć Rolling Eyes

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samanta10 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 17
PostWysłany: Wto 15 Cze, 2004 17:17   ubranie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jeśli będziesz wybierała się do ginekologa to najlepszym strojem na ten dzień byłby długi podkoszulek lub pulower ponieważ z przebieralni do fotelu ginekologicznego jest pewna droga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
spontan Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 309
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Wto 15 Cze, 2004 17:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lavile napisał/a:
Ale jak nie ma potrzeby to chyba nie bedzie leciala od razu dziewczyna 16 czy 15 letnia do ginekologa, co nie Spontan ?

Cytat:
Nie zapomnij też, aby pójść do ginekologa w przypadku np. grzybicy pochwy lub innej choroby.


A co z tym jak dziewczyna nie zauwazy u siebie zadnej choroby czy czegos, ale ja jednak ma ? A o tym nie wie ?


tak kochanie

_________________
widać że nosze są słabe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lavile Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 12 Kwi 2004
Posty: 183
PostWysłany: Wto 15 Cze, 2004 20:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fakt, ja sie na chorobach nie znam Cool Moze powiesz mi mrooweczka przy okazji co to jest nadzerka ? Mr. Green

_________________
Nie martw się, jutro będzie gorzej !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sro 16 Cze, 2004 13:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nadżerka to choroba przenoszona drogą płciową. Na razie Wam to raczej nie grozi Wink Jeśli nie zamierzasz mieć dzieci nadżerkę trzeba wypalić, jednak ostrożnie, żeby nie uszkodzić szyjki macicy. Jeśli zajdziesz w ciążę i zdecydujesz się urodzić, nadżerka sama zniknie.


P.S.-Sprawdziłam IP i ten temat pisała Sweet Girl zaraz potem na niego odpowiadając. Temat zostawiam, bo choć był pare razy jest tu dużo rad i na przyszłosc moze się komuś przydać. A do Sweet Girl wysyłam ostrzeżenie.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lavile Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 12 Kwi 2004
Posty: 183
PostWysłany: Sro 16 Cze, 2004 14:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mowisz, ze trzeba ja wypalac, kiedy sie nie ma dzieci i nie planuje sie ich posiadania ? I jak sie ma dzieci to sama znika ? To dlaczego moja mama i ciocia majace juz dzieci wypalaly nadzerke ? Confused

_________________
Nie martw się, jutro będzie gorzej !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |