| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Co to jest miesiączka ? Napisane wszystko jest tu !

Czy chcesz dostać miesiączke ?
Tak, oczywiście !
30%
 30%  [ 3 ]
Raczej tak.
20%
 20%  [ 2 ]
Raczej nie.
30%
 30%  [ 3 ]
Nie, bo brzuch wtedy bardzo boli !
0%
 0%  [ 0 ]
No co ty ! Przecieknie mi podpaska i wszyscy się będą śmiać !
20%
 20%  [ 2 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 21:15   Co to jest miesiączka ? Napisane wszystko jest tu !

Pierwsze miesiączki nie zawsze występują regularnie. Czasem bywa tak, że po pierwszej menstruacji następne pojawiają się dopiero po 2 lub 3 miesiącach i mogą trwać od 1 do 10 dni. Po pewnym czasie cykl menstruacyjny powinien się uregulować i miesiączki będą się pojawiać w regularnych odstępach. Często można spotkać stwierdzenia, że średnia długość cyklu to 28 dni. W rzeczywistości 28 – dniowy cykl ma niewiele kobiet, zaledwie 13 – 15 %. Długość cyklu jest cechą indywidualną i może wynosić od 21 do 35 dni, a rozbieżność w długości cyklu w poszczególnych miesiącach nie powinna przekraczać 5 dni.


Musi minąć trochę czasu – około 2 lat lub dłużej, nawet do 5 lat – zanim Twój organizm wypracuje własny regularny cykl menstruacyjny.

WYPEŁNIJCIE ANKIETĘ !


Bardzo ważne jest, żebyś używała kalendarzyka i zaznaczała dni, kiedy zaczyna się miesiączka i jak długo trwa. Jest to bardzo proste i bardzo przydatne. Powinnaś go mieć pod ręką podczas wizyty u lekarza, ponieważ lekarz zazwyczaj chce wiedzieć, kiedy była ostatnia miesiączka. Będziesz mogła również sprawdzić, czy Twój organizm wypracował już sobie regularny cykl menstruacyjny.

Wydzielina śluzowa

Z pochwy zaczyna wydzielać się przezroczysty lub białawy śluz, który może lekko poplamić bieliznę. Nie jest to nic niepokojącego. Wszystkie kobiety mają wydzielinę pochwową, a jej obfitość jest różna w zależności od fazy od fazy cyklu menstruacyjnego.

Miesiączka

To znak, że nie jesteś już małą dziewczynką ! Jest to z pewnością największe przeżycie ! To coś nowego i tajemniczego... Twoje ciało dało Ci znak, że przestała być dzieckiem, że jesteś kobietką. Menstruacja jest naturalną częścią życia każdej z nas Możesz czuć się nieswojo, kiedy dostaniesz ją pierwszy raz, i nic dziwnego – większość dziewcząt tak reaguje.
Przejdź na dół
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 21:30   

Zagłosowałam "Raczej tak". Hmm... na co mają zagłosować chłopcy? Wink Dziewczyny, nie róbmy z tego forum jakiegoś komunizmu! biggrin (poskojarzajcie sobie, to może zrozumiecie o co mi chodziło Wink )
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 22:02   hehe

hehe spoko...Razz
Powrót do góry
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 22:06   

No, jestem sopokojna, ale ostatnio tak dużo rozmawiamy o miesiączce... A deg gdzieś nam przepadł, ciekawe czy będzie zły jak zobaczy to pobojowisko... Wink
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 28 Sty, 2003 00:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nene napisał/a:
No, jestem sopokojna, ale ostatnio tak dużo rozmawiamy o miesiączce... A deg gdzieś nam przepadł, ciekawe czy będzie zły jak zobaczy to pobojowisko... Wink

Będzie zły Evil or Very Mad
Oczywiście nie za rozmowy o miesiączce, bo te są zawsze mile widziane.

Do KleO: deg już nie pamięta co to są ferie Sad. deg podwiesza sufit w swojej łazience Wink.

Proszę o ewentualne odpowiedzi na łamach forum "O Wszystkim" a nie tutaj.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Sty, 2003 16:01   

Oops...sorry DEG ale mtak Cię długo nie było więc myślałam, że gdzieś wyjechałeś na ferie, ale się myliłam...heh... Wink SORKI Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |