| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Pomocy!!!
Autor Wiadomość
Justysia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Lip 2004
Posty: 29
PostWysłany: Pią 16 Lip, 2004 12:59   Pomocy!!! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam 11lat i jeszcze nie miałam miesiączki, ale boję się, że jak ją dostanę to nie będę wiedziała jak powiedzieć o tym mamie. Pomużcie mi!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justysia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Lip 2004
Posty: 29
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 16 Lip, 2004 13:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Acha, i napiszcie jak Wy powiedziałyście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Pią 16 Lip, 2004 13:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poczytaj na forum... Już kilka razy był poruszany ten temat.
Np. tutaj (coś podobnego Smile )
A moja mama nie dowiedziała się ode mnie, że mam miesiaczkę... byłam na wakacjach i poprostu musiałam powiedzieć cioci ( u której byłam ) , że mam okres (a warto dodać, że nie wzięłam podpasek Wink )... Potem jak mama zadzwoniła, to ciocia wszystko jej powiedziała Wink Ale jak wróciłam to i tak zapytałam się "mamo, a wiesz, że już nie jestem małą dziewczynką ?" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Pią 16 Lip, 2004 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie krępuj sie powiedziec o tym mamie bo to własnie ona pomoże ci wejśc w ten nowy etap twojego życia i to ona najlepiej wytłumaczy ci podstawowe wiadomości z tym związane.

w moim przypadku nie od razu miałam miesiączke najpierw było alamienie koloru brązowego utrzymujące sie parzez kilka dni gdy o tym powiedziałam mamie ona stwierdziła że chyba dostałam okres i tak sie stało Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
czarodziejka001
Gość
PostWysłany: Nie 18 Lip, 2004 19:27   

Nie wstydź się i po prostu powiedz mamie: "wiesz, chyba dostałam okresu. Pomożesz mi?" Wtedy mama poczuje się potrzebna, itd., zacznie Ci tłumaczyć, jak Twoje ciało się zmienia, jak używać podpasek, doradzi, czy lepsze są tampony, czy podpaski i różne inne potrzebna informacje...
A Ty lepiej jej wysłuchaj- możesz dowiedzieć się więcej, niż usłyszałaś od koleżanek...
Powrót do góry
kari99
Gość
PostWysłany: Czw 22 Lip, 2004 09:30   Re: Pomocy!!!

wiem że te wszystkie odpowiedzi wydają ci się jednakowe. Ja mam 13 lat przez cały czas bałam się tak jak ty jak to będzie. Ty masz dopiero 11 lat jeszcze się tym nie przejmuj większość dziewczyn ma ją dopiero w wieku 13 lat. Ja dostałam niedawno pierwszą miesiączkę najpierw przez okres 2 lat miałam wydzielinę śluzową. W tamtym tygodniu pojechałam na wycieczkę do Niemiec z moją siostrą i jej meżem no i wtedy dostałam ale to było bardzo mało nawet majtki nie przeciekły teraz mam ją już 9 dni i jeszcze się nie skończyła ale mówię ci to nic strasznego jak dostaniesz to sama będziesz wiedziała jak powiedzieć mamie ja zawsze myślałam że mama nie chce na te tematy ze mną rozmawiać teraz miedy jej powiedziałam w prost że mam chyba miesiączkę to o wszystkim mogę z nią gadać i zawsze rozwieje moje wątpliwość więc nie krępuj się ja musiałam powiedzieć nie tylko mamie ale i siostrze wiesz przecież że twoja mama miała też miesiączkę i przez to samo przechodziła po poprostu bądz twarda i powiec to a twoja mama będzie się cieszyła że jaj powiedziałaś i pewnie zacznie w tobą o tym rozmawiać. Ale dam ci dobrą radę jak bę dziesz miała wydzielinę śluzową ok 8 miesię cy to do szkoły czy na jaką kolwiek wycieczkę biesz z sobą podpaski np 5 lub 4 zależy na jak długo jedziesz!I nie martw się to naprawdę niezwykła chwila w twoim życiu zobaczysz!
Powrót do góry
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Czw 22 Lip, 2004 15:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sama zastanawiałam sie nad tym długo zanim dosałam miesiączke...myslałam ze będzie mi to bardzo trudno powiedziec a o dziwo wcale nie było tak trudno..odrazu jak dostałam miesiączke poszłam do mamy i powiedziałm: mamo mam okres..i tyle. MAma sie bardzo ucieszyla...itd...o tamponach za bardzo nie gadala bo ich nie popiera ale troche mi zaczela gadac o podpaskach..poszlismy do łazienki i wyciagnela jedna paczke i dala mi...no i potmem mi tlumaczyla jak je sie zakada hehe. chodziaz juz to wiedzialam..i tyle..trawo to moment....dla mnie trudniej bylo z tatą..kiedy tata przyszedł mama odrazu mu o tym powiedziala i troche glupio mi sie zrobilo..a nastepnego dnia dostalam od taty rożę z tej okazji Wink

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 02 Sie, 2004 16:54   ...

Poprostu nie bój się i nie daj po sobie poznać że ty nie wiesz co to jest tylko powiedz że miałaś pierwszą miesiączke... Confused
Powrót do góry
cichutka Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 42
PostWysłany: Wto 03 Sie, 2004 13:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niepotrzebnie sie boisz że nie będziesz wiedział jak to powiedziać, bo to samo wyjdzie. Mama napewno chetnie ci pomoże, wyjaśni niektóre rzeczy, może kupi podpaski itp. Jeśli chcesz możesz zacząć już teraz z nią troche o tych sprawach związanych z miesiączką porozmawiać, wtedy jak już dostaniesz okres to będzie ci łatwiej to powiedzieć.

U mnie to było tak że jak dostałam okres to po prostu poszłam do mamy i powiedziałam coś w tym stylu: "mamo, dostałam okres! mogłabyś dac mi podpaske?" no i wtedy była pogadanka i instrukcje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Sie, 2004 20:49   

Jeśli dostaniesz miesiączkę, to mów o tym spokojnie mamie. Rozumiem, że się wstydzisz. Np. o wydzielinie też się powinno powiedzieć mamie, ale niekoniecznie, to się na razie nic nie dzieje, ale ja powiedziałam, mama uśmiechnęła się i powiedziała: 'Noś wkładki'. No i noszę. To jest podobne jak miesiączka, tylko w innym kolorze Wink
Powrót do góry
HeyaH
Gość
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 10:43   

Miesiączka trwa krócej od występowania tego śluzu Razz I nie możesz się z nią kąpać w basenie, jak nie masz założonego tamponu Razz Ze śluzem też w sumie jest niehigienicznie, ale cóż poradzić, jak musisz (np. lekcje w szkole, to przez cały rok pływać nie możesz ;/). Np. mój organiznm, gdy pływam w basenie "zatyka" dopływ śluzu i jak np. jestem w WC to wszystko "wychodzi" i już po sprawie. Bosh, ale zagmatwałam Razz
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 11:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

HeyaH napisał/a:
Np. mój organiznm, gdy pływam w basenie "zatyka" dopływ śluzu i jak np. jestem w WC to wszystko "wychodzi" i już po sprawie.



uuuuu ciekawie =P ja nigdy tak nie mam że jak pływam na basenie (nie miałam tez zanim miałam miesiączke) to mi zatyka wypływ śluzu a potem mi to wypływa, taki sam mam wypływ w wodzie =P po prost wtedy to spływa na kostium kąpielowy a nie na bielizne i w czasie ruchów w wodzie się wypłukuje =] przynajmnije to są moje spostrzeżenia...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 11:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:

po prost wtedy to spływa na kostium kąpielowy a nie na bielizne i w czasie ruchów w wodzie się wypłukuje =]


Zniechecilas mnie do plywania w basenie z kolezankami ;P
No a na serio czytajac to co tu piszecie to nie zbyt latwe jest zycie kobiety Razz

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 11:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ah zdziwiłbyś się pulkowniku jak bardzo zdziwilbyś się, ty znasz tylko czubeczek góry lodowej jak chcesz mogę z Tobą przeprowadzić dłuuuuuuuuugą rozmowe na gg na ten temat =P a co do etgo basenu to wiesz, jest tam mnustwo berbeci zawsze też które leją do wody nie przejmując się niczym więc chyba bardziej się tego obawiaj niż 1/10 grama wydzieliny od każdej z Twoich koleżanek =P

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 04 Sie, 2004 12:21   

Ja jak dostałam pierwszą miesiąckzę to się tak darłam, że mama od razu się skapnęła o co chodzi... dostałam niezłego szoku, chociaż wiedziałam, co nastąpi...
To jest najdziwniejsze, że najpierw chce się dostać itd itd itd, a potem poprostu chce się ją cofnąć i nie mieć
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |