| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Jak dobrać podpaski??
Autor Wiadomość
Sweet Girl
Gość
PostWysłany: Sob 08 Maj, 2004 21:03   Jak dobrać podpaski??

Cze! Mam 12 lat i miałam już 2 miesiączki. Od pewnego czasu zastanawiam się jakich podpasek używać. Próbowałam jakiśtam i było mi w nich kompletnie niewygodnie i duszno. Embarassed Teraz niewiem jakich używać, bo jeśli kupię niewygodne to nie mam co z nimi zrobić. Proszę was o poradę jakie wy kupujecie? Co oznaczają te kropelki na nich? Jak dobrać odpowiednie? Może spróbować tamponów? Napiszcie mi proszę!!
Przejdź na dół
Tisiana Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Cze 2003
Posty: 366
PostWysłany: Sob 08 Maj, 2004 21:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No cóż...ja polecam always...i jest wiele rodzajów...ale najlepsze i najwygodniejsze takie cieniutkie w kwadratowym opakowaniu...always w prostokątnym opakowaniu są grube...i niewygodne...niedoradzam...te cieniutkie nie przeciekną ci ponieważ mają w sobie jakiś proszek który miesiączkę zamienia w żle który ci nei wypłynie ani nie będzie ci mokro itp.
Tw kropelki oznaczają chłonność podpaski...od jednej na mało obfite miesiączki do szcześciu na bardzo obfite...sama wybierz te które najbardziej ci odpowiadają...
Wejdz na www.always.pl/ultra.html tam amsz ceny i wszystko...a na www.always.pl znajdziesz wiele innych rzeczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1104532
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 08 Maj, 2004 22:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja polecam always, są moim zdaniem najwygodniejsze i mozna przy nich naprawdę zapomnieć,że się ma okres. To normalne,z eprzy pierwszych miesiączkach jest Ci niewygodnie w takiej "pieluszce" ale z czasem się przyzwyczaisz. Kropelki na opakowaniach pokazują, jak gruba i bardzo chłonne są podpaski. Ale ja radzę kupować cieńsze niż grube nawet przy obfitym okresie. Dlaczego? Cieńkie podpaski always mają w środku specjalne kuleczki które zamieniają wsiąkniętą wilgoć w żel dlatego krew miesiączkowa a raczej "czerwony zel" nie ma jak wypłynąć(co nie oznacza,żeby używać jedna podpaskę na cały okres:P). Przy tym grubsze podpaski mają w środku po prostu watę (o ile się nie mylę) dlatego jest większe prawdopodobieństwo, że przecieknie gruba a nie chuda podpaska.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Czw 13 Maj, 2004 19:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja także polecam Always. Są najwygodniejsze... Nie lubię Belli, strasznie mi było w nich niewygodnie... Kropelki na opakowaniach mówią o chłonności podpasek, jeśli masz obfity okres musisz używać tych z największą ilością kropelek (bodajże 5, czy 6) i odwrotnie. Także nazwy świadczą o tym kiedy użyć danego rodzaju podpasek np "Ultra Night" to podpaska na noc. Ja na noc używam właśnie "Ultra Night", a w dzień (zazwyczaj) "Ultra Plus".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MeGi111 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Lis 2003
Posty: 195
PostWysłany: Czw 13 Maj, 2004 22:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Always górą biggrin!! Co oznaczają kropelki też już wiesz... Ja jeszcze tylko dodam, że żebysz nie kupiła nieodpowiednich podpasek na boku opakowania są takie rysuneczki i pisze ile które podpaski mają milimetrów długości i jak się nazywają... Na początek proponuję najmniejsze, bez skrzydełek, albo troszkę więsze (chyba jakies 20mm dłuższe) ze skrzydełkami... Skrzydełak dają naprawdę dużo, sama się o tym przekonałam Razz Przede wszystkim trzymają podpaskę na swoim miejscu Razz

_________________
"... Idąc ulicą zauważ biednego kamyka,
jesiennego liścia, zapracowaną mrówkę,
małego wróbelka, jedną chmurkę na niebie,
pierwszą kroplę deszczu na sobie
i uśmiechnij się do siebie
i bądź z siebie dumny,
że potrafisz to wszystko zauważyć..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4715251
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Czw 13 Maj, 2004 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

E.... Very Happy Ja za to będę inna i powiem,że w Always'ach(w których chodzuiłam podczas swojej 2-ej miesiączki)było mi STRAAAAAAASZNIE NIEWYGODNIE!Ciągle mi się gdzieś przyklejały,nie mogłam w ogóle zapomnieć ,ze mam podpaskę.To było straszne.Następnym razem poprosiłam mamę,żeby mi kupiła podpaski Bella Nova.I w nich jest mi o wiele lepiej.Nic się nie przylepia i prawie zapominam o misiączce. Very Happy Dopiero rano,gdy muszę wyrzucic podpaskę na noc i założyć dzienną... Sad Very Happy Ja ci polecam podpaski Bella Nova!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 14 Maj, 2004 14:18   podpaski Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja próbowałam naprawdę wielu rodzajów podpasek...always też...Myśle, żeonę są dośc wygodne, ale w porównaniu do innych podpasek duzo droższe i dlatego ich nie kupuję. Wolę bellę...Bella oferuje również duży wybór..można wybrac podpaski z wata lub z tymi granulkami...urzywałam i tych i tych i są naprawde super! Jeśli chodzi o te z granulkami belli niewiele różnią się od podpasek awlays...mają troche inny kształ a też sa wygodne i za to o ile tańsze!! Bella Nova sa natomiast ze zwykła watą, ale wcale nie sa takie grube i równiez było mi w nich bardzo wygodnie (zgadzam sie z Iddą). Tamponów jeszcze nie urzywałam i nie chcę...na basen i tak bym nie mogła jeździć podczas miesiączki bo wtedy bardzo źle sie czuję (bole brzucha, nudności itp) a co dop wygodny to podpaski już tak bardzo mi nie przeszkadzają jak kiedyś.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Pią 14 Maj, 2004 22:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no ja włąsnie dzisiaj dostałąm okres ;/
szok - bo w szkole.
ale narazie mam always najciensze, i sa takie sobie - ze skrzydelkami.
tez mi niewygodnie ;/
moze i musze sie przyzwyczajic. ale chyba za kilka 2-3 miesiace zaczne stosowac tampony bo podobno sa duzo wygodniejsze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 01:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Always (podobno, bo nie stosuję Wink ) mają taką "gumową" powłokę, która potrawi spowodować odparzenia i inne pordażnienia skóry. Dlatego też warto mieć zawsze pod ręką inne podpaski, np. Libress.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 11:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja używam bella green, mają one bardzo dobrą powłoke zamieniającą miesiączke w żel, i są dość tanie a dobre. Natomiast alvays, wszyscy je chwalą ja sądze że nie są one takie dobre ponieważ powodują odparzenia (przynajmniej mi) a są dość drogie.

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
korbka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 15:29   

Ja myślę podobnie jak panienka_wierzba. Moim zdaniem bella green są najlepsze, bardzo dobrze wchłaniają krew miesięczną (czy jak to tam się nazywa) i są naprawe tanie. Always są dosyć drogie a barzdo podobne do bella green. Jednak na noc polecałabym always night, bo w nich mi się najlepiej śpi. Są długie i naprawdę czuję się w nich bezpiecznie. Always moim zdaniem mają tą wadę, że są za drogie.
Powrót do góry
Sweet Girl
Gość
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 20:02   

Dzięki już wybrałam. Always są dobre, ale drogie. Polecam bellę Blue lub Geen w dwupakach.Są taniutkie w sieci sklepów Biedronka
Powrót do góry
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 21:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a od keidy mozna przjesc na tampony? ja chce jak najszybciej? niewytrzymam w tych pieluchach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mała, pytasz kiedy możesz przejśc na tampony, a ja ci odpowiadam, od razu, kiedy tylko masz ochote zakładaj. Jednak nie noś ich przez cały okres, w międzyczasie zakłądaj też podpaski, choćby nawet na noc i pamiętaj o każdorazowym wyjęciu tamponu przed włożeniem następnego...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Sob 15 Maj, 2004 22:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale dopiro wczoraj miałam pierwszy okres?! nie za szybko? a jakie najbardziej polecacie? Chyba na początek najmniejsz ob ? nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |