| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
hare kryszna
Autor Wiadomość
Otwieracz
Gość
PostWysłany: Wto 07 Gru, 2004 12:35   

Dobra, powinienem napisać- mam od cholery grzechów na swoim "koncie", dawno nie byłem u spowiedzi itp.
Przejdź na dół
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Wto 07 Gru, 2004 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otwieracz napisał/a:
Dobra, powinienem napisać- mam od cholery grzechów na swoim "koncie", dawno nie byłem u spowiedzi itp.


Chodź pójdziemy się wyspowiadać....
Hmm wydaje mi sie że taka dyskusja może trwać i trwać a każdy pozostanie przy swoim.

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ppark Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2004
Posty: 132
PostWysłany: Wto 07 Gru, 2004 19:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaka dyskusja? Jest tu jakaś? Czy znów coś przeoczyłem? Razz
Kocie: To była ironia. W sumie uważam podobnie jak ty, ale jestem w tym o wiele bardziej radykalny.

_________________
I ze zgrozą pojąłem, że zazdrościć zdolnym
Temu, co w otchłań biegnie z skwapliwością wściekłą,
I, własną krwią pijany, po życiu mozolnym
Na śmierć przeniósłbym mękę, a nad nicość piekło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2020949
KoT
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 06:24   

Witam.
Ppark: Ot, czasem brak mi całkowitej stanowczości. Wink
Szperacz: Szkoda, a taki fajny avatar...Jedno ostrzeżenie już dostałeś, być może właśnie ten post o nim przesądził. Przemyśl co piszesz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 09:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heh Sekty.. jeśli sam tego niechcesz to się niedostaniesz w ich łatpska.Oni wyszukuja ludzi słabych, przytłoczonych wątpliwościami i problememi. Chcesz z nimi porozmawiać wygadać się i wpadasz w sidełka ich misternie utkanej pajęczyny. A nie tak tródno jest usiaść w domciu, zgasić wieże i kompla oraz tv. Siąść sobie na ziemi po turecku czy jak wam się podoba i przemyśleć swoje sprawy i pokontemplować nad życiem. Czy to naprawde takie ttródne ? A czy wogóle próbowaliście ?

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 20:07   

Co do wciągania to zawsze na ulicy się jakieś pionki do mnie dowalają i wciskają gazetki, często są to jechowcy i tym podobni... denerwują mnie tacy ludzie
"porozmawiajmy o Bogu"
"Mam to 2 razy tygodniowo"
"Ale przeprowadźmy prawdziwą rozmowę"
"Jak będę chciała to sie zgłoszę do księdza"
"Księża niewiele wiedzą"
"Ty na pewno nie więcej"
Już było kilka takich dialogów... koleżanka się cały czas ze mnie nabija, że ściagam do siebie fanatyków religijnych...
Powrót do góry
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Czw 16 Gru, 2004 09:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heh ja kiedyś zaprosiłem taką fajną Jehowianke jak przyszła biggrin ODbyliśmy rozmowe i wyszła dość skołowana Smile.... Lepiej ze mną nierozmawiać na tematy okołoreligijne jak chce się mnie do czegoś nakłonić :]

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 19 Gru, 2004 00:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skolowana? A co wy tam robiliscie? :> Bozesz ty moj obys jej nie nawracal po misjonarsku.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
KoT
Gość
PostWysłany: Nie 19 Gru, 2004 06:26   

Witam.
A mi mówią, że to ja jestem zboczony... Razz
A co do Jehowych, jak przyjdą to zwykle są rodzice, a oni zawsze dziękują i odprawiają.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Nie 19 Gru, 2004 10:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KoT napisał/a:
Witam.
A mi mówią, że to ja jestem zboczony... Razz
A co do Jehowych, jak przyjdą to zwykle są rodzice, a oni zawsze dziękują i odprawiają.
Pozdrawiam


Ja wole zaprosić i porozmawiać Smile bo przeważnie do takich młodych satanistów ja wysyłaja niezłe laseczki Smile... Aż miło się im papki z mózgu robi Smile

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 19 Gru, 2004 15:56   

Pułkownik chyba chciałeś powiedziećobracał, ale ja nic nie mówię.
Feanor, a jak to robią, ze przyszłą sama? Zawsze chodzą dwójkami "jak apostołowie" i z tego z reguły jeden jest uczniem drugiego.
Powrót do góry
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 14:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przychodzą 2 lasekczki albo laseczka z jakimś Dżonym.. to ja się ugaduje z laseczką aby przyszła tego i tego Smile... Po jednej takiej akcji laska wyszła skołowana że ho ^^... ale ugadała się na następne spotkanie.. Wtedy wysłali mi jakiegoś starego "profesorka" wytoczyli na mnie ciężką altylerię ^^ poprostu gczecznie mu powiedziałem że niemam tego dnia czasu jak przylazł .. od tego czasu niepokazują się u mnie Sad buuuu

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Sty 2005
Posty: 8
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 16:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hare Krsna Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare czy jakoś tak. Na woodstocku byłam i sie niezle bawiłam Razz Znam jednego z Krysznowców spotkaliśmy się dwa lata temu w Sianozętach i rok temu (już rok) na woodstocku. Zapytajcie się jego o sekty. jego numer 607497729 - nazywa się Rama (bez kulines)

oho

_________________
Dzieci to kupa szczęścia z przewagą kupy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7921336
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 10:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jehowi opierają się na tym samym Piśmie co katolicy. Tylko inaczej je interpretują. W końcu inaczej interpretują je także ewangelicy, zielonoświątkowcy, mormoni, prawosławni, grekokatolicy czy anglikanie (a stary testament również żydzi i muzułmanie). Z upływem lat zmienia się sposób odczytywania Biblii nawet u samych katolików-kiedyś Pismo było traktowane jako księga prawdy o swiecie a dziś jest traktowane raczej metaforycznie, jako przepis na życie a nie opis otaczającej żeczywistości (kosciół zaakceptował fakt, że ziemia jest okrągła, za który kiedyś skazywał ludzi, zaakceptował też teorię ewolucji - nie "toleruje" ale w pełni ją przyjął). Od katolikó jehowi (a jeszcz bardziej zielonoświątkowcy) róznią się tym, ze najwazniejszym jest dla nich pismo święte a nie opinie księży w tv, zbiór przykazań kościelnych, których nieprzestrzeganie kościół uznaje za grzech, a każdy biskup ma prawo samemu je definiować na terenie własnej kurii (czyli tak jak mu wygodnie ustala za co stracimy łaskę Boga), czy też słowa poliykó ustalających co jest moralne a co nie. Znam paru ludzi z tego kręgu- ich wiara jest mniej więcej taka jak pierwotnych chrześcijan o których czyta się w ksiązkach (choćby "Quo vadis")-bez księży, bez kosztownej celebracji sakramentów typu śluby czy pierwsze komunie (dla nich sakrament to przeżycie duchowe a nie spęd rodzinny), ze świadomym chrztem dopiero w wieku dorosłym, bez opłat za posługę bożą, bez spowiedzi (Bóg oceni ich życie a nie inny grzeszny człowiek), bez wiary w Marię jako osobę świętą (kościół katolicki uznał ją za Matkę Bożą dopiero w XIX wielu) itp. Żyją w zbiorowościach które sobie nawzajem pomagają. Podoba mi się to, że jedni interesują sie losem innych (Niestety do mnie do domu ksiądz przycodzi tylko po kolendzie a poza tym dla niego nie istnieję). Ich Biblia troszke się różni od katolickiej, ale to wszystko zależy od przekadu-nie tłumaczą z oryginału tylko z jednego z przekłądó amerykanskich. Nawet biblie katolickie róznia się między sobą (mam w domu i biblie katolicką i biblię jehowych), a niestety nikt z nas przypuszczam nie zna greki, hebrajskiego i aramejskiego by odczytać Pismo w oryginale. Biblia katolicka jaką mam np jest tłumaczona tylko z hebrajskiego i greki, czyli zafałszowania mogły być już przy wcześniejszym tłumaczeniu z aramejskiego na któryś z tych języków. W każdym razie ja do jehowych nic nie mam- nie wszystkie ich poglądy mi odpowiadają, ale skoro są nieszkodliwi to moga istnieć obok mnie. Może mają więcej racji z przestrzeganiem pisma niż ja chodząc do spowiedzi czy dawaniem na tace. Tak samo nie przeszkadzają mi krisznowcy- jezdziłem swojego czasy na woodstock (stare czasy-pierwsze koncerty) i raczej uważałem ich za atrakcje niż za coś złego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 13:21   

Jehowi to akurat doœć niebezpieczna (ale głównie ekonomicznie i umysłowo) sekta, opierajšca się na ZMODYFIKOWANYM pismie œwiętym. Jezus to dla nich archanioł, który miał ciało pozorne, umarł też "na niby" itp.

W USA Jehowi zarejestrowani sš nie jako wspólnota religijna, ale jako firma. Wiecie dlaczego? Otóż jedynym celem tego przedsiębiorstwa jest nabijanie kasy ich szefom. Wierni nie majš nawet czasu na zastanowienie się nad prawdami swojej wiary.

O Hare Kriszna wiem doœć mało, orientuję się jednak w tym, że w jakimœ państwie sš podejrzani o handel broniš i narkotykami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |