| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
pigulki....pigulki czy juz moge je zarzywac
Autor Wiadomość
gosiunia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 21
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 23:15   pigulki....pigulki czy juz moge je zarzywac Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem jeszcze mloda przecie osobka ale no staram sie myslec trzezwo i wiem ze prezerwatywy nie zawsze dzialaja i wkoncu moge w pasc dlatego chcialabym zaczac stosowac pigulki. No jasne ze boje sie pojsc do ginekologa ale dlatego ze boje sie ze odmowi mi przepisania recepty no ze wzgledu na moj wiek.....a czy wogole moze tak zrobic??????? mam dopiero 16 latek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 09:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myśle, że możesz urzywac pigułki i nic ci sie od nich nie powinnno stać, ale musisz isc najpierw do ginekooga, on cie zbada i przepisze ci najlepsze..co prawda ma PRAWO odmówic ze względu na Twój wiek ale to zalezy od ginekologa..jeden ci przepisze pigułki inny odmówi..najwyzej odwiedz paru ginekologów...Wełg mnie ze współrzyciem mogłabys poczekac jeszcze...hmm..jakiś rok..kiedy będziesz pewna że to napewno ten jedyny. Ale to juz twoja decyzja i dobrze sie zastanów zebys pózniej jej nie zalowała.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."


Ostatnio zmieniony przez Gościówa dnia Pią 30 Lip, 2004 21:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Kaziu
Gość
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 10:24   

Pigułki stosuje się wtedy gdy ktoś współzyje regularnie i stale. W wieku tak młodym jak ty zamiast pigułek lepiej nie współżyć z facetami i poczekać z tym na czas bardziej odpowiedni.
Powrót do góry
gosiunia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 21
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 10:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dobra dobra ale ja ztym facetem jestem juz bardzo dlugo a znamy sie od wczesnrgo dziecinstwa!!!!!!!!

_________________
_MATEO.......MOJE......KOCHANIE_
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nastka-11 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 38
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 12:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się,że zanim zdecydujesz się na tabletki trzeba pójść do ginekolożki.Jej zwierzysz się ze swoich problemów. Poza tym każde tabletki antykoncepcyjne i pigółki są na receptę-więc musisz pojsć do lekarza.Wiem to ,bo mój tata jest ginekologiem:) Pozdroffka:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
gosiunia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 21
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 18:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale mi raczej nie chodzi o to czy moge juz wspolrzyc czy tez jest do dla mnie zdrowe bo to to juz wiem ale czy lekarz mnie nie przegoni na 4 wiatry
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

_________________
_MATEO.......MOJE......KOCHANIE_
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 21:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gosiunia napisał/a:
ale mi raczej nie chodzi o to czy moge juz wspolrzyc czy tez jest do dla mnie zdrowe bo to to juz wiem ale czy lekarz mnie nie przegoni na 4 wiatry
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Albo jestes następna osoba która robi sobie na forum jaja albo nie umiesz czytać:

gościówa napisał/a:
..co prawda ma PRAWO odmówic ze względu na Twój wiek ale to zalezy od ginekologa..jeden ci przepisze pigułki inny odmówi..najwyzej odwiedz paru ginekologów....

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Gość
PostWysłany: Sob 31 Lip, 2004 00:30   Re: pigulki....pigulki czy juz moge je zarzywac

[quote="gosiunia"]Jestem jeszcze mloda przecie osobka ale no staram sie myslec trzezwo [/quote]

rzeczywiście... bardzo trzeźwo.
Mam porade w formie kawału (gdziś go czytałem):

Jaki jest najlepszy środek antykoncepcyjny ?
- szklanka wody ....
Przed, czy po stosunku ?
- zamiast

Polecam ci to...
Powrót do góry
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Nie 01 Sie, 2004 17:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dziewczyno nie spiesz sie do tych rzeczy poczekaj na odpowiedniego faceta bo mozesz ise jeszcze rozczarować no ale to twoje życie i rób jak uważaszale wydaje mi sie że jesteś jeszcze za młoda.
a co do tych pigułek to nie radziłabym stosować bo kiedy bedziesz starsza i bedziesz chciała założyć rodzine moze ci sie to nie udać albo po ich stosowaniu możesz tyc.dlatego nie radziłabym ingerować w homeostaze twojego organizmu bo moze sie to niekorzystnie na tobie odbić.
a co do lekarza - to ma on prawo odmówić ci przypisania tabletek i powinien ci przemówić do rozsądku nie tylko w kwestii tabletek.pozdrawaim i życze rozwagi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 01 Sie, 2004 21:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

słoneczko, tabletki są całkowicie bezpieczne, to nie prawda że w przyszłości będzie miała problemy z założeniem rodziny i że młode dziewczęta nie mgoą ich zazywać, to bzdura! a co do tego ze może tyć to racja, ponieważ chyba dwa rodzaje (z około 47 rodzajów dostępnych na rynku) powodują lekkie (ledwo zauważalne) przybieranie na wadze, jednak wszystkie wpływają korzystnie na poprawę stanu skórnego, oraz regulują wydzielanie się hormonów więc będiesz miała mniej problemów z przetłuszczającymi się wlosami, trądzikiem itp.

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Pon 02 Sie, 2004 10:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja napisałam że moze mieć w przyszłości problemy ale nie musi niestety znam takie osoby i dlatego pisze ale i tak podtrzymuje swoje zdanie na ten temat. to niekorzystne bo zmieniasz rytm odziałani hormonów a to jest niezdrowe.moze to być niezauważlane ale na pewno jakieś szkody wyżądza w organiżmie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
d098 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 112
Ostrzeżeń:
 2/3/6
PostWysłany: Pon 02 Sie, 2004 19:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja nie rozumiem czemu ludziom w tym wieku tak spieszy się do seksu....
uważam że to nieważne ile się znacie z takimi rzeczami trzeba czekać bo jest to objawem prawdziwego uczucia i tu przydaje sie stara prawda jak cię kocha to poczeka Exclamation

_________________
dawno mnie nie było ale już jestem i zaczynam działać
łoł ile tu sie zmieniło (na lepsze oczywiście =] )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość
PostWysłany: Wto 03 Sie, 2004 13:10   

[quote="d098"]ja nie rozumiem czemu ludziom w tym wieku tak spieszy się do seksu....
uważam że to nieważne ile się znacie z takimi rzeczami trzeba czekać bo jest to objawem prawdziwego uczucia i tu przydaje sie stara prawda jak cię kocha to poczeka :!:[/quote]


W pełni się zgadzam
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 08 Sie, 2004 23:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tabletki antykoncepcyjne są bardzo dobrym środkiem antykoncepcyjnym, pod dwoma warunkami:
- KONIECZNIE MUSZĄ zostać dobrane przez ginekologa. Absolutnie nie można ich samodzielnie stosować
- trzeba je przyjmować regularnie (zwykle 1 tabletkę dziennie, o tej samej porze dnia. nie można zapomnieć o ani jednej tabletce).

Tabletki, ze względu na koszty i powyższe warunki raczej stosuje się przy stałych stosunkach płciowych.

Nowoczesne tabletki nie zaburzają równowagi hormonalnej organizmu. Co więcej - regulują ją. Osoby przyjmujące tabletki mają znacznie bardziej regularne miesiączki, często mniej bolesne. Objawami ubocznymi może być tycie, bóle głowy i inne. Jednak oczywiście objawy uboczne nie są zbyt częste.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |