| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dawne rodzaje "podpasek"
Autor Wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2004 14:16   Dawne rodzaje "podpasek" Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ciekawa jestem jak kobiety zabezbieczały się przed okresem w czasie nelitu albo np średniowiecza lub renesansu. Wiecie może coś na ten temat? bo mnie to interesuje Smile

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BamBI Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2004
Posty: 330
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2004 14:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jeśli masz te książkę Miedzy nami kobietkami to tam o tym jest jeśli nie masz to ja wiem że same sobie szyły takie kopertki i tam wkładały watę . nie byly to jednorazówki później to prały i rozwieszały do wyschnięcia. Te podpaski byłu bardzo grube miały do 3 .centymetrów.ufffff..... to dobrze że my tak nie mamy i technika poszła w góre Very Happy
ale to nie bylo gdzieś tak w renesansie i średniowieczu. O zabezpieczeniach w czasie nelitu nic nie wiem Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Naomi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Lip 2004
Posty: 542
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2004 16:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze za czasów naszych babć to zamiast podpasek były poprostu szmatki, które się prało Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1826428
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2004 08:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak ale akurat to czytałam w tej książeczce. Macie jeszcze jakies informacje na ten temat?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2004 18:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tutaj mam ciekawą strone, co prawda jest tego duzo ale jest troche zdjeć i mozna poogladac Muzeum Menstruacji

_________________
Boso ale w ostrogach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 19:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym kiedyś zastanawiałam.Ale zdaje mi się,że one się nawet tym nie przejmowały. Wieki temu nasi przodkowie myślali najwięcej o jedzieniu,schronieniu,a nie o tym,jak uszyć podpaski ;p W ogóle to mnie zastanawia czy kobiety miały wtedy okres...

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

myśle ze miały
dzięki zaz wszystkie odpowiedzi i za fajny link. Jak ktoś chce może ten temat zaamknaćm chyba ze ma coś jeszcze do dopowiedzenia Smile

Zobaczcie na to zdanie z tego artukułu:
niemieckie kobiety pod koniec XIX wieku prawie nigdy nie używały kupnych podpasek, lecz wykonywały je samodzielnie. Kobiety wiejskie w ogóle nie stosowały podpasek i nie nosiły majtek, w okresie miesiączki zostawiały więc za sobą ślad na ziemi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |