| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
TSS..?
Autor Wiadomość
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 13:09   TSS..? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kupiłam se tampony (pech chciał, że dzisiaj dostałam okres no a wiadomo jutro 1 września..) i czytałam ulotke, tam bardzo ostrzegają przed TSS i teraz boje sie uzyć tamponów (to będzie pierwszy raz). Nie moge sie przełamać, wiem że to bardzo żadka choroba, ale boje sie! Nie wiem co mam o tym myśleć Sad


A druga sprawa...tam pisze, że jeśli nie będzie można dać rady wyciągnąć tampona to trzeba iść do ginekologa...naprawde aż tak ciężko sie go wyciąga?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 13:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tss jest to rzadka choroba i jak doczytałas dotyka kobiety,mężczyzn i dzieci i nie występuje tylko podczas miesiączki stosowania tamponów.jeśli w czasie miesiączki bedziesz czuła sie żle i wystąpią objawy podobne do opisanych na ulotce przy tamponach powinnaś sie niezwłocznie zgłosić do lekarza.podczas ich stosowania musisz przestrzegać godziny wymiany tamponu.

a co do drugiej sprawy-tampony cięzko sie wyjmuje tylko wtedy gdy jest on jeszce niedostatecznie nasiąknięty lub gdy sie urwie sznureczek.postępowanie jak wyjmować i jak sprawdzać czy sznureczek jest dobrze zamocowany masz opisane na ulotce.jeśli noe da sie wyjąć tamponu w domu(tak jak opisane jest na ulotce)to niestety trzeba sie udoć do ginekologa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 16:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się ze Słoneczkiem... nie przejmuj się za bardzo TSS, bo to naprawde rzadka choroba ! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vandit Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 33
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 19:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Eh ... Maz bardzo male szanse, ze sie zarazisz TSS ...

_________________
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TSS NIE MOŻNA się "zarazić".
Zgadzam się,że to choroba b.rzadka. Jeśli będziesz stosować się ściśle do zasad używania tamponów nic Ci się nie stanie.
Co do wyjmowania tamponów to jesli sznureczek się urwie(nie wiem jakim cudem) możesz jeszcze wyjąć go inaczej. Spróbuj naprężyć się jak przy załatwianiu się. Jeśli i to nie pomoże idź jak najszybciej do ginekologa.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sami10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Cze 2004
Posty: 517
PostWysłany: Pią 17 Wrz, 2004 10:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

co to w ogóle jest TSS?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Pią 17 Wrz, 2004 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TSS jest to choroba nazywana wstrzasem toksycznym objawiajaca sie nudnosciami, wymiotami, wysoką gorączką, biegunką itp. Jest to bardzo zadkie, wywołują je zwykle tampony głownie dlatego ze nosi sie je wewnatrz ciala przez co duzo latwiej o jakąś infekcje gdy tampon jest zabrudzony, ale moze to powstac rowniez przy noszeniu podpasek gdy rowniez sa one czymś brudne. Podobno nawet mezczyźni moga na to zachorowac. Wiec jak sama nazwa wskazuje dochodzi do tej choroby przez dostanie sie do organizmu jakis toksyn. A TSS jest utożsamiane glownie z tamponami, poniewaz gdy one sa wykonane z jakis sztucznych tworzyw ktore zawieraja w sobie toksyczne zwiazki, to wtedy moze dojsc do tej choroby, Ale jesli sie stosuje tampony znanych marek lub kupowane w aptekach ktore sa wykonane z naturalnych włókien i dba sie wtedy o higiene i czeste zmienianie to nie powinno dojść do wstrzasu.

_________________
Boso ale w ostrogach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mon!śka Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 01 Kwi 2004
Posty: 56
PostWysłany: Pią 17 Wrz, 2004 18:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po prostu musisz się pilnować i nie chodzić za długo z jednym tamponem. Co jakiś czas trzeba go zmieniać. Co jaki, pisze na ulotce. Tampon jest wewnątrz, chłonie krew, dlatego jest dobrą pożywką dla bakterii, a później zakażenie i stąd właśnie ta choroba.
Pozdrawiam!!! Pa!

_________________
Nie myślcie o mnie źle
Widać nam chodzi nie o to samo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 18 Wrz, 2004 22:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ulotki piszą w Stanach, czyli muszą uważać aby nikt ich do sądu nie podał. Prawdopodobieństwo TSS przy stosowaniu tamponów jest praktycznie znikome.

BTW: Jeszcze nie słyszałem o ani jednym przypadku, aby tampon musiał wyciągać ginekolog, dlatego też stosuj je bez stresu Wink.

BTW2: A na kubkach z kawą z McDonalds jest ostrzeżenie, że... kawa wewnątrz jest gorąca. Ech! Ci Amerykanie.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |