| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Kuba Rozpruwacz
Autor Wiadomość
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Pon 13 Wrz, 2004 17:43   Kuba Rozpruwacz Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wydało mi się to ciekawe więc zamieszczam:

"Zamordował pięć, a najwyżej siedem kobiet, działał zaledwie przez kilka miesięcy, a nie - jak chcą tego niektórzy - wiele lat. W największym skrócie historia zbrodni Kuby Rozpruwacza przedstawia się następująco.
Od 31 sierpnia do 8 listopada 1888 roku miało miejsce pięć zabójstw kobiet na londyńskim East Endzie. Wszystkie ofiary zostały zmasakrowane nożem, a w kilku przypadkach sprawca usunął i zabrał ze sobą niektóre narządy wewnętrzne. Po ósmym listopada zabójstwa nagle ustały, by nie powtórzyć się już nigdy.
W pierwszej połowie 1888 roku miały miejsce dwa zabójstwa kobiet, które niekiedy przypisuje się Rozpruwaczowi. Oto 3 kwietnia wczesnym rankiem 45-letnia Emma Elizabeth Smith została napadnięta przez - jak później twierdziła - czterech mężczyzn, których nie potrafiła opisać. Zmarła w 24 godziny później na lekkie zapalenie otrzewnej, gdyż brzuch jej został w kilku miejscach przecięty ostrym narzędziem w rodzaju szpikulca. Ten właśnie fakt sprawił, że później przypisywano to zabójstwo Rozpruwaczowi.
Martha Tabram
Kolejna zbrodnia, znacznie powszechniej uważana za pierwszy mord Rozpruwacza, wydarzyła się 7 sierpnia, również wczesnym rankiem. Na schodach pewnej kamienicy przy George Yard, która obecnie nosi nazwę Gunthorpe Street, znaleziono zwłoki prostytutki Marthy Tabram. Jeszcze kilka godzin wcześniej widziano ją w pubie z jakimś żołnierzem, a o piątej rano już nie żyła. Została zmasakrowana nożem. Sprawca zadał jej 39 ciosów, przy czym wszystko wskazywało na to, że posługiwał się na przemian dwoma narzędziami: bagnetem i skalpelem chirurgicznym. Zdołano odnaleźć żołnierza, przygodnego towarzysza zamordowanej, wykazał się on jednak niezbitym alibi.
Mary Anne Nichols
O godzinie 2.30 rano w piątek 31 sierpnia 1888 roku, prostytutka Mary Anne Nichols wciąż stała na rogu Osborn Street. Przechodzącej przyjaciółce poskarżyła się nawet, że jak dotąd "nie miała szczęścia". Trzy kwadranse później furman nazwiskiem Cross, natrafił na jej zwłoki na Bucks Row (obecnie Durward Street). Sekcja wykazała, że śmierć nastąpiła na skutek przecięcia tchawicy; ponadto ze zwłok usunięto wnętrzności. Kobieta miała 42 lata i znana była jako nałogowa pijaczka. Jej mąż, z którym od siedmiu lat żyła w separacji, ujrzawszy jej zwłoki, miał podobno powiedzieć: "Wybaczam jej wszystko, widząc ją w takim stanie". Ujawniono, że nieszczęsną kobietę poprzedniego dnia wyrzucono z domu noclegowego, nie miała bowiem 4 pensów na opłacenie łóżka.
Annie Chapman
Następne morderstwo miało miejsce 8 września. Ofiara, 47-letnia prostytutka nazwiskiem Annie Chapman, również została wyrzucona z domu noclegowego. Znaleziono ją krótko po szóstej rano na podwórzu domu przy Hanbury Street nr 29. Sprawca niemal odciął jej głowę, następnie zadał sobie sporo trudu, przywiązując ją do tułowia przy pomocy chustki do nosa. Brzuch ofiary został rozcięty, a wśród narządów wewnętrznych brakowało jednej nerki i jajników. Podobnie jak w przypadku Mary Nichols, z jamy ustnej ofiary sprawca fachowo usunął dwa przednie zęby. I znów nikt z okolicznych mieszkańców nie słyszał krzyku czy odgłosów szamotania.
28 września agencja prasowa Central News Agency otrzymała list podpisany "Kuba Rozpruwacz", w którym autor zapowiadał następne zbrodnie. "Zabrałem się za dziwki i będę je rozpruwał, dopóki mnie nie złapiecie" - pisał nieznany korespondent. Bez względu na to, czy list istotnie pochodził od zabójcy, określenie "Kuba Rozpruwacz" natychmiast podchwyciły gazety. W mieście zapanowała panika.
Elizabeth Stride
Rankiem 30 września popełnione zostały dwa morderstwa. Pierwszą ofiarą była Szwedka z pochodzenia, Elizabeth Stride. Jej zwłoki zauważył przy Berner Street pewien straganiarz nazwiskiem Deimschutz. Wbiegł natychmiast do sąsiedniego budynku, aby sprowadzić pomoc. Jak się później okazało, ten właśnie moment prawdopodobnie wykorzystał Rozpruwacz, by zbiec z miejsca zbrodni. Kobieta miała bowiem, "zaledwie" poderżnięte gardło i zmarła dosłownie na kilka minut przed przybyciem policji. Była godzina pierwsza w nocy.
Catherine Eddowes
O tej właśnie godzinie z aresztu przy Bischopsgate zwolniono 43-letnią prostytutkę nazwiskiem Catherine Eddowes, zatrzymaną poprzedniego dnia za pijackie awantury. Rozpruwacz prawdopodobnie zaczepił ją i zaprowadził na wąską alejkę pomiędzy Mitre Square i Duke Street. Konstabl policji, Watkins, który przechodził tamtędy o 1.30, nie zauważył niczego podejrzanego. W kwadrans później, przemierzając ponownie tę samą trasę, natknął się na zwłoki. Twarz kobiety była zmasakrowana, co mogło mieć na celu opóźnienie identyfikacji, brzuch zaś rozcięty w typowy sposób. Ze zwłok usunięto lewą nerkę oraz jelita. Jedno ucho ofiary zostało niemal całkowicie odcięte.
Z tym zabójstwem wiąże się pewien interesujący zbieg okoliczności. Identyfikacja ofiary istotnie przedłużała się, lecz zanim stwierdzono, że zamordowana nazywała się Eddowes, jedna z gazet podała, iż nazwisko ofiary brzmi "Mary Anne Kelly". Następna ofiara Rozpruwacza, która miała zginąć 8 listopada, nazywała się Mary Jeannette Kelly.
Na adres Central News Agency nadszedł następny list ze złowieszczym podpisem "Kuba Rozpruwacz". Autor ubolewał w nim, że przerwano mu "pracę", co uniemożliwiło mu przesłanie policji w prezencie uszu ofiary. Wspomniał też, że "numer jeden trochę piszczał", co potwierdził pewien świadek: słyszał on krzyk na Berner Street. Wszystko wskazywało, więc na to, że listy istotnie pochodzą od Rozpruwacza. Drugi z nich został nadany zaledwie kilka godzin po zabójstwach; napisano go czerwonym atramentem.
Mary Jeannette Kelly
Panika nasilała się, a obywatele organizowali patrole. Gdy jednak przez kilka tygodni w Whitechapel panował spokój, podniecenie zaczęło opadać. Wtedy w nocy z 8 na 9 listopada, Rozpruwacz uderzył po raz ostatni.
Rano 9 listopada, właściciel domu przy Millers Court zastukał do pokoju swej lokatorki, 24-letniej Mary Jeannette Kelly, by odebrać zaległy czynsz. Nie słysząc żadnej odpowiedzi, zajrzał przez okno z wybitą szybą.
To, co pozostało z Mary Kelly, leżało na łóżku. Głowa była niemal oddzielona od tułowia, serce leżało na poduszce, jelita wisiały na ramie obrazu... W kominku znaleziono zwęglone szczątki szmat i przyjęto, że Rozpruwacz w ten sposób oświetlał sobie miejsce "pracy". Była to ostatnia i zarazem najokrutniejsza zbrodnia Kuby Rozpruwacza...do dzisiaj nie wiadomo kto mógł być mordercą...."

Znalazłam to na tym blogu .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Czw 16 Wrz, 2004 06:39   

Dzień dobry.
Taak, pomijając same fakty i ogromne okrucieństwo tego człowieka teraz z pewnością wiem jak "pracował" Kuba Rozpruwacz. Mimo wszystko przydatne info...Choć niezbyt przyjemne.
Pozdrawiam. Kwiat
Powrót do góry
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Czw 16 Wrz, 2004 07:38   

Zaraz oddam śniadanie Confused ...
Powrót do góry
Wishnu Płeć:Kobieta


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Sty 2005
Posty: 15
PostWysłany: Nie 02 Sty, 2005 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak, ogladalam bardzo dobry film o owym mordercy. Jedna z glownych roli ma Johny Deep. A tytul filmu to "Z piekla rodem". Polecam dla wielbicieli mocnych wrazen Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crakken Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 126
PostWysłany: Czw 21 Kwi, 2005 19:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Łohou! Lubie takie krwawe mięsne kawałki. Kapujecie? Mięsne hehehe... A tak na serio... Chciałbym zobaczyć zdjęcia z tych morderstw. Wiem że rozpowiadam herezje i naśmiewam się z czyjejś śmierci ale naprawdę tak myślę. To było dawno. I nie powróci. Ale czy w takim razie mżna sie z tego naśmiewać? Myślę że tak...

_________________
Nic, bowiem mój ty przemądrzały kolego, to nie takie zwyczajne nic, produkt lenistwa i niedziałania, lecz czynna i aktywna Nicość, to jest doskonały, jedyny, wszechobecny i najwyższy Niebyt we własnej nieobecnej osobie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 21 Kwi, 2005 22:32   

W Katowicach też taki grasował i miał na nazwisko Staniak, mam troche podobne, ale nie identyczne i się ze mnie nabijają czasem no, ale dobra... a Ty Cracek nam tu tak nie "rzucaj mięchem"
Powrót do góry
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Kwi, 2005 13:15   

mój idol biggrin
Powrót do góry
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Kwi, 2005 18:51   

...kurcze az mi ciarki przeszły po pkecach. NAprawde wspolczuje tym ofiarom... chociaz teraz to wiecie ,... co moge .. eh tylko jestm ciekawa cpo co mu byly te jelita, nerki itd.
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pią 22 Kwi, 2005 19:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiedza ze to byl Jakub Wedrowycz Wink

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Miracle Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 04 Gru 2004
Posty: 697
PostWysłany: Pią 22 Kwi, 2005 20:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niewiem czemu ale podobaja mi sie takie historie a mianowicie mam taki jakis dreszczyk a zarazem zaraz se mysle ze to ochydne i obrzydliwe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4349962
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Kwi, 2005 21:23   

Agnieszka napisał/a:
...kurcze az mi ciarki przeszły po pkecach. NAprawde wspolczuje tym ofiarom... chociaz teraz to wiecie ,... co moge .. eh tylko jestm ciekawa cpo co mu byly te jelita, nerki itd.

macice kochana, macice, cała kolekcja macic
Powrót do góry
Holy Knight Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 154
PostWysłany: Nie 01 Maj, 2005 01:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Crakken napisał/a:
Łohou! Lubie takie krwawe mięsne kawałki. Kapujecie? Mięsne hehehe... A tak na serio... Chciałbym zobaczyć zdjęcia z tych morderstw. Wiem że rozpowiadam herezje i naśmiewam się z czyjejś śmierci ale naprawdę tak myślę. To było dawno. I nie powróci. Ale czy w takim razie mżna sie z tego naśmiewać? Myślę że tak...
To wraca wielokrotnie i bardzo czesto od czasu rozpruwacza w europie i ameryce grasowało 11748 morderców psychopatów z czego ponad połowa cehowała się o wiele wiekszym okrucieństewem. 91,3 % z nich to byli mezczyźnie z czego ponad 85% baili w średnim wieku posiadający nieposzlakowaną opinie , 69% z nich wyższe wyksztalcenie a 65% dom i rodzinę. 90 ogułu cechowało się też inteligencja powyżej 138 IQ według skali instytu Smithsonian. nigdy nie złapano ponad 37% z nich a zatem wielu ciagle żyje i ma się dobrze moga być nawet waszymi sąsiadami .
Szczerze tutaj na serio nie ma sie z czego smiac i czym podniecac bo to chore . A co do mięsa to chyba za mało trupów w życiu widziałes jakby ci ktoś umierał praktycznie na rekach inaczej byś spiewał.
elfkaNenar napisał/a:
W Katowicach też taki grasował i miał na nazwisko Staniak, mam troche podobne, ale nie identyczne i się ze mnie nabijają czasem no, ale dobra... a Ty Cracek nam tu tak nie "rzucaj mięchem"


A śląskiego wampira ktoś pamięta ?? Podobno ten co go skazali Marchwicki to był niewinny idiota poprostu potrzebowali kozła ofiarnego wiec mozliwe że nasz Wampir jeszcze żyje i tez ma się dobrze .

_________________

A moment of laxity spawns a lifetime of heresy

Gloria Exterminatus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2770494
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 01 Maj, 2005 06:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja wczoraj na discovery obejrzalam program w ktorym pan z jakiegos tam uniwersytetu podal (pan byl od kryminologi) ze rocznie w stanach dochodzi do 20.000 morderstw z czego niecale 400 to ofairy psychopatycznych mordercow..wiec statystycznie zle nie jest....

oczywiscie o ile ktos uznaje ze discovery to wiarygodne zrodlo w sparwie kryminalistyki (ja nie wiem bo sie na kryminalistyce nie znam)

a co do wampira - widzialam jakis cykl dokumentow o nim, w kazdym razie policjanici, rodzina, sedziowie itd mowili wlasnie, ze sledztwo bylo prowadzone nieudolnie, dowody byly poszlakowe a proces bzdurny...byle by tylko kogos skazac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 01 Maj, 2005 09:43   

Cytat:
To wraca wielokrotnie i bardzo czesto od czasu rozpruwacza w europie i ameryce grasowało 11748 morderców psychopatów z czego ponad połowa cehowała się o wiele wiekszym okrucieństewem. 91,3 % z nich to byli mezczyźnie z czego ponad 85% baili w średnim wieku posiadający nieposzlakowaną opinie , 69% z nich wyższe wyksztalcenie a 65% dom i rodzinę. 90 ogułu cechowało się też inteligencja powyżej 138 IQ według skali instytu Smithsonian. nigdy nie złapano ponad 37% z nich a zatem wielu ciagle żyje i ma się dobrze moga być nawet waszymi sąsiadami .
to proste...jak ktoś dorobił sie swojej inteligencji nagle (mozna) i nabywał umiejętność w czystym dążeniu do zemsty i doskolaneniu sie by tą wywrzeć staje sie zły ale nie tylko, sama świadomość inteligencji sprawia przeważnie ze ktoś jest zły, zauważmy jak mała istnieje sznasa by spotkać katolika o czystym sercu będącego jeszcze geniuszem, ludzie dobrzy to ludzie naiwni, a to sie mija z jakakolwiek inteligencja.
swoja droga człowiek zły jest dlatego przeważnie ze jest niedocieniany badź w przełomowym momencie swojego życia poniósł klęske bo nie został doceniuny, jak juz raz wspomniałem na tym forum ... jedna chwila nieakceptacji w towarzystwie jest jak cios boksera, takie coś przytłacza psychike myslami zamkniętymi wewnątrz własnego umysłu i ów, dlatego że ów delikwent nie ejst zdolny do podzielenia sie nimi z nikim, bo nikt go nie rozumie, ba jeszcze wyśmieją...

krew, trupy, mięso, flaki, flegma, to wszystko nie ejst obrzydliwe jak nie pachnie...to zapach nas przyprawia o mdłości.
Cytat:
macice kochana, macice, cała kolekcja macic
bajer biggrin
Cytat:
ja wczoraj na discovery obejrzalam program w ktorym pan z jakiegos tam uniwersytetu podal (pan byl od kryminologi) ze rocznie w stanach dochodzi do 20.000 morderstw z czego niecale 400 to ofairy psychopatycznych mordercow..wiec statystycznie zle nie jest....
a american psycho? biggrin
Powrót do góry
Crakken Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 126
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 06 Maj, 2005 19:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sorka za tamtego posta, za część dot. zdjęć. Na blogu znalazłem. Niezłe... Po za tym fajny blog. Łojezu, jeden post i temat rozkręcony! Ja to mam dar... Ale z tym jest jak z kawą, niby działa ale krótkotrwałe...

_________________
Nic, bowiem mój ty przemądrzały kolego, to nie takie zwyczajne nic, produkt lenistwa i niedziałania, lecz czynna i aktywna Nicość, to jest doskonały, jedyny, wszechobecny i najwyższy Niebyt we własnej nieobecnej osobie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |