| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Kuba Rozpruwacz
Autor Wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 06 Maj, 2005 19:25   

Ty mi zrób następnego offa, a Cię ustrzele z procy jakbyś był daleko- od twoich postów się offy zaczynają XD
Przejdź na dół
opętana Płeć:Kobieta
Aktywista
masochista
Aktywista

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 02 Kwi 2005
Posty: 1210
PostWysłany: Pon 16 Maj, 2005 20:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa, coś tam o nim słyszałam, ale jednak nie wiele
teraz sie troche doedukowałam ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 16 Maj, 2005 23:31   

mistressfrau und slavierer<pczzzzz> Niemiec
Powrót do góry
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 17 Maj, 2005 15:25   

Czyżby znowu coś do mnie? (jakby co to prosze pisac gramatycznie, a nie fonetycznie, bo koleżanka przetłumaczyć nie moze biggrin )
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Czw 19 Maj, 2005 11:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kuba Rozpruwacz.... Fajny Temacik...

No więc słyszałem o kolejnej serii zabójstw Rozpruwacza w mieście kilkadziesiąt km od miejsca pierwszych seryjnych zabójstw w kilka miesięcy potem... Jednak dla mnie przypisywanie tej serii Rozpruwaczowi to bzdura....

Zaznaczam historię tę przeczytałem dawno temu... Mogą pojawić się nieścisłości, jeżeli kiedyś traficie na oryginał tej opowieści.:

No więc w mieście którego nazwy nie pamiętam, jednak oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od miasta w którym zaatakował Rozpruwacz po raz pierwszy, doszło rzekomo w kilka miesięcy potem do serii zabójstw (bodajze 23). Tym co łączyło obie serie zbrodni było to, iż zabójca był totalnym świrem, mordował kobiety, oraz nigdy go nie ujęto. Nie wiem właściwie dlaczego nazwano go Rozpruwaczem. "Styl" zabójstw był całkowicie odmienny. Rozpruwacz robił z ofiarami totalną masakrę. Wycinał organy itp., zadawał mnóstwo chaotycznych ciosów. Natomiast "ten drugi" (będę go nazywał "Chirurgiem", bo tak mi się go kiedyś nazwało) był właściwie profesjonalistą. Jego ofiarami nie były jak w wypadku Rozpruwacza same prostytutki. Nie wiadomo jakim kryterium kierował się Chirurg przy wyborze ofiar.

Tym co zaskakiwało był sposób zabijania ofiar. Z niemal chirurgiczną precyzją ofiary były traktowane JEDNYM pchnięciem ostrego jak skalpel, obusiecznego, długiego i prawdopodobnie lekko zagietego na kształt sierpa ostrza. Pchnięcia były precyzyjne. Trafiały one prosto w podbrzusze, poniżej pępka, a następnie zdecydowanym i mocnym szarpnięciem ofiara była rozpruwana w górę aż po samo gardło. Zabójca niezwykle dokładnie rozdzielał mostek i żebra. Prawdopodobnie wszystko było konsekwencją dwóch ruchów. Pchnięcia i zdecydowanego pociągnięcia ku górze. Zabójstwa były niemal identyczne. Chirurgiczno precyzyjne. Wszystkie identyczne...

Powołano nawet specjalną brygadę, która miała pojmać "Chirurga". Nigdy im się to nie udało. Znienacka zabójstwa ustały. W ostatecznym raporcie detektywi mieli jakoby stwierdzić, iż napastnik doskonale znał swoje ofiary. Dlatego w ciągu nocy nie budził lęku wśród ofiar. Później był tylko błysk ostrza. Stwierdzono nawet, iż zabójca wcale nie musiałbyć mocarny, a nawet, iż mógł być kobietą. Na miejscach zabójstw nie znaleziono nigdy żadnych śladów walki....

Jak widzimy styl zabójstw był inny. Rozpruwacz robił totalną rzeź, Chirurg natomist był jakby to powiedzieć.... "specjalistą". Z zimną krwią i niezwykłą precyzją realizował swój cel...

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 17:51   

Cytat:
Z niemal chirurgiczną precyzją ofiary były traktowane JEDNYM pchnięciem ostrego jak skalpel, obusiecznego, długiego i prawdopodobnie lekko zagietego na kształt sierpa ostrza


Taaa, ale wykonanie takiego noża świadczyłoby o tym, że mamy do czynienia z idiotą.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem.... Confused .

Narzędzie jak ulał pasowałoby mu do tego typu zabójstw.....

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:29   

Nie.

Noże zakrzywione raczej nie są obosieczne. Gdyby nie ten szczegół, idealnie pasowałby do opisu nóż typu kukri.

Noże obosieczne są poza tym niezwykle łamliwe (zwłaszcza czubek ostrza), dlatego rzadko się ich używa (tym niemniej istnieją).
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sorki, nie zrobiłem poprawy po napisanie tego Razz . Oczywiście chodziło mi o sztylet Very Happy .

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:35   

Ehhh....

Chodzi mi o to, że tego typu noży raczej się nie wykonuje.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od stali.... Mieszanka Stali twardej na ostrzu i miękkiej wewnątrz klingi nie byłaby narażona na złamania....

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:49   

Tak, ale rzecz w tym, że czubek ostrza nadal mógłby się ułamać.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No cóż, tak wyczytałem i nic tam nie było o złamaniu się czubka ostrza Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 19:22   

Ponieważ psycholowi to na rękę- bardziej okalecza ofiarę.

Po prostu mało komu chciałoby się taki nóż robić.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Sob 21 Maj, 2005 20:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To fakt....

No ale tak to już jest z psycholami... Wink .

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |