| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
KŁAMSTWA I PRZESĄDY!!
Autor Wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2004 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fifunia napisał/a:
Blanka napisał/a:
NIezgadzam sie z toba! Wiele psow nie ma rodowodow bo one sa drogieeeeee i jesli sie niechce miec kasy zpsiaka to niepotrzebne~! Nie wiem z kad wytrzaslas to ze jesli zwierzak nie ma rodowodu to jest nierasowy...



Blanko, możesz się nie zgadzać, ale nie masz racji. Sam rodowód nic nie kosztuje-a raczej kosztuje-ok. 30 zł. Więc nie wmawiaj innym, że rodowody są drogie!! Nie zawsze psiak rodowodowy jest droższy od tego bez papierów, trzeb asię tylko rozejrzeć i poszukać dobrej hodowli. Moja droga, w hodowli można kupić psiaczki typowo rokujące nadzieje hodowlane (taki piesek jest droższy) i psiaczki, które mają jakąś wadę (np. za dużo jednego koloru, zbyt dlugie uszka itp- i takie są tańsze. PRAWDĄ JEST, ŻE JEŚLI PIESEK NIE MA RODOWODU TO JEST NIERASOWYM KUNDELKIEM!!!! Po pierwsze o rasowości świadczy udokumentowane pochodzenie psiakam oraz jego eksterier, natomisat jeśli psiaki rozmnażane są bez rodowudu, to tak jak pisałam, z jakiegoś względu nie mogły go otrzymać (np. wady genetyczne, psychiczne).


Cytat:
TO debilizm! Sorki ale sie naprawde wkurzylam.... I powiem waz wszystkim cos o czym nie wspominalam, a raczej ni komentowalam. WEdlug mnie, psiak na wystawie sie meczy- czekanie na swoja kolej, rozne zapachy, czesania, apiele u niektorych psow frysury... . A jak twoji rodzice maja powiedzmy brazowe wlosy, a ty masz np. rude to jestes nierasowa??


rozumiem, że masz ogromne doświadczenie jako wystawca, co? Sa psy, które na wystawach się męczą i są też takie, które czuja się tam doskonale. To tak jak z ludźmi,. jeden lubi ciszę i spokój, natomiast drugi lubi przebywać w towarzystwie.
A co ma kolor włosów/sierści u psów do ich rasowości?? nie bardzo Cię rozumiem... I sądz, że ty nie bardzi wiesz co chciałaś przez to powiedzieć... Cool Jak się zaznajoisz z wzorcami ras, a także z genetyką, dziedziczeniem cech ... itd... to wtedy zacznij wyrazać takie opinie. I nie wiem czy wiesz, ale u ludzi nie istnieje rasowość Razz U wielu psów dopuszczane jest różne umaszczenie, ale sa tez rasy (np. samojed), u których preferowany jest jeden kolor(u samojedów biały). I psiak, który ma jakąs plamkę, czy tez jego umaszczenie nie jest takie jak określa wzorzec, to nie jest nierodowodoy!!! taki psiak ma rodowód, tylko nie ma szans na sukcesy hodowlane i wystawowe, poniewż będzie potomkom przekazywał wadliwe geny.

Blanko, pozdraiwiam i więcej objektywizmu życzę


1. Owszem rodowody sa drogie i jesli czlowiek nie chce wystawiac psa to i niepotrzebne.
2. Pies bez rodowodu tez moze byc rasowy. Czy znasz imie swojego przodka sprzed 300 lat?? Bo widzisz rodowód mowi o przodkach (moze nie tak odleglych) psiakow, a to ze ich nie znamy nie oznacza ze pies nie jest rasowy
3. Mam wrazenie ze kundelki i pieski bes rodowodu uwarzasz za nizsza kategorie... nie chce sie wyrazac... ale to kompletny idiotyzm. kazdy pieske jest oki, nawet ten z wada chce zyc!
4. Wady genetyczne, psychiczne powiadasz?? No wie powiem tak, a jesli ktos nie odczuje potrzeby robienia mlodym psiaka rodowodu (bo wiesz nawet 30 {a czesto ponad 200 zl} gdy pomnozysz razy 10 to niemalo wyjdzie)
5. Czyzbys byla psem ze znasz jego uczucia?? NIe sadze...
6.NIe mam doswiadczenia jako wystawca psow, ale bylam na bardzo wielu wystawach, widze jak noszone sa psy (ciasne klatki) i meczone (np. kokardki). Potem zada sie by wykonywaly polecenia. A wiesz ze sa wystawy dla psiakow bez rodowodu, moj psiak zdobyl 1 miejsce... ale startowal tylko raz gdyz przezyl ogromny wedlug mnie stres (bardzo wiele zapachow).
7. Jestem calkiem obiektywna
8. Masz jakas dziwna manie na punkcie rasowosci podaj se renke z pewnym niemieckim dyktatorem.

NENA:
1. Oczywiscie ze nie. wedlug mnie kazdy (czlowiek czy zwierze) ma swoja wartosc i nie mozna kogos oceniac w taki sposob. Oczywiscie uwazam tez ze niektore obecne tu osoby tak wlasnie mysla (wiesz kto np. nie?)... to kompletna bzdura!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Psiara Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Wrz 2004
Posty: 14
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 15:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Calkowicie zgadzam sie z Fifunia. Ludzie czy wy nie rozumiecie tego co ona do was pisze. Ja kocham wszystkie psy, mieszance i rodowodowe, ale tylko rodowod daje mam 100% pewnosc ze jest to pies rasowy
Zapamietajcie!!!: PIES RASOWY= RODOWODOWY.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7210630
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 18:19   

A ja nadal uważam, ze pies nie musi być rasowy. Gadałam z koleżanką. Wyrobienie rodowodu nie jest takie drogie, ale jeszcze wyrobienie metryki i co rok się podobno płaci za rodowód. Mi osobiście nie zależy na psie rodowodowym byle byłbym wiernym psem. Kundelek jest dla mnie czasem o wiele lepszy od psa rowodowego, a husky bez rodowodu jest taki sam jak rodowodowy.
Powrót do góry
Psiara Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Wrz 2004
Posty: 14
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 18:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A skad ty wiesz ze jest taki sam husky z rodowodem czy bez. A za rodowod co roku sie nie placi tylko za skladke czlonkowska, a w cale nie musisz byc zajesrestr. w zwiazku mozesz sie z niego w kazdej chwili wycofac. Kazdy pies jest wierny tym wlasie psy roznia sie od ludzi.

_________________
,,Nie ma na swiecie przyjazni, ktora trwa wiecznie. Jedynym wyjatkiem jest ta, ktora obdarza nas pies.''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7210630
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 10 Paź, 2004 11:53   

Chyba widziałam różne psy rasowe i te z rodowodem i te bez.
Powrót do góry
Psiara Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Wrz 2004
Posty: 14
PostWysłany: Wto 12 Paź, 2004 14:45   Psiara Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ty potrafisz od razu widzac psa powiedziec czy jest rodowodowy czy nie. Moze jestes takim super znawca psow znasz wszystkie wozorce na pamiec, umiesz oceniac katowanie( w tym dysplazje za co czesto psy nie dostaja metryk chociaz sa z hodowli) i inne chechy wzorcowego psa. Chyba ostatni raz ciodpowiad. bo nie mam ochoty sie klocic, ty wiesz swoje ja wiem swoje. A pieski kupowane-''rasowe'' na gieldach, bazarach, ktore maja choroby nie tylko genetyczne, moze sa lepze? Niech placi za leczenie wlasciciel ktory go kupil, zeby byl wiernym psem, jak glupi to czemu nie. Ludzie sami nakrecaja produkcje tych kundelkow i wszyscy na tym cierpia! Najlepsze jest to ze ich sprzedawca liczy tylko zyski. A najbardzej mi zal matki tych szczeniat ktora bedzie musiala jeszcze duzo takich szczeniat urodzic, bo to jej ''praca'' dla czlowieka ktorej ona sama sobie nie wybrala. Przykre nie?
Dlatego, jesli chcecie miec psa bez rodowodu, wezcie go ze schroniska a one napewno beda dlugo wiernymi psam, bo sa zdrowe, zaszczepinoe

_________________
,,Nie ma na swiecie przyjazni, ktora trwa wiecznie. Jedynym wyjatkiem jest ta, ktora obdarza nas pies.''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7210630
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 12 Paź, 2004 19:38   

Tu akurat nie chodziło mi o psy kupowane na targach i bazarach, bo wszcy wiedza jak wygląda sprawa znimi, ale o psy z hodowli, nawet znanych, które nie mają rodowodów, bo nie chcą jeździć na wystawy, płacić za to i w ogule. A co do tego to nie poznaję na oko czy pies ma rodowód czy nie, ale rozmowny ze mnie człowiek czasem, może ty nie gadasz z innymi właścicielami psów, a może mieszkasz na bezludnej wyspie, bo ja rozmawiałam z wieloma właścicielami psów. Tych z rodowodem i tych bez. I chyba wiem jak wygląda sytuacja Cool
Powrót do góry
Psiara Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Wrz 2004
Posty: 14
PostWysłany: Sro 13 Paź, 2004 16:30   Psiara Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wg. ciebie to jest hodowla jesli sie nie chce jezdzic na wystawy, placic za nie bo wg. mnie jest to nawet nie pseudohodowla. Jesli to jest hodowla jak piszesz to czemu nie jedza na wystawy,( wiem napisalas o tym). Hodowla ma miejsce wtedy jesli psy w niej jak i z posiadaja rodowody (szczenieta maja metryki) wtedy dziala wgodnie z przepisami regulaminu Polskiego Zwiazku Kynologicznego www.zkwp.pl. A jak bys mogla przyblizyc ktore to sa hodowle bo jestem ciekawa. A i jeszcze jak wyglada sprawa z rodowodowymi psami oczywiscie (wg. wlascicieli psow bo twoja wersie juz znaja wszyscy Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7210630
poprostukochampsy
Gość
PostWysłany: Czw 14 Paź, 2004 01:22   

Psiaro, podziwiam cierpliwość ;)
mam nadzieję, że kiedyś zmądrzejecie... mam nadzieję również, że do tego nie będzie potzrebny kupiony z "hodowli" schorowany szczeniak !!!

p.s. żeyby "producent" szczeniaczków mógł określić się mianem hodowcy, to chcąc nei chcą MUSI pojechać na wystawy!! Ale pewnei Blanka ma na ten temat inne zdanie :lol: w końcu ona wie najlepiej :lol:
Powrót do góry
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Pią 15 Paź, 2004 13:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1. A po co wy wlasciwie o ten zupelnie niektorym niepotrzebnym rodowodód klucicie??
2. Oczywiscie wiem "poprostukochampsy" ze nie macie racji
3. nie zmuszajcie nikogo do zmiany zdania! Kazdy moze miec swoje!
4. I najwyrazniej "poprostukochampsy" wcale ich nie kocha bo okreslac zwioerzaka mianem produktu to DEBILSTWO!
5. NIkt nie mowi ze wiem najlepiej, sama tez tak nie mowie bo kazdy moze sie mylic ALE nie wpieram nikomu swojego zdania tak jak niektore tu osoby. Nie beden NA RAZIE ostrzezen dawac, ale jak sie wkurze to nie bedzie dobrze~!
6. A w czym gorszy jest nierazsowy piesek?
7. Albo taki bez rodowodu kupiony w schronisku??

aa jeszcze jedno, elfkanenar...nie przejmuj sie psiara i jej zdaniem! Masz swoje i nikt nie ma prawa wpierac ci swojego! Pa!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pią 15 Paź, 2004 13:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Blanka... Jesli ktos sie z toba nie zgadza nie znacyz to ze mozesz mu ostrzezenia dawac.
No coment ;/

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Pią 15 Paź, 2004 14:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja nie mowie ze komus ostrzezenia dam za to ze sie ze mna nie zgadza ale za to ze prubuje weprzec komus to co sam sadzi! I za to ze ze mnie kpi! np: "ale Blanka na pewno wie najlepiej"

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 15 Paź, 2004 15:38   

Blanka napisał/a:
aa jeszcze jedno, elfkanenar...nie przejmuj sie psiara i jej zdaniem! Masz swoje i nikt nie ma prawa wpierac ci swojego! Pa!

nie no wiesz mi się zdaje, ze Psiara ma rację, już rozmawiałam z mamą i dziemy uśpić mojego psa, bo nie ma rodowodu. Z tego powodu może być agresywny, bo nie znam jego rodziców. Może mieć jakieś choroby, bo takie mieli jej rodzice, których nie znam, może nagle zaczeć latać i polować na myszki, bo a nóż jej rodzice byli nietoperzami, ale jakoś tak wygląda jak pies Cool
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Pią 15 Paź, 2004 17:04   

[quote="Blanka"]ja nie mowie ze komus ostrzezenia dam za to ze sie ze mna nie zgadza ale za to ze komus prubuje weprzec to co sam sadzi! I za to ze ze mnie kpi! np: "ale Blanka na pewno wie najlepiej"[/quote]

1.przed "że" stawia się przecinek
2.przed "ale" stawia się przecinek
3."prÓbuje"-nie "prUbuje"
4.czasownika wpierać (coś w kogoś np.) nie odmienia się jako "weprzeć"-cyt."prubuje weprzec", tylko wpierać-czyli powinno być "próbuje wpierać".

do nauki się weź dziewczyno :!: :evil:
Powrót do góry
polonistka
Gość
PostWysłany: Pią 15 Paź, 2004 17:04   

[quote="Blanka"]ja nie mowie ze komus ostrzezenia dam za to ze sie ze mna nie zgadza ale za to ze komus prubuje weprzec to co sam sadzi! I za to ze ze mnie kpi! np: "ale Blanka na pewno wie najlepiej"[/quote]

1.przed "że" stawia się przecinek
2.przed "ale" stawia się przecinek
3."prÓbuje"-nie "prUbuje"
4.czasownika wpierać (coś w kogoś np.) nie odmienia się jako "weprzeć"-cyt."prubuje weprzec", tylko wpierać-czyli powinno być "próbuje wpierać".

do nauki się weź dziewczyno :!: :evil:
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |