| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
wiara
Autor Wiadomość
Ktoś
Gość
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2004 22:48   wiara

Jak mozna zmenic wiare jestem katoliczkom ale chcialabym zasmakowac inego Boga tylko jak bo boje nie chce chodzic na religie bo ksiadz ktory mnie uczy za to ze ktos mial odpowieadac a byl hory dostaje 1 albo takie tam rodzice o tym wiedza ale ksiadzpowiedizal ze nieraz specjalne uciekamy z lekcji (ja chodze do V kalsy)
Przejdź na dół
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2004 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak mozna zmienci wiare? Normalnie wierzysz w co innego Smile Ale zapewne chodzi ci o to jak dostac sie do wspolnoty religijnej jakies innej religi. No dobra mowisz rodzicom a oni wypisuja cie z lekcji religi. A pozniej np idziesz do jakiejs swiatyni innej religi i rozmawiasz z tamtejszym kaplanem a oni pozniej cie przyjma wedlug swoich obrzadkow ;p. Tylko nie wstepoj do zadnych sekt bo oni moga cie wykorzystac .
Ale glowy nie dam ze tak sie to robi bo nigdy czegos takiego nie zrobilem.

Ale ja osoboscie polecam ateizm ;p

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 06:46   

A po co Ci zmiana religii w tak młodym wieku? Rolling Eyes Czysty absurd. Skąd wiesz, że nie odwidzi Ci się dana wiara za rok, dwa? Czy może nawet mniej? Lepiej poczekać i się upewnić. Takie moje zdanie. Poza tym, wydaje mi się, że robisz to nie dla siebie, a dla otoczenia, żeby się wyróżniać, czy coś... Confused Tak mi się wydaje, ale to tylko przypuszczenia, oczywiscie... Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
KoT
Gość
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 07:10   

Witam.
Ateizm, Boga się nie boimy...Hitler i Stalin też się nie bali, a co zrobili - wiemy z historii. Tu nie ma żadnych aluzji, oczywiście, żeby nikt mnie o naskakiwanie nie posądzał. ;)Chciałabyś zasmakować innego boga? Em...Nie do końca rozumiem. To w końcu wierzysz, czy nie? A jeśli tamten Ci się nie spodoba, to będziesz chciała wrócić? Hm...Jakieś takie dziwne to-to. Femme przed chwilką napisała post, z którym się w większej części zgadzam. To tyle.
Pozdrawiam Kwiat
Powrót do góry
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 10:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mysle ze najlepiej napoczatku zajac sie lektura roznych religii, poczytac, dowiedziec sie o nich jak najwiecej i potem po ilus tam latach najwyzej wstapic do jakiejs wspolnoty innej, kiedy juz bedziesz mogla sama o tym zdecydowac a nie rodzice. Tak w ogóle to Bóg jest i tak jeden, tylko ze ludzie różnie go przedstawiają. Niektórzy jakko budde, inni jako Boga którego my znamy, inni ze bogiem jest natura, a inni jeszcze innych sobie wymyslaja. Ale to jest ten sam Bóg tylko w innej postaci. Ale nikt nie wie jaki jest na prawde i sadze ze kazdy go mylnie sobie wyobraza, chodź dla mnie najblizsze jest stwierdzenie ze bogiem jest Natura

_________________
Boso ale w ostrogach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tavion
Gość
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 12:10   

Słuchaj, to nie polega na tym, że jeden Bóg jest ładny, drugi brzydki. Jeden fajny drugi nie.
Wierzysz w to co chcesz, i ważne jest aby to było szczere. Wychowali cię w wierze katolickiej i w takiej powinnej pozostać. Wink
Powrót do góry
MeGi111 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Lis 2003
Posty: 195
PostWysłany: Sob 09 Paź, 2004 12:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz co?? Mam wrażenie, że chcesz zmienić wiarę ze względu na księdza... Przeciez wiara to coś ważniejszego niż ocena z religii... Poza tym jeśli jesteś wychowana/y w chrześcijaństwie to trudno Ci będzie nagle tak naprawdę uwierzyć w coś innego...

_________________
"... Idąc ulicą zauważ biednego kamyka,
jesiennego liścia, zapracowaną mrówkę,
małego wróbelka, jedną chmurkę na niebie,
pierwszą kroplę deszczu na sobie
i uśmiechnij się do siebie
i bądź z siebie dumny,
że potrafisz to wszystko zauważyć..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4715251
Stasiu
Gość
PostWysłany: Sro 20 Paź, 2004 11:19   

Zanim zmienisz religię dobrze się zastanów. Warto porozmawiać o tym z mamą, jesteś nieletnia i mama ma prawo decydować o twoim zyciu.
Zawsze mozesz wejść do innego kościola, poprosić o rozmowe kogoś z duchownych. Chętnie ci wszystko wyjaśnią. Dadzą ci też ewantualne namiary na spotkanie mlodzieżowe lub dla nastolatek. Innowiercy są niesamowicie sympatyczni i mili. Dysponują czasami bezpłatną literaturą na swoj temat, możesz od nich coś takiego otrzymać.
Jeśli chcesz coś wiedzieć z internetu to wybierz haslo http://jezus.pl - jest to portal chrześcijanski zawiera informację z wielu kościolów.
Powrót do góry
Bike_chan Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 22 Sie 2003
Posty: 148
PostWysłany: Pią 22 Paź, 2004 07:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piszesz, że jestes katoliczką, więc ierzysz w Boga... Nie wydaje ci się grzechem takie "próbowanie" innych religi. Jeżeli wierzysz, to trwaj w tym. A jeżeli chodzi Ci tylko o religię, to pogadaj z rodzicami - może cię wypiszą, albo napiszcie klasą podanie do dyrekcji o zmiane nauczyciela...

_________________
... to wszystko zależy od ciebie, do kogo będziesz strzelał
to wszystko zależy od ciebie, za co i kogo bedziesz umierał ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1444473
BamBI Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2004
Posty: 330
PostWysłany: Pią 22 Paź, 2004 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a niech robi co chce ..... ja nie zmienie religii bo to głupota tak miała być i niech tak zostanie Rolling Eyes . Tylko żebyś tego później nie żałowala Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Sob 23 Paź, 2004 22:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MeGi111 napisał/a:
Mam wrażenie, że chcesz zmienić wiarę ze względu na księdza...

Więc ja dokładnie tak robię. Tzn. straciłam wiarę w Boga przez dzisiejszych księży. Może niektórzy uważają to za absurd, głupotę... ale niestety tak jest. Bo co oni robią ! (nie wszyscy, naturalnie, ale coraz wiecej takich) Nawet w mojej parafii jest ksiądz (naucza w naszej szkole), który jest, lekko ujmując, zboczony. Im większy dekold/biust tym wyższa ocena. Wywołuje dziewczyny do odpowiedzi i przemytuje je pół godziny patrząc się na nie. To jest okropne !
I ja mam się spowiadać np. u niego ? Skoro ksiądz p o w i n i e n być pożądny pod względem sexulnym, to może tak samo p o w i n i e n dotrzymać tajemnicy spowiedzi ? Poza tym księża w moim mieście mnie znają... Co pomyslą sobie o mnie ? Niestety wg mnie księża to tylko ludzie.
Ja wierzę w Boga, ale nie w to, że każdy ksiądz jest księdzem z powołania.

Ktosiu: Ale to ujęłaś/ująłeś... czy Boga smakujemy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grohówa Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 44
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 12:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trochę tego nie rozumiem. Zasmakować innej wiary?





Przeciez religia nie jest obowiązkowa! w mojej szkole można dać kartkę od rodziców i nie musisz wtedy brać udzialu w zajęciach.

_________________
And yeah, yeah, God is great.
Yeah, yeah, God is good.
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah.
What if god was one of us,
just a slob like one of us,
just a stranger on the bus trying to make his way home?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1184334
KoT
Gość
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 20:26   

Witam.
Grochówo, proszę, nie odświeżaj starych tematów. Smile
Pozdrawiam Kwiat
Powrót do góry
padma_p Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lis 2004
Posty: 8
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 27 Lis, 2004 11:27   Co ci ludzie........ Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chcesz zmienić wiarę ktosiu?1. Bo ksiądz, który Cię uczy stawia jedynki? Nie,nie,nie. Religia to o wiele wyższe wartości, niż tylko ksiądz. Ksiądz nie jest Bogiem. Nie przejmuj się nim. Napiszcie wraz z klasą wniosek o wywalenie księżulka, no i powinniście mieć go z głowy. 2. Chcesz zasmakować innej wiary? Wycofać się z kościoła katolickiego.
Słuchaj, np. pójdziesz na spotkania muzułmańskie, spodoba ci się i co, będziesz podlić się do Allaha, a na szyje dyndać ci będzie łańcuszek z Matką Boską, lub Krzyżem?
Wiary się nie zmienia ot tak sobie, bo ta już mi się znudziła. Dopóki nie będziesz pełnoletni(a) to rodzice będą decydować o Twoim życiu. Wobraż sobie. Swięta Bożego Narodzenia, cała twoja rodzina śpiewa kolędy, a ty idziesz na jakieś spotkania i modlisz się do innego boga. Twoim rodzicom byłoby bardzo przykro, gdyby te święta spedzali bez ciebie. Lepiej się zastanów, zanim popelnisz wielki błąd.........

_________________
Padma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2190835
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 13:33   Re: wiara Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ktoś napisał/a:
Jak mozna zmenic wiare jestem katoliczkom ale chcialabym zasmakowac inego Boga tylko jak bo boje nie chce chodzic na religie bo ksiadz ktory mnie uczy za to ze ktos mial odpowieadac a byl hory dostaje 1 albo takie tam rodzice o tym wiedza ale ksiadzpowiedizal ze nieraz specjalne uciekamy z lekcji (ja chodze do V kalsy)


Przemyśl sobie o czym ty u licha pleciesz!. Kcesz zmieniać wiare ze względu na to że boich się nawiedzonego katechety a ocena z religi nawet do średniej się niezalicza. Nie jesteś nawet dostatecznie dojżały aby stweirdzić czym jest twoja wiara i już kcesz ja zmieniać. Zrozum msz czas dorśnij teraz dyskusja z tobą na ten temat to strata czasu.

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |