| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Krostki na rękach
Autor Wiadomość
Adzia11 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 39
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Wto 07 Kwi, 2009 09:36   Krostki na rękach Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Od około 3 miesięcy na rękach(tak wyżej zgięcia ręki) pojawiło mi się bardzo dużo krostek.Czytałam o tym w internecie i znalazłam informacje zeby je myć szorstką gąbką.Wczoraj tak postąpiłam i dzisiaj krostki zrobiły mi się bardzo czerwone i wyglądają tak,jakby była zdarta z nich skórka.Od 3 dni rano i wieczorem smaruję kremem intensywnie nawilżającym "Nivea Soft".Są jakieś sposoby "domowe" na takie coś? Chciałabym , aby obyło się bez dermatologa...Proszę o odpowiedzi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joasia90 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 193
PostWysłany: Wto 07 Kwi, 2009 09:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej to nadmierne rogowacenie okołomieszkowe. Powinnaś robić sobie co 2-3 dni peelingi i smarować to kremem nawilżającym, najlepiej takim, który zawiera mocznik.

Tylko nie szoruj zbyt mocno, bo potem będzie taki efekt jak teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adzia11 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 39
PostWysłany: Wto 07 Kwi, 2009 10:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A jak zrobic peeling? ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 07 Kwi, 2009 10:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najlepiej kupić w drogerii..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
PostWysłany: Wto 07 Kwi, 2009 16:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kiedyś słyszałam, że wlasnie na takie krostki [najcześciej z zimna] dobry jest mocz. Może to dziwne, ale powinno się je tym oblewać xd.

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Myszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 07 Kwi, 2009 17:36   

Nie to napewno nadmierne rogowacenie się skóry...ja też miałam coś takiego ....nie możesz tego drapać,zdrapywać bo będzie jeszcze gorzej....krem nawilżający......peeling napewno pomorze co do tegonie mam wątpliwości to przez pocenie się skóry coś takiego się robi ja tak miałam i już się tego pozbyłam w taki sbosób...
Powrót do góry
Bodziek Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 100
PostWysłany: Sro 08 Kwi, 2009 06:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja powiem, że miałem coś takiego, ale samo zniknęło Wink .

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Dimol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 14 Kwi, 2009 19:43   

Peelingi kupuje się w drogeriach, sklepach kosmetycznych, nawet w normalnych sklepach. Jeśli nie masz możliwości takich kupić albo się wstydzisz, to mam taki "domowy" sposób na peeling:
Cukrowy:
Zmieszaj 2 łyżeczki cukru z wodą, tak, aby powstała ciecz o konsystencji lukru (dość gęsta)

Kawowy:
Grubo zmielone ziarna kawy zalej ciepłą wodą, powstałymi fusami natrzyj rękę.

Co do moczniku: nie radzę na tą sprawę dosłownie "sikać", bo to może tylko ją pogorszyć. Zawarte w moczu bakterie mogą przedostać się przez starty naskórek, i wywołać zakażenie. Do leczenia mocznikiem trzeba kupić profesjonalną maść, najlepiej w aptece. Najlepiej by było pójść do dermatologa bądź lekarza.

Tak wogóle- może być to uczulenie. Teraz pylą wierzby, topole i alternarie. Albo masz uczulenie na pomidory.
Mam nadzieję że pomogłam Wink
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 14 Kwi, 2009 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wstydzić? Niedługo chleb będziecie ze wstydem kupować..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 15 Kwi, 2009 08:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

<drapie się po głowie> Skąd w moczu bakterie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joasia90 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 193
PostWysłany: Sro 15 Kwi, 2009 10:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
Do leczenia mocznikiem trzeba kupić profesjonalną maść, najlepiej w aptece.



Ja tam sama kupuje mocznik i robie balsam Rolling Eyes

A w moczu bakteri raczej nie ma. Chyba że masz zakażenie układu moczowego, ale przy tym też niekoniecznie musza być
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Kwi, 2009 16:39   

Mocz zostaje wytworzony z płynów... A skoro przechodzi przez układ moczowy, to chyba raczej są w nim jakieś bakterie. Spróbujcie zdrapać sobie widocznie naskórek, a potem na to "nasikać". Zakażenie na życzenie. A tak jak mówiła joasia90, może mieć rozwijające się zakażenie, o którym jeszcze nie wie. "Wszystko się może zdarzyć".


/edit

A skoro z płynów, to również ze szkodliwych. Coca-cola, piwko, kieliszek wystarczą. Albo ktoś mógł nabrać koleżankę, podając jej... coś innego.
Powrót do góry
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
PostWysłany: Sro 15 Kwi, 2009 17:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłam w aptece i widziałam krem przeciw krostom z mocznikiem Smile

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 15 Kwi, 2009 18:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga - Mocz jest jednym ze skuteczniejszych środków odkażających. Żadnego zakażenia od tego nie dostaniesz, nie praw już tutaj takich herezji. Już prędzej dostaniesz tego zakażenia nie sikając.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 16 Kwi, 2009 13:30   

Dobrze, Shaunri... kilka cytatów z Wikipedii:
Mocz - uryna, płyn wytwarzany w nerkach i wydalany z organizmu, zawierający produkty przemiany materii bezużyteczne lub szkodliwe dla ustroju.

Tętnica nerkowa doprowadza do nerki krew z mocznikiem, nadmiarem wody oraz innymi zbędnymi i szkodliwymi substancjami.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Mocz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |