| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Bezpieczeństwo na kolei
Autor Wiadomość
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sro 27 Paź, 2004 14:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

OK, popatrzmy od drugiej strony. Jedno zdanko jeszcze o bezpieczeństwie: SOK nie jest Twoją osobistą agencją ochrony! Po prostu trzeba się pilnować i tyle, a nic zlego nie ma prawa Ci się stać. Jeśli jednak tak bardzo bys chciala mieć SOK na każdej (nawet najmniejszej stacji) to policz sobie ile trzeba by na to wydać pieniędzy... I jeszcze raz pytam: kto za to zaplaci? No chyba, że bilety kosztowalyby po 100-200 zlotych za przejazd z Warszawy do Łodzi. A jeśli chodzi o ogrzewanie, to czy zwrocilas kierownikowi, że nie grzeje? I skąd wiesz, że bylo odlaczone? Widzialas, jak obsluga je wylaczala? A czy w PKS też zawsze jest cieplo? Czy kierowcy nie oszczedzają na ogrzewaniu, licząc na mniejsze zużycie paliwa i tym samym uzyskując premię?

Spójrz na sprawę polaczeń kolejowych ogólnie. Na pewno są jacyś ludzie dla których te dwa jeżdżące pociągi pozwalają na swobodny dojazd i powrót do/z pracy. Na Mazowszu byla kiedys linia Skierniewice-Pilawa. Jeździly tam jedynie dwa pociagi na dzień. Jednak stali klienci linii byli. Ale PKP zdecydowalo o zamknięciu szlaku. I co się stalo? Jeden wielki BURDEL! Komuniakcję przejęly miejscowe PKSy oraz kilka malych firm prywatnych. I jeżeli pociągiem jeździlo się tanio i szybko, to teraz doczekać się na autobus graniczy z cudem. Jeżdżą w caly świat, a ponadto każą dużo placic. Co więcej, zglaszająć uwagi do dyrektora PKS, spotyka się odpowiedzi typu "jak się nie podoba, to proszę sobie kupić samochód". Choć z drugiej dyrektor ma chyba sporo racji... Jak się nie podoba jakość PKS (czy chociaż kolei) to może warto zainwestować w samochód, rower, hulajnogę, etc.?

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Pią 29 Paź, 2004 12:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie widziałam jak wyłączają ogrzewanie. I co? Mam wierzyć w przypadek czy w awarię skoro, to było kilkukrotnie? Rozumiem - oszczędności! Ale wytłumacz mi dlaczego moim kosztem? Czy ja mam inne pieniądze niż ci, którzy wysiedli wcześniej? Czy mój bilet ma inną wartość (jechałam dalej, ale i zapłaciłam za to)? Nie czuję zimna? A może, to jakieś dziwaczne kryteria kolei czy kierownika pociągu?
Trzeba się pilnować i tyle?! Człowieku, co Ty mówisz?! Jak ma pilnować się dziewczyna, która ma lat 14 i jedzie z mamą i młodszym rodzeństwem? Mamy skakać oknem? Krzyczeć (skoro nikt nie słyszy wrzaskliwej hordy podpitych wyrostków)? Jeśli ktoś zechce zabrać bagaże, to co? Mam mu je oddać i cieszyć się, że nie dostałam w mordę? - to jest pilnowanie się? A może masz lepszy pomysł jak mamy obronić się wrazie zagrożenia?
Piszesz o prywatnych ochoroniarzach jeśli chcę być bezpieczna (bo nie ma kasy żeby opłacić sokistów na mniejszych stacjach) a z drugiej strony piszesz, że jest bezpiecznie. To w końcu jak jest? Poza tym ja pisałam nie tylko o sokistach. Są jeszcze konduktorzy, kierownik pociągu... Mogą czasami ruszyć tyłki. Tak ciężko przejść się kilka razy po pociągu?
I chyba nie bardzo trafia do Ciebie jedna rzecz. To nie było raz czy dwa razy. Nie należę do ludzi, którym nie podoba się kolor zasłonek w przedziale, więc zionie nienawiścią do całej kolei. Oszczędności na ogrzewaniu mogę jeszcze zrozumieć, ale to, że konduktorzy olewają wszystko - nie!

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 02 Lis, 2004 17:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie podpisalas petycji, ale inni ją podpisali Razz Wlaśnie przejrzalem nowy rozklad jazdy i widzę, że Suwalki mają tyle samo pociągów co mialy. Zabrali Wam tylko Jaćwinga do Wrocka Smile

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 05 Lis, 2004 16:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tygodnik Wprost napisał/a:
(...)Tłumaczenia, że Straż Ochrony Kolei (SOK) nie jest w stanie kontrolować 4 tys. pociągów na dobę, to kłamstwo. Niebezpiecznych pociągów jeździ około 50 w ciągu doby, w dodatku policji i SOK są one dobrze znane.(...)

Czyli jak pokazują proste obliczenia mniej niż 1,5% wszystkich pociągów to sklady niebezpieczne.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Pią 05 Lis, 2004 22:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

EU07 napisał/a:
Nie podpisalas petycji, ale inni ją podpisali Razz Wlaśnie przejrzalem nowy rozklad jazdy i widzę, że Suwalki mają tyle samo pociągów co mialy. Zabrali Wam tylko Jaćwinga do Wrocka Smile

Jaćwing pewnie wróci w wakacje...
Co do petycji to nie chodziło o takie pociągi jak Jaćwing czy Konopnicka ale o pociągi podmiejskie. Na Suwalszczyźnie zamknięto wiele zakładów i szkół. Niewiele osób jeździ takimi pociągami.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Pią 05 Lis, 2004 22:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

EU07 napisał/a:
Tygodnik Wprost napisał/a:
(...)Tłumaczenia, że Straż Ochrony Kolei (SOK) nie jest w stanie kontrolować 4 tys. pociągów na dobę, to kłamstwo. Niebezpiecznych pociągów jeździ około 50 w ciągu doby, w dodatku policji i SOK są one dobrze znane.(...)

Czyli jak pokazują proste obliczenia mniej niż 1,5% wszystkich pociągów to sklady niebezpieczne.

Obliczenia obliczeniami. W takie bzdety to ja nie wierzę. Ja też bym obliczała na swoją korzyść Razz

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sob 06 Lis, 2004 19:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to sluchaj, w co Ty wierzysz? W statystyki nie wierzysz, w spore doświadczenie innych nie wierzysz... Może wybierz się kiedyś w tournee po Polsce koleją i zobacz jak sprawa wygląda np. na Mazowszu. Nie możesz uogólniać: na Suwalszczyźnie jest źle, więc w calym kraju jest źle. To dziecinne Smile Wydaje mi się, że te obliczenia są jak najbardziej wiarygodne, ponieważ nie tworzylo ich PKP, ale niezelazny tygodnik Wprost. Nie wydaje mi sie zeby wspolpracowal on z koleja.

Niestety Jaćwing nie wróci Smile Jakby byl tylko wakacyjny to w rozkladzie by juz byl ale mial adnotacje, ze kursuje 26 VI-31 VIII.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |