| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Mój chomik gryzie do krwi
Autor Wiadomość
clio Płeć:Kobieta

Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 12
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 10:23   Mój chomik gryzie do krwi Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mój chomik gryzie do krwi i nie wiem co mam zrobić. Sad
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chomika nie wychowasz - jeśli dalej będzie tak postępował pozostanie Ci oddać go gdzieś, albo na najbliższą akademię przyrodniczą/medyczną gdzie studenci się nieco na nim nauczą, albo bezpośrednio do weterynarza na uśpienie.

Innej metody nie ma, to niestety jest dzikie zwierzątko.

Nie myśl nawet o wypuszczaniu go gdzieś na wolność - Tylko mu problemów i cierpień w ten sposób narobisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 18:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Chomika nie wychowasz - jeśli dalej będzie tak postępował pozostanie Ci oddać go gdzieś, albo na najbliższą akademię przyrodniczą/medyczną gdzie studenci się nieco na nim nauczą, albo bezpośrednio do weterynarza na uśpienie.

Innej metody nie ma, to niestety jest dzikie zwierzątko.

Nie myśl nawet o wypuszczaniu go gdzieś na wolność - Tylko mu problemów i cierpień w ten sposób narobisz.


CO ZA BZDURA!!!

Chomika nie trzeba wychowywać trzeba go oswoić. Polecam www.e-chomik.pl
Ile masz tego chomcia? z jakiej rasy jest? Masz samca czy samice?

A ty pod żadnym pozorem nie rób tego co napisał Shaunri!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 18:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"oswoić" chomika : D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 19:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak. miałeś kiedyś chomika? jeżeli z lekcji z przyrody uczyłeś się o chomikach to wiadomo że o dzikich. A ja mam doświatczenie z chomikami. I chomika takiego domowego (trzymanego w niewoli) się oswaja. A wiec tak:

Pierwszy dzień i drugi dzień:
Wpuszcza sie chomika do klatki i daje jeść i nic się z nim nie robi.
Trzeci Dzień:
Można próbować dawać chomikowi smakołyki przez klatkę. Lista smakołyków ma www.e-chomik.pl
Czwarty dzień:
To samo co w trzecim.
Piąty dzień:
Można próbować brać chomika na ręce. Najlepiej umyć ręce przed jakim kolwiek kontaktem. Jeżli chomik nie chcę, nie zmuszamy , nie bijemy! Odpuszczamy:
Chomik może oswajać się nawet 1 miesiąc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 19:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam jako-takie doświadczenie z gryzoniami w ogóle i muszę stwierdzić niestety - Są za głupie żeby pewne rzeczy zrozumieć i pewnej części z nich (Ściśle zależy od osobnika) instynkt nakazuje się bronić kiedy coś tak wielkiego jak ręka człowieka się do niego zbliża.

Więc się broni.

I często nic, a nic się nie da z tym zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 20:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
instynkt nakazuje się bronić kiedy coś tak wielkiego jak ręka człowieka się do niego zbliża.


Jeżeli się nie oswoiły z ręką to tak wygląda to tak jak napisałeś....


Shaunri napisał/a:
I często nic, a nic się nie da z tym zrobić.


Kolejna bzdura!

Można oswoić chomika, o czym już wcześniej pisałem biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 20:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chomik, jako jeden z najmniej inteligentnych gryzoni jest najmniej podatny na swojskie "oswojenie" i koniec, kropka. Nic nie poradzisz na to, że ma tak mały mózg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 20:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

BZDURA!

chomiki - fakt są najmniej inteligentnymi gryzoniami. Ale dają się oswoić... Jak wytłumaczysz mi to że całe forum www.e-chomik.pl i ja uważamy że chomiki można oswoić? A wszystko u nas jest potwierdzone badaniami i z naszych własnych obserwacji... Niby jak przyzwyczaiłem moja Dyźkę żeby siedziała mi na ręce i na ramieniu? Ze daje jej jeść z ręki (sypie jedzenie na rękę i je)? Że jak mam bluze a w niej kieszenie że śpi w jednej z kieszeń? np. wczoraj....
Proszę Shaunri wejdź na stronę i się podszkol trochę biggrin Bo twoja wiedza w przypadku chomików jest gorzej niż przeciętna....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bożena Płeć:Kobieta
Administrator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 126
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zacząć przyzwyczajać chomika wieczorem, kiedy jest dobrze wyspany. Dobrze jest to robić codziennie i o tej samej porze, bo wtedy chomik przyzwyczai się najszybciej.
Na początku spróbuj dać chomikowi jakiś smakołyk z ręki (kawałek słodkiego jabłka, orzech lub pestki słonecznika). Często chomik nie od razu weźmie przysmak, ale w końcu się przełamie. Jedzenie trzymaj pomiędzy palcami (blisko dłoni). Najpierw zwierzak będzie obwąchiwał rękę a gdy na nią wejdzie, dalej trzymaj pokarm pomiędzy palcami. Gdy zacznie jeść to drugą ręką spróbuj pogłaskać a raczej lekko dotknąć chomika po bokach. Jeśli zareaguje strachem lub agresją przerwij dotykanie, daj mu coś smacznego i spróbuj następnego dnia.
W przyzwyczajaniu najważniejsza jest cierpliwość i spokój. Nie można stukać, robić gwałtownych ruchów, głośno mówić…
Dużo trudniej przyzwyczajają się zwierzęta trzymane np. w akwariach. Wtedy chcąc coś zrobić przy zwierzaku wkładamy rękę od góry. Zwierzęta bardzo się tego boją.
A tak nawiasem mówiąc ja uważam, że oswajanie to jest przyzwyczajanie do obecności człowieka. Robi się to w celu zmniejszenia stresu u zwierząt przy sprzątaniu, wymianie wody, etc.
Ludziom się wydaje, że zwierzętom sprawia wielką frajdę dotykanie, głaskanie, ciąganie po kieszeniach... Zwierzątko zasypiające w rękawie czy kieszeni nie robi tego z przyjemności, celowo. Może czuje się bezpieczne, że w końcu wielkie łapy opiekuna zniknęły?
Chomik to nie kot. Nie usiądzie na kolanach i nie będzie mruczał przy głaskaniu. To ciekawskie i ruchliwe zwierzątko, więc po chwili będzie szukało sposobności żeby pobiec dalej.

_________________
Zdjęcia Agamy brodatej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10699695
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 09 Sty, 2008 06:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ludziom się wydaje, że zwierzętom sprawia wielką frajdę dotykanie, głaskanie, ciąganie po kieszeniach...

Bo i ludziom się wydaje że taki gryzoń myśli jak człowiek.
Nie mówiąc już o psie, kocie, czy słoniu.

smoczek - Ciężko żeby było to potwierdzone badaniami, ale niech wam tam będzie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Sro 09 Sty, 2008 13:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe biggrin jest czytałem jakiś artykuł na e-chomik.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 09 Sty, 2008 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Potwierdzić "badaniami" da się w dzisiejszych czasach wszystko, bo na wszystko już były badania i wiele z nich zaprzeczało tym drugim - W moich oczach badania tracą na wartości, a potwierdzanie nimi swojej tezy jest bezsensowne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Sro 09 Sty, 2008 18:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale według mnie obydwoje mamy racje... Chomika nie można wychować, nauczyć jeść, mówić itp. ale chomika można oswoić do siebie. a w tym przypadku gdzie uzytkownik clio pytał opdowiedz jest prosta. trzeba go owsic, przyzwyczaić do ręki... o czym już wcześniej pisałem biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 09 Sty, 2008 19:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Teraz już będę teoretyzował...

... nie wiem który ze zmysłów jest dla chomika najważniejszy, ale skoro to zwierzątka nocne to pewnie węch, tak więc ok - przyznaję rację, można go przyzwyczaić do swojego unikalnego zapachu, tak aby nie kojarzył mu się z zagrożeniem, a z jedzeniem, jednak nie ma to nic wspólnego z oswojeniem - Nadal będzie chodziło tu tylko o jedzenie : )


Tak, wiem, wykręcam się od swojego pierwotnego błędu o tym że chomik jaki był, taki będzie, mój błąd, przyznaję : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |