| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
harcerstwo a zle postawy życiowe
Autor Wiadomość
czarny_krzysiek Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 31
PostWysłany: Nie 18 Lip, 2004 19:16   harcerstwo a zle postawy życiowe Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mam jedno pytanie do wszyskich wyższych stażem harcerzy: zastępowych, drużynowych itp: Czy nie uważacie że przez harcerską-ultrapatriotyczną postawę wychowujecie dzieci i młodzież na nacjonalistów i narodowców (nop, młodzież wszechpolska i neonaziści) ??

_________________
Nie wyjdę dziś z tobą baby na techno, nie pójdę z tobą pod rękę po molo...Nigdy w zyciu nie pokocham dziewczyny która słucha disco-polo!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sorry ale wogule nieiwem o co ci chodzi w tym pytaniu :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aska Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 24 Sty 2004
Posty: 208
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 20:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ona ma racje , tak napisałeś że nie kapuje Sad Confused Crying or Very sad

_________________
miłość jest jak żmija : męczy , dręczy i zabija ...

milczenie jest złotem (ale nie zawsze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5336608
Dexter Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lip 2003
Posty: 328
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chyba mu chodzi o to że drużynowi tak kształtują charakter harcerzy aby mieli takie podejście do wszystkiego jak ci z młodzieży wszechpolskiej.

_________________
"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"
------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 17:39   

hmm... ja jestem zastępową i chętnie bym się na ten temat wypowiedziała, gdybym tylko wiedziała o co chodzi Smile
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 21:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie ma u mnie w druzynie takiego wychowania. Jest milosc i szacunek do kraju ale nie ma nienawisci do innego. I prosze nie porownywac harcerstwa do mlodzierzy wszechpolskiej bo mi sie niedobrze robi na sama mysl o nich ;/.
Zreszta wychowywanie mlodzierzy na cos takiego jak mlodzierz wszechpolska ktora cytuje "pamieta o stalym zagrozeniu ze strony niemiec" ( zeby nie powiedziec faszystow bo sami sa mentami ich pokroju ) nie byloby madre po takim doswiaczeniu jak II wojna swiatowa w ktorej sie walczylo z faszystami.Tworzyc u siebie w kraju cos z czym sie walczylo? Troche dziwne ;/

Jeszcze bym udzielil nagany zastepowym ktorzy maja za zadanie wychowywac mlodzierz a nie wiedza nawet jak maja ich wychowywac i nie rozumieja kilku prostych slow i nie znaja organizacji dzialajacych w polsce/swiecie .

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Asia
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 30 Lip, 2004 23:15   

moze do najinteligentniejszych nie należę Razz i organizacji nie znam... bo nie interesowałam się nigdy polityką ani temu podobnymi sprawami Smile ale jestem zastępową Smile i dziewczyny z mojego zastępu chyba nie narzekają za bardzo na to Razz więc nie uważam, żebym na naganę zasłużyła Smile a jak je wychowywać to rzeczywiście nie wiem... one są w moim wieku Smile
Powrót do góry
Dexter Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lip 2003
Posty: 328
PostWysłany: Sob 31 Lip, 2004 06:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pulkownik Nikt napisał/a:
(...) I prosze nie porownywac harcerstwa do mlodzierzy wszechpolskiej bo mi sie niedobrze robi na sama mysl o nich ;/.
(...)

Ja nie porównuje harcerstwa do młodzieży wszechpolskiej, mam o niej takie samo zdanie jak ty Smile napisałem tylko to o co mogło chodzić autorowi Smile

_________________
"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"
------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czarny_krzysiek Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 31
PostWysłany: Pon 02 Sie, 2004 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

przepraszam że to mowię ale ci co nie rozumieją są naprawde jacyś trochę głupi, asia naprawde bardzo marna z ciebie zastępowa jak nie znasz podstaw, i tu nie chodzi o polityke tylko o minimum wiedzy na temat postaw i poglądów, powiedzialbym że kolejna panienka o rozowej duszy ale niepowiem.
A chodzilo mi o to że harcerstwo wychowuje na skrajnych patriotow, miłość do ojczyzny, flagi, itp. a przecież od patroityzmu do nazizmu tylko jeden krok jest, a skinheadów i innych takich mnostwo teraz w polsce i są to ruchy niebezpieczne.

_________________
Nie wyjdę dziś z tobą baby na techno, nie pójdę z tobą pod rękę po molo...Nigdy w zyciu nie pokocham dziewczyny która słucha disco-polo!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pon 02 Sie, 2004 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzilbym sie z tym.
Akurat w przypadku Polski ktora walczyla z nazizmem a wiec Polski patriotyzm to nie taki by kastrowac murzynow i zdejmowac ich sila z polek "dbajac o kraj" ale taki by dbac o Polske czyniac ja krajem wolnym od tego co sie zwalczalo.
Lata braku wolnosci slowa podczas II wojny swiatowej i podczas komuny powinny nas czegos nauczyc i dbajac o kraj powinnismy uczyc takiego patriotyzmu by nie bylo z niego o krok do nazizmu.
To cos jak z dzieckiem bitym za mlodu przez rodzicow. NIenawidzi tego ale w przyszlosci bedzie bilo swoje dziecko bo bedzie chchailo je "dobrze" wychowac. I w rezultacie powstaja teraz rozne bojowki ludzi ktorzy nawyrazniej zapomnieli o co ich przodkowie walczyli i co chcieli osiagnac.
A pozatym masz jakies bledne pojecie o patriotyzmie takie "mlodzierzowowszechpolskie" Razz
Zreszta w prawie harcerskim jest ze harcerz uwaza kazdego za blizniego swego a wiec obcokrajowca tez.Smile

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Sob 28 Sie, 2004 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ludziom ktorzy nei zrozumieli pytania i sie do tego przyznali szczerzegratuluje z jednej strony, z drugiej - wspolczuje, i to bardzo.

Patriotyzm jest po prostu zlagodzona i ugrzeczniona forma nazizmu, nazisci kochaja swoj krajtak samo, a nawet bardziej jak typowi patrioci, przy okazji walczac [slownie badz fizycznie] o czystosc swojej ojczyzny. Roznice sa naprawde male.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 29 Sie, 2004 00:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Roznice sa naprawde male.


Grrrrrrr ! Jak z milosci do kraju mzoe byc blisko do nazizmu? Skoro kocham swoj kraj to mam wsadzac do pieca Zydow i gejow?!
Powstarzam jeszcze raz: Polska walczyla z nazizmem a niegdys byla osrodkiem kulturalnej i religijnej tolerancji ! A wiec jak milosc do tych idei moze byc bliska do nazizmu?

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Nie 29 Sie, 2004 13:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

za to teraz polacy sa cholernie nietolerancyjni a kosciol katolski to jedyna sluszna organizacja religijna. 'Troche' odmienna sytuacja niz, hm, 70 lat temu. A zalozenia nazizmu i patriotyzmu sa praktycznie takie same, nazizm jest tylko bardziej postepowy, a ze twoje zaslepienie nie pozwala ci tego dostrzec to juz nie moja sprawa. Polecam przeczytanie statutu NSDAP, potem Mlodziezy Wszechpolskiej a nastepnie Harcerstwa, podobienstw jest mnostwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Tavion
Gość
PostWysłany: Nie 29 Sie, 2004 14:50   

Hehe... a co do tolerancji - wywalili mnie z drużyny tylko dlatego, że przerosłam druha Cool
Boski jest ten świat... Mr. Green
Powrót do góry
aska Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 24 Sty 2004
Posty: 208
PostWysłany: Nie 29 Sie, 2004 19:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja nie płace składek , żadko przychodze na zbiórki , raz na kilka miesięcy jade na rajd i nikt nie powiedział "wynoś sie" ...

_________________
miłość jest jak żmija : męczy , dręczy i zabija ...

milczenie jest złotem (ale nie zawsze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5336608
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |