| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Co to trądzik...
Autor Wiadomość
adam(o)_1991 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 170
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 08:26   Co to trądzik... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

YO ,znów wale pytaniem,otóż niekiedy w filmach coś słysze o trądziku czy coś takiego,może ktoś mi wytłumaczy co to ten trądzik?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3340189
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 10:23   

Trądzik jest przewlekłą chorobą gruczołów łojowych skóry. Pojawia się w miejscach, gdzie znajduje się wiele gruczołów łojowych: na skórze twarzy, szyi, klatki piersiowej i na plecach między łopatkami. Trądzik jest chorobą wieku pokwitania. Niemal co drugi młody człowiek w wieku od 12 do 19 lat ma z nią do czynienia. Wiadomo, że choroba ta z czasem ustępuje, jednak przez wiele lat może sprawiać kłopoty, ponieważ jest uciążliwa i widoczna.
Powrót do góry
adam(o)_1991 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 170
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 10:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale jak on wygląda (trądzik) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3340189
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 10:43   

To są te krosty, zaskórniki i pryszcze. Wink
Powrót do góry
adam(o)_1991 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 170
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 10:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aha ale co w nich złego?powodują śmierć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3340189
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 11:03   

Trądzik nie jest niebezpieczny dla życia, bez obaw. Wink Zmiany trądzikowe dzielą się na niezapalne (zaskórniki otwarte i zamknięte) oraz zapalne (grudki, krosty, guzy, cysty i torbiele ropne).
W zależności od tego, który rodzaj dominuje, wyróżnić można odmiany kliniczne trądziku, takie jak:
Trądzik zaskórnikowy (acne comedonica) - z licznymi zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi;
Trądzik zaskórnikowy (acne comedonica). Na skórze pleców widoczne liczne zaskórniki i pojedyncze, drobne zmainy grudkowo-krostkowe.
Trądzik grudkowo-krostkowy (acne papulopustulosa) - obok zaskórników również grudki i krosty;
Trądzik grudkowo-krostkowy (acne papulopustulosa). Widoczne grudki, krosty, pojedyncze zaskórniki.
Trądzik grudkowo-krostkowy (acne papulopustulosa). Na skórze twarzy widoczne krostki i zaskórniki na podłożu zmian rumieniowych.
Trądzik guzkowo-cystowy (acne nodulo-cystica, acne conglobata, acne phlegmonosa) - z licznymi głębokimi zapalnymi guzami i guzkami wypełnionymi ropą lub ropą i krwią, z tendencją do powstawania blizn;
Trądzik guzkowo-cystowy (acne nodulocystica). Widoczne liczne, skupiające się nacieki zapalne z cystami ropnymi oraz zamkniętymi zaskórnikami.
Trądzik bliznowcowy (acne keloidea). Widoczne przerosłe blizny i bliznowce powstające po zmianach trądzika ropowiczego.
Trądzik piorunujący (acne fulminans) - dla którego, oprócz zmian trądzikowych z dużą tendencją do rozpadu, charakterystyczne są objawy ogólne: wysoka gorączka, spadek masy ciała, dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo-stawowego oraz odchylenia w badaniach laboratoryjnych;
Trądzik o ostrym przebiegu z objawami ogólnymi (acne fulminans). Oprócz widocznych zaskórników i krost dość liczne nacieki zapalne z odczynem krwotocznym.

Przyczyny powstawania trądziku to przede wszystkim łojotok, zaburzenia rogowacenia naskórka przy ujściu mieszka włosowego, aktywność hormonów płciowych (androgenów), oraz zakażenia bakteryjne. Trądzik, jakby nie patrzeć, powinno się leczyć. Wink Jakie czynniki są odpowiedzialne za powstawanie trądziku?
- nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe.
- zaburzenie rogowacenia przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych.
- bakterie.
Powrót do góry
adam(o)_1991 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 170
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 12:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe ty to zawsze dasz dłuugąąa odpowiedź :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3340189
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 13:36   

Hehe. Wink Wyczerpująca odpowiedź przynajmniej. biggrin
Powrót do góry
rodzynka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Sty 2004
Posty: 176
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 10:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dermatologia - Trądzik pospolity

Czy można coś poradzić na trądzik?
Dzisiaj można trądzik skutecznie leczyć, najczęściej tak, że nie pozostaną po nim żadne blizny ani przebarwienia na skórze.

Jest wiele leków, które można zastosować zależnie od rodzaju zmian i stopnia ciężkości choroby.

Leczenie trądziku wymaga cierpliwości. Ale warto! Nie należy zniechęcać się uwagami wypowiadanymi przez rodzinę, przyjaciół czy nauczycieli. Jeśli będzie się przestrzegało zaleceń lekarza, można spodziewać się poprawy.


Czym właściwie jest trądzik?

Trądzik jest przewlekłą chorobą gruczołów łojowych skóry. Pojawia się w miejscach, gdzie znajduje się wiele gruczołów łojowych: na skórze twarzy, szyi, klatki piersiowej i na plecach między łopatkami. Trądzik jest chorobą wieku pokwitania. Niemal co drugi młody człowiek w wieku od 12 do 19 lat ma z nią do czynienia. Wiadomo, że choroba ta z czasem ustępuje, jednak przez wiele lat może sprawiać kłopoty, ponieważ jest uciążliwa i widoczna. "Zły wygląd" ma znaczny wpływ na samopoczucie młodzieży.

Do czego służą gruczoły łojowe?
Gruczoły łojowe spełniają szczególną funkcję: wytwarzają łój i wydzielają go przez swoje przewody wydzielnicze. Ściany tych przewodów są wyścielone komórkami, które wciąż się odnawiają. Martwe komórki są wydalane jako komórki zrogowaciałe.

Zarówno łój, jak i komórki zrogowaciałe są wydalane przez przewody wydzielnicze na powierzchnię skóry i stanowią jej ochronę przed środowiskiem zewnętrznym.

Do rozwoju choroby przyczynia się wiele czynników. Ważne znaczenie ma tutaj dziedziczenie. Ponadto szczególnie hormony płciowe (męskie hormony płciowe, tzw. androgeny), produkowane przez organizm w większej ilości w okresie dojrzewania, pobudzają gruczoły łojowe do wzmożonego wydzielania łoju.

Jakie czynniki są odpowiedzialne za powstawanie trądziku?
Nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe.
Zaburzenie rogowacenia przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych.
Bakterie.
Jak powstają zaskórniki i grudki?
Zaskórniki i grudki są zewnętrznym objawem trądziku. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołu łojowego. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku. W takim nagromadzeniu naskórka zrogowaciałego i łoju niektóre bakterie, zawsze obecne na powierzchni skóry, rozwijają się szczególnie dobrze. Rozmnażają się one w takim środowisku jak w wylęgarni. Wywołują proces zapalny, który może powodować pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne. Możliwe jest występowanie w sąsiedztwie niezapalnych i zapalnych postaci trądziku. Sposób leczenia zależy od postaci i stopnia nasilenia choroby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2975498
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 14:20   

Rodzynko, dlaczego wyjaśniasz coś, co już zostało dokładnie wyjaśnione? Bo zauważyłam już kilka razy, że tak robisz. Jaki to ma sens? Nabicie posta?
Powrót do góry
rodzynka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Sty 2004
Posty: 176
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 16:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

femme fatale dlaczego sie przyczepiasz bez powodu??? może najpierw przeczytaj co napisałam, potem pisz swojego posta, który nie wiem co ma na celu?!

nie napisałam tego samego co już było... ty opowiedziałaś o rodzajach tego całegro trądziku a ja o reszcie.

o co ci chodzi moderatorko jedna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2975498
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 16:35   

... Shocked ... Tylko się na mnie nie rzuć, ok? Razz
Zadałam pytanie, to nie był atak. Czytałam co napisałaś (a skądś raczej skopiowałaś) i to zostało już wyżej wymienione, tyle że innymi wyrazami. I nie mówiłam o swoim poście tylko ogółem. Żeby nie rzucać niczego bez podstaw, cytuję:

rodzynka napisał/a:
Jakie czynniki są odpowiedzialne za powstawanie trądziku?
Nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe.
Zaburzenie rogowacenia przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych.
Bakterie.


Femme Fatale napisał/a:
Przyczyny powstawania trądziku to przede wszystkim łojotok, zaburzenia rogowacenia naskórka przy ujściu mieszka włosowego, aktywność hormonów płciowych (androgenów), oraz zakażenia bakteryjne. Trądzik, jakby nie patrzeć, powinno się leczyć. Jakie czynniki są odpowiedzialne za powstawanie trądziku?
- nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe.
- zaburzenie rogowacenia przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych.
- bakterie.


To był przykład. I nie atakuj mnie proszę, bo po słowach "o co ci chodzi moderatorko jedna" normalnie się poczułam, jakbyś mi oczy chciała wydrapać. Shocked Aż tak Cię dotknął mój post?


Ostatnio zmieniony przez rodzynka dnia Pią 26 Lis, 2004 18:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 18:00   

Nie kłóćcie się. Odpowiedź zarówno jednej, jak i drugiej się nam (mi?) przyda. Owszem, były elementy podobne ale był też inne. Spokój! WinkWinkWink
Powrót do góry
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 18:07   

Gabrielen napisał/a:
Spokój! WinkWinkWink


Gabrielen, chyba pomyliłaś miejsca. Razz Wydawać polecenia to Ty sobie możesz swojemu psu, a nie mnie. A tak poza - my się nie kłócimy, tylko sobie wyjaśniamy.
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 18:27   

Femme Fatale napisał/a:
Gabrielen napisał/a:
Spokój! WinkWinkWink


Gabrielen, chyba pomyliłaś miejsca. Razz Wydawać polecenia to Ty sobie możesz swojemu psu, a nie mnie. A tak poza - my się nie kłócimy, tylko sobie wyjaśniamy.


Jezu, Femme. Nie o to mi chodziło. powiedziałam to raczej żartobiliwie niż z nakazem, neverminde. Poza tym czasami wchodzę w taki teamt i widzę właśnie taką wymianę zdań, zdeczka off-top. Mniejsza z tym. Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |