| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Jak najlepiej sie zabezpieczyc?????
Autor Wiadomość
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 24 Lis, 2004 17:05   Jak najlepiej sie zabezpieczyc????? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na rynku jest bardzo duza gama srodkow antykoncepcyjnych. Bardzo czesto slyszalam, ze najlepszy sposob to po prostu prezerwatywa, ale z połączeniem z żelem plemnikobojczym. Slyszalam tez, ze tabletki maja tylk 60-80% skutecznosci. Jednak ostatbo w jakims poradniku zdrowotnym pisalo na odwrot, ze to pigulki sa najlepsze, a prezerwatywa to minimum. Wiec jak najelepiej sie zabezpieczyc? Moze byc takze innymi sposobami
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sro 24 Lis, 2004 17:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze nie pytasz się ... dlatego bo masz zamiar z kimś uprawiać sex ... ( z tego co wiem masz 14 latek Razz )


Co do metod naturalnych to nalezą do nich

Metoda objawowo-termiczna
Metoda ta polega na unikaniu współżycia w czasie dni uważanych za płodne.
Jest ona połączeniem kilku metod.

Metoda Billingsów
podobnie jak wyżej

Metoda termiczna
tak jak wyżej

Metoda kaldendarzowa
metoda rytmu, kalendarzyk małżeński,


Do metod sztucznych należą

Prezerwatywa
Jest to elastyczna, ślepo zakończona, osłona na prącie w kształcie walca, zakładana w czasie wzwodu, zapobiegająca przedostawaniu się nasienia do pochwy. Wykonana jest najczęściej z lateksowej, cienkiej gumy, często powlekanej środkami nawilżającymi lub/i plemnikobójczymi.

Metody chemiczne
Mechanizm działania metod chemicznych polega na uszkadzaniu ściany komórkowej plemników co prowadzi do ich obniżonej zdolności ruchu oraz zapłodnienia. Dodatkowo stanowią trudną do przebycia barierę mechaniczną.

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna
Polega na umieszczaniu w jamie macicy tzw. wkładek wewnątrz macicznych o różnych kształtach i budowie zwanych popularnie "spiralami".

Antykoncepcja hormonalna - implanty.
Sześć pręcików z Silasticu (polimer), wielkości zapałki, wszczepianych na 5 lat pod skórę przedramienia, uwalniających średnio 40 ug progestagenów na dobę.

Antykoncepcja hormonalna - stosowane hormony.


Bardziej bezpieczne są metody sztuczne

A jescze pare słów o tych metodach

Do tzw. sztucznych metod zapobiegania ciąży zaliczamy nastepujące:
antykoncepcja wewnątrzmaciczna
antykoncepcja hormonalna
techniki współżycia
metody mechaniczne
metody chemiczne
Mechanizm działania metod sztucznych przebiega kilkutorowo i polega na:

Zapobieganiu przenikaniu plemników do pochwy i/lub szyjki macicy: metody mechaniczne, metody chemiczne, antykoncepcja hormonalna, technika współżycia
Niszczeniu plemników które już dostały się do pochwy: metody chemiczne, antykoncepcja wewnątrzmaciczna
Zapobieganiu zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej w macicy: antykoncepcja wewnątrzmaciczna, antykoncepcja hormonalna
Zapobieganiu uwalnianiu komórek jajowych: antykoncepcja hormonalna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sro 24 Lis, 2004 17:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a jakbym mogla jeszcze zapytac, jaka metode ty bys wybrala??
jak nie chcesz, to nie odpowiadaj
i nie boj sie, nie chce na razie sie kochac, tylko po prostu te wszystkie poradniki zrobily mi mętlik w glowe:P

PS z kad wiesz, ze mam 14 lat? przeciez nie podalam daty urodzenia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sro 24 Lis, 2004 17:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszechwiedząca kinga wie wszystko ... a raczej jest bardzo ciekawska i wszedzie wchodzi Razz prawie wszędzie bo nie lubię ciemnych miejsc Smile

Ja jaką bym wybrała ?
Jesli bym była hm ... pewna partnera że dobrze załozy będzie uważał i wogóle to tylko prezerwatywę
Jeśli bym miała jakieś wątpliowści to pewnie prezerwatywa i globulki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 14:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja wybrałabym tabletki albo plastry..
moim zdaniem najlepszy środek antykoncepcyjny, oczywiście gdybym wiedziała że mój partner nie ma HIV/AIDS ani żadnej innej choroby wenerycznej. Po jeśli tak to ocywiście użyłabym do tego prezerwatywy.

Pozdrawiam =)

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 14:38   

Ja wybrałabym spiralę. Są bezpieczne i mam 100 % pewność, że nie zajdę w ciążę. Ona jest niezawodna.
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja narazie o takich sprawach nie myślę...mam jeszcze na to sporo czasu Wink
Ale mam dwa pytania:
1. Co to są globulki ?
2. Co to jest spirala ?

Zawsze jeśli nie rozumiem jakichś słow pytam się co one oznaczają Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Dwadżeszcza
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:01   

wszystko jest opisane wyżej
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

femme, ale spirale są tylko dla kobiet po urodzeniu dziecka.. w innym wypadku jej umieszczenie a następnie usunięcie jest przemegabolesne i nieżadko kończy się niepowodzeniem

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:28   

Kinga dość dokładnie opisała co z czym i jak, ale skoro chcesz dokładnego wyjaśnienia, to proszę:

Wkładki dopochwowe zwane są popularnie spiralami, chociaż od 20 lat nie mają już takiego kształtu. Przypominają literę T lub cyfrę 7. Wykonuje się je z miedzi i polietylenu, czasem z dodatkiem srebra. Przez pewien czas uznawano wkładki za środek wczesnoporonny: obce ciało umieszczone w macicy miało nie pozwalać zagnieździć się zapłodnionemu jajeczku lub je niszczyć. Najnowsze badania udowadniają jednak, że do zapłodnienia w ogóle nie dochodzi, ponieważ:
- miedź, z której wykonana jest spirala, zmniejsza ruchliwość plemników. Nie mają one szansy dotrzeć do jajowodu i zapłodnić komórki jajowej
- niektóre wkładki zawierają dodatkowo pojemniczek z hormonem (gestagenem), który uwalnia się stopniowo do jamy macicy. Zagęszcza on śluz szyjki macicy, co znacznie utrudnia plemnikom dotarcie do komórki jajowej
Wkładki różnią się kształtem i rozmiarem, łatwo zatem dobrać odpowiednią dla każdej kobiety. Wkładki domaciczne są dobrym zabezpieczeniem, pozwalają bowiem na komfort kochania się każdego dnia. Nie powodują też skrępowania partnerów, tak jak środki chemiczne czy prezerwatywy. Ale nie są idealne - w pewnych pozycjach, gdy penis wnika głęboko, niektóre kobiety odczuwają ból szyjki macicy.

Co do globulek - Globulki dopochwowe są chemicznym środkiem antykoncepcyjnym, który niszczy plemniki, zanim przedostaną się one do szyjki macicy. Ich konsystencja spowalnia przemieszczanie się plemników a specjalny składnik (najczęściej jest to nonoksynol 9) niszczy je.
Globulki umieszcza się w pochwie na 10-15 minut przed stosunkiem. Pod wpływem ciepła przyjmują postać pianki. Polecane są głównie kobietom, które mają sporadyczne stosunki seksualne a także tym rozpoczynającym współżycie. Ich skuteczność nie jest zbyt wysoka – wskaźnik Pearla waha się od 5,0 nawet do 20,0. Dobrze jest stosować globulki razem z prezerwatywą, gdyż wtedy ich skuteczność znacznie się zwiększa.

Edit:
Wierzba:
Dla kogo spirale?
Tę metodę antykoncepcji odradza się zwykle bardzo młodym kobietom, poleca zaś tym, które już urodziły dziecko i nie chcą lub nie mogą stosować pigułek hormonalnych. Różnorodność kształtów i rozmiarów wkładek pozwala lekarzowi dobrać tę najlepszą dla każdej pacjentki. Założenie spirali zawsze musi być poprzedzone wykonaniem dokładnych badań ginekologicznych i intemistycznych. Poza tym sam moment zakładania wkładki nie jest przyjemny, ból odczuwa się też przez kilka następnych dni.

No niby fakt. Wink Nie pomyślałam o tym. biggrin Ale myślałam o sobie, jak o osobie dorosłej, nie teraz. biggrin


Ostatnio zmieniony przez panienka_wierzba dnia Czw 25 Lis, 2004 15:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:32   

najlepiej nie bzykać sie w okres,brac globulki dopochwowe i prezerwatywe Laughing
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
najlepiej nie bzykać sie w okres,brac globulki dopochwowe i prezerwatywe


nie w okres ?
A chyba podczas okresu są dni niepłoden tylko ... heh ta krew Wink
Dni niepłode są ok 3 dni przed miesiączką i ok 3 dni po miesiączce ... takie no naprawde niepłodne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:39   

a ja sie dziwie,jak mozna uprawiac seks w okres,bo leci krew i wogle...Jkaies to dziwne..
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 15:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gabra wiesz ... to zalezy jak się naprawde nie chce wpaśc to facet może uzyć prezerwatywy i idzie Wink
Wiesz jeśli się kogos kocha to się nawet nie brzydzisz czegoś takiego ( chociaż nie wiem zy to możliwe ) Ale znam wiele osób które właśnie w okres to robią dla większej pewnosci Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 16:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pamietam, ze kiedys czytalam artykul w gazecie w ktorym byla mowa o antykoncepcji w dalekeiej przeszlosci. Ze tak powiem ona byla straszna, a nie pamietam juz co tam dokladnie pisalo, bo to bylo dawno, jednak jedno co mi bardzo zapadlo w pamiec to to, ze kiedys kobiety zabezpieczaly sie wsadzając sobie do pochwy glony lub wlewaly soku z cytryny, poniewaz dziala plemnikobojczo lub oslabia ich aktywnosc plemnikow. Koszmar

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |