| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Jak najlepiej sie zabezpieczyc?????
Autor Wiadomość
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 16:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no widzisz Femme =) ale pomyśl sobie o tym że masz 17 lat i chcesz uprawiać seks ze sowim chłopakiem.
Ja nie zdecydowałabym, się w tym momencie na caiło obce umieszczane w mojej macicy na 3 lata (od 2 do 3 lat trzyma się w sobie spiralę) szczególnie ze w tym wieku jeszcze nie wiem czy będę się kochać choć raz na miesiąc (wtedy starczą prezerwatywy, czy kremy, żele) i nie zdaje mi się zebym byla juz wtedy po ciąży ;-) (oby ^^) więc bardzo bałabym się tego bólu..

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 16:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AmazonkAA ... ja czytałam o tym ... JUK ... jeszcze daaaawno to sobie Hyhym odchody wkłądały kobiety ... Confused
DObrze że zyjemy w takich czasach w jakich żyjemy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 18:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja czytałam niedawno że wymyœlili tak że będzie kobieta aplikowała sobie taki żel i bedzie zapewniać wieszkš ochrone i wygode niż prezerwatywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 19:10   

Fakt. Wink Zostają globulki i prezerwatywy. Wink
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 21:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nom wiec taaak. (wogole to alhoa etc etc.)

jesli chodzi o staly zwiazek - w sensie staly staly, to najsensowniejsze i najwygodniejsze sa pigulki tudziez inne hormonalne wynalazki typu plastry.

hm nie widze sensu natomiast stosowania prezerwtywy w polaczeniu z globulka (czy innymi plemnikobojczymi stworami) - jest na tyle male prawdopodobienstwo, ze prezerwtywa peknie (osobiscie na naprawde wiele przypadkow wzietych z zycia slyszalam slownie o jednym), ze w takim wyjatkowym przypadku mozna sie poratowac tzw pigulka po. a pakowanie w siebie jakiegos paskudztwa dla samej zasady jest hmm lagodnie mowiac malo przyjemne.
konkluzja taka, ze przy sporadycznych stosunkach sama prezerwatywa wg mnie wystarczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 21:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a i tak mi przyszlo na mysl, czy jak podczas stosunku peknie prezerwatywa, to czy mam duze szanse, ze zajde wtedy w ciaze?

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 21:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak bo wtedy plemniki wychodzą ... heh wychodza Wink
No poprostu tak jakby tej prezeratywy nie było
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 21:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmm wiesz co... ja nigdy nie slyszlam o tym zeby komus pekla prezewtywa, wiem ze to sie moze zdazyc ale ryzyko jest mimimalne przy wlasciwym uzywaniu (na ulotce jest napisane jak nie wolno uzywac Wink ), mozna zmniejszyc ryzko uzywajac prezewatyw z srodkiem plemnikobojczym...i zawsze jest pigolka po dzialajca o ile pamietam do 72h od czasu 'niezabezpieczonego' stosunku, ale mozesz ja dostac tylko na recepte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 21:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiesz z zakładanim prezerwatywy i z jej pęknięciem to zazwyczaj jest tak
że nawet mała ilość powietrza gdy się ją źle załozy czyli nie ściśnie pojemniczka na sperme może spowodować pęknięcie i z tym nie ma zartów
Pozatym jak ktoś niechcący przedziurawi paznokciem
Zdarzają sie sytuację że młodzi niedoświadczeni zakładają szybko prezerwatywę i od razu dają hmm "ostro" to tez powoduje pęknięcia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pią 26 Lis, 2004 09:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Femme a tabletki? czemu Ty masz taki jakiś uraz do tych tabletek i plastrów =p

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 27 Lis, 2004 00:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ech, ludziska. Fajnie się czyta Wasze posty, ale w większości piszecie tylko o teorii.

W praktyce jest znacznie prościej.
Pierwszą metodą antykoncepcyjną wybieraną przez młode pary (a takimi osobami właśnie jesteście lub będziecie) jest prezerwatywa.
Prezerwatywa oczywiście wymaga pewnej staranności przy zakładaniu i ma swoje wady, ale daje dość dużą pewność i przy okazji chroni przed wieloma chorobami wenerycznymi. Dlatego też stosowana jest przez pary, które kochają się sporadycznie lub z różnymi partnerami. Pęknięcia prezerwatywy raczej nie należy się obawiać. Prezerwatywy wbrew pozorom są dość mocne - zróbcie test - nadmuchajcie powietrzem prezerwatywę. Dmuchajcie tak długo, aż pęknie. Prawda, że duży balon? Smile

Inaczej sprawa wygląda, kiedy mamy stałego partnera, kochamy się w miarę regularnie i jesteśmy zdyscyplinowani. Wtedy dobrą metodą są tabletki antykoncepcyjne. Dla młodych kobiet są specjalne tabetki, zawierające mniejsze ilości hormonów. Pamiętajcie, ze ZAWSZE tabletki powinien dobrać ginekolog, po uprzednim zrobieniu wywiadu i zbadaniu. Nigdy nie bierzcie tabletek na własną rękę, np. od siostry. Tabletki mają wiele zalet - przede wszystkim bardzo wysoką pewność, sięgającą powyżej 99% (dla porównania prezerwatywy - ok 80%), bardzo dobre doznania z seksu (lepsze niż przy prezerwatywach) no i brak tego nieco krępującego momentu zakładania prezerwatywy. Mają też wady. Przede wszystkim nie chronią przed chorobami wenerycznymi (zatem trzeba mieć tylko jednego, sprawdzonego partnera) oraz wymagają dużej staranności w zażywaniu tabletek. Codziennie, o stałej porze trzeba przyjmować jedną tabletkę. Jeśli zapomnimy nawet o jednej, wówczas gwałtownie spada ochrona antykoncepcyjna i praktycznie przez dwa najbliższe miesiące trzeba zabezpieczać się dodatkowo np. prezerwatywami.

Inne metody są raczej dla starszych kobiet (szczególnie spirala) lub nie dają odpowiedniego zabezpieczenia.

Femme: Spirali ja bym nie polecił. Mimo wysokiej skuteczności (powyżej 98%) mają szereg wad. Spirale mogą powodować zaburzenia krawienia miesiączkowego, nawet prawidłowo założone mogą być bolesne dla kobiety, stanowią ryzyko przebicia ścianki macicy oraz jelit / pęcherza moczowego a dodatkowo w specyficznych przypadkach stanowią środek wczesnoporonny, a nie antykoncepcyjny. Dodatkowo - spiralę musi założyć ginekolog.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Sob 27 Lis, 2004 00:38   

Deg, wiem, wiem, już się douczyłam. ;p A o tym, że spiralę zakłada ginekolog - wiedziałam. Wink
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 27 Lis, 2004 11:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

deg taaa, tyle ze napisales to samo co ja ino w ladniejszych slowach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 28 Lis, 2004 00:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe deg a skoro jestes facetem to skad wiesz w praktyce co czuje kobita, biroca pigolki lub noszaca spirale? Smile i tak sie sklada ze moje posty (to samo moge powiedzic o nidhogg) dotyczace zbezpieczania sie oparte sa na praktyce i hmm nieoklamujmy sie wieloletnim juz doswiadczeniu...Smile czytaj posty swoich poprzednikow i nie podchodz do kazdego z gory tylko dlatego ze masz rocznik '77 w profilu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 28 Lis, 2004 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Frigg: Nigdy do nikogo na tym forum nie podchodziłem z góry. Siedzę tu od 4 lat (fakt, ostatnio zrobiłem sobie mały urlop) i zawsze starałem się traktować wszystkich równo, o czym zapewni Cię większość starych wyjadaczy na Forum. Jeśli poczułaś się w jakikolwiek sposób poniżona - przepraszam, nie to było moim celem.
Zauważ, że w żaden sposób nie negowałem Twoich postów. Co więcej - poparłem go, zatem nie rozumiem Twojego oburzenia.
Pytasz, czy wiem, co czuje kobieta zażywająca tabletki antykoncepcyjne? Oczywiście, że nie wiem. Nie ma takiej osoby na świecie, która by wiedziała co czuje druga osoba. To jest po prostu niemożliwe. Jednak wiem, że moja żona jest bardzo zadowolona z tabletek - wspaniale wyregulowały jej cykl, skróciły okres, zmiejszyły dolegliwości przy okresie, dały niesamowitą pewność (zaplanowaliśmy dzieciaka i mieliśmy go niemal dokładnie wtedy, gdy chcieliśmy) oraz lepsze doznania (niż przy prezerwatywie). Nigdy nie mówiła mi o jakichkolwiek złych odczuciach, a wiele razy rozmawialiśmy o tabletkach.
Podobnie w przypadku naszych znajomych. Wielu z nich używa tabletek i są zadowoleni. Są też tacy, który używają metod naturalnych i.... w tym miejscu wypada mi pozdrowić sześciomiesięcznego Romusia.
Szkoda trochę, że przywołujesz tu jakiekolwiek roczniki. Nie chciałem nigdy segergować forumowiczów pod jakimkowiek względem, a w szczególności już pod względem wieku. Zobacz moje stare posty, a przekonasz się, że tak samo na fachową odpowiedź może liczyć 8-mio jak i 20-to latek.
A jeśli masz doświadczenie, to zapewne też zauważyłaś, że większość postów w tym wątku to czysta wiedza encyklopedyczna nie poparta żadną praktyką.

nidhogg: Nie całkiem Wink. Dostarczyłem wielu nowych informacji.

Wiecie co? Ktoś namówił mnie, abym zaglądnął na to forum po 3 miesiącach przerwy. Zauważyłem ciekawy wątek i napisałem conieco. Ale już zaczynam tego żałować Sad.

Ponieważ strasznie nie lubię offtopiców, zatem pozwolę dorzucić sobie małą radę, tym razem zdecydowanie dla chłopaków.

Słuchajcie faceci - nigdy nie kupujcie prezerwatyw pudrowanych. Na opakowaniu napisane jest, że puder wchłania naturalny śluz z pochwy i dzięki temu wzmaga doznania. Owszem - wchłania, ale potem nie ma śluzu, a kochanie na sucho zdecydowanie nie sprawia nikomu przyjemności.

Papa! I mniej negatywnych życzę Wink Lepiej budować niż burzyć.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |