| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
UF0 a Biblia.
Autor Wiadomość
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Sob 04 Gru, 2004 10:43   UF0 a Biblia.

Na pewno każdy z nas wie, co to jest UFO, zna takie miejsca jak Area 51 czy Corona. Na pewno wielu z nas słyszało także o doniesieniach UFO, takich jak z Roswell. Niewielu z nas jednak wie, że wiele doniesień było także w Biblii. Jedno z takich doniesień pochodzi z "Księgi Ezachiela". Ezachiel był prorokiem, którego spotkała niesamowita przygoda. Sam Ezachiel tak opisał swoją przygodę:

"W trzydziestym roku. W czwartym miesiącu, piątego dnia tego miesiąca, gdy byłem wśród wygnańców nad rzeką Kebar, otworzyły się niebiosa i miałem widzenie Boże. Piątego dnia tego miesiąca - był to piąty rok od uprowadzenia króla Jojachina do niewoli - doszło słowo Pana do Ezechiela, syna Buziego, kapłana, w ziemi chaldejskiej... I spojrzałem, a oto gwałtowny wiatr powiał z północy i pojawił się wielki obłok, płomienny ogień i blask do okoła niego, a z jego środka, spośród ognia, lśniło coś, jakby błysk polerowanego kruszcu. A pośród niego było coś w kształcie czterech żywych istot. A z wyglądu były podobne do człowieka, lecz każda z nich miała cztery twarze i każda cztery skrzydła. Ich nogi były proste, a stopa ich nóg była jak kopyto cielęcia i lśniły jak polerowany brąz. Pod ich skrzydłami z czterech stron były ludzkie ręce... Ich skrzydła nawzajem się dotykały; ich twarze nie obracały się gdy się posuwały, każda posuwała się wprost przed siebie...szły tam, gdzie Duch chciał aby szły...między żywymi istotami było coś jak węgle rozżarzone w ogniu, z wyglądu jakby pochodnie; poruszało się to między żywymi istotami. Ogień wydawał blask, a z ognia strzelały błyskawice. A żywe istoty biegały tam i z powrotem jak żywe błyskawice. A gdy spojrzałem na żywe istoty, oto na ziemi obok każdej ze wszystkich czterech istot było koło... A wygląd kół i ich wykonanie było jak chryzolit i wszystkie cztery miały jednakoy kształt; tak wyglądały i tak były wykonane, jakby jedno koło było w drugim... I widziałem, że wszystkie cztery miały obręcze, wysokie i straszliwe, i były dokoła pełne oczu. I gdy żywe istoty wzniosły się ponad ziemię, wzniosły się i koła. Szły tam, gdzie duch chciał, aby szły; a koła wzniosły się wraz z nim, gdyż w kołach był duch żywych istot... Nad głowami żywych istot było coś w kształcie sklepienia, błyszczącego jak niesamowity kryształ, rozciągniętego w górze nad głowami. A pod sklepieniem były rozpostarte ich skrzydła... A gdy poruszały się, słyszałem szum ich skrzydeł jak szum wielkich wód, jak głos Wszechmogącego, jak hałas tłumu, jak wrzawa wojska; a gdy stanęły, opuściły swoje skrzydła. I było słychać szum znad sklepienia, które było nad ich głowami....A nad sklepieniem było coś z wyglądu jakby kamień szafirowy w kształcie tronu, u góry nad nim było coś z wyglądu podobnego do człowieka...widziałem jakby błysk polerowanego kruszcu, z wyglądu jak ogień wewnątrz niego, a w dół od tego, co wyglądało jak jego biodra, widziałem coś, co wyglądało na ogień a wokół niego blask. Jak wygląda tęcza, która pojawia się na obłoku, gdy pada deszcz, tak wygląda wokoło blask...gdy ją ujrzałem, upadłam na twarz. I słyszałem głos tego, który przemówił.""Potem duch podniósł mnie; słyszałem potężny łoskot... A był to szum skrzydeł żywych istot, gdy się nawzajem dotykały, oraz turkot kół tuż przy nich, potężny łoskot. A duch podniósł mnie i porwał ze sobą. I szedłem w zaprawionym goryczą podnieceniu ducha, a ręka Pana mocno mi ciążyła. I przybyłem do Tel-Abib, do wygnańców mieszkających nad rzeką Kebar, i przebywałem tam osłupiały siedem dni wśród nich."

Nic nadzwyczajnego nie rzuca się w oczy. Jednak trzeba przyznać, że tekst był pisany w 593 r. p.n.e. i nikt w tych czasach nie wiedział, co to jest UFO. Zdarzenie opisane przez proroka jest najprawdopodobniej spotkaniem z UFO. Przeanalizujmy teraz kilka fragmentów tekstu. Zwróćmy uwagę na fragment "a ręka Pana mocno mi ciążyła". Może być to oznaka siły antygrawitacyjnej, która w wielu teraźniejszych spotkaniach z UFO jakby "wciska w ziemię". "cztery stwory, o wyprostowanych, rozpostartych skrzydłach", to mogły być dyszy, które umożliwiają pionowy start pojazdu. "koła w kołach", brzmi to jak napęd niemieckiego pojazdu UFOpodobnego zwany "Die Glocke". Tak więc wydaje się, że prorok Ezachiel spotkał UFO, jednak i to nie jest w stu procentach pewne, przecież mogło mu się to najzwyczajniej przyśnić.

Co o tym sądzicie? Czy Ezachiel naprawdę widział UFO, czy to tylko jego wymysł, sen?
Przejdź na dół
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 04 Gru, 2004 12:31   

wiesz... nie do końca jest powiedziane że biblię napisał ten kto jest uważany za jej autora
opisywane tam wydarzenia też nie brzmią realnie i nie zabardzo w nie wierzę ale to jest już chyba kwestią wiary a nie bibli i ufo

jeśli chodzi o UFO itp to człowiek ogólnie jest takim egoistą że uważa iż oprócz niego nic nie ma na świecie ogóle w galaktyce itd
czemu nie może coś sobie gdzieś żyć?
ale długo pewnie nie pozyje bo genialni ludzie jak rozwalą ziemię efektem cieplarnianym plastykiem i innymi śmieciami to sie przeniosa na inne planety itd itd bo wszystko sobie dostosują:/

podsumowując bo gadam nie od rzeczy?
każdy widzi co chce:) [ po zażyciu czego chce i nietylko ale widzi:P]
Powrót do góry
roger-1989 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 162
PostWysłany: Nie 12 Gru, 2004 15:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ponoć piramidy w Egipcie są ułożone w pewnego rodzaju pas startowy.
A na ich mażkach na ścianach są pokazane różne żeczy które nie były możliwe do stworzenia do XVII wieku.

_________________
O saceros Christi,
tu scis me esse diabolum.
Cur me derogas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2874436
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Gru, 2004 19:47   

Dokładne opisy UFO znajdują się nie tylko w Biblii... chyba w każdej mitologii świata znajdzie się coś takiego... zresztą, warto poczytać Danikena :]. Nawet jeśli to, co on tam pisze to nieprawda, to nieźle daje w łeb Wink.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |