| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
TABAKA
Autor Wiadomość
SŁONECZKO
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 86
PostWysłany: Pią 11 Kwi, 2003 16:52   TABAKA Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy tabaka jest szkodliwa czy można jej używać i czy są jakieś skutki uboczne urzywania jej? CZY MOGĘ W WIEKU 14 LAT JEJ UZYWAC :o

_________________
>SŁONECZKO<

www.przepik.blog.prv.pl
gg: 2471947

>SŁONECZKO<
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gwiazdka
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 58
PostWysłany: Pią 11 Kwi, 2003 18:14   Hejka!! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Patusiu przecież nie będziesz jej brała na okrągło (najpierw musimy sie w nią zaopatrzyć). Powiedziałam mamie o zwolnieniu i nic nie powiedziała biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pią 11 Kwi, 2003 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tabaka to sproszkowany tytoń.
Zatem zażywanie jej można w pewnym sensie porównać do palenia papierosów. Szkodliwość jej też jest podobna.

Czy możesz zażywać? Oczywiście. Tak samo jak palić papierosy, pić wódkę czy brać narkotyki. Tylko pytanie po co? Nam z pewnością tym nie zaimponujesz.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gwiazdka
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 58
PostWysłany: Sob 12 Kwi, 2003 12:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dlaczego wszyscy myślą że branie narkotyków, picie alkoholu itp. są tylko na pokaz, żeby komuś zaimponować. Niektórzy biorą dlatego że mają problemy w domu w szkole itd. inni zaś poprostu dlatego że im smakuje i czują się potem dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SŁONECZKO
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 86
PostWysłany: Pon 14 Kwi, 2003 21:22   ale ja Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

DEG ale ja nie wiedzialam ze ona jest tak szkodliwa wiec dlaczego juz sie na mnie rzucasz ze chce zaimponować?? :?

_________________
>SŁONECZKO<

www.przepik.blog.prv.pl
gg: 2471947

>SŁONECZKO<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 14 Kwi, 2003 23:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słoneczko - ja się na Ciebie nie rzucam. Stwierdzam tylko, że branie tylko dla szpanu to bezsens.

Gwiazdka - branie narkotyków z powodów rodzinnych jest bez sensu. Przecież narkotyk nie wyeliminuje problemu, tylko jeszcze bardziej go powiększy. Trzeba leczyć przyczyny a nie objawy. Gdy jesteś chora nie "leczysz" się wyłącznie środkami przeciwbólowymi. Jeśli np. Twój ojciec bije matkę, to zamknięcie oczu nie wyeliminuje problemu. Jeśli popsuje Ci się komputer, to nie pomoże przyklejenie obrazka na monitor, aby wyglądało, że działa. Takie metody nigdzie nie prowadzą.
A tłumaczenie, że ktoś bierze narkotyki czy pije, bo mu smakuje jest równoznaczne z tłumaczeniem, że niech sobie zabójcy zabijają innych, bo przecież sprawia im to satysfakcję. Niech sobie pederaści gwałcą kilku czy kilkunastoletnie dziewczynki - przecież to im się podoba, nie?

Narkotyki to zło i trzeba z nim walczyć niezależnie od powodów ich zażywania. Najskuteczniejszą metodą walki jest zapobieganie - po porostu nie należy zaczynać. KAŻDY narkoman czy alkoholik zaczynał od jednej małej dawki / jednego piwa - tak tylko aby spróbować. Potem ruinuje życie sobie, swojej rodzinie a nawet szkodzi całemu społeczeństwu. Dlatego dziewczyny - mam nadzieję, że jeszcze raz rozsądnie to przemyślicie i oprzecie się pokusie spróbowania.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gwiazdka
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 58
PostWysłany: Pią 18 Kwi, 2003 09:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie, czy częste używanie tabaki może spowodować raka??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pią 18 Kwi, 2003 21:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie odpowiem Ci wprost Wink.

Tabaka - jak już napisałem - to m.in. sproszkowany tytoń.
W papierosach - też jest tytoń. Czy częste palenie papierosów może powodować raka? Odpowiedź znajduje się na każdej paczce papierosów.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Pią 02 Maj, 2003 18:56   Koledzy... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie w klasie była wielka afera o branie tabaki. Jeden kolega przyniusł do szkoły tabakę i mówił, że jest to świetny lek na katar. Zaczęło go brać kilku innych kolegów... codziennie. Wyglądali okropnie, mieli czerwone oczy, byli rozkojażeni... i wciąż kichali ( Laughing ). Oprócz tego jednego kolegi myśleli, że robią dobrze, że pozbędą się kataru (a nawet alergii). I tak zaczęło się ich uzależnienie.Pewnie do tej pory byliby uzależnieni, gdyby nie jeden chłopak, który (zupełnie przypadkowo) przemówił im do rozumu... Otórz poczęstowali go swoim lekiem (on miał wtedy straszny katar), a on im odpowiedział: Oszaleliście, nie chcę tego. Wygląda jak narkotyki, pachnie jak papierosy... to może mi tylko zaszkodzić, a nie pomóc !!! Chłopakom dało to wieeeeele do myślenia... i w naszej klasie nigdy więcej nie pojawiła się tabaka... biggrin biggrin biggrin
Słoneczko, może dzięki mojemu doświadczeniu już nie będziesz chciała brać tabaki ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2003
Posty: 161
PostWysłany: Nie 11 Maj, 2003 16:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

heh ja kiedys probowalem tabake
i nieradze tego robic dla nikogo bo po tym tak hamsko szczypie w nosie :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2003 16:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wstyd sie przyznac, ale ja kiedys troche wzielam, wpierw keidys pcozetstowal mnie brat jak przywiozl kilka puedeleczek z angli... poewiedzial ze to dobre jak sie ma katar.... kazal wciagnac noskiem... wzielma...i sie zaczelo kichanie... a potem keidys wzielam... i znow zie zakichalam, ale uz tego kichania dosc mialam i wiecej niebralam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fruźka
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sie 2003
Posty: 73
PostWysłany: Sro 13 Sie, 2003 09:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W mojej klasie jest taki koleś co codziennie na lekcjach wciąga sobie tabake... później miał katar od tego i kichał jak debil i kolo od wuefu zwolnił go z lekcji kilka razy z powodu "przeziębienia" Laughing Ja raz próbowałam ale uważam że to jest bez sensu cała ta tabaka... To tak jak z papierosami... bierze się chyba po to żeby zniszczyć swoje zdrówko Confused

_________________
"Czekając na dzień w którym spełnią się marzenia, nie chcę być tym co nie ma nic do powiedzenia, czekając na dzień w którym wkład swój rozliczę, mówię o tym co widzę, nie unikam potyczek..."
GG: 4303445
ThumDrunken_smilieRambo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
girl_in_black Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 23 Sie 2003
Posty: 254
PostWysłany: Nie 24 Sie, 2003 22:54   deg racja! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to tytoń w proszku. Bardzo uzależnia. A tak wogóle to po co chcesz ją zażywać? Żeby zaistnieć wśród towarzystwa??? Nie warto Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eMTi3 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 4
PostWysłany: Sob 11 Paź, 2003 18:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

unas wciagalismy tabake to mielismy czerwone gały\katar i czulismy sie jak po narkotykach i wódce :/

_________________
serwis siemensów nr gg 1357044 lub 2080007

arka gdynia rulezZz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2080007
milosnik tabaki
Gość
PostWysłany: Sob 18 Paź, 2003 16:49   TABAKA rulez

po tabace nie ma kichania, swedzenia w nosie itp. tylko na poczatku, kilka pierwszych razy. Nie jest to szpan i chec zaimponowania poniewaz naprawde malo ludzi wie co to tabaka i na snifferow patrza sie jak na NARKOMANOW Very Happy A tak naprawde jest to uzywka napewno (co jest udowodnione naukowo) o malej szkodliwosci na zdrowie, za to posiada bardzo bogata historie i tradycje. Na kaszubach nawet dzieci wciagaja ten "boski pyl". O tabace powstawaly nawet wiersze (mozna przeczytac w slowniku mitow i tradycji kultury w. kopalinskiego) a sam napoleon podobno wciagal miesiecznie 3kg Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |