| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Śmierć kliniczna
Autor Wiadomość
Naomi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Lip 2004
Posty: 542
PostWysłany: Czw 16 Gru, 2004 18:33   Śmierć kliniczna Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zainteresowały mnie sprawy związane z ludźmi którzy przerzyli śmierć kliniczną.
Mam zamiar przeczytać książkę ,,Życie po życiu"- Moodego.
Może ktoś z was wie coś o tym i czy znacie kogoś kto przez to przeszedł ?
Bardzo mnie to ciekawi więc pisze do was żeby dowiedzieć się czegoś więcej...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1826428
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 16 Gru, 2004 19:37   

Hmm.. mnie tez od jakiegos czasu to zaciekawiło.. polecam Ci książkę "Zycie po śmierci" Leszka Szumana... moze to nie jest o smierci klinicznej ale napewno jets jakas wzmianka.
Mojego kolegi mama przeszła śmierc kliniczną, bardzo to przezywał. Oglądałam tez w telewizji, ze to przyjemne uczucie widziec te światło "zaapraszające do Boga".
Powrót do góry
Ona89 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lip 2004
Posty: 606
PostWysłany: Czw 16 Gru, 2004 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiele razy oglądałam w telewizji ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną i oni wcale nie chcieli wracać do życia, podobno to wspaniałe uczucie, jak sie idzie w kierunku światła i czuje się taki wewnętrzny spokój.

_________________
...
Jeszcze nie zapomniałam o forum Wink
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5234610
roger-1989 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 162
PostWysłany: Czw 16 Gru, 2004 21:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moja ciotka ponoć pare razy miała śmierć kliniczną i nic jej nie jest.
Aha i to, że sie widzi tunel ze światłem na końcu to jest nie prawda.
Takie pseudo tunele są od ucisku na gałki oczne, bo sie cialo szkliste w ooku przemieszcza.

_________________
O saceros Christi,
tu scis me esse diabolum.
Cur me derogas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2874436
Naomi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Lip 2004
Posty: 542
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 17:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też słyszałam, że ,,TAM" jest lepiej... Ale gdyby nikt nie przreżył śmierci klinicznej to skąd mielibyśmy znać relacje ludzi??
Chcę wiedzieć jak to jest i nie bać się śmierci... Love
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1826428
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 17:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja bym nie chciala przezyc takiej smierci, bo moze to jest glupie, ale najbardziej balabym sie, ze mnie wtedy pogrzebia zywcem.

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Naomi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Lip 2004
Posty: 542
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 17:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AmazonkAA napisał/a:
ja bym nie chciala przezyc takiej smierci, bo moze to jest glupie, ale najbardziej balabym sie, ze mnie wtedy pogrzebia zywcem.


Ona89 opowiadała mi taką historię...
Pomyślmy logicznie... Ilu ludzi zosytało pogrzebanych ,,zywcem" ??
Nikt tego nie wie, ale oby było ich jak najmniej.

Mam nadzieję, że nigdy nie obudzę się w trumnie... Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1826428
Miracle Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 04 Gru 2004
Posty: 697
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 18:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja znam tak historie opowiadal nam ja ksiadz na religi.Mloda bogata dziewczyna miala wyjsc za maz.Ale wieczorem lekarz stwierdzil u niej zgon i odbyl sie pogrzeb.Dziewczyna byla pochowana w sukni slubnej i z bizuteria tak jak miala isc do slubu.Po kilku dniach na cmentarzu pojawili sie zlodzieje ktorzy zaczeli odkopywac grob bo chcieli ukrasc ta cenna bizuterie.Gdy sie dokopali do ciala i zaczeli wyciagac zdobycz postac sie poruszyla i otworzyla oczy.Zlodzieje uciekli z przerazenia a mloda dziewczyna wrocila do9 domu gdzie ja oplakiwali.To byl przypadek tzw. "Śmierci klinicznej" jaka znam Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4349962
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 20:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm coz ja nie bardzo moge sie wypowiedzic w temacie bo jest bardziej dziedziny medycyny (no neurologii), natomiast ja stwaim jednak na to ze widzisz swiatlo, tunel czy cos takiego bo masz niedotelniony mozg, i wlasnie z braku telnu dochodzi do tych wsztkich 'zjawisk', ajak one powstaja nie byc moze powie ktos ma scislejszy kontak z medycyna
hyhy miracle to chyba musiala byc wiocha zabita dechami, albo to bylo sto lat temu...teraz juz ludzi nie chowaja tak chop siup i po sprawie...teraz zeby pochowac kogos to musisz kupe rzeczy zalatwic (lacznie z orzeczeniem lekarskim)....a na to trzeba czasu...hyhy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O tej dziewczynie z biżuterią to słyszałam ale jakoś też nie chce mi sie wierzyć...
Tak samo kiedyś moja kolezanka opowiadałą mi o swojej babci,ż eprzeżyła smierć kliniczną i ją pochowali żywcem...I przyszli do niej na cmentarz po paru dniach a ona zaczęła krzyczeć Rolling Eyes Ale pomyście-przecież to nielogiczne. Taka osoba nie przeżyła by paru dni w zamknięciu.
Mróweczka Kwiat

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 22:11   

Teraz chowa się osoby po kilku dniach od zgonu właśnie ze względu na smierć kliniczną, bo wiele osób budziło się i waliło w trumny, a ci co to słyszeli bali się, że to zmory i można już sobie dopowiedzieć
Powrót do góry
roger-1989 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 162
PostWysłany: Pią 17 Gru, 2004 22:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kidyś facet "zmarł", a żona zażyczyła sobie kremacji zwłok.
Gościu obudził sie dopiero jak miał nogi w piecu.
Odratowali go ale bez nóg.

_________________
O saceros Christi,
tu scis me esse diabolum.
Cur me derogas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2874436
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 18 Gru, 2004 13:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm nie wiem, czy akurat dlatego chowa sie po kilku dniach, bo w dzisiejszych czasach inaczej ustala sie smierc. Wlasnie wtedy, gdy chowali zywcem - za smierc uwazalo sie ustanie pracy serca i oddychania, jednak przy smierci pozornej (czy klinicznej) funkcje te byly na tyle obnizone, ze niezauwazalne.
dlatego teraz za smierc uznaje sie smierc pnia mozgu - w takim wypadku nei ma juz mowy o pomylce. bo skoro umrze pien mozgu zawiadujacy funkcjami zyciowymi - to wiadomo, ze dana osoba nagle nie odzyje.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 18 Gru, 2004 13:40   

poczytałams obie kilka odpowiedzi... ii... wiem juz napewno ze nie chciałabym przezyc takiej śmierci.

Tak jak napisała AAmazoka... te pogrzebanie zywcem brr. az mi dreszcze przechodzą.
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sob 18 Gru, 2004 13:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja mysle ten czas od smierci do pochowku jest spodowany wlasnie przez biurokracje (zalatwianie aktu zgonu w urzedzie, pieniedzy z zusu, sparw w kosciele i na cmentarzu), a nie ze wzgaldu na smierc kliniczna, wlasnie z tych powodow co nidhogg napisala (smierc mozgu )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |