| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Śmierć kliniczna
Autor Wiadomość
Miracle Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 04 Gru 2004
Posty: 697
PostWysłany: Sob 18 Gru, 2004 20:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja tez nie chcialabym byc tak pochowana.Zgodze sie z frigg.Najpierw trzeba zalatwic wszystkie formalnosci a potem jest pogrzeb.Oczywiscie sa okolicznosci zwiazne ze smiercia kliniczna ale bardzo zadko sie one zdarzaja.Wtedy nie funkcjonuje mozg i nie da sie nic robic.Ale wielu lekarzy coraz czesciej rozpoznaje taki przypadek i wstrzymuje sie pogrzeb do wyjasnienia sprawy, czest jest termin ktory umozliwi dobra diagnoze.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4349962
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 18 Gru, 2004 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm dobra bo az sie zawzielam i sprawdzilam definicje.
smierc kliniczna to ustanie oddychania i krazenia, jezeli trwa dluzej niz 3-4 minuty, nastepuje smierc mozgu - czyli smierc powiedzmy calkowita.
to co bylo z pochowaniem zywcem - to cos w stylu snu zimowego - na tyle obnizeone funkcje zyciowe, ze praktycznie nie wykrywalna (oczywsicie w dzisiejszych czasach wykrywalne to jest jak najbardziej, ale w dzisiejszych czasach raczej nikogo zywcem sie nie chowa), ale nadal istniejace - stad moze trwac dluzej, tak jak wyzej wspomniane - kilka dni.
wiec nie bojcie sie nikt was dzisiaj nie pochowa zywcem Smile

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 18 Gru, 2004 23:29   

A mnie zaciekawila smierć kliniczna i chciałabym ją przeżyć. Myślę, że byłoby to ciekawe przeżycie, a potem tak powrócić i być olśnionym. Słyszałam o facecie, który z 4 razy przeżywał śmierć kliniczną, zawsze przy samobójstwie i zawsze tak jakby go zawracali
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Nie 19 Gru, 2004 20:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

elfkaNenar napisał/a:
A mnie zaciekawila smierć kliniczna i chciałabym ją przeżyć. Myślę, że byłoby to ciekawe przeżycie, a potem tak powrócić i być olśnionym.


A ja tak samo Smile Wszyscy piszą "ja to bym nie chciała tego przeżyć", "to musi być straszne"...A ja,jak Elfka sądzę,ze to ciekawe przeżycie. W końu co w tym takiego strasznego? Ja bym bardzo chciała zobaczyć jak to jest Smile

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 19 Gru, 2004 20:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja z jednej strony jestem bardzo tego ciekawa jak to jest, ale z drugiej bardzo sie boje, ze sie juz nie obudze, albo... nie dobra, nie myslmy juz o tym Smile

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 07:15   

Witam.
Przeżycie na pewno ciekawe, przecież można zobaczyć, co było na...drugim końcu. Co do tuneli i tak dalej - nie wiem, ale wszystkie (albo duża większość) przypadki powtarzają, że byli na jakimś rozstaju.
Pozdrawiam Kwiat
Powrót do góry
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 09:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oglądałam właśnie film poświęcony temu. Więc był sobie ateista i umarł. Już go zaczynali kroić żeby stwierdzić przyczyny, gdy gościu się obudził i został głęboko wierzącym. Podobno jakiś noworodek powiedział mu wtedy że boli go żebro, a on znał dziecko którego lekarze nie mogli stwierdzić przyczyny jakiś tam niewydolności. I powiedział lekarzą że to żebra i okazało się że to żeczywiście żebra. Nie wiem czy nie zazgmatwałam zbyt...
Jeśli chodzi o to czy bym chciała, ze względu na moich bliskich na pewno nie. Ale chciałabym, bo moło by być to naprawde ciekawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dexter Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lip 2003
Posty: 328
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 15:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w rozmowach w toku na tvn'ie ma być coś o śmierci klinicznej itd.

_________________
"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"
------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 16:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ooo dobrze wiedziec Smile ale i tak nie mam czasu obejrzec, bo jeszcze mi sie wypracowanko musi zachceic napisac heh Neutral

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kloe Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lut 2005
Posty: 25
PostWysłany: Pią 11 Mar, 2005 19:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cóż, faktycznie mogłotoby być ciekawym przeżyciem.
Czytałam kiedyś o tym artykuł w gazeice, jakaś kobieta malowała obrazy przedstawiające postacie i widoki, która 'tam' spotkała.
Wszyscy ludzie wspominali te przeżycia jako 'biały tunel i światło', 'bliska, zmarła osoba mówiąca, że to jeszcze nie twój czas' lub 'piękny ogród z owocami, zwierzętami itp'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6478382
MaDz!A Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 121
PostWysłany: Czw 19 Paź, 2006 20:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja mialam kiedys cos takiego nad morzem, ze siedzialam na kole i mnie niespodziewanie fala przykryla i nagle zobaczylam siebie jak spadam w dół morza...potem wyciagnela mnie mama...bylo to dziwne. przeciez nie moglam sie widziec skoro pod woda nie bylo lustra. dziwne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Almycha Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 14 Gru 2006
Posty: 115
PostWysłany: Wto 22 Maj, 2007 18:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiele slyszlam o ludziach, ktorzy zostali pogrzebani żywi... kiedys ogladalam o takim facecie, który umarl na chwile - 2 dni i za ten czas odprawili pogrzeb... pewnej nocy córce śnil sie jej ojciec, kotrzy prosil o pomoc. nie dawalo jej to spokoju wiec poszla do grabarza i wykopali ta trumne z tym czlowiekiem - spoznili się o jeden dzien... gdyby ktos odkryl, ze zyje dzien wczesniej moze by jeszcze zyl...

_________________
aLmYcHa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 22 Maj, 2007 19:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Almycha napisał/a:
który umarl na chwile - 2 dni i za ten czas odprawili pogrzeb...

Słyszałem o nim. Ten facet się nazywał Jezus i mieszkał gdzieś na Bliskim Wschodzie Rolling Eyes

A ta bajeczka jest równie prawdopodobna jak ta o dodawaniu prochów zmarłego do obiadu.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 22 Maj, 2007 20:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - Może i nieprawdopodobne ale w krajach Czarnogrodu się zdarzają - Niewielka pomyłka komy ze śmiercią i sru do trumny.

Nic nowego, przypadków od groma, ale ciężko doszukać się takich paradoksów w Europie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 22 Maj, 2007 20:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardziej te bajery ze snami i wykopywaniem trumny mi nie pasują. I to niefortunne wyrażenie "umarł na chwilę". W to, że kogoś pogrzebali żywcem jeszcze na upartego mógłbym uwierzyć.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |