| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Snickers (ciasto) polecam!!
Autor Wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 24 Gru, 2004 13:15   Snickers (ciasto) polecam!!

Skłąd:
Ciasto: 60dag maki,3/4 szklanki cukru,2 jajka,2 żółtka,20 dag KASI(kazdy wie chyba co to Wink ),3 łyzki mleka,3 lyzki miodu,2 łyzeczki sody oczyszczonej,1 opakowanie cukru waniliowego
polewa orzechowa:
1/2 kostki KASI,4 łyzki cukru,2 łyzki miodu,20dag posiekanych orzechow wloskich.
krem 1:
1 opakowanie budyniu smietankowego
Krem 2:
1 puszka skondensowanego mleka słodzonego

PRZYGOTOWANIE:
1.Mąke wymieszaną z sodą oczyszczon i przesianą przez sito na stolnice posiekac z Kasią.Dodac pozostałe składniki i zagniesc ciasto.podzielic je na 3 czesci.
2.Trzy identyczne prostokatne formy (20x30cm),posmarowane kasią i wyłozone papierem do pieczenia ,wylepic cienko ciastem.Na jedna czesc ciasta wylac gorącą polewe orzechowa i upiec razem z pozostalymi.
3.ugotuj budyn smietankowy według przepisu podanego na opakowaniu ,zuzywajac o jedną trzecia mleka mniej,niz podano w przepisie.Ostudzic.
4.w celu otrzymania karmelu puszke z mlekiem wstawic do garnka z wodą i gotowac 3 godz.Ostudzic.
5.Na jeden ostudzony placek nałozyc budyn,przykryc drugim plackiem posmarowanym karmelem a nastepnie nakryc plackiem z polewą orzechowa.
pycha!polecam!
Przejdź na dół
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 24 Gru, 2004 14:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czy to mleko na karmel to ma byc slodzone czy nie slodzone? bo u mnie w sklepi sa takie i takie...
i jak sie robi ta mase orzechowa bo napisals ze potrezbne sa orzechy a potem odrazu ze wylac mase ale nie powiedzilas jak sie ja robi?
a i ztego co ja wiem to karmel sie robi z cukru i wody natomista z tego mleka zageszczonego slodzonego robi sie kajmak...


Ostatnio zmieniony przez frigg dnia Pią 24 Gru, 2004 14:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 24 Gru, 2004 14:12   

slodzone!!skondensowane!gotuje sie w wodzie 3 godziny..
PS.Ale z mleka skondensowanego tez sie robi^^
Moja mama zawsze robila z mleka skonden. i jej wychodziło..!
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 24 Gru, 2004 14:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

co mialo nie wyjsc..zreszta mniejsza o nazwe wazne ze dobre Smile ale i tak dopiero zrobie po swiatch bo teraz i tak jest duzo pysznosci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 11:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe no frigg jak zwal tak zwal - smakuje podobnie do karmelu - bo to slodzone to i tak ma wiwecej cukru niz mleka.
heh moze tez sprobuje, tylko widze, ze od cholery roboty, a ja mam jedna forme w domu Wink

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 11:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1.Mąke wymieszaną z sodą oczyszczon i przesianą przez sito na stolnice posiekac z Kasią


Wierzboo ... :> jesteś mi potrzebna Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 11:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no poświęce sie =(
więc kto chce mnie urzyć do zrobnienia ciasta?
starczy dla wielu, aż zal żebym sie zmarnowała =(

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 11:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oj nie nie ! Nie dam kasi Razz < przytula Wierzbe > Kasia Moja biggrin Haaah Razz
A ciasto zrobimy z margaryny Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 11:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jeeeeej ^^ jak to słodko zabrzmiało < przyutla Kasie > ^^ oooooj
dziekuje kochanie =*

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Tavion
Gość
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 12:51   

Możecie nie offtopować? Sobie na GG rozmawiajcie o katowaniu Razz
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Gru, 2004 16:29   

A co do Kasi to chodzi o takie artykuły spożywcze do pieczenia^^ czyli jakas margaryna itd^^ bo te przepisy na ciasta mam z książki Kasi Mr. Green
Powrót do góry
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 18:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zrobie z chęcią Smile
Frigg ja sądze że trzeba te wszystkie składniki po prostu wymieszać i podgrzać Smile. Chyba... biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |