| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
tematy o których boimy się rozmawiać
Autor Wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 21 Lut, 2005 20:31   

Wiem, ze nie mówisz w co mam wierzyć, ale poprostu stwierdzam, ze ja w to wierzę bardziej niż w co innego...
Przejdź na dół
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 21 Lut, 2005 20:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a co cie przekonalo do wiary akurat w reinkarnacje - jak z bogiem jest to dosc oczywiste (wychwuja nas w tej wierze, religia w szkole itp) to wiedza o reinkrnacji nie jest tak powrzechna i co cie zmotywowalo? czy przyjelas to tak poprostu czy jakies arugumenty byly za?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 21 Lut, 2005 20:47   

Zacznijmy od pojęcia wiecznego szczęścia w niebie - chyba nie ma czegoś takiego jak wieczne szczęście w meijscu bez grzechu, na ziemi wszystko się dzieje choćby przy udziale grzechów lekkich... a więc co by się robiło wiecznie w takim niebie. Wędrówka duszy jest o wiele bardziej obecująca dla wieczności.
Nie wyklucza to mojej wiary w duch - niektóre dusze znaleźć ciała nie mogą...
A po za tym od małego mnie interesowała reinkarnacja i nie potrafie wyjaśnić w jaki sposób
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pon 21 Lut, 2005 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W niebie nie chodzi o przyjemnosci cielesne - to primo Wink
I ja jako nieiwerzacy ( i wam innym niewierzacym nieznajacym sie na temacie rowniez to polecam ) nie wdaje sie w rozmowy na takie tematy coby glupot nie chrzanic Wink
Spytaj sie ksiedza albo jakiegos katechety a on ci wytlumaczy.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 22 Lut, 2005 20:40   

A czy ja mówię tylko o przyjemnościach cielesnych? Nawet przyjemność zwana książką zawiera troche brutalniejsze sceny Cool
Powrót do góry
Asiula1994 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 10 Sty 2005
Posty: 164
PostWysłany: Sro 21 Gru, 2005 16:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

elfkaNenar napisał/a:
Zacznijmy od pojęcia wiecznego szczęścia w niebie - chyba nie ma czegoś takiego jak wieczne szczęście w meijscu bez grzechu, na ziemi wszystko się dzieje choćby przy udziale grzechów lekkich... a więc co by się robiło wiecznie w takim niebie. Wędrówka duszy jest o wiele bardziej obecująca dla wieczności.
Nie wyklucza to mojej wiary w duch - niektóre dusze znaleźć ciała nie mogą...
A po za tym od małego mnie interesowała reinkarnacja i nie potrafie wyjaśnić w jaki sposób


Przepraszam, że odnawiam temat...
Wdług mnie jest warty zachowania i kontynuowania.

Co do wypowiedzi elfki, trochę się zgadzam.
Duchy - ciała znaleźć nie mogą.
Spójrzmy w inną stronę.
Na przykład.
Matka w ciąży - dziecko podtrzymywane na życiu przez jakąś...Siłę? Nieznaną nam.
Do danego okresu życia czeka na duszę która nie zawsze znajduje się. Przestaje być utrzymywane przy życiu - umiera.

Wiem, że mój pomysł podchodzi bardziej pod mit, legendę, bajkę.
Ale...Ch/hipotezy naukowców na temat powstania świata nie są...Udowodnione.
W rzeczywistości może to być tylko bajka ukazywana nam.
Mozemy być czyimiś lalkami, grą komputerową.
Możemy być nic nieznaczącą mrówką której śmierć nic nie znaczy - dla świata, wrzechświata.

Niezbyt umiem uwierzyć w Biblię która na moje oko wygląda jak te wszystkie mity.
Już nie wiem co myśleć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2885564
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 21 Gru, 2005 20:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem racjonalistą, mój pogląd jest prosty - Każdy człowiek jest jak każde inne zwierzę, żyje, umiera, i *pyk* nie ma... Ciemność. Jakby sen. Po prostu brak świadomości. Od, to jest po śmierci.

"Zacznijmy od pojęcia wiecznego szczęścia w niebie" - Najpierw trzeba się zapytać, czy aby na pewno wierzy się w treści Biblijne. Osobiście dawno temu odrzuciłem Religię jaką mi rodzina z góry narzuciła. Uznałem, że Biblia, jako taka zawiera w sobie zbyt wiele niejasności, które ludzie starają się interpretować jak najpelpiej w sensie "Pokazać je w jak najlepszym świetle". Żeby moje słowa nie padły na wiatr podam najprostrze przykłady, takie, aby wszyscy je znali:

Podobno Bóg jest istotą "nad", która kocha swoje owieczki (Podkreślam - Swoje), a w Biblii jest napisane, że wszyscy ludzie są owieczkami pana...

-Tak więc czemu skazał na śmierć przez brutalne utopienie ludzi podczas przeprawy przez morze czerwone, które to rozstąpiło się, a następnie zalało biedne owieczki?

-Dlaczego dopuszcza do morderstw? Dlaczego pozwoił Kainowi zabić Abla...?

Tak można wymieniać, i wymieniać. Mi religia "nie podpasowała". Osobiście uważam, że to religia dla "wiary" - Dla masy, dla ludzi nie zastanawiających się nad jej sensem.


Jeśli jednak podchodzimy do wiary jako "faktu" to moim zdaniem niebo... Nigdzie nie jest przedstawione jak wyglądać miałoby owo niebo (Nie przejmujcie się, wbrew pozorom większość z nas poszłaby do piekła... Zastanówcie się nad tym...), ale "wieczne szczęście" określane jest jako szczęście duszy, czyli czyste szczęście które przepełni "byt" człowieka... O ile rozuiecie co mam na myśli.



Asiula - <Matka w ciąży> - Toż tu wszystko jest jasne, mam nadzieję że wiesz jak się dzieci rodzą...? Plemnik... Jajnik...? DNA? I temu podobne sprawy? Jeśli tak to sama sobie wytłumacz jaki ewenement jest w matce w ciąży ; )


"Mozemy być czyimiś lalkami, grą komputerową.
Możemy być nic nieznaczącą mrówką której śmierć nic nie znaczy - dla świata, wrzechświata."

Co do pierwszego... Istny matrix by był, fajnie by było ; ). A co do drugiego - Toż tak jest, każdy z nas nic nie znaczy, jesteśmy szarymi ludzikami, myszkami, mrówkami, robakami.


"Śmierć jednej osoby to dramat, śmierć milionów to statystyka"
Józef Stalin



PS: Co do sposobu śmierci. Ja chciałbym umrzeć samotny, sam, jeden, na jakiejś polanie obrośniętej wysoką trawą, z widokiem na góry, w wieku gdzieś 80 lat... Sam, jeden, wiatr, może być śnieżek...

... I lecąca z nieba kometa - Zagłada


Tak sobie wyobrażam moją śmierć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Violett Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 28
PostWysłany: Sro 13 Lut, 2008 18:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Boję się jej trochę... Myślę, że życie po śmierci istnieje Smile

_________________
Śmiech to zdrowie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 13 Lut, 2008 22:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

<spogląda na przedostatni post> Nie wiem co wtedy piłem, ale musiało być mocne O_o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 13 Lut, 2008 22:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poetycki wręcz opis własnej śmierci. I to nawiązanie do Stalina... Mniam Mr. Green

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 07:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Aż czuję się zaskoczony, co Ja takiego nawypisywałem : )

Ciekawe czy więcej tego się wala na forum, muszę sobie kiedyś poszukać : P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 12:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nawet wolę nie patrzeć co pisałam z jakieś 4 lata temu, bo ostatnio jak coś mi się napatoczyło to przeżyłam szok ;p

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 13:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Ciekawe czy więcej tego się wala na forum, muszę sobie kiedyś poszukać : P

będzie tego sporo ;p

Śmierć... hmmm myślę tak samo jak ta część postu Shaunrii'ego:

Shaunri napisał/a:
Każdy człowiek jest jak każde inne zwierzę, żyje, umiera, i *pyk* nie ma... Ciemność. Jakby sen. Po prostu brak świadomości. Od, to jest po śmierci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 121
PostWysłany: Nie 08 Cze, 2008 17:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie no, ja się jakoś nigdy nie bałam rozmawiać o śmierci. Samej śmierci to się może i trochę boję, ale nie rozmów...

_________________
I'm going nowhere...Could be, I'm already there?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9390031
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Pon 09 Cze, 2008 23:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
-Dlaczego dopuszcza do morderstw? Dlaczego pozwoił Kainowi zabić Abla...?


Bóg stworzył człowieka i dał mu wolną wolę, a więc nie ma wpływu na czyny człowieka na ziemi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |