| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Asertywność
Autor Wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 12:12   Asertywność Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo asertywnośc to nie jest tylko świadome mówienie "NIE" gdy coś nam sie nie podoba
Asertywnośc to też sposób zachowania czy wypowiedzi

A czy wy potraficie być asertywni ? Czy nie zdarzyło wam się mówiąc "Nie" być agresywnym?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 13:12   

Kindzia a powiesz trochę więcej o asertywności, bo niewiele z tego rozumiem Sad no moze jeszcze troche nierozbudzona jestem,, bo długo spałam, ale prosze o szerszą wypowiedź
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 13:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A więc ...
Ogólnie wiemy że zahowania dzielimy tak ogólnie na 3 grupy
Asertywne - czyli takie w ktorym swiadomi i stanowczo, jednak nie agresywnie mowimy to co sądzimy na dany temat ... i potrafimy sie sprzeciwic jesli cos nam sie nie podoba
Agresywne - staramy sie narzucić swoje zdanie, za wszelką cene ... zresztą każdy wie czym jest agresja Wink
Uległe - Ulegamy zdaniu innych nie potrafimy sami powiedziec czegoś od Siebie

I jak wiadomo najlepszym sposobem zachowania jest Asertywnośc czyli jeśli coś nam sie nie podoba możemy sie sprzeciwić motywujac to jakimiś argumentami, spokojnie wyjaśniamy ...

I wlasnie mam pytanko czy wy zawsze zachowujecie sie asertywnie potraficie wyrazić swoje zdanie i poprzec je argumentami ?
czy czasami nie ulegacie np "bo i tak mnie nie posłuchają", "bo to nie ma sensu"
lub nie narzucacie agresywnie swojego zdania "Tak jest i już a wy sie nie znacie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 13:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no wiec tak, u mnie jednak zazwyczaj dominuje agresja - jak u wiekszosci rozpuszconych bachorow Wink
ale w mimentach, kiedy ktos mie o cos poprosi - zazwyczaj bywam ulegla, nawet gdy nie mam na to cos ochoty (ozcywiscie jesli mi wzglednie zalezy na tej osobie, jesli jest mi obojetna to olewam)

asertywnosc w zwiazku z tym mam na poziomie ujemnym Wink

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 13:47   

Ja się charakteryzuje asertywnością, ale jak nie ma tego co bardzo chcę przemienia sie ona w agresję i jest źle. Najczęsciej jest tak w kłutniach, na początku spokój, a potem wszystko na około lata... uległą jestem jak mam w tym jakiś cel, bo to czasem dużo daje biggrin
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 14:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe czyli nid charakteryzuje sie zachowanami bierno-agresywnymi:) wszytko co napisala kinga to 100% razcji dodam tylko ze osoby asertywne czasem korzystaja ze stylu i agresywnego (np jakis natretny sprzedawaca) i biernego ( np w stosunku do szefa czy nauczyciela)....ja niestety cechuje sie stylem biernym (osoby takie czesto jescze nie mowi wprost o tym co czuja i co mysla tylko aluzyjnie kraza wokol tematu), czasem zadaz mi sie byc agresywna...czyli z asertwynosca tez u mnie roznie bywa ale staram sie jak moge...
a i kinga nie zawsze trzeba argumentowac swoja odmowe np jak ktos cie krytykuje mowiac 'jestes glupia' mozesz odpowiedzc 'moje zdanie tem temat jest inne od twojego' bez podawani przykladow dlaczego Smile poza tym asertywnosc to mowinie jasno o swoich uczuciach, nie tylko umiejetnosc odmawiania ...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile Niom ... a u mnie to jest tak zazwyczaj że z początku jestem asertywna ... ale jak ktoś mnie meczy np "oj zrob to ... prosze prosze prosze" albo "pożycz mi no ... no daj" i jest taki nachalny no to czasami trace cierpliwośc i staje sie agresywna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
KoT
Gość
PostWysłany: Wto 28 Gru, 2004 08:14   

Dobry.
Asertywność...Cóż, lubię mieć swoje zdanie, lubię, kiedy ktoś się z nim zgadza, możliwe, że czasem narzucam je, ale to raczej nieświadomie. Dalej. Ulegam wpływom, dość często, szczególnie jeśli ktoś dokładnie wie jak coś ode mnie wyciągnąć. Jednakże gdy chce za dużo, w pewnym momencie gwałtownie ucinam dyskusję i stawiam na swoim. Jestem dość energiczny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Merkavoth Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 141
PostWysłany: Wto 18 Sty, 2005 01:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Były czasy, kiedy byłem o wiele za bardzo uległy. Miało to związek z kontrolowaniem przez matkę Mr. Green .
Teraz jestem raczej niezależny i nie boję się wypowiadać własnego zdania. Jeśli coś jest dla nie przykre, dam jasno do zrozumienia, że sobie tego nie życzę. I przeważnie działa...


Ostatnio zmieniony przez Merkavoth dnia Wto 15 Mar, 2005 10:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4582356
Kloe Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lut 2005
Posty: 25
PostWysłany: Pią 11 Mar, 2005 19:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja się staram być asertywna chociaż wiadmome, że nie zawsze mi to wychodzi, ale myślę, że coraz lepiej mi to wychodzi.
Znajomi akceptują to, że mam inne zdanie (no, może nie wszyscy...) i jak mi się coś nie podoba to po prostu to mówię Wink .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6478382
blackLady
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Mar, 2005 17:22   

DATA!!
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 13 Mar, 2005 17:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to nie jest temat ktory ma date waznosci - mozna w nim pisac niezaleznie od daty powstania bo temat jest uniwersalny i ponadczasowy...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinka-blondynka Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 01 Kwi 2005
Posty: 32
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 15:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

frigg... całkowiecie się z tobą zgadzam... Smile
A ja miałam kiedyś w szkole zajęcia z asertywności...... wszyscy sie tylko nudzili...
A asertywność to nie jest tylko mówienie 'nie' biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1945616
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 19:57   Re: Asertywność Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kinga napisał/a:
Jak wiadomo asertywnośc to nie jest tylko świadome mówienie "NIE" gdy coś nam sie nie podoba

Paulinka napisał/a:
A asertywność to nie jest tylko mówienie 'nie'
Paulinka, czy oby na pewno przeczytałas pierwszą wypowiedź? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eithne Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Mar 2005
Posty: 41
PostWysłany: Czw 14 Kwi, 2005 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm... Asertywnośc... Nie wiem ja od zawsze (ni chwaląc sie of course Wink ) staram się być asertywna i jakoś mi to nawet wychodzi... Popsrotu jak mówię "nie", to grzecznie i kończę temat... Nie jest to łatwe, ale się czasem opłaciło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5232984
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |