| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
wegetarianizm
Autor Wiadomość
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 18:28   wegetarianizm

Ostatnio bardzo mało jem mięsa... zastanawiałam się czy nie być wegetarianką bo bardzo kocham zwierzeta.. czy wy moze jestescie wegetarianami/nkami ?
Przejdź na dół
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja dosyć długi czas byłam wegetarianką ... pozniej weganką ...
Niestety lekarze i rodzice sie uparli że muszę jeść mięso bo i tak mało jem :/
ale nadal je ograniczam Wink

Jesli chcesz jakąś pomoc to pytaj Wink chętnie odpowiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 19:18   

Kurcze, zawsze mnie ciekawiło, jak ludzie mogą być wegetarianami... jedna z rzeczy, których mój umysł pojąć nie może Wink. Jak można normalnie funkcjonować bez boskiego smaku kurczaczka, kaczuszki czy innych delicji?? Razz Dla mnie życie bez pysznego udka, skrzydełka czy wątróbki to nie życie Razz.
Czy w samych roślinach można znaleźć coś, co zastąpi pyszniusie mięsko?? Wątpię...
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 19:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sama jestem wegetarianką =) może nie długo ale jestem.
Od lipca.
Jak na raize wytrzymuję bez tych wszystkich mięsnych dań i substytutów. Czasami zdaża mi się jeśc kotlety sojowe =D. Nie no, da sie wytrzymać, nie będę jeśc nic co miało oczy ^^ ani busię ani uczucia.
Pozdrawiam =*.

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 19:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pozatym będąc vege pomagamy nie tylko sobie bo przecież
Zostając wegetarianinem lub weganinem zwiększamy swoje szanse na długie życie i dobre samopoczucie
Produkty pochodzenia roślinnego zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze które dodatkowo chronią organiz przed wieloma chorobami
Badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości że wegetarianie rzadziej cierpią na miażdżycę udary raka cukrzycę i wiele innych chorób i zwykle żyją dłużej niż zjadacze mięsa

Pozatym
Na świecie corocznie zabijanych jest 50 miliardów zwierząt
O wiele więcej przeżywa niewyobrażalne katusze ... w systemie chowu przemysłoweg Rezygnacja z jedzenia mięsa to największy krok jaki mozemy zrobic żeby nie przyczyniać się do cierpienia tych niewinnych ... i bezbronnych istot

decyzja o byciu vege przyczyni się do ... zmniejszenia plagi głodu
Obecnie pożywienia na świecie wystarcza dla 2,5 miliarda ludzi - dietą opartą na pokarmach roślinnych można wyżywić ... ponad 6 miliardów
Ilość zboża potrzebna by położyć kres głodowi na świecie to 40 mln ton
a ilość zboża które w ciągu roku zjadają zwierzęta hodowlane na Zachodzie to 540 mln ton

Przemysłowy chów zwierząt a także połowy i hodowla ryb są w ogromnej mierze powodem dewastacji środowiska naturalnego ... naszej planety
decyzja o byciu wegetarianinem przyczynia się do zmniejszenia ... zanieczyszczenia powietrza wody i gleby oraz ... zahamowania niszczących Ziemię procesów
takich jak ocieplanie się klimatu pustynnienie erozja gleb i wycinanie lasów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 20:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czytałam to, czyż to nie z ksiązki "< cos tam > dla mlodych wegetarian>? =) z takimi warzywami z twarzami na okłądce Wink.

Tez się zgadzam, że bycie vege, to jeden z podstawowych kroków aby pomóc biednym zwierzętom poddawanym katuszom i męczarniom.

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 20:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja chciałam być...I nawet byłam jakiś czas. Ale sytuacje mam identyczną jak Kinga-względy zdrowotne=/ Muszę jeść. Żal mi zwierząt,ja przyjaciół nie jadam,rpzynajmniej nie z wałsnej woli Rolling Eyes Tylko że u mnie to poważna sprawa,nie wiem jakim cudem ale pękł mi żołądek jakiś lekarza mi to tłumaczył,że to może być od niejedzenia,że kwasy atakaują ściany żołądka i tam bla bla bla,przecież wiem o tym,że trzeba jeśc i jem! Tylko od razu jak mam blizny na żołądku,pęknięty żołądek i wrzody to musi oznaczać,że od niejedzenia? Wcale nie! Ale ja jestem szczupła i to pewnie dlatego tak,tak,tak Rolling Eyes Dlatego mogę zapomnieć o wege przynajmniej na jakiś czas. Jeśli dobrze pójdzie to najwcześniej będę mogła zacząć w wieku 16 lat Rolling Eyes
Mróweczka Kwiat

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 20:34   

Cytat:
w systemie chowu przemysłoweg Rezygnacja z jedzenia mięsa to największy krok jaki mozemy zrobic żeby nie przyczyniać się do cierpienia tych niewinnych ... i bezbronnych istot

Najpierw niech ludzie się zastanowią co zrobić, żeby nie wyżynać siebie nawzajem, a dopiero potem zajmują się zwierzętami.
Cytat:
decyzja o byciu vege przyczyni się do ... zmniejszenia plagi głodu

Decyzja o zmniejszeniu i ograniczeniu światowych wydatków na cele militarne też. A także do zlikwidowania wielu innych problemów nękających ludzkość. Np tych, które podałaś niżej. :]
Cytat:
Produkty pochodzenia roślinnego zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze

Ale nie mają tego wspaniałego smaku, jak np. przepyszne udko z kurczaka Razz.
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 20:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Himitsu napisał/a:

Cytat:
Produkty pochodzenia roślinnego zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze

Ale nie mają tego wspaniałego smaku, jak np. przepyszne udko z kurczaka Razz.


Każdy ma swój gust... Wink
Mróweczka Kwiat

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeadCorpses Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 124
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

skoro zawieraja wszystkie odzywcze, to dlaczego kazdy człek musi żreć mięcho? dziwne, zaprafde

_________________
śniłem, że gwałciłem kobietę bez nóg
była taka piękna i zimna jak lód
jej oczy głęboko wpatrzone we mgłe
tak bardzo ją kocham, tak bardzo ją chce

-- Book of the Dead
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5543682
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:47   

Nie jedzšc mięsa mozna łatwo zachorować na anemię- nie ma co, wspaniała perspektywa.

Mięcho daje krzepę, energię i zdrowie.

Jedzmy mięcho!
Powrót do góry
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:50   

Cytat:
Mięcho daje krzepę, energię i zdrowie.

Jedzmy mięcho!

Po trzykroć HURRA!!
Mięso rządzi!!
Laughing
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mozna, ale jesli ktoś do wegetarianizmu podchodiz z głową. Odzywia się regularnie, dostarcza sobie wszystkich potrzebnych witamin które zawarte są zwykle w mięsie w inny sposób (odpowiednia ilośc takich a nie innych warzyw i wogóle) to raczej są minimalne szanse na anemie. Sama miałam podejrzenie, zrobiłąm gadania i co? zdrowa jak koń!

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja też miałam ... podejrzenie o aniemie ... ale badania wykazały ze jest oki Wink
No ... ale przez moją rzekomo anoreksję ... no to cóż ...

A czy zastanawiając sie co sie z tym mięsem dzieje zanim trafi na nasze stoły nie czuliście nigdy anwet lekkiego obrzydzenia ? ... zabijanie jest nieetyczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja lubie tylko niektore misa np. schabowy. Nienawidze takiego czegos jak pulpety w sosie i w ogole wszystkich mies w sosie oraz roznych wnetrznosci zwierzaczkow. bleh
Na obiad to przewaznie malo zjadam miesa z taerza, obrzydlo mi juz

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |