| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Prawa zwierzat
Autor Wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 18:50   Prawa zwierzat Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak mnie natchnęło ... wiecie święta wigilia ... karpik ... Hyym ...
Zdarzyło wam sie kiedyś uratowac karpika przed wigilią ? Jeśli tak to gratuluję, jeśli nie to namawiam Wink Hym mi się pare razy zdarzyło ... pierwszy raz zrobiłam to Smile mając ohoho z 5 lat pod nieobecność rodziców i dostałam wtedy niezły obskok Wink ale z czasem moi rodzice sie przyzwyczaili Smile w tym roku już nawet nie miałam żadnych ekscesów z tym związanych Wink. Oczywiscie pare razy był na stole w wigilie ... ale zazwyczaj dawałam mu wolność Smile.

Ale do rzeczy co sądzicie o zwierzętach, o ich prawach. Czy powinniśmy starać się aby zabijano ich mniej ?

wszak Preambuła Ustawy o Ochronie Zwierząt głosi:
"Zwierzę jako istota żyjąca zdolną do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą
Człowiek jest mu winien poszanowanie ochronę i opiekę"

Czy wy w jakiś sposób bronicie praw zwierzat?
Może w waszych miastach są jakieś akcje?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 20:41   Re: Prawa zwierzat Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak uratowałąś karpia? Wink Ja karpie miałam w wannie tylko raz-Sonia je zaatakowała Mr. Green I od tej pory karpi nie kupujemy. W hipermarketach pdoczas świąt stoisko z rybami omijam szerokim łukiem. Po prostu nie mogę znieść tego widoku. NIeraz jest ich po 30 w za ciasnym wiaderku,raz widziałam w takowym z conajmniej 5 martwych...A raz jeszcze widziałam jak facet łapał ślizgającego się karpia po podłodze,kopiąc go przy tym butem... Rolling Eyes
Co do bronienia praw zwierząt-kiedyś w podsatwówce zbierana była makulatura na wykup koni. Przyniosłam najwięcej. Albo kiedyś zbieraliśmy pokarm na schroniska. Tez przyniosłąm najwięcej Wink
mróweczka Kwiat

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 20:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak ? Jak miałam 5 lat poprosiłam starsza koleżankę która sie mną opiekowała miała wtedy 18 latek i pojechała ze mną nad taki duży staw i tam karpik popłynął w toń wody Wink

A w tym roku poprostu wrzuciłąm go do stawu na podwórku ... o czym poinformowałam rodziców po fakcie Wink

Pare razy uprosiłam ich w supermarkecie Smile <loL> ale ja sie wtedy musiałam nagimnastykować biggrin
Pokazywałam im jak one słodko dziubki otwierają i wogóle :> <loL> Rodzice mieli ze mnie glebe ale karpia uratowałam biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie należy chronić zwierzęta szczególnie zagrożone wyginięciem oraz te które stają się łupem tylko ze względu na futro, kości, skóre itp.
Ale człowiek zjada mięso więc myśle ze przed tym nie ma co chronić. Mimo że zwierzaki odczuwają ból to w naturze sa zabijane przez inne zwierzęta i to jest normalne. A człowiek tez jest takim drapieżnikiem Smile Zwłaszcza ze dla ludzi są specjalne hodowle zwierząt domowych-krów, świń, kurcząt itp. Więc one sa przeznaczone na mięso do zjedzenia przez nas. To nie są dzikie zwierzęta jak wilki, sarny itp.
Jedyne przed czym nalezy chronić zwierzeta hodowlane to przed niehumanitarną śmiercią podczas której cierpią bardzo-a mogłby nie cierpieć, przynajmniej nie w takim stopniu. Np. oglądałam kiedys program o tym jak niedobite świnie, żyjące, wkładało sie do takiej wyparzalni i tam tak cierpiały Sad to jest straszne Sad A można im było tego oszczędzić.

Więc wg mnie człowiek powinien zjadać mięso tylko zwierząt hodowlanych przeznaczonych do zjedzenia i zabitych w odpowiedni sposób. A takie rozpaczanie jest bez sensu bo mięso bedzie zawsze zjadane przez ludzi Smile Jedynie rzecz w tym co te zwierze wczesniej przeszło.
A ochrona to wg. mnie tyczy sie zwierzat zyjacych na wolnosci ktore gina wylacznie jako łupy dla kłusowników oraz tych które są zagrożone wyginięciem.

Te nasze karpiki to też w odpowiednich hodowlach żyły i były tak czy inaczej przeznaczone na świąteczne stoły. Ja jednak jako przyszła żona i matka chyba nie miałabym sumienia brac zywego karpia i go potem w domu zabijac Sad Razz Kupowałabym chyba patroszonego.

Jednak podziwiam osoby które kupują karpie po to by je potem wypuścić do rzeki Razz Wink Wszak nawet bez karpia można sie obyć Smile Ale jak nie karp to albo śledź albo inne rybki pójdą na stoły biggrin Wink

_________________
Boso ale w ostrogach


Ostatnio zmieniony przez Juwenta dnia Nie 26 Gru, 2004 21:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więc wg mnie człowiek powinien zjadać mięso tylko zwierząt hodowlanych przeznaczonych do zjedzenia i zabitych w odpowiedni sposób. A takie rozpaczanie jest bez sensu bo mięso bedzie zawsze zjadane przez ludzi Jedynie rzecz w tym co te zwierze wczesniej przeszło.
A ochrona to wg. mnie tyczy sie zwierzat zyjacych na wolnosci ktore gina wylacznie jako łupy dla kłusowników oraz tych które są zagrożone wyginięciem.

Te nasze karpiki to też w odpowiednich hodowlach żyły i były tak czy inaczej przeznaczone na świąteczne stoły. Ja jednak jako przyszła żona i matka chyba nie miałabym sumienia brac zywego karpia i go potem w domu zabijac Kupowałabym chyba patroszonego.


Ale to troche kontrowersyjne stwierdzenie jak dla mnie "tylko zwirząt hodowlanych" a co one są gorsze ? ... Czy to one wybrały sobie taki los "tak zjedzcie nas!"
No cóż ludzie zawsze bedą jeść mięso ... ale mogą to ograniczyć ... może sie zwiększyć ilość wegetarianó czy weganów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmm no niby nie gorsze ale one są własnie do tego celu przeznaczone. Inaczej ludzie zjadaliby dzikie zwierzeta-jednak człowiek nie powinien ingerowac w życie dzikich ziwerząt bo juz i tak w ogromnym stopniu zakłoca naturalna równowage Sad

jeszcze cos-przyszło mi na mysl ze jesli zwierzeta są tak segregowane to rosliny przeciez tez. Są te zjadane przez zwierzeta ale sa tez te uprawy które zjada wylacznie człowiek Smile Wiec kazdy ma swoje Wink

_________________
Boso ale w ostrogach


Ostatnio zmieniony przez Juwenta dnia Nie 26 Gru, 2004 21:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:46   

Juwenta napisał/a:
Wg. mnie należy chronić zwierzęta szczególnie zagrożone wyginięciem oraz te które stają się łupem tylko ze względu na futro, kości, skóre itp.
Ale człowiek zjada mięso więc myśle ze przed tym nie ma co chronić. Mimo że zwierzaki odczuwają ból to w naturze sa zabijane przez inne zwierzęta i to jest normalne. A człowiek tez jest takim drapieżnikiem Smile Zwłaszcza ze dla ludzi są specjalne hodowle zwierząt domowych-krów, świń, kurcząt itp. Więc one sa przeznaczone na mięso do zjedzenia przez nas. To nie są dzikie zwierzęta jak wilki, sarny itp.
Jedyne przed czym nalezy chronić zwierzeta hodowlane to przed niehumanitarną śmiercią podczas której cierpią bardzo-a mogłby nie cierpieć, przynajmniej nie w takim stopniu. Np. oglądałam kiedys program o tym jak niedobite świnie, żyjące, wkładało sie do takiej wyparzalni i tam tak cierpiały Sad to jest straszne Sad A można im było tego oszczędzić.

Więc wg mnie człowiek powinien zjadać mięso tylko zwierząt hodowlanych przeznaczonych do zjedzenia i zabitych w odpowiedni sposób. A takie rozpaczanie jest bez sensu bo mięso bedzie zawsze zjadane przez ludzi Smile Jedynie rzecz w tym co te zwierze wczesniej przeszło.
A ochrona to wg. mnie tyczy sie zwierzat zyjacych na wolnosci ktore gina wylacznie jako łupy dla kłusowników oraz tych które są zagrożone wyginięciem.

Te nasze karpiki to też w odpowiednich hodowlach żyły i były tak czy inaczej przeznaczone na świąteczne stoły. Ja jednak jako przyszła żona i matka chyba nie miałabym sumienia brac zywego karpia i go potem w domu zabijac Sad Razz Kupowałabym chyba patroszonego.

Jednak podziwiam osoby które kupują karpie po to by je potem wypuścić do rzeki Razz Wink Wszak nawet bez karpia można sie obyć Smile Ale jak nie karp to albo śledź albo inne rybki pójdą na stoły biggrin Wink

100% poparcia!! ^^
Cytat:
No cóż ludzie zawsze bedą jeść mięso ... ale mogą to ograniczyć ... może sie zwiększyć ilość wegetarianó czy weganów

Hmm... to teraz wyobraź sobie, że na świecie jest wielu takich Himitsu... i nici z ograniczenia Mr. Green.
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie! nie rozumiecie zbyt,
Chodzi tu o to że niegdyś ludzie chodzili na polowania, mieli (bo mieli) większe szanse na upolowanie niż zwierze na ucieczke ale byla to naturalna kolej rzeczy. Człowiek poluje żeby przezyc itp.
Teraz owe zwierzęta sa odgórnie przeznaczanie na zabicie i zjedzenie. Nie mają jak się bronić, w dodatku niezadko zabijane są w sposób niechumanitarny.
Albo, inne. Krowy przez praktycznie prawie całe życie umieszczone w cianych boksach gdzie jedzą z jednej strony a następnie wydalają z drugiej i przyczepione są do maszyn które ciągle je doją.. czy to jest humanitarne? nie, krowa też istota zywa która czuje i chyba ma prawo pobiegac po pastwisku, pochasac, pojeść zwykłej zielonej trawki na polu.,...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie i zwierzęta
Jan Brzechwa

Nikt z nas nigdy nie pamięta,
Że prócz ludzi są zwierzęta,
Które mają własne życie
Nie zbadane należycie.
Zwierzę zna się na higienie,
Zwierzę ceni współistnienie,
Zwierzę je, gdy głód poczuje,
Kocha zaś, gdy czuje ruję.
Ma w tych sprawach zakres węższy:
Przez okrągły rok nie węszy
I natrętnie się nie pęta.
Takie właśnie są zwierzęta!
Mają one swe problemy,
Lecz my o tym nic nie wiemy,
Nieświadomość określa byt,
Wstyd, proszę państwa, wstyd!

Jest, na przykład, zwierzę - krowa
Oswojona i domowa.
Czy jałówką zostać może?
Skąd! Bo już jest byk w oborze,
Przymus, gwałt, po prostu świństwo!
A świadome macierzyństwo?
A kto da całusa krowie?
Kto jej czułe słówko powie?
Kto głód pieszczot jej nasyci?
Gdzież są zacni sodomici,
Sodomici-humaniści?
Krowich pragnień nikt nie ziści!
Mają krowy swe problemy,
Lecz my oo tym nic nie wiemy,
Nieświadomość określa byt,
Wstyd, proszę państwa, wstyd!

Albo kura! Która kura
Chociaż coś u ludzi wskóra?
Kura znosi swoje jajo,
Ludzie jajo zabierają!
Ona siły swe podwaja,
Znosi coraz nowe jaja,
Lecz wnet ludzie je przechwycą,
By się raczyć jajecznicą,
I ta postać tak szlachetna,
Choć wciąż rodzi - jest bezdzietna.
A czy kura to bohema?
Nie! Chce dziecko mieć! I nie ma.
Kury mają swe problemy,
Lecz my o tym nic nie wiemy,
Nieświadomość określa byt,
Wstyd, proszę państwa, wstyd!

Jest też inne zwierzę - świnia.
I co człowiek z nią wyczynia?
Schab, golonkę, świńskie mięso
Je, aż uszy mu się trzęsą,
Lerz gdy się już dobrze naje,
Proszę - co za obyczaje!
Pierwszy lepszy drab z Powiśla
Wpadłszy w złość - od świń wymyśla
I nazywa świńskim ryjem
Każdą gębę, którą bije.
Czy ten objaw chuligaństwa
To nie świństwo, proszę państwa?
Mają świnie swe problemy
Lecz my o tym nic nie wiemy,
Nieświadomość określa byt,
Wstyd, proszę państwa, wstyd!

Ludzie! Zmieńcie swe narowy,
Niech nie psuje wam opinii,
Że ktoś w sobie ma coś z krowy,
Z kury albo wręcz ze świni.


Ciekawy wierszyk na ten temat

Himitsu ale są też takie Kingusie Wink i Wirzbusie Wink i Mróweczki Smile które mięsko ograniczają ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

panienka_wierzba napisał/a:
nie! nie rozumiecie zbyt,
Chodzi tu o to że niegdyś ludzie chodzili na polowania, mieli (bo mieli) większe szanse na upolowanie niż zwierze na ucieczke ale byla to naturalna kolej rzeczy. Człowiek poluje żeby przezyc itp.
Teraz owe zwierzęta sa odgórnie przeznaczanie na zabicie i zjedzenie. Nie mają jak się bronić, w dodatku niezadko zabijane są w sposób niechumanitarny.
Albo, inne. Krowy przez praktycznie prawie całe życie umieszczone w cianych boksach gdzie jedzą z jednej strony a następnie wydalają z drugiej i przyczepione są do maszyn które ciągle je doją.. czy to jest humanitarne? nie, krowa też istota zywa która czuje i chyba ma prawo pobiegac po pastwisku, pochasac, pojeść zwykłej zielonej trawki na polu.,...

Tak, przed tym rzeczywiscie nalezy chronić np. krowy, by miały lepsze warunki. Ale w takich miejscach gdzie hodowle są masowe nie ma na to warunków Sad Co innego jak ktos na wsi ma kilka wlasnych zwierzat, wtedy zwykle moze im zapewnic lepsze warunki.
Ale tez wczesniej ludzi było duzo mniej, nie zabierali zwierzetom az tyle ich naturalnego srodowiska i nie mieli tez takich broni jakie są dzisiaj. Wtedy człowiek mogl sie zmierzyc z zwierzeciem i zwierze mialo szanse. A teraz nie ma zadnych. Poza tym ludzi jest zbyt wiele by mogli wyżyć z dzikiego mięsa. Dlatego wlasnie sa zakladane te hodowle. A co do warunków to inna sprawa i o to nalezy zabiegac by były inne.

A co do tego wiersza-oczywiscie wszystko zalezy od tego jak czlowiek traktuje ziwerzeta ale czesto w naturze jest jeszcze gorzej kiedy jest susza, nie ma pokarmu, rzeki wysychaja, mnóstwo zwierząt umiera. Kiedy jakieś zachoruje zaden weterynarz nie pomoze, czesto mlode pozostaja bez matek i rowniez umieraja bo same nie sa wstanie sobie poradzic. Natura wcale nie jest taka litosciwa. Wiec tak czy inaczej nigdy całkiem dobrze nie bedzie.
Of course kiedy człowiek ma wladze nad zwierzeciem powinien ograniczyc jego cierpienie ale nigdy go nie zlikwiduje.

_________________
Boso ale w ostrogach


Ostatnio zmieniony przez Juwenta dnia Nie 26 Gru, 2004 22:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 21:58   

Cytat:
Himitsu ale są też takie Kingusie i Wirzbusie i Mróweczki które mięsko ograniczają ;P

Tak. Ale Himitsu jest wyjątkowy i wart 5 chłopa Mr. Green.
A teraz wyobraźcie sobie taką ok. 10000 armię Himitsu Mr. Green.
Wiem, gadam jak pijany Razz. Ale to u mnie normalne Razz.
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 22:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Juwenta napisał/a:

Ale w takich miejscach gdzie hodowle są masowe nie ma na to warunków Sad
i o to wlasnie trzeba walczyć! aby takie warunki były zapewniane!
Juwenta napisał/a:

nie zabierali zwierzetom az tyle ich naturalnego srodowiska i nie mieli tez takich broni jakie są dzisiaj. Wtedy człowiek mogl sie zmierzyc z zwierzeciem i zwierze mialo szanse. A teraz nie ma zadnych.
czy nie lepiej dac zwierzętom te szanse? czy nie lepiej oddac im troche tego środowiska? wszyscy byliby bardziej zadowoleni i zwierzęta, i my, ludzie, wiedzielibyśmy że jestesmy bardziej humanitarni że jednak coś w tym kierunku robimy [/quote]
Juwenta napisał/a:
Poza tym ludzi jest zbyt wiele by mogli wyżyć z dzikiego mięsa. I dlatego właśnie zakładane są hodowle.
czy nie dlatego ludzie przechodzą na wege? aby nie trzeba było zakładać tych hodowli?

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 22:11   

rzeczywiscie zwierzęta są traktowane (no niektore a moze wiekszosc) jak zabawki.. naprawde odraza mnie to .. a jesli chodzi o karpia to tez jak bylam mala uratowalam .. Smile
chce zaczac zdzialalnosc w schronisku dla zwierzat .. tzn. chce byc tam wolontariuszka miejmy nadzieje ze sie mi uda:)
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 22:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie no ebz przesady, krow sie nie doi caly czas Wink
krowy sie zaciela w kolko zeby dawaly mleko, a co do stania w ciasnych, na uwiazach etc - to tez juz na szcescie nie jest az tak czesto spotykane.

faktycznie z zabijaniem jeszce sa pewne problemy, mino wjesica do uni i pozamykania rzezni nie spelniajacych warunkow. ale tez to zaczyna sie zmieniac.
bylam osobiscie w kilku rzezniach i w jednej takiej wlasnie nowoczesnej nie wyglada to tak tragicznie - jest tunel, zamyka sie klapka, swinia nic nie widzi (czuje smrod krwi ale widziec nie widzi), wykrwawianie i cala reszta dzieje sie w zupenie innej czesci, wiec tutaj jednak doklada sie staran, zeby to jakos wygladalo.
bylam tez w inej no ale tu szkoda slow,

tak po za tym w tym filmie wypowiadal sie doktor z ktorym mam cwiczenia Wink
(chociaz osobicie go nie widzialam, wiec nioe jestem sie w stanie wypowiadac)

z reszta, na tyle upowszechniony jest chow zwierzat, ze jak to ujal moj kolega jedzac kanapkle z szynka, ku mojemu obrzydzeniu wielkiemu "ale popatrz, gdyby nie ja i gdyby nie ta kanapka z szynka to ta swinia nigdy by na swiat nie przyszla"
co poneikad jest zgodne z prawda, swinie nie maja innego zastosowania niz bycie szynka (bosz ohydnie to brzmi, ale tak jest), a polska jest ednym z wiekszych producentow wieprzowiny w europie.
to jzu nawet nei ejst kwestia miesa, czy czegos, na tyms ie iopiera gospodarka, kontakty miedzypanstwowe etc.
wiec to wszytsko nie jest takie proste.

oczywistym tez jest, ze zmniejszenie popyty zmniejsza podaz, wiec byc moze byc moze, gdyby ludzie masowo przestali jesc swinine cos by z tego wyszlo, ale sa tez zagorzali miesozercy, ktorym na dobra sprawe wisi to, ze jkedza zwloki.

po za tym: do natury w przypadku swin i krow nie ma juz mowy, sa to zwierzeta na tyle zmodyikowane przez dzialanosc czlowieka, ze nie ma sznas coby potradzily sobie same.

a tak btw to to raczej nie jest preambula, ale moze sie nie znam Wink

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Weronika
Gość
PostWysłany: Pon 27 Gru, 2004 10:09   

Co do karpia:
U mnie karp jest rzadko, powieważ mama tylko go je.
My dostajemy z niego łuski.
Co do zwierząt:
Jeśli nie powinno się zabijać zwierząt nie było by rzadnego mięsa.....
Ale jestem na Nie dla zabijania kotów i psów, żeby je zjeść.....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |