| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
mam psa i 12 lat.
Autor Wiadomość
Alexis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Sty 2005
Posty: 24
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 13:51   mam psa i 12 lat. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie chcę odradzać kupna psa lecz ja jako11latka zapragnęłam mieć długowłosego owczarka niemieckiego i co, teraz mój tata się nim zajmuje bo on gryzie drapie i w ogóle..


odradzam kupno psz w tak młodym wieku lepiej poczekać do 15.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 15:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to, ze Ciebie rodzice rozpuscili to Twoja sprawa - gdybys sie wykazala odrobina odpowiedzialnosci to sprawy potoczylyby sie inaczej..
Ja mam psa od 13 roku zycia (mojego nie psa) i jakos w wieku lat 13 potrafilam pojsc z psem na szkolenie, pies byl wziety specjalnie na wakacje, zebym mogla mu poswiecic duzo czasu etc etc.
Wszystko zalezy od podejscia rodzicow (moja mama od razu zalozyla ze opies jest moj i nie ma zamiaru sie nim zajmowac) i dziecka.

(a atak juz abstrahujac to w FCI nie istnieje taka rasa jak owczarek niemieciki dlugowlosy Wink)

Wiec o ile ten post nie jest jakimis jajami to proszem taki bzdur nie wypisywac.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 16:19   

Ja dostałam psa jak miałam 12 lat i jakoś się nim zajmowałąm, bo nie miałam wyboru... mama od razu postawiłą taki warunek, który przyjęłam i go wypełniam do dziś i wypełniac będę
Powrót do góry
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 17:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja mam psa od 2001 roku i chociaz tez mialam warunek, ze to ja bede wszystko kolo niego robic, to i tak moja cala rodzinka sie nim zajmuje, nawet dla przyjemnosci

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgośka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 20
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkałam z psem odkiedy miałam 3 lata. W wieku 6 - 7 lat moim obowiązkiem było jego popołudniowe karmienie. Ponieważ też był to owczarek niemiecki, rodzice wychodzić z Nim mi pozwolili dopiero jak miałam 11 lat. Teraz mam innego psa, również owczarka niemieckiego i długowłosego ( ok, może i nie ma tekiej rasy ale jak mam na niego mówić? ) I i moim codziennym obowiązkiem jest jego czesanie, karmienie, wychodzienie na spacer i inne obowiązki. Więc proszę Cię, nie mów że 12 lat to za mało na posiadanie psa, ok? Jeśli jest dziecko odpowiedzialne, to i w wieku 7 lat sobie z małym psem poradzi. To, że Tobie się tak szybko "zabaweczka" znudziła, to nie znaczy, że każdy jest taki nieodpowiedzialny ( sorka, no ale takie podejście do sprawy mnie po prostu irytuje). Żeby mieć psa, to trzeba zwierzęta lubić a nie " Jaki ładny szczenieczek, momo kup mi go" Mama kupuje, szczeniaczek staje się dorosłym psem i się nudzi.

Ps. Mam nadzieję, że to prowokacja

_________________
Mój numer GG - 5841291
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5841291
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 18:22   

a ja nie mam psa
dobra kit z tym czy piszesz serio czy nie ale posiadanie owczarka w wieku lat 11 czy 12 to debilizm
kiedyś chciałam mieć dużego psa jak byłam mała i dostałam go na pół z siostrą
ona miała lat hmm 14-15 a ja 10-11, opiekowałyśmy sie nim sumiennie etc etc. z tego co pamiętam była to mieszanka posokowca i rodwajlera [albo dobermana czy nigdy sie nie znam ale takiego bydlęcia] i ten pies z natury nie mógł żyć z dziećmi. po dwóch latach pogryzł moją siostrę po twarzy [praktycznie bez powodu bo na niego krzyknęła aby zlazł z łóżka] a potem po 2 miesiącach mnie po twarzy również [powód identyczny jak wyżej], psa uśpiono dwa dni później. Wniosek? masz kretyńskich rodziców i życze ci powodzenia
Powrót do góry
Alexis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Sty 2005
Posty: 24
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 18:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dobra przyznaje gupi temat. ale moja foxa jest kochana i nie tylko ja ją chciałam ale i mój tata więc z psem też jeżdziłam na szkolenie, ale ona bardziej przywiązała się do mojego taty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 19:39   

kradziejka napisał/a:
a ja nie mam psa
dobra kit z tym czy piszesz serio czy nie ale posiadanie owczarka w wieku lat 11 czy 12 to debilizm
kiedyś chciałam mieć dużego psa jak byłam mała i dostałam go na pół z siostrą
ona miała lat hmm 14-15 a ja 10-11, opiekowałyśmy sie nim sumiennie etc etc. z tego co pamiętam była to mieszanka posokowca i rodwajlera [albo dobermana czy nigdy sie nie znam ale takiego bydlęcia] i ten pies z natury nie mógł żyć z dziećmi. po dwóch latach pogryzł moją siostrę po twarzy [praktycznie bez powodu bo na niego krzyknęła aby zlazł z łóżka] a potem po 2 miesiącach mnie po twarzy również [powód identyczny jak wyżej], psa uśpiono dwa dni później. Wniosek? masz kretyńskich rodziców i życze ci powodzenia

Dziewczyno licz się ze słowami. Sądzę, że nikgo nie obchodzą twoje bliskie przeżycia z kłami psa, a rzucanie obelgami i obrażanie kogoś nie jest zbyt na poziomie.
Jesteś bardzo łagodnie mówiąc śmieszna ;/
Powrót do góry
Inversja Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Sty 2005
Posty: 386
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 21:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja mam psa od 4 roku życia. Ma na imię Hektor i jest mieszańcem owczarka niemieckiego z jakimœ większym kundelkiem. Od 9 roku życia wychodze z nim na spacery, kupuje mu różne smakołyki ze swojej kasy i jakoœ mi to różnicy nie robi czy mam psa 0d 2 rku czy od 15 roku życia. Poprostu Trzeba być odpowiedzialnym właœcicielem A nie tak jak już wyżej napisano ''Mamo ale fajny szczeniaczek kupmy go a póxniej bez duszni ludzie przywišzujjš takiego dorosłego psiaka do drzewa" Miałem osobiœcie kontakt z takim psem. Kiedyœ na spacerze po lesie w Œliwie (pod Czewš) razem z mojš kuzynkš i jej chłopakiem znaleŸliœmy suczke kundelkaa. Była taka mała ruda, przywišzana do drzewa i nieszczęœliwa.
Musieliœmy jš oddać do schroniska w Bytomiu ponieważ niemogliœmy jej zatrzymać bo mieliœmy już jednego pieska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Wto 11 Sty, 2005 21:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alexis moze temat nie glupi, ale glupio sformulowalas, uogolniajac i piszac poneikad neiprawde - skoro w kolejnym poscie piszesz, ze tata tez go chcial, w kazdym badz razie ten pierwszy brzmi jak napisano powyzej 'jaka fajna zabawezcka, szkoda, ze rosnie'

co do postu kradziejki - dlatego jestem zwolenniczka rasowosci jesli chodzi o tzw niebespieczne rasy - przynajmniej ma sie gwarancje, ze pies nie bedzie postrzelony i nie do konca normalny. tutaj etz oczywiscie odgrywa role utrzymanie wychowanie etc - bo niby skad sie biora te wszytskie pogryzienia/zagryzienia dzieci. po zatym jesli po 2 latach - wsakzuje to niestety na bledy w wychowaniu - tu jest wina rodzicow, wiadomo, ze malo ktore dziecko zdominuje psa - po prostu stal wyzej w hierarchi stada niz Wy - dlatego mial Was za pzreproszeniem w dupie. A wina rodzicow polega na nieprzystosowaniu dzieci i psa do wspolnego zycia - bo jednak odpowiedzialne podejscie rodzicow odgrywa w tym duza role.

heh a owczarek nie ma tu nic do rzeczy, swoja droga ja tez mam owczarka (etgo wspomnianego powyzej) i jakos rzadko sie zdarza, zeby jakikolwiek owczarek czy pies owczarkopodobny kogos pogryzl.

a swoja droga rzucanie kretynstwami w ludzi jest niesmaczne i malo kulturalne (szcegolnie jesli sie ich nie zna)

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alexis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Sty 2005
Posty: 24
PostWysłany: Sro 12 Sty, 2005 13:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale ona gryzie do zabawy a nie ze złości. nie wiem jak ją oduczyć. to nie boli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 12 Sty, 2005 22:55   

R2 a jeżeli dziecko chciałoby tygrysa to rodzice by mu kupili?
to kretynizm kupować psa niebezpiecznego groźnego dużego silnego na tyże że czasem dorośli ludzie się ich boją dla dziecka któremu wiadomo że sie znudzi taka żywa zabawka
Powrót do góry
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 13 Sty, 2005 16:06   

Cytat:
R2 a jeżeli dziecko chciałoby tygrysa to rodzice by mu kupili?

To już tylko ich sprawa. Nie twoja czy moja.
Cytat:
to kretynizm kupować psa niebezpiecznego groźnego dużego silnego na tyże że czasem dorośli ludzie się ich boją dla dziecka któremu wiadomo że sie znudzi taka żywa zabawka

Duzy i silny nie zawsze oznacza niebezpieczny.
btw. Nie ma niebezpiecznych ras psów. To jaki pies ma charakter zależy w bardzo dużym stopniu od wychowania go i pokazania od samego początku kto tu rzadzi.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 13 Sty, 2005 16:09   

więc jeżeli to dziecko chciało psa to ono by sie nim zajmowało a pies byłby silniejszy od dziecka
Powrót do góry
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 13 Sty, 2005 18:06   

Alexis napisał/a:
ale ona gryzie do zabawy a nie ze złości. nie wiem jak ją oduczyć. to nie boli...

Mój pies też tak miał i mu to przeszło po kilku miesiącach samo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |