| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
hospicja
Autor Wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Pon 17 Sty, 2005 21:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zaskoczona? Ja uważam, że gdyby ludzie znali przynajmniej podstawy udzielania pierwszej pomocy, to można by było uratować wielu ludzi z wypadków. Zauważ, że przy każdym wypadku zbiera się gromada gapiów, stoi i nic nie robi. Biadolą na pogotowie, kiwają głowami, gadają i nie robią nic. Później idą do domciu i mają co opowiadać... Ale radocha!
I co w tym dziwnego, że w hospicjum spytali czy umiesz wykonywać proste zabiegi? Przecież wiedziałaś, że tam są bardzo chorzy ludzie. Chciałaś ich tylko trzymać za rękę, poprawiać poduszkę, nakarmić?... To też jest potrzebne, ale to niestety za mało... Ludzie z hocpicjum chodzą również do chorych w domu. Rodzina nie zawsze umie sobie poradzić z chociażby z podłączeniem kroplówki. Wolontariusz powinien to umieć.
Co do zastrzyków... Ja nie uczyłam się na psie. Nie miałam przeszkolenia. Weterynarz pokazł mi jak robić zastrzyki i nie było problemu. Dla mnie i zwierzę i czowiek tak samo cierpi. Dla psa też trzeba zrobić zastrzyk tak jak trzeba. To nie przedmiot.
Ale to jałowa dyskusja. Wygląda na to, że z Wami się nie zgadzam i zupełnie inaczej myślę. Ja jedynie nie uznaję podziału Lekarz - Pielęgniarka - Wolontariusz. W wielu wypadkach lekarz nie umie zrobić tego, co pielęgniarka a z kolei człowiek bez wykształcenia medycznego więcej potrafi od pielęgniarki. W hospicjum wszyscy są wolontariuszami, bo pracują za darmo.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 17 Sty, 2005 21:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to nie chodzi o to ze masz inne poglady- tylko o to ze chyba nie bardzo nas zroumialas....i to ja jestem wolontariuszka i to ja bede robic ewentuilane zastrzyki - i jak trzeba bedzie to zrobie - tylko zregoly o tym sie nie mowi - w hospicjum w ktorym ja bylam o wykonywaniu pewnych zabiegow dowiedzilam sie na miejscu (nikt nie umiescil tego na stronie www)...a ja nie musze tego wiedzic (ani o tym ze to nazley do obowaizkow , ani jak to robic)..tak jak ci napisalam - kto na tym forum generlanie wie ilu lekarzy pracuje w takim hospicjum? moze ze 2...a parcuje ich tam niewielu wiec chociazby dlatego takie rzeczy trzeba robic...i mimo strachu bede to robila- wszak sama wiesz ze nie codzien ktos nam umiera i tak bardzo nas potrzebuje...
a co pierwszej pomocy - masz racje niewielu wie jak to zrobic - i wynika to i z ignorancji, obojetnosci 'szarych' ludzi oraz tych, ktorzy uczyc tego powinni ale tez ze starchu...tak to wyglada niestety, tylko ze masaz serca czy usta usta ludziom nie kojarzy sie z wewnetrzna ingerecja w organizm jak przy robiemnu zastrzykow...taka jest ludzka mentalnosc i trzeba to zminienic ale na to tzreba czasu naszczescie czlowiek uczy sie przez cale zycie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Pon 17 Sty, 2005 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm, doscy jalowa, tym bardziej, ze w niktorych sprawach do ktorych nadal mnie przekonujesz przyznalam Ci racje wczesniej, po za tym to nie ja a frigg szla do hospicjum. Po za tym nie widze sensu w stwierdzeniu 'zwierze to nie przedmiot', gdybym tak myslala, nie konczylabym za rok studiow, strasznie przeinaczasz moje slowa, albo ja nie dosyc wyraznie sie wypowiadam. Nie twerdze, ze ludzom trzeba robic lepiej, blizej mi do stwoerdzenia, ze psom trzeba robic lepiej - dlatego jestem an weterynarii nie na medycynie, wiec w ogole nie wiem skad biora Ci sie takie wnioski jakie wysnuwasz.
Jest tez sprawa taka, ze byc moze gdybym byla w takiej sytuacji byloby mi wszytsko jedno czy wkluwa mi sie dozylnie osoba, ktora robi to pierwszy raz, ktorej tzresa sie rece i ktora mi zmasakruje dajmy na to jedyna dostepna zyle, czy osoba, ktora robi to setny czy tysieczny raz, byc moze, nei wiem.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |