| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Harcerstwo jest do ...!!!
Autor Wiadomość
moniaklonia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Sty 2005
Posty: 4
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 15 Sty, 2005 14:20   Harcerstwo jest do ...!!! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Według mnie to harcerstwo nie ma rzadnych celów łączących się z Polską itp. Tyle się mówi o patrotyzimie harcerzy a tak naprawdę większość z nich to należy do duzyny tylko dla tego by ; zabić nudę, pochwalić się swoimi zaiteresowaniami przed kolegami, itd.
A druzynowy? Uważa się na nie wiem co... Wogóle nie zwraca uwagi na szeregowych tylko wykorzystuje ich do prac społecznych,a on siedzi se na dupsku i tylko rozkazy wydaje :/
Ja kiedys nalerzałam do drużyny harcerskiej i mam nieco doświadczenia. Na zbiórkach same NUDY , NUDY i jeszcze raz NUDY. Śpiewa się jakies idiotyczne pioseneczki, pląsa się ja przedszkolaki. I po za tym nic więcej sie nie dzieje. A Druzynowy ma to wszystko gdzieś , I ja tez postanowiłam miec druzynowego, zuchów wogóle harcerstwo GDZIEŚ!!! I wiem że duzo osób mnie poprze! Prawda że mam racje. Buntownicy przeciwko ZHP!! YO!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sob 15 Sty, 2005 14:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oj tam ... to zależy na jaką grupe sie trafi ...
Btw przecież harcerze mogą sie wykazac inwencją i wymyśleć jakieś ciekawe zajecie Smile

Fakt niektóre grupy są faktycznie nezaciekawe tyle sie mowi o tym jakim dobrem są harcerze a nie raz widzialam 11 latka w mundurku z papierosem w ręku Smile

Ale jak mowie to zalezy na kogo sie trafi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Sob 15 Sty, 2005 16:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monia.... Rolling Eyes to po porostu przez naszą BYŁĄ drużynową. Wg. mnie to przez nią się tak zraziłaś. Ale to twoje zdanie... trochę głupio że tak się to zaczęło. Ale jak tak uważasz to twoja sprawa. Tylko okazujesz to na każdym kroku Neutral Mnie osobiście już nudzi to twoje naskakiwanie na ZHP. Wink

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
Idiotka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Sty 2005
Posty: 24
PostWysłany: Nie 16 Sty, 2005 14:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm...ja jeszcze niedawno(jakieś pół roku temu) należałam do ZHP...Potem zmieniłam szkołę i jakoś tak wyszło...Poza tym pokłóciłam się praktycznie ze wszystkimi harcerzami z mojej drużyny. Ale nic nie mam do harcerstwa,wspominam same miłe chwile,naprawdę ZHP to super sprawa,gdyby zbiórki były w hm...bardziej "ludzkich" godzinach to na pewno bym wróciła...To nie powód,żeby twierdzić,że harcerswto jest do...tyłka Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 17 Sty, 2005 11:19   

czy ty masz jakieś problemy emocjonalne?
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 21 Sty, 2005 23:26   

wśród drużynowych bywają zarówno ludzie jak i taborety. wszystko zależy gdzie się trafi.
Powrót do góry
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Pon 07 Lut, 2005 15:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja w marcu będę 4 rok należeć do Makabry...już zdążyła się w wakacje zmienić po raz trzeci drużynowa...na szczęście znowu b. b. fajna ^^ Co do tych pląsów i głupich "piosneczek",to ,moja droga,nie masz racji.Piosenki są bardzo klimatyczne i je ubóstwiaaam!!!!!Może do jakiejś drużyny dla małolatów trafilaś biggrin nie mówię o zuchach,tylko o 10-latkach na przykład.Nie wiem czy ktoś z Was zna taką piosenkę "Noc w Bieszczadach"-Milkną słowa,milkną słowa,nie potrzeba więcej nic.Gaśnie watra,gaśnie watra...chociaż nastrój wciąż się tli.Jeszcze chwila ,jeszcze chwila...jeszcze tylko chwile dwie...kilka iskier,kilka iskier...ognia blask i parę łez...".I LOVE THIS!!!! biggrin A pląsy też są świetneee!!!Może Ty po prostu nie umiesz się bawić???

_________________
Wakaaacje!Znów będą wakaaacje! xD biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 07 Lut, 2005 18:10   

Nie lubię harcerstwa, jest to bowiem moim zdaniem instytucja ograniczająca wolność i negatywnie wpływająca na rozwój jednostek.
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pon 07 Lut, 2005 19:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A mozna wiedziec czemu? Wink

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 07 Lut, 2005 23:39   

Właœnie ograniczajšc możliwoœć rozwoju jednostek poprzez wszelkiej maœci zakazy.

Poza tym to próba uniformizacji młodzieży, jak Hitlerjugend czy Komsomoł.
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Lut, 2005 11:40   

No to widać że masz o harcerstwie niewielkie pojęcie. Nie ma tam żadnego przymusu, są tylko zasady tak jak w każdej organizacji. Jeżeli komuś to nie odpowieda, może odejść i nikt mu nie robi problemów. Wymieniony przez ciebie Hitlerjugend był organizacją o zupełnie innej strukturze. Drużyny harcerskie stanowią wspólnotę przyjaciół, natomiast w organizacjach które dążą do uniformizacji młodzieży ponuje autokracja i z góry narzucona hierarchia.
Powrót do góry
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Lut, 2005 14:30   

Mimo to dziecko w mundurze źle mi się kojarzy.
Powrót do góry
Scatman Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 4
PostWysłany: Czw 10 Lut, 2005 17:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otwieracz napisał/a:
Wła�nie ograniczajšc możliwo�ć rozwoju jednostek poprzez wszelkiej ma�ci zakazy.

Poza tym to próba uniformizacji młodzieży, jak Hitlerjugend czy Komsomoł.



Lol~~ widać, że albo wogóle nigdy nie miałeś/aś styczności z harcerstwem albo trafiłaś na jakiś ułomów jak np. w Katowicach biggrin

Ja należe do harcerstwa (włącznie z zuchami) ponad 7 lat (a mam 15) i powiem Ci, że harcerstwo można traktować różnie... są osoby, które chcą sie rozwijać poprzez ZHP, zdobywaja stopnie, zakłądaja swoje dróżyny/gromady... realizują sie w harcerstwie... sa też osoby (do których ja należe) dla których harcerstwo to pewnego rodzaju oderwanie sie od smętnego świata, gdzie spotykaja Cie przykrości i trudności codzienne. Moja dróżyna to paczka przyjaciół. Znamy sie od dawna... Na zbiórkach nie mamy musztry i ogółnie nie rozmawiamy o technikach harc. Gadamy oglonie o wszystkim, cieszymy sie, że możemy sie zobaczyć (bo w tygodniu zadko sie widujemy). Na obozach ofszem jest odpowiedni rygor aby mozna było utrzmać pożądek -ale jak niektórzy sądzą- my mrówek nie jemy na śniadanie....
Harcerstwo napewno uczy... uczy samodzielności, zaradności zyciowej, pokory, spokoju, opanowania i wielu, wielu innych bardzo przydatnych rzeczy w życiu


p.s. jesli myslisz ze jestem jakims "grzecznym" dzieckiem to sie mylisz Smile
p.s.2 sorry za błędy ale ze wszystkich dyktand miałem ndst

Btw. ADMINIE ZMIEN TO FORUM NA IPB !! !! !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 10 Lut, 2005 21:13   

Ja do harcerstwa należałem przez 0 dni, 0 godzin, o minut i 0 sekund a w tym roku kończę lat 19. Do harcerstwa mam uraz, bo wszyscy harcerze których znam osobiście są... bez komentarza może to pozostawię.
Poza tym- dlaczego niby harcerstwo jest twoim zdaniem inne od komsomołu?

Poza tym jestem facetem, więc nie zwracaj się do mnie jak do dziewczyny.
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Czw 10 Lut, 2005 21:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heh.. Wiesz sa ludzie i parapety a niektorzy zasluguja na zaszczytny tytul spluczki klozetowej a ze na tych ostatnich trafiles otwieraczu i to jeszcze w mundurach harcerskich - trudno. Rownie dobrze moge sobie budowac zdanie o religi katolickiej po tym jak dajmy na to napadly by mnie dwa dresiki i pogonily jako sataniste ;p.
Mozesz mowic ze masz zle odczucia do harcerstwa z tego powodu ale mowic ze harcerstwo JEST niedobre to conajmniej nie na miejscu Razz Sama idea jest bardzo pozytywna i wychowuje ludzi w duchu tolerancji i samodoskonalenia. Oczywiscie samo wstapienie w szeregi harcerstwa tego nie zapewnia i to oczywiste ze wymaga sie rowniez dobrej woli od czlonkow.
No i polecam w budowaniu swoje zdania na temat harcerstwa przeczytac status i prawo harcerskie oraz jego interpretacje. A przy nadmiarze dobrej woli to wyjsc z domu i poobserwowac jakas wyborowa druzyne :]

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |